Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1Marek1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 1Marek1

  1. > To ewentualne odrodzenie będzie wyglądać tak, że w jakimś dostawczym Fordzie, Fiacie czy innym > Citroenie zmienią znaczek na klapie i już będzie Żuk. Na początek mogłoby tak być, aby marka nie umarła (przykład motocykli Rometa i Junaka). A potem niech się rozwijają.
  2. > Jak potrafisz jezdzic i myślisz na drodze, to kompletnie nie ma znaczenia czy siedzisz po prawej > czy po lewej stronie. Zgoda. Tyle tylko że angliki będą głownie używane przez młodych i wściekłych a nie przez rozważnych panów w średnim wieku z doświadczeniem za kierą. I w tym widze problem.
  3. 1Marek1 odpowiedział Bolo_3M na temat - Motokącik
    > to nie do końca prawda, bo na dachu powietrze opływa taki rower bez oporów, a wszystko co jest za > autem opór zwiększa. Moja Laguna z rowerem na haku pali najwyżej 0,5 l/100 więcej przy prędkościach pow 100 km/h.
  4. 1Marek1 odpowiedział PatryKatowice na temat - Francowate
    > możesz rozwinąć temat? Napisałem wcześniej, że wersja po lifcie ma bardzo dobre światła na H7- ale przecież nie da się ich przełożyć do starszej wersji.
  5. > No dobra, a orientujesz się może czy punkty naliczane są od dnia wykroczenia czy od jakiego innego > terminu? Liczy sie od daty wykroczenia.
  6. 1Marek1 odpowiedział PatryKatowice na temat - Francowate
    del
  7. > Jeżeli chodzi o przyczepę to jest tak samo jak z samochodem tyle, że taniej, bo płacisz tylko za > jedną tablicę i nie ma naklejki na szybę. Jakieś 64 zl
  8. Kupiłem niedawno przyczepke w Castoramie, z plandeką. Rejestracja kosztuje 64 zł + ubezpieczenie OC 48 zł. Badań technicznych nie trzeba robić nigdy. Dostajesz z Castoramy dokumenty (faktura+ świadectwo homologacji) i z tym idziesz do wydz Komunikacji. Tam dostaniesz jedna tablice i bez nalepki na szybę oraz miekki dow rejestracyjny. Z miękkim dow rej ubezpieczasz przyczepkę i dopiero wtedy ją odbierasz ze sklepu. Przyczepka z Castoramy (Tema) jest tania i ma to swoje ograniczenia: dno jest z wodoodpornej sklejki która szybko się niszczy w razie wożenia materiałów sypkich luzem (kamieni) a konstrukcja jest słaba na przeciążenia (max 600 kg). Ale do zastosowań około domowych jest w sam raz.
  9. Wróciłem ze Szwajcarii, i niestety w Lucernie na autostradzie zrobiło mi zdjęcie stacjonarne foto. Przekroczenie nie było wielkie bo 11-15 km/h ponad limit. Pytanie- czy dostane jakies wezwanie do płacenia, co z nim zrobić i jaka kwota w CHF może być na mandacie. Niedawno czytałem że kraje UE podają dane właściciela auta w razie mandatu ale SZwajcaria nie jest w UE. Jakies rady?
  10. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > Skoro po operacji cieknie olej to znaczy że za bardzo przechylasz, bo olej dostaje się tam gdzie > nie powinien (np odma, filtr powietrza, gaźnik). > Swoją drogą aż tak się zapycha że trzeba ręcznie grzebać? Nie wystarczy podnieść przód i odpalić? Nie olej cieknie tylko benzyna. Co do przepychania to zwykle starczy podnieść i odpalić, ale raz na czas zdarza się że trzeba recznie odblokować.
  11. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > Kosiarki spalinowej nie kładzie się na bok, tylko do tyłu na rączkę. Ja ją tylko przechylam, by móc odblokować nóż jak się zatrzyma, ale dobrze wiedzieć.
  12. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > Wiem. Ale nie chcesz mi powiedzieć, że 2 tyg pada non stop tak, że w efekcie musisz kosić długą i > mokrą W zeszłym roku tak się u mnie zdarzyło. Po 2 tygodniach czekania na słońce, wobec braku perspektyw na poprawe pogody zacząłem kosić na mokro.
  13. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > Na równiku mieszkasz? Nie wiesz co to pora deszczowa w Polsce? Z Księżyca spadłeś?
