Zawartość dodana przez 71mordor
-
Płyn do szyb
> A od czego ma się ta pompka zużyć? Woda z ludwikiem rozpuszcza plastik? Naczynia po obiedzie też możesz piaskiem w potoku myć, taniej będzie.
-
Płyn do szyb
> Cham chamem pozostaje. Kultury (także tej technicznej) nie można się nauczyć i słoma szpetnie z > butów wychodzi, nawet jak kupuje nowe auto w salonie. Sama prawda. Pamiętam sytuację dawno temu, jak wszedł na rynek VW Sharan. Auto świerzynka jeszcze fabryką pachniało (wówczas musiałbym chyba 10lat na nie pracować), a gość na giełdzie warzywnej zarzucił do niego główek kapusty po samą podsufitkę. Bez żadnego pokrowca, czy coś. Myślałem, że zemdleję.
-
Honda CR-VI - proszę o pomoc
Przy takim wiekowym samochodzie, to ze zdjęć niewiele się dowiesz. W opisie sprzedawca tez nie napisze, że po dachowaniu i ćwiartka wymieniona. Pozytywne jest, że w jednych rękach 5 lat i jesli kupiony w PL to i historię łatwo odtworzyć. Trzeba pojechać z czujnikiem lakieru i najlepiej z kimś kto ma pojecie sprawdzić. Z drugiej strony za 10kpln to cudów bym nie oczekiwał, bo tyle to kosztuje dobry rower.
-
Płyn do szyb
> nowy samochod jest przez chwile nowy > sam kupuje nowe samochody wiec pompki tez sa sprawne... plyn... nie zabije ich Tyle, że jak sprzedaję samochód po 4-5 latach eksploatacji, koledze w pracy, to ten jeździ nim kolejne kilka lat i spokojnie mu w oczy patrzę. Nie wychodzę z założenia, że sprzęt (nie tylko samochód) ma wystarczyć tylko dla mnie. Co do tanich płynów to mam doświadczenie, bo firma kupuje najtańszą tandetę. Co rusz jakieś przypchane dysze itp.
-
Panyyyy - jak to jest z tymi całorocznymi ?
> Rozumiem, że olej też zmieniasz sezonowo ? Czym się różnią parametry pracy silnika zimą i latem po osiągnięciu temperatury pracy?
-
Panyyyy - jak to jest z tymi całorocznymi ?
> ale nie widze problemu podczas jazdy miejskiej. Zimowka bedie lepsza tylko na kopnym sniegu. I pewnie twardość mieszanki to tylko propaganda lobby oponiarskiego. Co roku widzę takich gości jak hamują 200m przed skrzyżowaniem, a wjeżdżają na nie kiedy ja już je opuszczam. I nie są to sytuacje w kopnym śniegu, tylko kiedy jest po prostu trochę błota pośniegowego i jest ślisko. Poza miastem wystarzczy trzech takich "miszczów" za ciężarówką i zapierdzielam 50/h do roboty.
-
rabaty ciąg dalszyczy
> po drugie zostaly tylko czerwone - ale czerwone są szybsze
-
Płyn do szyb
> ja znowusz nigdy nie zwracam uwagi na plyn - w lecie woda z ludwiekiem w zimie najtanszy zimowy > i tez nigdy nie mialem problemow z kamieniem z farfoclami z odbarwieniami i innymi zepsutymi > pompkami I chwała ci. Twoja sprawa, ja kupuję nowe samochody więc nie mam zmartwień tego typu, że kupię z padającą pompką.
-
Panyyyy - jak to jest z tymi całorocznymi ?
> ok na zimę zimówki, ale jakby sobie zostawił ten wielosezon na wiosna/lato/jesien ?? > opony praktycznie nowe, > auto to xsara picasso, wiecej jak 150 km/h nie jezdze Tak to spoko. Pamiętając, że na szybkim zakręcie masz takie opony. I zimą dasz radę, tylko (podobnie jak już napisałem) włączony zdrowy rozsądek. Mając swiadomość ograniczeń, jedziesz wolniej, trzymasz większy odstęp i gra gitara.
-
Stop&Go, a klimatyzacja.
> Ktoś montuje fizyczne czujniki ciśnienia? w s-crossie właśnie mam! komplet kosztuje coś ok.300pln
-
Stop&Go, a klimatyzacja.
> Myślałem że odkąd wpadli na pomysł z czujnikami ABS, fizyczny > czujnik ciśnienia to przeżytek, myliłem się Ten oparty na ABS nie poda ci dokladnie wartości ciśnienia w każdym kole w kPa.
-
Po napełnieniu Climatronik przestał działać [LONG]
> Standardowo walą nawet i 50 ml jak jest ubytek czynnika. Po 4 napełnieniach w układzie jest często > podwojona ilość oleju Przy ostatnim uzupełnianiu czynnika miałem 30ml.
-
Po napełnieniu Climatronik przestał działać [LONG]
> Może miałeś go już za dużo w układzie i część trafiła do chłodnicy. Za dużo? Fabrycznie w nowym samochodzie? Jakoś nie wydaje mi się.
