Skocz do zawartości

sherif

użytkownik
  • Liczba zawartości

    27 270
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez sherif

  1. Taa fun .. chyba zimą, że nie trzeba śniegu strzepywać
  2. Trzeba umić i być z AK . Ilekroć jeździłem Skodawką czy VW to bliżej 10 było niz 6l. U znajomych podobnie ..
  3. Nie daje się zbrojenia, bo nacisk jest rozproszony. Ja mam duże okna witrynowe bezpośrednio do fundamencie z bloczków. Za to warto pomyśleć o poszerzeniach z profili okna (w dół) dla lepszej termiki lub większych otworów pod ciepłe parapety.
  4. U mnie też, mam malowane proszkowo barierki. 10lat bez odnawiania, u rodziców barierka wytrzymała 26 lat, trzeba było podmalować jedynie tam gdzie skrzynki wisiały. W sumie jak ocynk to można i do malowania oddać.
  5. Nie wyobrażam sobie garazu czy warsztatu bez kawałka blatu , nawet stara szafka lepsza niż nic.
  6. Powiesić na ścianie, a nawet mały kawełek blatu się przydaje.
  7. Mam podobną sytuację jak k. wyżej tzn taras i opadający dach, więc zadaszenie wchodzi w grę tylko o własnej konstrukcji. Też myślałem o ocynku, tak kombinuje, że można by zrobić skręcaną konstrukcję. Przygotować, dociąć, złożyć to na próbę a potem oddać do cynkowania. Alu chyba będzie znacznie droższe, taras mam na profilach ALU to kosztowało to majątek. Poza tym farba taka z pędzla może obłazić z alu..
  8. Wyciągaj ile możesz i gdzie możesz . Ja dałem: peszel/arot +kabel Cat6 furtka - szafka IT kabel zasilający bramy + sterujacy - brama-szafka IT woda do studni + rura na zewn do wodociągu kanalizacja dodatkowy peszel do sterowania (niestety szybko się zapełnił) +peszel na 2 pozostałe strony kable zasilające na taras i bud gosp (można później) rura do wentylacji (GWC) Generalnie kable, peszle można dac i później, ale wieksze średnice jak kanalizę warto dać przepust lub odrazu rurę. Plus też taki, że ma się odkopane więc rzucąja peszel czy kabel nie trzeba potem kopać.
  9. Masz więcej zdjęć, bo ciekawie to wygląda ? Jak rozumiem prowadnica jest przykręcona do konstrukcji (od wew) ? Nadaje się to na deszcz ? Te słupki posadowiłeś na jakiś bloczkach czy zalewałeś ?
  10. Jeździłem przez tydzień Mini chyba z tym silnikiem (BMW, 3cyl, ok 130KM). Jak dla mnie bardzo przyjemnie się jeździło, ładnie ciągną, mało palił. Po 4 dniach jak go rano odpaliłem dopiero zoorientowałem się, że to chyba 3cyl, ale nie powiem że było to nieprzyjemne, tylko inne. W wyższych obrotach silniczek całkim przyjemnie brzmi. IMHO większośc ludzi nawet nie pozna 3cyl, jak nie uprzedzi się art rodem z AŚ .
  11. Bardziej chodziło mi o świeże auta, max 6m. Trzeba pytać o dealerów, czasem nie wystawiają lub nie zdążą wystawić .
  12. OK, tu chodzi o ideę. Auto które oglądałem miało 3kkm i niecałe 4m. Jak kupujesz na osobę prywatną to IMO idealny deal. Jedyny minus, że jest się 2gim wł.
  13. Mój sie zastanawiał PHEV, ale cena było spora. @rwIcIk popytaj u dealerów, czasami mają auta którymi jeźdzą sprzedawcy/pracownicy. Zwykle to są bogate wersje, max kilku miesięczne, dostępne praktycznie od ręki i z dobrym rabatem. Siedziałem kiedyś w takim na Płowieckiej, auto zaskoczyło mnie miejscem w środku, nie jest takie małe. Osobiście bym szedł w wersje 2.0 8AT, to sprawdzona konstrukcja i potrafi być oszczędna. Z mojej perspektywy najlepsze rabaty dostawałem zawsze w Dom Volvo, na Puławskiej.
  14. Myślisz, że z piachem jest inaczej ? Jak jest mokro to się przykleja do opon, a potem po wyschnięcią w garażu odpada i już nie wyjeźdza . Plus, że łatwo go usunąć i mniej brudzi. Co ok tydzień wyciągałem pełną szuflę piachu, było tego tyle, że mi śmieciarza zwrócili uwagę, że od wywozu "ziemi" to są kontenery budowlane . IMHO odkurzacz myjący będzie najlepszy, ale zajedziesz się z tym. Myjka to zmyje i wypłucze znacznie szybciej, ale potem będziesz miał uwalony podjazd. W moim przypadku, spłukiwałem potem kostkę i piach wracał na swoje miejsce. Część piachu lądowało w osadniki kratek odpływowych. Myjka, co komu pasuje. Ja mam Karchera K5 od kilku lat i jest ok. Jest cichy i robi swoją robotę, myję auta, czasem elewację, kostkę, taras, plac zabaw, itd. Popatrz na te z Lidla są znacznie tańsze i gdzieś czytałem dobre opinie + wymiana jak się zepsuje.
