Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Nowy segment B do 50k - Note czy Clio?
> Co jest zaślepione? Licznik widać, radio widać, wentylacje też. Jeżdże taka wersją Rapida służbowo. Plastik na desce jest twardy jak skała i np okulary położone na daszku od zegarów nie sa w stanie się utrzymać i zjeżdżaja. Tkaninia na fotelach jest słabo przepuszczająca powietrze i mozna sobie plecy spocić (pomimo klimy), chyba że naprawde ostro chłodzimy. Nie ma wskaźnika temp silnika a tylko wskaźnik zimnego silnika + wskaźnik przegrzania silnika.
-
Nowy segment B do 50k - Note czy Clio?
> Musisz? Naprawdę? No to 250KM to zdecydowanie zbyt mało I po co ten cyniczny ton? Nie stać cie, nie chcesz- twoja sprawa.
-
Nowy segment B do 50k - Note czy Clio?
> No pewnie! To jest chyba jakiś nowy trend: do miasta min. 150KM, a na trasę co najmniej 200-250 - > inaczej "to nie jedzie"... Jeżdże do 100 km od miasta CODZIENNIE i na naszych kretych drogach musze mieć możliwość bezpiecznego (szybkiego) wyprzedzania. Po drugie nie kupię auta z 3 cylindrami.
-
Nowy segment B do 50k - Note czy Clio?
> A to EDC to nie jest cos jak DSG? Podobno jest ale mi to niewiele mówi bo nie znam DSG. Auto nie ma pedału sprzęgła, dopłata w Renault do EDC to 7 tys zł. Kupuję nowe auto i używam do 200 kkm a to już może nawalić. Same minusy.
-
Nowy segment B do 50k - Note czy Clio?
> Do miasta 80KM malo? Dodatkowo jest bardzo fajny z kompresorem. Myślałem o sobie a raczej o sobie i żonie. Żonie bardzo się podoba Captur ale ja nie chce już auta ze słabym silnikiem bo też dużo nim jeżdże nie tylko po mieście. Taki Captur był kiedyś z silnikiem 120 KM i w manualu ale już nie ma. Nie rozumiem tej polityki Renault.
-
Nowy segment B do 50k - Note czy Clio?
> Dla mnie Nissan bomba w srodku vs Clio. Jednak kazdy ma inny gust. Note nie ma sensownych silników. Clio niby ma 120 KM ale łączą go tylko z pseudo automatem. Czyli i tu i tu lipa.
-
elektryczność- lamerskie pytanie
Poradżcie jeszcze raz: czy przewód biały, bez oznaczenia "do ziemii" można zakopywać w ziemii i czy robić to w peszlu. Zakopanie byłoby w ogródku a nie pod ulicą jeżeli ma to znaczenia. Przewód służy do zasilania pompy wody i nie chcę rozwijać za każdym razem 100 m kabla.
-
elektryczność- lamerskie pytanie
> Jak podpiąłeś? Brązowy po lewej, niebieski po prawej a żółto-zielony do bolca. Ponieważ kabel będzie pracować na polu/dworze to użyłem wtyczki i gniazdka bryzgoszczelnego. Pompa działa że hej. Ale skoro mnie już wywołałeś, to powiedz w jaki peszel wsadzić ten kabel jak go bede chciał zakopać na stałe w ziemi- a jest go 100 metrów.
-
elektryczność- lamerskie pytanie
> Z tym stanem wiedzy proponuję się nie dotykać, bo jak puścisz fazę na obudowę wpiętego urządzenia > to domowników pozabijasz. Za późno. Ale wszystko działa a domownicy zyją.
-
elektryczność- lamerskie pytanie
> Każdy wymądrza się, ale oprócz mnie nikt nie odpowiedział na pytanie autora wątku, który chciał > kompletnie źle podłączać wtyczkę myląc przewody neutralne z ochronnymi. Dzięki kolego, rada się przydała. W efekcie podłączyłem pompę wody do studni za pomocą długiego 100 metrowego przedłużacza i wszystko zadziałało. Dzięki jeszcze raz dzięki
-
Laguna 2003 w cenie clio...
> Zdecydowanie. Trzymajmy jaki taki poziom, niech AK nie będzie gimnazjalnym forum. Generalnie masz rację, chociaż argument o gimnazjalnym forum w stosunku do 50 letniego faceta jest lekko .....ciekawy
-
Laguna 2003 w cenie clio...
