Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. > brzmi to tak, jakbyś wszystkie rozumy pozjadał > ja nie jestem inżynierem, ani nawet mechanikiem, a potrafie w aucie wymienić wszystko. olej > wymieniam na chodniku przed blokiem, a Ty jesteś inżynierem, a do warsztatu jezdzisz z takimi > pierdołami i jeszcze sie na forum żalisz jacy nieogarnięci tam mechanicy są Stać go to jeździ. Widocznie nie lubi się brudzić. Ja tez potrafię zrobić takie pierdoły, a zalecam mechaników. I to jeszcze... Uwaga! Pocisnę teraz! robię to w ASO!
  2. > Przyzwoity automat daje tyle samo frajdy co manual. Swięte słowa! Jest tylko jeden problem. Mianowicie: auto z przyzwoitym automatem i odpowiednim silnikiem, kosztuje worek pieniędzy i czapkę złota! To co oferują nasze salony, to w większości popierdółki z silniczkami od kosiarek i ze skrzyniami od motorowerów, szumnie nazywanymi "automatem".
  3. 71mordor odpowiedział Obywatel na temat - Motokącik
    > lubie wypowiedzi takich "fachowców" > Ojciec ma S-maxa ktorym przejechalem 160 tys km nic w zawieszeniu nie ruszane , mam kuge 290 tys Ja przejechalem 150kkm clio z 1,5dci jak sprzedawane było to miało wszystko ori i sprawne, a miało się rozpaść po 30kkm.
  4. > Nie masz racji. > W dąbrowie górniczej stoją 3 identyczne maszty i są obsługiwane przez sm, w mieście jest jeden > fotopstryk i przekładają go na zmianę w różne miejsca w Grudziądzu było podobnie, teraz ten koło przejść dla pieszych i szkoły zasłoniki czarnym workiem, a zostawili ten "bardziej rentowny" na długiej prostej dwujezdniówce
  5. > Nie bój nic, są przewody w izolacji silikonowej, poza tym jaki jest kąt pracy takiego lusterka? 90 > stopni raczej nie przekracza, a przewód jest zginany przecież na pewnym promieniu, a nie > łamany w miejscu. To w składanych elektrycznie lusterkach jest inna izolacja niż w nieskładanych? Nie wiedziałem! > A skąd Ci się wzięło to kilkanaście razy dziennie? Autor nic o tym nie wspominał... Tak hipotetycznie zakładam, że np. odkupiłbym taki samochód...
  6. > jakby mialo nie wytrzymać to by fabrycznie nie montowali skłądanych lusterek Ino, że mam pstryczek od składania i składam, kiedy jest potrzeba. Jakoś nie wyobrażam sobie wachlowania lusterkami przy każdym otwarciu-zamknięciu zamka. Pół biedy latem ale zimą kiedy polwinit jest twardy jak plastik... izolacja musiała by być gumowa. No i przekroje w dzisiejszych instalacjach też cieniuśkie... > a poza tym to zazwyczaj to auto jest otwierane 2 razy dziennie: rano w garażu i po pracy na > parkingu i 2 razy zamykane : rano pod pracą i po pracy w garażu Niektórzy używają auto służbowo i czasem muszę kilka razy na godzinę samochód zamykać.
  7. Jak długo wytrzyma izolacja na przewodach w lusterku, kiedy będzie kilka, kilkanaście lib więcej razy dziennie wyginana?
  8. > Ale np w Cro kilka razy > składałem lusterka w Lacetti mijając się z autem z przeciwka, Wiem coś o tym; wjeżdżałem na Św. Jura wjeżdżałem starą E-classe, tam się nie składały lusterka. Niezapomniane przeżycia ja się trzeba rozminąć z przepaścią za oknem.
  9. Jakbyś za miesięczną wypłatę mógł kupić 400l benzyny, to też by ci się dychawiczna wydumka spodobała, bo by musiała wystarczyć. Dodam, że tez bym wolał 5l wolnossący silnik niż moje dychawiczne 1,6l. Jednak tankując ok. 120-140l miesięcznie, ciesze się ze spalania 7l/100km. No i kwestia gabarytów! W USA osiedlowe uliczki są szersze niż nasze drogi krajowe. O garażu nie wspomnę, mam wjazd 215cm
  10. > 1395mm! Nawet widziałem takie na mieście. To chyba jak maluch albo mniej. Samochód dla członków kubu anorektycznego
  11. Suzuki Jimni
  12. > szukać raczej wersji 4x4 czy FWD? Zdecydowanie polecam 4x4! Zima to bajka w 4x4 vs 4x2 A odróżnić (poza przełącznikiem) można jeszcze po moście napędowym na tylnej osi.
  13. > Nigdy mnie nie zawiodl vs padl mi katalizator, ale sie zalapalem na gwarancje (gdyby bylo po > gwarancji i padl Ci za granica np.) brzmi lekko sprzecznie. Nie brzmi sprzecznie bo usterki się zdarzają. Nie zawiódł, to dla mnie znaczy "nie zostawił mnie bezradnie na drodze" Katalizator objawił się zapaleniem kontrolki i tyle, auto jeździło normalni i normalnie spalało. To że wyszło na gwarancji mnie cieszyło ale nawet po gwarancji naprawa kosztowałaby kilkaset złotych więc według mnie zupełnie akceptowalne wydatki na 100kkm. > Z reszta to nie jedyny chyba model > Suzuki, ktory ma klopoty z katalizatorem. Nie wiem, nie mam z innymi doświadczenia, obecny jest za świeży żebym mógł coś powiedzieć. Zyczyłbym sobie takiej awaryjności jaką miałem w Sedici we wszystkich moich samochodach.
