Zawartość dodana przez Lisek
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> W wakacje to przerabiałem. > Padł jeden siłownik i klapa swobodnie opadała Zastanawiałem się nad mocniejszą sprężynę aby mi klapę podnosiła do góry po otwarciu ale nic nie pasuje
-
Croma B&M i zmieniarka
> Czy dobrze rozumiem, że albo jedno albo drugie? Centralka i napęd montowane są w tym samym miejscu? Nie ... możesz mieć to i to... ale fizycznie montowane sa w tym samym miejscu - trzeba centralkę lub zmieniarkę przenieść gdzieś indziej .. ja mam zmieniarkę pod nogami bo szkoda mi było schowka
-
Tarcze tył - Fiat Croma
> Zmieniałem oponki na letnie i gościu sprawdził tarcze i klocki , stwierdził , że spokojnie można > jeszcze sporo na nich pojeździć . a teraz nagle zaczęły mi trochę piszczeć ale dopiero jak sie > troszkę dłużej pojeździ i sie nagrzeją . Czy to oznacza , że zbliża się ich koniec , czy z > ktoś miał też coś takiego ? klocki ok a piszczy ? cholerka a może cos innego ? Jeśli piszczy to sie klocki kończą jest tam blaszka która ma piszczeć jak się kończą klocki... może sprawdzał od zewnątrz a od wewnątrz już klocka nie było... rozebrać przeczyścić i sprawdzić a jeśli trzeba to wymienić
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
Dobra ... stwierdzam, ze czas na zmianę opon na letnie śniegu już nie będzie ... jutro wymieniam chyba jestem już ostatni Przy okazji dzisiaj Croma mnie zaatakowała tylną klapą ... jednym słowem jakaś z sprężyn gazowych padła
-
Croma - prośba o podpowiedź
Zacznij oglądanie od obmacania rantów nadkoli - czy nie są prostowane, podwozia, chłodnicy i skraplaczy .. i tak dalej
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> Gość na złomowisku "od ręki" dawał 200zł Pewnie był pijany bo normalnie 100 zł nie jest warta .... no chyba, że zatankowana do pełna
-
Croma - prośba o podpowiedź
> Oceń, który Ci pasuje i jedź sprawdzać na żywo - akurat ta rada sprawdza się też do wyboru > żony.... Ale co ma się na niej przejechać i ją obmacać
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> która jest o wiele ciaśniejsza od Cromy Dlatego jej nie kupiłem w końcu poza tym była o 20 tys zł droższa od Cromy z tego samego rocznika.. ale jest taka ładna teraz już się zatarły różnice cenowe i jak parkuje Crome obok 159 SW pod przedszkolem syna to mi tak bije mocniej... ale tak w ogóle to może Maserati sobie stare ... bardzo stare ... kupie i sobie będę naprawiał Czasami trzeba kierować się sercem a nie rozsądkiem i wybierać to coś.....
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> Jak nie musisz to nie zmieniaj bo po co? > Dla samej budy i wieku mlodszego? Teraz styliści wracają do ostrych kształtów/krawędzi i kwadratowych lamp więc Stilo może być nadal młode - stylistycznie Ja osobiście bym nie zmieniał Stilona MW na Crome .... jak Już to na Alfę 159
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> Panowie, to jak to jest w końcu z tą cromą. Croma nie jest i nie była idealnym autem. Ma swoje wady. W twoim przypadku jesli masz Stilo MW i do tego przesuwalną tylną kanapę to masz bardziej praktyczne auto niż jest Croma. Nawet w Vectrze podłoga jest lepiej zaaranżowana - nie ma tej belki z tyłu między nadkolami, która powoduje, że nie ma i nie będzie nigdy płaskiej podłogi.. usztywnia nadwozie... no dobrze z podwójnym schowkiem jest ale ja mając koło dojazdowe mam tyle miejsca pod swoją podłogą że szkoda że fiat nie zagospodarował jej lepiej.... Co do skrzyni to to nie jest taki problem jak w Bravo.. wymieniać olej co 60 tyś km, i nic się nie stanie... Co do silnika EGR znany problem z Stilo,,,klapy a i owszem ale dbanie o EGR-a powoduje mniejsze problemy z klapami a po 2007 roku sa zmodyfikowane co nie znaczy, że nie bezawaryjne. W mojej ocenie bolączki Cromy: - Słaby skraplacz- odpadające lamele ( po 5 latach odpadły - do wymiany 700 zł) - słabe drążki ( 120 tys km u mnie wytrzymały - 240 zł ) - Sprężyny ( praktycznie obecnie pękają w każdym aucie po 10 latach w Mercedesie tez miałem popękane ) -Brak schowków ( stilo z swoimi szufladami bije Cromę ) Natomiast tak jak się przesiadłem z Stilo do Cromy czy obecnie z Mercedesa w203 po lifcie to Croma zapewnia dużo dużo większy komfort podróżowania (rozstaw osi większy i wielowahaczowe tylne zawieszenie ) i jest dla mnie milsza w siadaniu i wysiadaniu oraz w podróżowaniu na bardzo dużych dystansach. Odczucia prędkości w tym aucie są takie jak w Stilo jadąc o 20 km/h mniej, Zawsze możesz kupić Insygnię w kombi z silnikiem Fiata to to samo co Croma która jest Sabo-Oplem z silnikiem Fiata
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> pompę? Teraz te zasilanie mam osobnymi kablami także przy czyszczeniu zasilania mogłem wyjąć > całą wiązkę ponad silnik. Raczej tak...ktoś naprawiał bo oryginalne przewody sa w czarnym peszlu
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> Troche wiekowe auto z 2002. > Ale fakt, pali pewnie w miescie z 7 litrow 5 ... w trybie mieszanym przynajmniej tak podają ... Ale ten silniczek lubi wysokie obroty a wtedy to i 10 będzie mało
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> Jakby ktoś chciał obejrzeć to jest na tvn player. > Zakup kontrolowany A to więc honda JAZZ z 2002 roku wygrała... lekko bita z wahaczem i poduszkami do wymiany za jakieś 12,5 tys + 2,5-3 tys za części i robociznę z Croma z 2008 roku za 19,5 tyś zł z stukami w zawieszeniu .... pewnikiem łączniki i gumy za 200 zł Ja za stary już jestem bo jak przesiadłem się z Mercedesa C-klas do Cromy po 2 tygodniach to tak mi się przyjemnie zrobiło i tyle miejsca i tak cicho i na liczniku o 20 k/h szybciej jadę mimo, ze odczucia prędkości takie same... tylko to audio takie kiepskie
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> Pojechałem do gościa i mi obszył > Na zdjęciach trochę tego nie widać ale nić na kierownicy i mieszku jest w kolorze nadwozia No ładnie to musiało kosztować podwoiłeś wartość auta
-
Fiat Barchetta kupno proszę o pomoc.
