Zawartość dodana przez HelixSv
-
Nissan Leaf + karta dużej rodziny i auto prawie za darmo
Jak by tak było, to by wszyscy jeździli Pandawgazie.
-
Ionity - gasimy światło
Kilka spostrzeżeń z trasy Świecko - Warszawa - Świecko czyli polskiego odcinka mojej aktualnej podróży. - Ionity działa świetnie. W PL ładowałem w trzech miejscach (Świecko dwa razy, MOP Nowostawy, MOP Niesułków). Za każdym razem bez problemu osiągana była maksymalna moc trawiona przez ID4 czyli 125 kW. - Szkoda, że Ionity Poznań nie jest jeszcze gotowe. W zamian ładowałem na Kauflandzie (#darmodajo 50 kW) i GreenWay (żenujące 35 kW). Są szybsze ładowarki, ale stawałem tam gdzie pasowało (zakupy i itp). Ale gdyby było Ionity, to innych ładowarek bym nie rozważał. I uwaga ogólna o EV. Jak ktoś chce zapiąć na tempomacie 150 km/h i jechać, to powinien jeździć autem o tradycyjnym napędzie. Według mnie optymalną prędkością poruszania się ID4 (i pewnie kilkoma innymi EV) to 120 km/h. Szybsza jazda skutkuje dłuższym czasem spędzonym na ładowarkach. Zwyczajnie nie opłaca się. I jeszcze jedna mądrość. Sieć Ionity w Niemczech jest gęsta a ładowarki są szybkie i dostępne. Przyjemność. Za kilka dni zobaczę, czy Ionity Dania się poprawiło. Bo bywały tam problemy. Pozdrowienia z Utrecht.
-
Zasieg EV z 30 minutowym ladowaniem
Tak, ale tylko gdyby Polska była Ładowarkolandią. Znaczy ładowarki 350 kW co 1km na każdej drodze. Ta analiza może służyć do porównywania EV między sobą (lepszy-gorszy) ale te zasięgi z 30 min ładowaniem, to tylko w idealnych (nierealnych) warunkach. Znaczy jeździmy od 100% do 0% i akurat w momencie wyczerpania baterii czeka na nas ładowarka o mocy większej bądź równej maksymalnej mocy która może przyjąć dany EV.
-
Obywatel a ladowarki EV
Całkiem możliwe, że jak już będziesz miał EV i ładowarka będzie oddana (znaczy całe 2 gniazdka na 100000 mieszkańców), to kiedyś będziesz miał szczęście i się podłączysz.
-
Komuś już zabrakło prądu ?
U mnie 0:1
-
KIA to jednak parówa
Jak już zamówisz, to pochwal się, co i w którym roku odbiór.
-
KIA to jednak parówa
Na 99% jest tak: najmniejszy bagażnik ma phev, potem jest normalna wersja, a potem EV.
-
KIA to jednak parówa
Masz na myśli phev? Bo EV na większy bagażnik. Zarówno stary jak i nowy model.
-
Ionity - gasimy światło
A bo mi się tir od tunelu aerodynamicznego popsuł. Specjalnie wybierałem taki co jedzie 80 a nie 90. No ale ten wolny popsuł się jeszcze przed Poznaniem. Więc musiałem pędzić za takim co jedzie 90 i oczywiście bateria wyczerpała się 5 minut później, potem oczywiście się zapaliła, następnie szukanie wanny, zanurzanie, suszenie, laweta, wymiana baterii. Biorąc to wszystko pod uwagę, to i tak szybko. W środę początek trasy Warszawa - Utrecht.
-
Ionity - gasimy światło
Ionity MOP Niesułkow - Shell A2 za Strykowem w kierunku Warszawy sprawdzone. Śmiga jak należy z pełną prędkością.
-
Ionity - gasimy światło
-
Co lepsze tesla, KIA EV6 czy Citroen C4GP HDI ?
Do 1000 to widzę że jeszcze trochę brakuje Tymczasem w Niemczech. Na ładowarkę podjeżdżamy w takim stanie...
-
Co lepsze tesla, KIA EV6 czy Citroen C4GP HDI ?
Oczywiście, że mam. Ale zostawiłem w domu, gdyż i tak nie mam takiej ładowarki. Na odcinku w Szwecji id4 zjadło 10% więcej niż abrp przewiduje. Było pod mocny wiatr. Więc teraz będę pomykał, jak na ev przystało, ze 110 km/h na niemieckiej autostradzie. Ale chyba z wiatrem, więc może odważę się rozpędzić nawet do 120! 🔥 Oj, brakowało mi stresu!
