Zawartość dodana przez Lisek
-
[KzAK] Ozonator do samochodu - warto ?
> Jakiś czas temu kupiłem ozonator bodajże o wydajności 800mg/h. Ja mam 200-tkę i jestem zadowolony... zostawiam w aucie na godzinkę a potem włączam obieg wewnętrzny powietrza i klimę i na 5 minut... efekt superr / 2 x do roku
-
Mokra podłoga
> Ej nie bądźcie wiśnie. > Nie trzeba nic zdejmować. > Wystarczy otworzyć maskę i zaświecić latarką. > W samym rogu przy szybie. > Bo mam teraz chwile i chciałbym to zrobić. Nie mam pojęcia gdzie to jest... moze jakies zdjęcie z dalszej perspektywy... i strzałka
-
Jak sprawdzić sondę lambda.
> Pacjent fiat sedici 1.6 powtarzający się błąd katalizatora trzeba sprawdzić drugą sondę lambda.Jak > się to robi? trzeba ją wymontować z auta? czy na samochodzie?jakie parametry mają być na > sprawnej? Napięcie z sondy nie jest napięciem stałym jest modulowanym przebiegiem... nie sprawdzisz bez oscyloskopu a nawet z nim to nie do końca pewne będzie bo jeśli któryś z wtryskiwaczy będzie ci lał- czyli podawał zbyt bogatą mieszankę to będzie wprowadzał zakłócenie do układu sterowania silnika a sonda to tylko będzie rejestrowała i komp nie będzie w stanie tego skorygować .... Proponuje podłączyć się FES-em pok kompa i przejechać się - zaobserwować co pokazuje układ paliwowy / chwilowe wskazania z czujników jak i dane z sondy lub podmienić sondę z innego auta albo też wstawić uniwersalną ... np NGK ... Tak czy owak bez laboratorium nie sprawdzisz na 100% czy sonda jest sprawna .... Przyczyną błędu może być pad katalizator, sonda lub układ wtryskowy benzyny
-
Piszczenie podczas jazdy
> klocki mam dobre:) Od zewnątrz a od środka ?
-
MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)
> Mialem na mysli czujnik poziomu degradacji oleju (skoro pisales, ze 20 tys i cos swieci) > A co do czujnika oleju to niech ktos mnie poprawi jak zle mysle, chyba jest czujnik cisnienia oleju > czy poziomu rowniez? Dla 1,9 150 KM sa dwa czujniki : K032 ENGINE OIL LEVEL SENSOR K030 INSUFFICIENT ENGINE OIL PRESSURE SENSOR
-
MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)
moja ocena to 80 tyś max... ja wymieniłem po 55 tyś i teraz mam 119 tyś i zaczynam się rozglądać ...
-
Wymiary kratki
> Mi się udało uprzedzić nieuchronne - trochę silikonu i trzyma się od dwóch lat. Tego lata muszę > jeszcze tylko psiknąć lakierem, bo odrobinę się ten silikon rzuca w oczy... Mi również ale to dzięki klaksonowi który przestał pracować dowiedziałem się że to jest na słowo honoru mocowane... silikon załatwił sprawę
-
Zawieszenie w Croma - wahacze, sprężyny i końcówka drążka
> Przy okazji zapytam. Czy w cromach jest problem z pękającymi sprężynami tak jak w stilo czy to > tylko wyjątek u kolegi? Podobnie jak w Oplu.. tak był problem z sprężynami i po 2007 cos zmieniali - jakieś nakładki plastykowe na sprężyny dawali bo się wycierały i rdzewiały - pękały.... radze sprawdzać czy sa oznaki korozji
-
Piszczenie podczas jazdy
> Mi właśnie też zaczło piszczeć.Jak nacisne lekko hamulec prZestaje,co dokładnie może bydz z > klockami? Mogą byc luźne, moga prowadnice się zapiec i nie odbijają szybko, albo już sie kończą W Cromie jest system ostrzegania o zużyciu klocków. Jest to bardzo zaawansowany technologicznie i technicznie system blaszek które wydaja okropny dźwięk gdy okładziny przestają istnieć z tyłu i zaczynają dotykać tarczy hamulcowej.. system jest bardzo skuteczny bo jak mnie dopadł to wszyscy na światłach się oglądali za moja Cromą
-
Żarówka H1
> Witam > Przepaliła mi się żarówka świateł mijania H1 i zastanawiam się co wybrać. Może ktoś mógłby polecić > jakieś konkretne, a i czy wymieniać pojedynczo czy obie od razu? > Pozdrawiam Ja używam Osram night breaker +90% od lat... Nie sa wieczne ale piknie świecą
-
MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)
> tez mi sie wydaje ze to moze byc wina czujnika, 3 wymiany oleju. BArdzo rzadko sprawdzam olej. A > kontrolka mi sie nie zapalila ani razu Nie koniecznie.. Olej po 20 tyś może być juz bardzo rzadki... jakby nie patrzeć to 20 wypaleń DPF-u a może 30 lub przeciwnie olej jest jak smoła.... moim zdaniem wymiana oleju załatwi sprawę... Ja mam 10,5 tyś i będę wymieniał lada dzień
