Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1Marek1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 1Marek1

  1. > Co jest zaślepione? Licznik widać, radio widać, wentylacje też. Jeżdże taka wersją Rapida służbowo. Plastik na desce jest twardy jak skała i np okulary położone na daszku od zegarów nie sa w stanie się utrzymać i zjeżdżaja. Tkaninia na fotelach jest słabo przepuszczająca powietrze i mozna sobie plecy spocić (pomimo klimy), chyba że naprawde ostro chłodzimy. Nie ma wskaźnika temp silnika a tylko wskaźnik zimnego silnika + wskaźnik przegrzania silnika.
  2. > Musisz? Naprawdę? No to 250KM to zdecydowanie zbyt mało I po co ten cyniczny ton? Nie stać cie, nie chcesz- twoja sprawa.
  3. > No pewnie! To jest chyba jakiś nowy trend: do miasta min. 150KM, a na trasę co najmniej 200-250 - > inaczej "to nie jedzie"... Jeżdże do 100 km od miasta CODZIENNIE i na naszych kretych drogach musze mieć możliwość bezpiecznego (szybkiego) wyprzedzania. Po drugie nie kupię auta z 3 cylindrami.
  4. > A to EDC to nie jest cos jak DSG? Podobno jest ale mi to niewiele mówi bo nie znam DSG. Auto nie ma pedału sprzęgła, dopłata w Renault do EDC to 7 tys zł. Kupuję nowe auto i używam do 200 kkm a to już może nawalić. Same minusy.
  5. > Do miasta 80KM malo? Dodatkowo jest bardzo fajny z kompresorem. Myślałem o sobie a raczej o sobie i żonie. Żonie bardzo się podoba Captur ale ja nie chce już auta ze słabym silnikiem bo też dużo nim jeżdże nie tylko po mieście. Taki Captur był kiedyś z silnikiem 120 KM i w manualu ale już nie ma. Nie rozumiem tej polityki Renault.
  6. > Dla mnie Nissan bomba w srodku vs Clio. Jednak kazdy ma inny gust. Note nie ma sensownych silników. Clio niby ma 120 KM ale łączą go tylko z pseudo automatem. Czyli i tu i tu lipa.
  7. Poradżcie jeszcze raz: czy przewód biały, bez oznaczenia "do ziemii" można zakopywać w ziemii i czy robić to w peszlu. Zakopanie byłoby w ogródku a nie pod ulicą jeżeli ma to znaczenia. Przewód służy do zasilania pompy wody i nie chcę rozwijać za każdym razem 100 m kabla.
  8. > Jak podpiąłeś? Brązowy po lewej, niebieski po prawej a żółto-zielony do bolca. Ponieważ kabel będzie pracować na polu/dworze to użyłem wtyczki i gniazdka bryzgoszczelnego. Pompa działa że hej. Ale skoro mnie już wywołałeś, to powiedz w jaki peszel wsadzić ten kabel jak go bede chciał zakopać na stałe w ziemi- a jest go 100 metrów.
  9. > Z tym stanem wiedzy proponuję się nie dotykać, bo jak puścisz fazę na obudowę wpiętego urządzenia > to domowników pozabijasz. Za późno. Ale wszystko działa a domownicy zyją.
  10. > Każdy wymądrza się, ale oprócz mnie nikt nie odpowiedział na pytanie autora wątku, który chciał > kompletnie źle podłączać wtyczkę myląc przewody neutralne z ochronnymi. Dzięki kolego, rada się przydała. W efekcie podłączyłem pompę wody do studni za pomocą długiego 100 metrowego przedłużacza i wszystko zadziałało. Dzięki jeszcze raz dzięki
  11. > Zdecydowanie. Trzymajmy jaki taki poziom, niech AK nie będzie gimnazjalnym forum. Generalnie masz rację, chociaż argument o gimnazjalnym forum w stosunku do 50 letniego faceta jest lekko .....ciekawy
  12. > W benzynie? Jakby nie wietrzył, plakował i wunderbaumował, to i tak się smrodu nie pozbędzie. "Z silnikiem benzynowym"- lepiej?
