Zawartość dodana przez Lisek
-
Felgi aluminiowe na zimę.
> Obiecane fotki . W takim razie co to sie robi, skoro alu sa niby takie odporne?? Witam Mam identyczny problem a raczej znacznie większy na swoich aluminiowych felgach firmy RVT ... Ja przypuszczam, ze to wina piesków i kotków lub samego materiału... używam tych felg zimą i latem i sa w opłakanym stanie więc na wiosnę pujda do regeneracji...
-
pytanie do posiadaczy cromy z silnikami na Pb
> Witam, > Ja dołączę się do pytania - właśnie siadałem do forum z myślą o zadaniu identycznego > Chciałem się przesiąść z bravo na crome. Wiele informacji zdobyłem dzięki wpisom użytkowników, ale > jak kolega wcześniej zauważył, ciężko znaleźć coś o silnikach benzynowych. > Całe życie jeżdżę noPb więc wolałbym tak to zostawić, a ponieważ kroma z pewnością oszczędna nie > jest z takim silnikiem, więc pomyślałem o gazie. > Interesuje mnie też czy ma ktoś doświadczenie w przesiadce bravo-croma. Jakie refleksje. Tak jak pisałem ... proponuje forum Opla... odnośnie LPG to najlepiej tam poczytac... jedni twierdzą że się nie nadają pod LPG bo ciągle trzeba kasowac luzy zaworowe i musieli wywalic LPG a inni twierdzą że maja i jest OK..
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> ale sprawdzić jak ? czy wciśnięta, czy jest, czy jak ? coś pomierzyć ? Zdjąć i sprawdzić w jakim stanie są te dwa "pręciki" w wtryskiwaczu.. jak będą czarne to znaczy,że coś nie styka. Warto przeczyścić i poluzować przewody - prawdopodobnie napięty przewód jest powodem tej dolegliwości w tym silniku...
-
Pytanie do posiadaczy Fiata Croma 1.9 M-jet.
> Witam !!! Witaj Nie jest to normalne zachowanie - ja tak nie mam ... Brak błędu może wynikać z komputera jaki użyli serwisanci - zapewne uniwersalny a ten nie koniecznie musi dobrze odczytywać błędy. Proponuje jednak udać się na sprawdzenie do ASO lub tak jak koledzy radzą jesli jest ktoś z FES-em w okolicy to polecam sprawdzić ... Co do wtyczek to radze sprawdzić w tym również wtyczki wtryskiwaczy - na 3 cylindrze lubi się w tym silniku wypalić...
-
pytanie do posiadaczy cromy z silnikami na Pb
> witam koledzy- chciałbym się dowiedzieć jak spisują się silniki benzynowe 1.8 i 2.2 w cromach - jak > z ich awaryjnością, dynamiką i czy ktoś z kolegów gazował takie autko > na wiosnę będę przymierzał się do kupna autka i chciałbym poznać wasze opinie Są to silniki Opla więc najlepiej poszukać opinii na forum Opla... W cromie bardzo rzadko się je spotyka... ja kilka razy przytaczałem info zaczerpnięte z forum OPLA ale że nie mam takiego silnika to wolę się nie wypowiadać....
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
-
czy redukować do jedynki podczas przyspieszania z wolnych?
> Generalnie pytanie brzmi czy warto redukować do jedynki jeśli się nie spieszy? TAK ZAWSZE WARTO... ( oszczędzasz paliwo, koło 2-masowe o ile jest, i skrzynie wraz z sprzęgłem i silnikiem )
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
Straszne tu nudy..... trzeba trochę sobotniej muzy dodać
-
Bieżnikowane: Ecoopony czy Markgum
> Trzeba kupić od razu 4 I tak nie będzie wiedział co siedzi pod tą nalewką
-
Czas zacząć spam listopadowy
> ....hmm wg moich wyliczeń kredytowych powinienem jeździć Cromą jeszcze 4 lata. > a co tam.... najwyżej sam tu zostanę... stronkę www "sobie" już zrobiłem, więc jak dla mnie Croma > to poważna sprawa a nie przelotna miłość. Ja przez najbliższe 2 nie zamierzam się jej pozbywać... więc będzie raźniej .... poza tym na dzień dzisiejszy nie mam następcy...
-
Bieżnikowane: Ecoopony czy Markgum
> Wiesz co,to jak obłożenie starej walącej się rudery styropianem i putzem.Masz "prawie" nowy dom . To jest bardzo dobre porównanie....
-
Element podwozia - cynkowanie i proszkowo czy chemia?