-
Co lepsze tesla, KIA EV6 czy Citroen C4GP HDI ?
Ja aktualnie nie mogę spamować ponieważ gdyż jestem w długiej podróży autem elektrycznym. Oczywiście poziom stresu jest wysoki, bo wiadomo, że elektryk to może jest dobry do miasta. Ale przynajmniej najem się obiadów i nasikam za wszystkie czasy. Pozdrowienia z promu Trelleborg-Rostock
-
KIA to jednak parówa
Będziesz zadowolony. Już aktualna eNiro jest dobrym autem a nowa jest większa i lepsza. Ten model zamiesza na rynku. Dobry wybór. Ładowaniem i jego częstotliwością bym się w ogóle nie przejmował. Poradzisz sobie. Ważne, żeby przeważnie ładować w zakresie 20-80%. Bateria dłużej będzie zdrowa.
-
Jaki zestaw kabli kupic ?
Wtyczka jest domyślnie zablokowana w gniazdku w samochodzie, więc wszystkie kable/ładowarki jednoczęściowe są bezpieczne. Nie wiem, jak jest z tymi dwuczęściowymi. Możliwe, że da się "pożyczyć" ten kawałek przy źródle prądu...
-
Jaki zestaw kabli kupic ?
Z każdym EV dostaniesz type2-type2 (bo Leafa nie bierzesz pod uwagę). Z niektórymi EV (np chyba Volvo) dostaje się też kabel do ładowania z domowego gniazdka. Ja mam tylko T2-T2. Korci mnie czasem, żeby kupić na gniazdko domowe, ale chyba sobie daruję. Innych kabli z wtyczkami na siłę (czerwonymi czy niebieskimi) nie rozważam. Są różne wynalazki, np takie jak na zdjęciu, ale ja się nie muszę tak wygłupiać...
-
Teoretycznie :) Zakup auta elektrycznego z ladowaniem tylko na platnych ladowarkach
Średnica zawracania jest bardzo mała, przydatne. W obecnych czasach to bardzo szybko. Ciekawe, czy to prawda, bo handlowiec może powiedzieć wszystko. W sumie system, na którym się opiera też nie musi się sprawdzić. Bo w EV6 siedzisko jest dużo za nisko i siedzi się z kolanami przy uszach...
- Volvo C40
-
Teoretycznie :) Zakup auta elektrycznego z ladowaniem tylko na platnych ladowarkach
Zwróć uwagę na: wyciszenie, prowadzenie, stabilność, promień skręcania/zawracania, przestrzeń, bagażnik, komfort siedzenia z przodu i z tyłu. Jak tylko człowiek przyzwyczai się do idiotycznego systemu, dotykowych przycisków na kierownicy i wszechobecnego piano black... To jest dobre auto.
- Volvo C40
-
Volvo C40
Przejechałem ze 300 km. Podzielę się spostrzeżeniami. Plusy: - wygląd zewnętrzny - wygląd wewnętrzny - jakość wykonania i użyte tworzywa - obsługa infotainmentu, google maps - normalne przyciski na kierownicy - komfort przednich siedzeń - całkiem ok z miejscem na nogi na kanapie z tyłu - przyspieszenie - schowki Minusy: - kiepskie wyciszenie przy pozamiejskich prędkościach (zauważalnie gorzej od id4). może wina opon - pirelli scorpion all season. - kiepska widoczność przez lusterko wsteczne, bo opadający dach zasłania - nerwowy i zbyt silny lane keeping assistant, jazda to trochę walka. zarówno id4, jak i eniro są tu lepsze. - przy załączonym tempomacie auto czasem nie wyczuwa dłoni i opieprza, żeby trzymać ręce na kierownicy. - trochę trzęsie, jest na poziomie eniro, gorzej niż id4. Fenk ju for atenszion 😚
-
Volvo C40
Moja skala doznań jest za wąska. W id4 czy w eniro nigdy nie czuję, że jest za mało dynamicznie. A ten c40 przy pedale w podłodze mocno podnosi przód, głowa przykleja się do zagłówka i trzeba sie koncentrować na utrzymaniu auta w jezdni. Do 80 km/h ma 3,7 sek Oczywiście, lepiej mieć niż nie mieć, ale nie wiem, kiedy bym używał całej mocy. Może tylko w PL przy wyprzedzaniu na trzeciego.
- Volvo C40
- Volvo C40