Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Niestety muszę być fanboyem, bo Tesla najlepsza, bo najmojsza. Ale z ID4 tak nie mam, a jeszcze w rodzinie jest.
  2. Czyli, jesli już, to Tesla. Ale potrwa zanim jej infra i obsługa klienta w Polsce będzie na odpowiednim poziomie.
  3. Zrobiłeś mi smaka na podróż gdzieś w Europę… U mnie na razie Y stoi na parkingu portowym w Karlskronie, bo musiałem wpaść na chwilę do Gdyni. Stoi i żre prąd.
  4. Zgaduję, że dwa razy dziennie.
  5. Pomijając koszty, to zapieprzanie 177 km/h to czasowo raczej się nie opłaca. Hmm?
  6. Dam Ci przykład. Trzeba czytać od dołu. Jechał od 15:34 do 16:54 a potem od 17:22 do 20:46. Czyli ładowanie od 16:54 do 17:22. I tak dalej....
  7. Nic nie piszę, bo dopiero poznaję. Zrobiłem może z 350 km, z czego dziś 150 km. Zbieram dane i potem wszystko wyrzucę. Jest raczej dobrze, miejscami bardzo dobrze, brak sensorów parkowania jest żenujący (i niegotowa Tesla Vision mająca je zastąpić). Fotka z Lidla.
  8. Ja Y ładowałem jak dotąd tylko na Ionity (bo mam taniej) i to tylko raz, bo mam dopiero niecałe dwa tygodnie no i w domu mam teraz prąd za darmo. Ten planer Tesli też chyba nie jest idealny. Jadąc do Sztokholmu każe się mi się zatrzymać dwa razy na SCh po 45 min. A ABRP mówi, że dwa razy ale po 15 min. Wydaje mi się, że Tesla symuluje ładowanie zimnej baterii. Będę jechał gdzieś dalej, to sprawdzę.
  9. Teslą to go pobijesz bez mydła. Kija traci godziny na autoryzacje kartą czy aparatem telefonicznym. W Teslach na SCh jest lepiej.
  10. Czyli nic się nie udało. Guźdź do elektrycznej trumny. Dobrze, zdążyli pobudować kilka Ionity. Kawał drogi. Ciężko będzie pobić.
  11. HelixSv odpowiedział Gieras na temat - Forum EV
    Czy mocno padało przed awarią? Albo coś w tym stylu?
  12. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Psychopata i tyle. Przypomniał mi się kolejny… Szef Ryanaira (najlepszej, z finansowego punktu widzenia, lini lotniczej na świecie) poważnie chciał pobierać opłatę za korzystanie z toalety na pokładzie i otwarcie nazywa swoich klientów idiotami i dość kiepsko traktuje swoich pracowników, a generalnie to woli korzystać z siły roboczej innych firm, bo nie musi się użerać ze związkami zawodowymi i prawem pracy. No i kilka razy zdarzyło się, że samoloty zabierały za mało paliwa, bo tak taniej. Tesla, Ryanair, Facebook, Amazon… jeden pies.
  13. W tym roku jak dotąd około złotówki ze wszystkimi opłatami i podatkami.
  14. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Tesla
    U mnie już za tydzień macana będzie Tesla 👄
  15. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Jeśli chodzi o marki, to Tesla zajęła w 2022 15 miejsce na świecie a BYD 13. Więc „pikuś” jako określenie Tesli względem takiego BYD jest dość niefortunne. BYD jest poza Chinami nadal dość egzotyczną marką. Ale życzę im jak najlepiej. Zobaczymy, jak (a raczej kiedy) poradzą sobie ze sprzedażą w EU i NA. https://www.focus2move.com/world-car-group-ranking/
  16. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Dbałość o wizerunek jest dobra, jak się opłaca. Jak mówił Pietrek z Rancza „Byznes yz Byznes”. Liczą się tylko pieniądze. Musk jest geniuszem i psychopatą. Dość powszechna kombinacja ludzi sukcesu. Jego manewr ze zwolnieniem „kilku” ludzi w Tweeterze wywołał u mnie spory niesmak.
  17. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Myśle, ze wszyscy pracodawcy robią to, co muszą albo bardzo niewiele więcej. Fizyki nie oszukasz.
  18. KIA

    HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Hyundai, Kia, Genesis
    1. nie wiem 2. ja też
  19. KIA

    HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Hyundai, Kia, Genesis
    e tam… pokraczny brzydal…. ujdzie w tłoku. bmw i4 dużo ładniejsze.
  20. KIA

    HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Hyundai, Kia, Genesis
    Tesle Y widziałeś w salonie? W swoim?
  21. KIA

    HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Hyundai, Kia, Genesis
    Jakiś odbiór, czy tylko chochlik drukarski?
  22. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Aktualnie na Ukrainie jest osiem samochodów elektrycznych. A ile jest wozów straży pożarnej wyprodukowanych w drugiej połowie lat 80-tych we włoskiej części Tyrolu?
  23. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Jeżeli za wydumane warunki uważasz niechybnie wchodzące prawo, to się zgadzam. Zobaczymy, jak tradycyjni producenci będą masowo produkować elektryczne ciężarówki, ile będą kosztowały, jakie będą miały zasięgi, infrastrukturę i niezawodność. Jak sobie poradzą w tych wydumanych warunkach. Było pełno znawców motoryzacji (również na AK), co z przekonaniem pisali, że jak tylko tradycyjni będą chcieli i się wezmą, to migiem taką Teslę skasują. Tak kasują, że sprzedaż im kuleje operując na 5-8% marży, podczas gdy Tesla rośnie przy marżach 20-40%. ps. Byłem zawodowym kierowcą ciężarówki w UK, więc też jestem „z branży”.
  24. mam szwedzkie tylko.. Tesla Model Y Model 3 Accessories... https://www.amazon.se/dp/B0BH3KBLPD?ref=ppx_pop_mob_ap_share Tesla Model 3 2021 2022 Center... https://www.amazon.se/dp/B08VDLP6GR?ref=ppx_pop_mob_ap_share
  25. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Świetny materiał. Daje dużą dawkę informacji. Dobrze przedstawia wady i zalety! Nie zgadzam się z gościem wypowiadającym się w 10:08. Mówi, że tradycyjni producenci ciężarówek, którzy tez muszą przerzucić się na inne sposoby napędzania swoich pojazdów (raczej BEV), są znacznie lepszej pozycji od Tesli, bo są na rynku dłużej, wiedzą, czego chcą operatorzy/kierowcy i mają sieć serwisową. Pan chyba nie widzi tego, co Tesla wyprawia na rynku samochodów osobowych i nie ma za bardzo pojęcia, jak Tesla odsadza konkurencje w obniżaniu kosztów, w technologi silników elektrycznych, oprogramowania i jak trudno jest o zapewnienie sobie stabilnego dopływu baterii.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.