  13. > Czyli sugerujesz że lepiej kupić Clio/Thalia i dać sobie spokój z laguną? Kup Lagune III albo chociaż L II po lifcie i w benzynie.
  14. > Cena raczej odzwierciedla problemy. Takie mam zdanie w oparciu o własne doświadczenia. Nie zawsze tak jest. Często zasłużona zła sława modelu niesprawiedliwie ciąży na udanym następcy.
  15. > Szkoda tylko, ze nie dodal ze nowe BMW juz 2 raz jechalo na lawecie > No ale niemiecki to sie nie psuja Lepsze BMW na lawecie niż Renault na kołach!
  16. To zależy od silnika. Ja mam porównanie Laguna 2.0 Pb n/a 140 KM i Skoda Rapid 1.2 TSI 105 KM. Mając na względzie stosunek masy auta do mocy to te auta sa podobne. I lepiej sie jezdzi Laguną, bo ma mocny dół i długa górę i przyspiesza bez ociągania nawet na wysokich biegach. Rapid jest OK ale w wąskim zakresie obrotów, bo po 3,5 ty obr/min nic się nie dzieje trzeba zmieniać bieg. Mówiąc inaczej, o ile osiągi tych aut są porównywalne to jednak zakres uzytecznych obrotów w Rapidzie jest bardzo wąski.
  17. Chce podlączyć wtyczke 230V do kabla. Wtyczka jest z uziemieniem. Niebieski kabel to uziemienie, ale czy podłaczenie brązowego (siła) i zółto -zielonego jest wymagane w określone bolce we wtyczce? Czsy jest to obojętne i można te dwa kable zamienić miejscami?
  18. Przymierzam się do kupna spalinowej motopompy do studni do podlewania ogródka. Woda jest w studni 5 m poniżej gruntu.Co wybrać? budżet to +/- 1000 zł, ze wskazaniem na im mniej tym lepiej. Ile np jest warte takie coś : Pompa spalinowa GTP25 KIT GARLAND
  19. 1Marek1 odpowiedział rexio na temat - Motokącik
    > ale to chyba dotyczy każdego samochodzu Tak ale różnia się czasem powstania gnicia progów.
  20. > jeśli mowa o śniegu to chyba lepiej 4x4 Oczywiście że tak, jak kogo stać. Ale w porównaniu do zwykłego auta w suv jest już znacznie lepiej.
  21. > zastanawia mnie jedno, po co komu wyższe auto i napęd 4x2? Bo ładniejsze, nie trzeba się martwić o wysokie krawężniki i nieodgarnięty śnieg w zimie (dotyczy mieszkańców domków pod miastem).
  22. 1Marek1 odpowiedział rexio na temat - Motokącik
    > a to nie jest tak, że wychodzą tam jakieś historie po naprawach ? Progi są obijane i skutecznie piaskowane przez kamyki spod przedniego koła (jak auto nie ma chlapaczy), dlatego rdza to kwestia czasu. W moim Punto rdza na progach pojawiła się w 13 roku eksploatacji.
  23. > Jak kupiliscie jednakowe domki od jednego dewelopera to tak Szanowny kolego ja nic nie kupowałem tylko budowałem na ojcowiźnie. Sąsiad też sam budował i ma piękny duży taras na którym był tylko na parapetówce- nie licząc odśnieżania w zimie. Ponadto wychowałem się w domu i tam miałem innych sąsiadów i też z balkonami kicha. Oczywiście mogę sobie wyobrazić jakiś szczególny przypadek korzystania z balkonu, albo że się z niego korzysta częściej zaraz po przeprowadzce, szczególnie z ciasnego mieszkania w bloku. Ale to są wyjątki od reguły.
  24. > Się nie używa, czy Ty nie używasz? Patrze po sobie ale też po sąsiadach.
  25. > Bardzo trafny komentarz. Kolega AkuQ pewnie zaraz zapyta ile dokładnie kosztuje budowa i utrzymanie > tego pięknego i jakże praktycznego balkonu Co wy macie z tymi balkonami? W domu balkonu się nie używa, bo jak jest ciepło to siedzi się na tarasie/trawniku/ogródku.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.