-
Wymiary kratki
> Ziejąca tam dziura to niefajny widok. Może dałoby się wyciąć z siatki metalowej? Przy odpowiedniej > wielkości oczka nie powinno się rzucać za bardzo w oczy... Jest to tak tandetnie mocowane, że musi odpaść z czasem
-
Typowanie wyników F1 2013 - Monako
Lisek 1 F.Alonso 2 L.Hamilton 3 K.Raikkonen 4 N.Rosberg 5 S.Vettel 6 F.Massa 7 M.Webber 8 J.Button PP Rosberg
-
W poszukiwaniu stukadełka
Wczoraj sprawdzałem stan klocków z przodu... niestety o ile zewnętrzny klocek widać bez ściągania koła o tyle wewnętrzny już nie do końca... Postanowiłem więc zdjąć koła i obaczyć co tam słychać... Dostęp po zdjęciu i tak jest kiepski - praktycznie nic nie widać więc postanowiłem klocek-tłoczek wcisnąć do wewnątrz kopyta i wtedy ocenić zużycie... i tak zrobiłem klocek-okładzina ma jakieś 9 mm więc jest OK. Ale podczas tej operacji stwierdziłem, że na kole lewym i prawym oba klocki są bardzo luźne i mimo, że jak je wsadzałem sprężyny-blaszki rozporowe weszły ciasno obecnie klocki luźno latały w tłoczku.. wszystkie blaszki rozginałem bez zdejmowania kopyta i wcisnąłem w tłoczki. Efekt ... nagle zapanowała cisza ... nic w przednim zawieszeniu mi nie stuka nie puka A ja już łożyska podpory chciałem wymieniać... ciekawe tylko czy te blaszki od temperatury lub innych czynników znowu się nie skurczą Więc polecam jeśli komuś coś stuka z przodu zacząć od klocków ... zresztą już ktoś kiedyś pisał że stuki uspokoiły się po wymianie klocków hamulcowych czy też pojawiły się
-
Zakup Cromy
> To do morza nim zjade i bedzie spokoj Insygni strach się bać w Polsce .... podobno 75 takich nieoznakowanych ciemnych mają kupić bo fotoradary sie nie sprawdzają A co do plaku to polecam silikon w spreyu do komory silnika
-
Monitoring miejski zamiast fotoradarów
> Czy dokładne to zależy od warunków atmosferycznych oraz oświetlenia. > Choć niezaprzeczalnie jakość lepsza jak z tradycyjnego fotoradaru. Nie wiem ... zdjęcie było zrobione wieczorem gdy padało a było naprawdę dużej rozdzielczości ostre... Kamery mają diody zabudowane ..
-
Monitoring miejski zamiast fotoradarów
Widziałem zdjęcia... na szczęscie nie moje.... naprawdę bardzo dokładne i w kolorze Quote: Na Rondzie Solidarności w Wejherowie od dzisiaj testowany będzie fotoradar ( działa już od lutego 2013 ), który znacznie różni się od innych tego typu urządzeń. Fotoradar rejestruje pojazdy od góry, dzięki czemu widać czy pasażerowie mają zapięte pasy, czy rozmawiają przez telefon i na jakim świetle przejeżdżają. Za przejechanie na czerwonym świetlne kierowcy grozi kara nawet 6 punktów karnych, za rozmowę przez telefon komórkowy to jest aż 5 punktów karnych, za jazdę bez pasów bezpieczeństwa kierowcy grozi kara 4 punktów karnych, każdy dodatkowy pasażer bez pasów to jest jeden dodatkowy punkt karny - wyjaśnia Anetta Potrykus, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie. Fotoradar składa się z dwóch kamer, które działają przez całą dobę. Obejmują one pas ruchu w kierunku Redy oraz w kierunku Lęborka. Rejestrują pojazdy po przekroczeniu linii zatrzymania. Wejherowo to czwarte miasto w Polsce, które posiada taki system.
-
Belka skrętna vs wielowahacz
> Tym znajomym chodzi tylko o "uciekanie na wybojach i zakrętach", czy ogólnie o szeroko pojęty > komfort? > I czy mają te same średnice felg? Bo jak wcześniej mieli 15" a teraz 17, to wiadomo że komfort się > pogorszył. Poruszali sprawę komfortu i właśnie ucieczki auta na tych samych nierównych drogach/zakrętach którymi tyle razy podróżowali poprzedniczkami... jakie maja oponki tego na 100% nie wiem ale to auta firmowe więc szału 17" na pewno nie ma .... i nie było zapewne 16" Ja nowa nie jeździłem więc nie mam kompletnie punktu odniesienia wole polegać na opinii kogoś co robi 60-80 tys rocznie takim autem
-
Zakup Cromy
> Za 22 tys zl po lifcie Croma??Wystarczy popatrzec ile po lifcie kosztuja po za Polska. Od 3700 Euro do lekkiej poprawki ale nawet te z przebiegiem 300 tys potrafią sobie cenić na 6 / 7 tyś Euro
-
Singapore, Malaysia VW DSG do warsztow!