> a jeszcze jakby cos zgrzytnelo...mmm....poezja:) Zgrzytać to mogą zęby korników Tak czy owak warto znaleźć Barchette i odbudować ... a autko na pewno będzie już tylko zyskiwać na cenie i stanie się kultowe .. niebawem
-
Fiat Barchetta kupno proszę o pomoc.
> He he he, a co mi tam...jeżdżę aktualnie skoda octavią nie mam nic do tego sympatycznego samochodu > aczkolwiek bezdusznego, porównywać do Barchetty, tam przy redukcji biegu czuć ducha > matoryzacji!!! Myślę że tu prędzej się czegoś dowiesz o tej łódeczce: Forum WWW
-
Fiat Barchetta kupno proszę o pomoc.
>strony jako 2,3 autko do frajdy mozna zaryzykowac. > i te 131KM w lekkiej budce niezle musi jechac palac ze 12 l/100:) I 1 litr oleju /700-1000 km
-
Fiat Barchetta kupno proszę o pomoc.
Ciężko coś dobrego wyrwać.. tak naprawdę musisz sam ocenić po rozłożeniu dachu, korozji podwozia. Auto bazuje na Punto więc części nie sa drogie. Ostatnio w programie kup i zrób na TVN Turbo była barchetta .... jak widać włożyć w nią 7 i więcej tyś nie trudno
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> no to już spoko baniaczek a co zamierzasz tam mieć ...ja jakiś czas temu uruchomiłem 375l malawi > u siebie Boże to ja mam mniejszą wannę ... syreny tam trzymacie
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> Po lubuskim kazda bedzie prosta. Moim zdaniem ten "kwiatek"w środku psuje cała estetykę tej felgi mi osobiście się nie podoba..
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
> Wady" > problemy z przekładnią kierowniczą w CROMIE > nietrwałe zawieszenie Tylne w modelu z 2008 nie do zajechania a przednie... ja mam 140 tyś i ciągle oryginalne wahacze > pękające obudowy alternatora Tak w Brava to przerabiałem 2x ale ile to było lat temu > te wady to chyba dla każdego fiata mają taki szablon To jeszcze Bym dodał rdzewiejące i tandetne i pełen obraz FIATA z lat 80-tych i początku 90-tych > koleś wybrał faktycznie Jazz, nawet nie wiem ile on miał ale na sam jego widok odechciało mi się Nie wiem jak można porównywać Jezza i Cromę toć to nawet nie ten segment Jezza bym porównywał z Yariską, Corsą, Fiestą, Polo ... Równie dobrze mogli przyjechać Audi A8 lub Bmw 7... kosmos - całkowicie najaralii się i odlecieli w przestworza..
-
Kwiecień - plecień , czyli wiosna w pełni - wątek spamerski
Właśnie włączyłem TV i co ja widzę W nowym zakupie kontrolowanym w TVN Turbo Croma po lifcie z silnikiem 1,9 MJTD 150 KM za 19 tyś zł przegrała z znacznie starszą Hondą Jazz podobno rozsądek wygrał ... nie oglądałem całego odcinka to nie wiem co to rozsądek
-
Audi A4 3.0 quattro pytanie
> nie kupuj samochodów z tych licytacji, same trupy, getin daje kredyty i leasing każdemu, potem > ludzie jeżdzą aż się nie rozpadnie, np. roczny sportage z przebiegiem 50 tys km, ani razu nie > widzący salonu od dnia wyjazdu, albo astra z silnikiem zalanym nie wiadomo czym żeby nie > klekotał jak sieczkarnia, cofanie przebiegów do wyceny też jest w normie Mam W203 z tamtą i to co piszesz jest po części prawdą... trochę musiałem przy nim posiedzieć... ale dzisiaj autko jest suuuper. Na pewno nie dostanie się tam auta idealnego bo jeśli ktoś nie miał $$$ to i nie naprawiał/serwisował...
-
Idealne auto na dojazdy do pracy
> na 1 stronie tego Motostatu to chyba realne spalanie lpg wykazują tylko właściele Tico z lpg Octavia z LPG ma ładne spalanie na poziomie 8 litrów więc jeśli ktoś chce w miare wygodnie i tanio to może to jest właściwy kierunek
-
Audi A4 3.0 quattro pytanie
> Czasami jeszcze kwestia że kupił nieświadomie A co powiecie koledzy o tym WAUDH74FX6N158775 A6 Quattro 3.2 FSI 4F z 2006 za 29 tyś zł