> A tak zapytam - czy ocynk to nie chemia? filozof... Quote: Cynk (Zn, łac. zincum) – pierwiastek chemiczny, metal przejściowy z grupy cynkowców w układzie okresowym (grupa 12). Posiada 23 izotopy z przedziału mas: 57-78. Trwałe są izotopy 64, 66, 67, 68 i 70.
-
Złe wskazanie temperatury na zewnątrz
W pierwszej kolejności sprawdził bym czy nie brakuje gąbki w tym trójkąciku w drzwiach - tam gdzie jest głośniczek... może ciepłe powietrze z kabiny dostawać się do lusterka i fałszować odczyt
- GP Brazylii dyskusja.
-
Czas zacząć spam listopadowy
> Wczorajszy wyjazd Bydgoszcz-Przejechane 440 km. Spalanie w moim automacie wg kompa - 5,2 l/100. > IMO całkiem całkiem... szkoda że nie sprawdzę wg dystrybutora. Bardzo zacny wynik...
-
Całkowite wywalenie EGR
> Bez EGR, dziś na A4 - prędkość wg licznika tak od 120 do 140. > 5,4 ON/100, może wiatr wiał No tak ale należy zadać sobie pytanie czy przy silniku obciążonym w 70%-80% EGR jest otwarty .... odpowiedź brzmi NIE.... więc różnica między twoim autem a autem z EGR-em jest żadna lub pomijalna dla tego przypadku.... EGR dział do 1800-2000 obrotów bez obciążenia i na biegach jałowych... zresztą można podłączyc PC-ta i sobie sprawdzić kiedy otwiera się EGR i na ile %
-
Całkowite wywalenie EGR
> no niestety masz coś popsute, a dokładnie będziesz miał to samo co ja czyli tzw. czujnik ciężkości > nogi. Trzeba go wymienić na ten z wersji lekka noga club Nie zgodzę się... w mojej ocenie to macie zardzewiałą prawą górną kończynę i nie używacie skrzyni biegów
-
Czas zacząć spam listopadowy
> Hello. Jakie nudy, aż w d....e szczypi Na kąciku skody jeszcze gorzej, chyba tradycja pisania na > AK obumiera Nic sie nie dzieje .... więc nudy
-
Typowanie wyników F1 2012 - wątek organizacyjny
Gratulacje dla zwycięscy I oczywiście wielkie podziękowania dla prowadzącego wątek MANX-a
-
Rok produkcji opony?
> Możliwe, ale możliwe też, że jest. Według (wszechwiedzącego) internetu tak wyglądało oznaczenie > daty przed 2000 > http://www.tirerack.com/tires/tiretech/techpage.jsp?techid=11 mam zimówki hankooka więc zrobie zdjecie daty
-
Bieżnikowane: Ecoopony czy Markgum
To co pisałem opony takie to loteria a ja nie mam szczęścia w grach losowych Moge zrozumieć i zaakceptować tylko jeden przypadek - mam opony markowe 3 letnie i nie maja juz bieżnika... oddaje do regeneracji ale podpisuje od wewnątrz i dostaje te same ale z nowym bieżnikiem... i juz nie jeżdżę 140 km/h z rodzina po autostradzie
-
Zdjęcie z fotoradaru - odpowiedzta mi panowie :)
> no to fakt 115km w samochodzie napędzanym gnojówką budzi respekt , A może kolega ma małego wiruska i ma 160 KM a może i 360 Nm sie znalazło... a może do baku leje V-Pover.... nie damy się nabrać pozorom... to że jedzie woźnica konno to nie znaczy że nie może 100 km/h jechać bo bryczka również może być sportowa a sianko z nielegalnej plantacji ziół >a tak poważnie to była totalna > dziura gdzie nie spodziewałem sie ograniczeń > Pozdrawiam Quote: . A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!
-
Rok produkcji opony?
Potwierdzam to nie jest data produkcji opony Na oponie jest symbol ale musisz go znaleźć - patrz z obu stron !!! czasami jest tylko z jednej wytłoczona !!!
-
Zdjęcie z fotoradaru - odpowiedzta mi panowie :)
Trudno... jak sie ma takie szybkie i sportowe auto to trzeba płacić
-
Bieżnikowane: Ecoopony czy Markgum
> Oczywiście już jesteś w stanie stwierdzić, że przyczyną była na 100% bieżnikowana opona, która > rozpadła się sama z siebie. > A gdyby "sprawca" miał nowe miszleny to by wypadku nie było... Nie... Nie potrafię tego stwierdzić ale zawsze jak przejeżdżam obok zbiorowego pomnika wypadku autobusowego pod Kokoszkami myślę o tym... dla tych co nie pamiętają