> W benzynie? Jakby nie wietrzył, plakował i wunderbaumował, to i tak się smrodu nie pozbędzie. "Z silnikiem benzynowym"- lepiej?
-
Laguna 2003 w cenie clio...
> Czyli sugerujesz że lepiej kupić Clio/Thalia i dać sobie spokój z laguną? Kup Lagune III albo chociaż L II po lifcie i w benzynie.
-
Laguna 2003 w cenie clio...
> Cena raczej odzwierciedla problemy. Takie mam zdanie w oparciu o własne doświadczenia. Nie zawsze tak jest. Często zasłużona zła sława modelu niesprawiedliwie ciąży na udanym następcy.
-
Laguna 2003 w cenie clio...
> Szkoda tylko, ze nie dodal ze nowe BMW juz 2 raz jechalo na lawecie > No ale niemiecki to sie nie psuja Lepsze BMW na lawecie niż Renault na kołach!
-
Fordowski 1,0 ecoboost z drugiej ręki
To zależy od silnika. Ja mam porównanie Laguna 2.0 Pb n/a 140 KM i Skoda Rapid 1.2 TSI 105 KM. Mając na względzie stosunek masy auta do mocy to te auta sa podobne. I lepiej sie jezdzi Laguną, bo ma mocny dół i długa górę i przyspiesza bez ociągania nawet na wysokich biegach. Rapid jest OK ale w wąskim zakresie obrotów, bo po 3,5 ty obr/min nic się nie dzieje trzeba zmieniać bieg. Mówiąc inaczej, o ile osiągi tych aut są porównywalne to jednak zakres uzytecznych obrotów w Rapidzie jest bardzo wąski.
-
elektryczność- lamerskie pytanie
Chce podlączyć wtyczke 230V do kabla. Wtyczka jest z uziemieniem. Niebieski kabel to uziemienie, ale czy podłaczenie brązowego (siła) i zółto -zielonego jest wymagane w określone bolce we wtyczce? Czsy jest to obojętne i można te dwa kable zamienić miejscami?
-
motopompa spalinowa
Przymierzam się do kupna spalinowej motopompy do studni do podlewania ogródka. Woda jest w studni 5 m poniżej gruntu.Co wybrać? budżet to +/- 1000 zł, ze wskazaniem na im mniej tym lepiej. Ile np jest warte takie coś : Pompa spalinowa GTP25 KIT GARLAND
- fiat IDEA
-
[ZzAK] Suv do miasta dla kobiety
> jeśli mowa o śniegu to chyba lepiej 4x4 Oczywiście że tak, jak kogo stać. Ale w porównaniu do zwykłego auta w suv jest już znacznie lepiej.
-
[ZzAK] Suv do miasta dla kobiety
> zastanawia mnie jedno, po co komu wyższe auto i napęd 4x2? Bo ładniejsze, nie trzeba się martwić o wysokie krawężniki i nieodgarnięty śnieg w zimie (dotyczy mieszkańców domków pod miastem).
-
fiat IDEA
> a to nie jest tak, że wychodzą tam jakieś historie po naprawach ? Progi są obijane i skutecznie piaskowane przez kamyki spod przedniego koła (jak auto nie ma chlapaczy), dlatego rdza to kwestia czasu. W moim Punto rdza na progach pojawiła się w 13 roku eksploatacji.
-
projekt domu - jaki to?
> Jak kupiliscie jednakowe domki od jednego dewelopera to tak Szanowny kolego ja nic nie kupowałem tylko budowałem na ojcowiźnie. Sąsiad też sam budował i ma piękny duży taras na którym był tylko na parapetówce- nie licząc odśnieżania w zimie. Ponadto wychowałem się w domu i tam miałem innych sąsiadów i też z balkonami kicha. Oczywiście mogę sobie wyobrazić jakiś szczególny przypadek korzystania z balkonu, albo że się z niego korzysta częściej zaraz po przeprowadzce, szczególnie z ciasnego mieszkania w bloku. Ale to są wyjątki od reguły.
-
projekt domu - jaki to?
> Się nie używa, czy Ty nie używasz? Patrze po sobie ale też po sąsiadach.
-
projekt domu - jaki to?
> Bardzo trafny komentarz. Kolega AkuQ pewnie zaraz zapyta ile dokładnie kosztuje budowa i utrzymanie > tego pięknego i jakże praktycznego balkonu Co wy macie z tymi balkonami? W domu balkonu się nie używa, bo jak jest ciepło to siedzi się na tarasie/trawniku/ogródku.