  14. > Nie oplaca sie targac z USA nie rozitych poza tym w PL jest tego duzo. 1.6 w zupelnosci wystarczy. Dokładnie! A jak poszuka po lifcie 120KM to wystarcza do tego auta w zupełności.
  15. > PS. zaraz ktoś przypomni o awarii katalizatorów w benzynie 1600 przy przebiegach 60 - 80 tys km Bo to fakt! Mnie padł właśnie przy 60kkm, ale załapałem się na naprawę gwarancyjną. Ale to i tak bzdurna awaria w porównaniu z tymi, które występują w bardziej prestiżowych markach.
  16. > Szukać 2.0 benzyna i nie nec się wersji us 2.0 tylko USA i przed zakupem trzeba znaleźć warsztat do serwisowania, o ASO robią tylko podstawowy serwis. Nawet w serwisach klimy nie mają tych wersji w oprogramowaniu maszyn do klimy.
  17. Silniki oba są niezłe. Wszystko zależy od tego ile będziesz jeździł. Diesel bedzie oszczędniejszy. Diesle wcześniejsze to fiatowskie multijet, całkiem dobre. Ja wybrałem 1,6 Pb i też byłem zadowolony (byłem bo sprzedałem i kupiłem nastepcę z takim samym silnikiem. Napędu nie masz się co bać, to chyba najprostszy i najbardziej niezawodny napęd 4x4. technicznie nie jest idealny (to nie stałe 4x4 jak w subaru np.) ale daje radę i imo, ja bym w opcji 2wd tego samochodu nie kupował. Ogólnie auto godne polecenia, przejechałem nim 100kkm i nigdy mnie nie zwiodło. Po lifcie silniki Pb mają 120KM i mogą być trochę oszczędniejsze z tego co słyszałem od kolegów.
  18. > Jesteście bardzo mili i życzliwi dla kolegi To nie kwestia życzliwości. Średnia przyjemność jechać za takim olejowym aerozolem (jechałem tak kiedyś, szybę tydzień do porządku doprowadzałem ). Jak kogoś nie stać na utrzymanie stanu pojazdu silnikowego to proponuję rower! Tańszy i w razie awarii nie zatruje nikogo! > Niestety, ale wasze nadzieje są raczej płonne, to nie silnik z samochodu ani nawet z normalnego > motocykla co by się miały panewki zacierać Może chociaż sworzeń tłoka się zatrze.
  19. Pytałem dziś w Autojaan w Grudziądzu i robią za: przednia szyba 40pln, z bocznymi 50pln. Najpierw chciałem ale czesto czyszczę szybę z osadów tłustych przy pomocy mleczka polerującego, więc chyba bym to starł szybko. Ewentualnie pomyślę o bocznych szybach.
  20. > ruszam w droge, zobacze czy sie uda czy nie... mam nadzieję że zatrzesz złoma na pierwszych kilometrach i po temacie
  21. > z jazdą na "zderzaku" poprzedzającego auta. Dobra widoczność bez uzycie wycieraczek. > Wadą tego rozwiązania jest konieczność poruszania się z prędkością od 70km/h, Nie, no strasznie rozsądne "jazda na zderzaku, w czasie deszczu, pow. 70km/h" Uwielbiam takich... (tu proszę sobie wpisać, ja nie piszę bo bana dostanę)!
  22. 71mordor odpowiedział awruK na temat - Motokącik
    > Benzynowe, które nie jadą. Będę regularnie dawał na mszę w podzięce, że jednak nie zdecydowałem się > na Subaru. To ja się też pomodlę przy okazji. Chociaż mnie od słynnej marki na "S" odstraszył sam serwis. Jeszcze nie kupiłem a już zostałem "olany" przez pana w ASO, po czym uraczył mnie kilkoma bzdurami (okazało się, że ja wiem więcej na temat XV niż on ) i na koniec zobaczyłem ceny serwisu Dobrze, że mnie karetka nie zabrała. Rozum zwyciężył nad sercem i za nieco mniejszą kasę kupiłem sympatyczne Suzuki i jestem mega zadowolony. W cenie przeglądu subaru, mam przegląd i full ubezpieczenie (tak z grubsza licząc)
  23. > Kolejna porada, funta kłaków nie warta Skoro dla ciebie porada, żeby w sądzie mieć podstawę prawną na uzasadnienie swojego stanowiska jest cyt. "funta kłaków niewarta", to lepiej nie doradzaj nikomu, bo go w kłopoty wpędzisz. To co proponujesz zalatuje anarchią, albo poglądami jednego kontrowersyjnego europosła, który usprawiedliwia pranie ludzi po pyskach. EOT
  24. > Ale tutaj masz oryginał na miejscu, gotowy do porównania bo przypięty do tyłu auta. Masz rację. Mnie też się to nie podoba. ale takie mamy prawo i kropka. Jak trafisz na młodego-ambitnego w "zaciasnej" czapce nic nie zwalczysz. Przywali mandat, a jak będziesz się stawiał, to jeszcze zabroni dalszej jazdy i klops! Nie słuchaj tekstów typu "nie wezmę mandatu, pójdę do sądu..." itp. Wierz mi znam to środowisko. Nic nie ugrasz. Jeśli się mylę, niech ktoś wytrze mi twarz wyrokiem uniewinniającym w takiej sytuacji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.