  15. Jeżeli masz typową obudowę to pewnie jest to 10", a wybór wkładów jest duży. Ja przestałem kupować "oryginalne" do włoskiego filtra, bo co pół roku cena ciągle rosła. Kupuje polskie, typowe filtry: https://allegro.pl/oferta/wklady-odwrocona-osmoza-ro6-filtr-wody-ro-ustm-13856886848?utm_source=coma_email&utm_medium=916f2a9e4d7b31316cf414ab5b266aa9fde6b03f Kilka razy rozbierałem je po wymianie, są ok i zatrzymują sporo syfu
  16. To szczotka do myjki. Praktycznie każdy system myjek ma takie akcesoria. Wymywa to powierzchnie i mniej chlapie. NIc tam nie wciąga, tylko spłukuje. Do wciągania to musi być odkurzacz. U siebie miałem też taką drogę, raz na tydzień się zamiatało, a z 2-3x na rok myłem myjką.
  17. Nie ważyłem swojego, ale jak jest pelny to jest ciężki . Oczywiście kominek sprząta cały 2-3razy. Kominek mam dość głęboki, bez popielnika. Zwykle co 4-5dni palenia wyciagam popiół. Wciaga ładnie, ze wszystkich zakamarków. Jak przestaje tzn, że pelny. Filtr jest typowy, raz kupilem 2 zapasowe, bo mi się napoczatku zapalił . Trzeba z tym uważać, bo niby zimny popiół a w środku żar + struga powietrza, można narobić problemów. Szufelki używam jedynie wtedy, kiedy jest full a dzień wcześniej paliłem, ale zwykle po cyklu kilku dni kominka robie kilka dni przerwy. Odnośnie szczotki to mam coś tego typu: https://otomyjka.pl/wyposazenie-do-mycia-powierzchni-plaskich/1867-karcher-szczotka-do-mycia-kostki-patio-t-racer-t7-4054278633428.html Ale chyba starszy model. Ma regulacje mocy, ale to trochę bezsensu bo i tak jest zawsze max. Fajny za to bajer, że można domyć narożniki np w bramie czy roletach. Te szczotki mają taki minus, że myją znacznie wolniej niż lanca myjki. Jak jedziesz zbyt szybko to zostawia takie kółeczka gdzie się domylo. Lancia idzie znacznie szybciej, ale się chlapie.
  18. Ad1. Ja mam z Lidla od 8lat, uzywany regularnie w sezonie. Imho najważniejsza jest pojemność i łatwość wytrzepania filtru. Ad2. Ile myjek tyle opinii. Do Karchera będzie największy wybór osprzętu. Pamiętaj, że wszystkie te nie profi myjki nie lubią dłuższej, ciągłej pracy. Zwróć uwagę na głośność. Ad3. Mam Karchera, jakiś wyższy model kupiony używany, można nią myć narożniki. Przydaje się do posadzki w garażu i myciu np bramy garażowej. Myje slabo, ale nie chlapie na boki. Kostkę, taras znacznie lepiej myje mi się bezpośrednio dyszą.
  19. Zależy co chce osiągnąć. Ten pierwszy to tylko filtracji, drugi to osmoza z całym kompletem. Ten jonizator możesz sobie darować. Ja mam 6-stopniowy, czyli 3 zgrubne, osmoza, mineralizor i wkład węglowy. Wkłady w wielu tych kompletach są identyczne. Ja kupuje m.in u tego gościa z pierwszej aukcji. Komplet filtrów (5) to ok 50zł.
  20. To chyba bardziej chodzi o sytację jak auto stoi wiele lat nie używane i chce się je odpalić. Dlatego zawsze lepiej przy starych autach na kroplówkę. Jak czyściłem u siebie w klasyku bak to wyciekła taka specyficzna, śmierdząca, ciecz. Niektórzy potrafią wlać różne specyfiki jak auto ma stać długo . Ma się rozumieć, ten prawilny, idealnie wyprostowany prąd naładowany jeszcze przez producenta . Dlatego potem nie zalecają rozładowywać poniżej 20%.
  21. Ja podobnie. Tzn wg sprzedawcy darmowy miał być tylko po 2latach, ale w aso okazało się, że pakiet jest na 4lata. Warunek to nieprzekroczenie terminu 4lat.
  22. Kiedyś robiłem próbę z mulczowaniem w zwykłej kosiarce, kosiłem x2 na tydz i była masakra, ale mam gęstą szybko rosnącą trawę. Poza rabatkami np kostkę też trzeba odcinać ?
  23. Codziennie to kosi ? Jak jest z resztami mulczowanej trawy - nie nosi się przez ludzi, zwierzęta ?
  24. Nie, bo ma niecałe 40kkm. Byłem na przeglądzie po 4latach (drugim).
  25. ZTCW to nie, kiedyś na kanale prof Chrisa był w serwisie od elektryków, co ogarniał m.in Teslę i baterie. Wiadomo, że z hamulcami, zawieszeniem można do zwykłego mechanika pojechać a baterie, silnik do dedykowanego. Tych dedykowanych jest coraz więcej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.