-
Stop&Go, a klimatyzacja.
> ile razy wymieniałeś akumulator i regenrowałeś rozrusznik w aucie z S&S? Ani razu, bo szukałem auta bez tego goowna. Mój pierwotny zawód to elektromechanik, więc niejakie pojęcie mam. Jest pewna różnica między: -odpalenie, dojazd do pracy 10km, stop. a -odpalenie i tak 6-8 razy na 10km, przez 200 dni w roku. Nikt mi nie wmówi, ze różnicy nie będzie. Ogólnie mi to czy ktoś to ma czy nie. Moi koledzy pracujący w branży za kilka lat będą mieli rynek pracy.
-
Płyn do szyb
Nigdy ni oszczedzałem na płynie i nigdy nie miałem zapchanych kamieniem czy innym farfoclem dysz albo uwalonej pompki. O braku śladów na lakierze nie piszę. Leję głównie Sonaxa albo orlenowski i do tego nie muszę lać litrów żeby zmyć szybę.
-
Panyyyy - jak to jest z tymi całorocznymi ?
> na matizie przejechały całoroczne 10 lat i było ok Mój ojciec wiele lat temu też tak mówił. Aż mu raz zapodałem moje podniszczone zimówki (zostały mi po sprzedaży auta). Stwierdził, że nie wiedział że tak można przyspieszać, skrecać i hamować
-
Panyyyy - jak to jest z tymi całorocznymi ?
> W testach uniwersalne wypadają lepiej od tanich sezonowych. No właśnie niedawno były w Motorze i właśnie nie wypadły tak różowo, a gdyby były już nieco zużyte, to całkiem. Dla mnie koopa nie opony
-
Panyyyy - jak to jest z tymi całorocznymi ?
> ale zimy z dużą ilością śniegu, który zalega długo są i tak okazjonalne Zgadzam się posiadaniem uniwesalnych opon w takich warunkach, kiedy się est emerytem (pojadę po zakupy jak śnieg sprzątną). W sytuacji MUSZĘ dojechać do pracy codziennie (brak komunikacji publicznej) muszę mieć dobre zimówki i nie ma innej opcji.
-
Panyyyy - jak to jest z tymi całorocznymi ?
> na taką okoliczność można mieć łańcuchy czy inne szmaty poprawiające trakcję w kopnym śniegu za % > ceny zimówek Buahahaha.... już widzę te tłumy o 5,30 na parkingu zakładające łańcuchy przy -15C
-
Stop&Go, a klimatyzacja.
> a ja uważam za świetny wynalazek: poza oszczędnością paliwa, nie trzeba słuchać pracy silnika na > postoju. W następnym moim samochodzie S&S będzie na bank. Ale o to nietrudno, dziś już > prawie każdy samochód to ma może mam dziwne poglądy ale uważam, że oszczędności paliwa nie wystarczą na częstsze wymiany akumulatora i regenerację rozrusznika. Co do odgłosu pracy silnika, to muszę wyłączyć radio i się wsłuchać, żeby go usłyszeć. Cieszę się, że moje nowe auto tego nie ma.
-
Poszukuję opony CONTINENTAL CROSS CONTACT LX SPORT
> Kupić dwie inne, a luźną zostawić jako zapas... kiepski pomysł przy 4x4
-
Po napełnieniu Climatronik przestał działać [LONG]
> Nawet jak wypuścisz cały czynnik, to tego oleju ucieknie Ci tyle co nic, także tym się nie sugeruj. > Prawie cały olej siedzi w sprężarce, podczas pracy minimalną ilość czynnik chłodniczy zabiera > jako mgiełkę. A to ciekawe, bo jak rozszczelniła się mi chłodnica klimy to wyciekło go tyle, że była mała kałuża pod samochodem.
-
Stop&Go, a klimatyzacja.
> Są tacy, którzy trzymają klimę na 'auto' od kupna auta. Czy w tym > przypadku system zatrzymywania silnika nie działa? Kojarzę, że kumpel > ma służbowego Focusa III i tam system musi wyłączać non stop guzikiem. > A klimę mam non stop. Może nie dotyczy to wszystkich modeli. Osobiście uważam ten system za jeden z najgłupszych wynalazków motoryzacyjnych, na równi z czujnikami ciśnienia w kołach.
-
Stop&Go, a klimatyzacja.
Czytałem , że jak klima jest załączona to system nie działa.
-
Mini test: 8k km w tanim SUV -MY14 Kia Sorento -wersja bieda
> W strasznie ciekawym zakątku świata żyjesz! Za niej niz 1/2 srednia roczna pensje Sorento dalej wydaje sie ciekawa propozycja[...] To jest najciekawsze w tym zakątku. Ja właśnie kupiłem samochód podobnej klasy (nieco mniejszy) i zapłaciłem ponad 2x średnia roczna krajowa... i jeszcze jakie fajne drogi mają... i słońca ile... i śniegu niet... heh...