> Ludzie powoli się uczą, że dobre samochody to nie tylko te tanie (jeżeli mowa o Polsce). Hmmmm > Rynek temu przeczy - proste silniki to powoli się kończą (cokolwiek by znaczyło prosty), natomiast > oczekiwane jest coraz częściej przyzwoite wyposażenie i (o zgrozo) automatyczne (czy > zautomatyzowane) skrzynie biegów. Tyle, że nie musi to być coś ze stajni VW No właśnie nie do końca... owszem jeśli piszesz o autach nowych to tak jest bo osoby które mają $$$ chcą je dobrze wydać na nowe dobrze wykonane i wyposażone auta .... Ale pozostała większość naszego społeczeństwa nie ma $$$ i kupuje auta do 15 tyś zł ... a ci nie kupią auta wyposażonego w 2 turbiny/ koła dwu masowe zautomatyzowane skrzynie, nafaszerowane elektroniką i bóg wie czym jeszcze bo ich nie będzie stać na eksploatację - czytaj wymianę tych elementów które sa tylko eksploatacyjne a to ta masa nakręca spiralę ... jeśli oni nie kupią aut z 2 lub 3 reki to ty go nie sprzedasz... owszem zostawisz dilerowi w rozliczeniu ale on da ci za niego śmieszne $$$ bo sam go nie upłynni ... > Jest grupa ludzi, która za VW (czyli paska w tedeiku czy golfa) da się pokroić i im wiele nie > przetłumaczysz. Tak znam wielu takich co tak myśleli ale rozmawiam z nimi i wiem że pozbywają się swoich BMW/VW bo kosztują ich te auta za wiele ... i co ciekawe kupują tak jak piszesz francuskie lub koreański / japońskie auta ale te które są sprawdzone i mają dobre notowania u mechaników... powiem więcej oni często pytają jakie auto mają kupić i z jakim silnikiem swoich mechaników aby nie mieć z nimi problemów bo już mieli auta w które pakowali $$$$ a które ciągle stały >Wiele osób jednak przesiadło się np. do francuzów, które wcale bardziej > awaryjne nie są, za to są wygodniejsze i przyjemniejsze w eksploatacji Tak... Więc niestety moim zdaniem auta nowoczesne z bezpośrednim wtryskiem paliwa, turbiną i skrzyniami pokroju DSG nie będa cieszyły się po upływie gwarancji dużym wzięciem na rynku wtórnym a co za tym idzie ich cen a będzie leciała na łeb i szyję
-
Zakup Cromy
> Informacji o xenonach nie dostałem, ale jest taka możliwość że są. Jest taka możliwość że jestem ślepy ale jeszcze o tym nie wiem
-
Singapore, Malaysia VW DSG do warsztow!
> Czyli mowisz, ze trend dojdzie? Dojdzie dojdzie... ludzie kupują z 2-giej ręki to co tanie w eksploatacji i nikt nie wyda 20 tys zł na 10 letniego Gulfa lub innego Paska z DSG w którego trzeba będzie władować 30 tys zł na naprawy ... to nie ten target.. Wybiorą coś co będzie miało prostą skrzynię i prosty silnik... Praktycznie to już się dzieje i widać że dane modele nie idą na rynku wtórnym ... więc to, że VW nie traci na wartości tak jak Chevrolet już jest weryfikowane przez użytkowników ....
-
Belka skrętna vs wielowahacz
> Przejechałem się nową octavią 1.4 na nieco dłuższym dystansie. Generalnie wszystko jest super, ale > jedna rzecz jest do przysłowiowych pośladków. > Otóż zawieszenie jest bardzo niekomfortowe przy nieco gorszej nawierzchni typu łaty z asfaltu, > studzienki (niezbyt głębokie) > Nie zależy mi na stabilności na zakrętach ani wyglądzie. > W wersji którą zamierzam kupić podstawowe koła to 16". > W żadnym salonie w Polsce (sprawdzałem) nie ma wersji demo na kołach 15". Ciekawy jestem dlaczego Skoda zmieniła tylne zawieszenie w nowej Octavi ... faktycznie kilku znajomych narzeka na nią i twierdzi że komfort "podróżowania" w starszej ( którą robili 200 tyś km ) był o niebo lepszy... auto nie uciekało na wybojach i zakrętach tak jak obecny model... Pewnikiem cięcia kosztów i masy
-
Zakup Cromy
> Tutaj dwa zdjątka, takie poglądowe. Jak dla mnie nie wygląda źle. Dołożyć aluski i można śmigać Dziwne.... spryskiwacze ma reflektorów i zwykłe lampy bez Xenonów... może tak była skonfigurowana
-
MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)
> Felgi robiłem tutaj: > Renowacja felg > Można zostawić u nich auto co przy braku drugiego kompletu felg jest bardzo wygodne. Poza tym mają > sporą paletę kolorów - ja zdecydowałem się na kolor premium. ja swoje 16" robiłem tu cnf tez zostawiłem auto bo nie miałem na podmiankę... koszt z przełożeniem zimówek 570 zł kolor wybrałem jasny grafit i wyszły całkiem ładne... choć oryginalny kolor zanim zaczął odpadać bardziej mi się podobał...