Zawartość dodana przez HelixSv
-
BMW 3 czy Volvo V60 - co wybrać?
Trudny wybór. Jakby chodziło o phev, to szedłbym w V60. W innym wypadku remis. 3 wygrywa wrażeniami z jazdy i deską rozdzielczą, V60 przestrzenią.
-
Mercedes EQS
I jeszcze im zostało miejsce na dodatkowe LCD w drzwiach, w suficie i podłodze. Trochę szkoda, że nie wykorzystali - bieda. Może poprawią po fejsliftingu...
-
Dacia Spring - pozamiata?
Producenci EV zarabiają dużo mniej na serwisie, więc utracone zyski kalkulują w cenie. A w ogóle, nie interesuj się ceną, tylko Twoim kosztem.
-
Dacia Spring - pozamiata?
Jak już porównujesz ze spalinowym, to bierz pod uwagę koszt serwisu i energii/paliwa.
-
Dacia Spring - pozamiata?
Schowek na buty jest duży! Ale jakie to jest brzydkie w środku. I żeby nawet holdera na napój nie było.
-
Dacia Spring - pozamiata?
-
Dacia Spring - pozamiata?
-
Dacia Spring - pozamiata?
3-punktowe pasy bezpieczeństwa i zagłówki!
-
Ładne wyprzedaże
Dobra cena
-
Utrata hamulców
Ja tam daje w palnik na zimnym aż do odcinki i się nie przejmuję.
-
Utrata hamulców
O! Widzę ślady hamowania! 😏
-
Infrastruktura
Żeby tylko nie skończyło się na jednej ładowarce na mop.
-
Infrastruktura
U mnie też. Jest bardzo niewiele miejscówek powyżej 50 kW, które nie są ionity.
-
Infrastruktura
Taka niespodzianka. Znalazłem niedaleko ode mnie nowe ładowarki. 2 x CCS 120 kW 4 x type2 22 kW Na uwagę zasługuje brak chademo, wiec nie tylko Ionity z nich rezygnuje. Koszt: - 4.50 kr (2 zł) za kWh na CCS - 0 kr za kWh na type2.
-
IONIQ 5 - już czas...
Tak. Zobaczymy, jak chciwy jest Musk...
-
IONIQ 5 - już czas...
Żona jest w stanie zaakceptować T. Szkoda tylko, ze w Szwecji są najdroższe w Europie.
-
IONIQ 5 - już czas...
W E-Niro podoba mi sie bardzo wiele rzeczy: - zasięg - deska rozdzielcza, dużo gustownych i, co ważniejsze, sensownych przycisków. - dopracowany system inforozrywki - wyciszenie - przyspieszenie - zawiesznie - duży bagażnik - spory i praktyczny schowek z chowanymi uchwytami na kubki/butelki - wszystkie systemy (szczegolnie ten, co automatycznie zwiększa rekuperację, gdy widzi auto z przodu i to bez tempomatu) - ...i jeszcze ten, co się drze, gdy wykryje ruch poprzeczny przy cofaniu - magia. - wygodny i elektrycznie strerowany fotel kierowcy z pamięciami. Swietne, bo żona jest 15 cm niższa ode mnie. Czego nie lubię: - nie ma haka - bardzo szybko brudzi sie kamera cofania i cała klapa bagażnika - jest brzydkie i nijakie z zewnatrz - jest to Kija... 😕 ten samochod to taki "white noise", niewidoczny i niezauważalny. Nie sądziłem, że to będzie mi doskwierać, co jakiś czas musze odreagować i przejechać się bmw i3 Czy kupiłbym jeszcze raz? Tak, bo nie ma żadnej konkurencji. Leaf - chademo, gorszy zasięg. Id3/id4 - beznadziejny system i niedorobione dotykowe przyciski... TM3 - sedan i cena Kona / eSoul - za małe na auto rodzinne Ioniq5 jest ciekawy, muszę sie przejechać i zobaczyć, jak to tu wycenią. ...i spytać się żony, bo jest markotna, że mamy kije, a nie jakieś v60/v90, c/e class czy bmw 3/5... Córka jest zakochana w Tesli, więc może sprzedam nerkę i kupię Y.
-
IONIQ 5 - już czas...
Tylko 3k€ pomiedzy long i short range.
-
Mazda MX-30
Szwecja jest sporo za Norwegią. Poza tym, czym bardziej na północ Skandynawii, tym większa bieda...
-
Mazda MX-30
ETron to jak masz dużo ładowarek o mocy przynajmniej 100 kW. Wielki i komfortowy samochód, ale żre prąd a bateria średnia. Taka historyjka. Dwa tygodnie temu jechaliśmy na narty w szwedzkie górki. Po drodze zatrzymaliśmy się w miasteczku Torsby celem uczynienia zakupów spożywczych w Coop. Na parkingu przed sklepem były superchargery Tesli, chyba ze 12 z czego jakieś 8 było zajętych, ale sytuacja zmieniała się dość często. Była również jedna zwykła ładowarka CCS/chademo 50kW + AC22kW. Ja nie musiałem ładować, bo przejechalem dopiero 100km a do celu miałem 80km. W każdym razie do ładowarki podjechał eTron i skubał sobie te 50kW. Po 10 minutach podjechał następny eTron i ustawił się w kolejce. Prawdopodobnie spędził tam prawie 2 godziny. Trochę głupio wydać tyle kasy i tyle stać. Infrastruktura Tesli jest bezkonkurencyjna.
-
Mazda MX-30
za kilka lat to nawet nie będzie możliwe volvo chyba jako pierwsze z mainstreamu porzuca auta z kominami. https://www.media.volvocars.com/global/en-gb/media/pressreleases/277409/volvo-cars-to-be-fully-electric-by-2030
-
Mazda MX-30
A w razie jakby organizator sie pomylił, to masz szybkie ładowarki w Kielcach i Jędrzejowie. Całkiem bezpiecznie.
-
Mazda MX-30
Jak wrażenia? Zadowolenie jest? (auto mam na myśli)
-
IONIQ 5 - już czas...
dla mnie największa zaleta i5 to hatchback największa (olbrzymia) zaleta t3 to superchargers
-
IONIQ 5 - już czas...
Jeśli chodzi o EV to znacznie lepiej jest mieszkać w Norwegii. Tam ceny EV są W tym temacie Szwecja jest lepsza od Polski o: 27 kpln dopłaty, średnie zarobki i infrę. Ale np porównanie ceny T3 wychodzi znacznie na korzyść PL. 261 kpln (234 kpln) vs 200 kpln