  14. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > To nie wiem z czego masz ta trawę, u mnie stara (1kW)i nowa kosiarka (1,6kW) bez problemu na trawie > dawała radę. Nawet taka co się kłada na silnik z racji wysokości. Pewnie to kwestia gleby. Ja mam w miarę rzyzną to i trawa gęsto rośnie. > Te co miałem doświadczenia zawsze były po oblewane. Taki urok silników spalinowych Może to kwestia modeli i wyeksploatowania?
  15. > A porównywałeś, JAK jeżdżą? > Czy to już było nieistotne, ale za to kawałek innego koloru na desce rozdzielczej już tak? Akurat Rapid ma bardzo słabe zawieszenie. Autem potrafi nieźle zarzucić przy hamowaniu na łuku i jest chybotliwe przy większych prędkościach. To zawieszenie dla osób którym sie nie spieszy.
  16. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > kwestia gniazdek, przedluzadza i strategii a i tak dla mnie jest o niebo poreczniej niz ciezka > spalinowka omijac drzewka i rabaty To zależy ile jest tych drzewek i jak sa rozmieszczone. U mnie to byłaby mission impossible. > Trawa taka jak ma sie zwykle w ogrodzie koszona nawet raz na 3 tyg > kosiarka pow 1kW idzie bez problemu. Bez kitu, w zeszłym roku po 3 tygodniach urlopu we wrześniu trawe miałem taka, że musiałem ja kosić na dwa razy kosiarką o mocy 5,5 KM!- jest to najwieksza kosiarka Husqvarny przed traktorkami. > mowisz ze te tluste ciecze z silnika dobrze myja kosiarki ? Te co widzialem byly przez to jeszcze > bardziej poobklejane O jakich kosiarkach mówisz? Te, że ciekną, wcześniej że trzeba mieszac benzynę???? Kosiarki spalinowe to czerosuwy (czysta benzyna) i mi znane ciekną tylko wtedy jak sie je mocno przechyli na bok, bo się zapchały. Tylko wtedy. A obok noża jest tylko miazga z trawy.
  17. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > Większe obroty może? Większa moc i moment obrotowy? Inny nóż? Kombinacja tych czynników? Nie wiem - Każdą kosiarke można zatrzymać trawą, kwestia tylko czy trawa jest mokra i jak jest długa. A kosiarki spalinowe są znacznie mocniejsze więc rzadziej się zapychaja.
  18. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > Dziecko z podstawówki ci powie że mokrej, zwłaszcza długiej trawy się nie kosi Nie ucz ojca dzieci robić. Jak przyjdzie pora deszczowa a trawa rosnie jak szalona to trzeba kosić. Kosiłem nawet w czasie lekkiej mrzawki.
  19. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > Nie wiem co wam się zapycha w tych elektrykach. Próbowałeś kosić mokra, długą trawe? Takę sprzed 2 tygodni nie koszenia.
  20. > A jeżeli komuś dotykanie skodowskich > plastików kojarzy się z fekaliami, to powinien szukać przyczyn tego stanu rzeczy u > specjalisty. Może problem jest po twojej stronie, bo nie widzisz różnicy pomiędzy dobrym, miekkim plastikiem a tanim, twardym i śliskim?
  21. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > moja lekka chinszczyzna juz 4 rok obrabia 2000m2 > sztywna nie jest ale nie rozpada sie > nowsza wazy ponad 30 kg Ale co wy tak drążycie te wagi? Po schodach je nosicie? Moja waży 48 kg (Husqvarna, 53 cm) ale poniewaz ma swój napęd to kompletnie tego nie czuć, bo sama jedzie. Jak przyjdzie obkosić drzewko, to podniesienie przedniej osi (napęd na tył) nie jest żadnym problemem- naciskasz rączkę i przednia oś w górze.
  22. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > Kup sobie taką Kosę Jest lekka i dosyć mocna jak na swoją wielkość do tego taka żyłka i jesteś > panem w swoim ogrodzie Nie zgadzam się. Mam trochę mocniejsza kosę http://www.husqvarna.com/pl/products/128r/#specifications i w gęstszej trawie brakuje jej mocy, opór trawy ją dusi (trzeba ją podnosić żeby się nie zatrzymała). Trochę to denerwujące.
  23. > Ostatecznie 'zaliczkowaliśmy' Forda B-Max. > Teraz możecie pisać jakie ma wady czytałem (bo sam nie widziałem) że przez przesuwane tylne drzwi z tyłu jest wąsko, bo mechanizm drzwi głęboko wnika do środka. Czy tak jest naprawdę?
  24. > Wiem - dlatego piszę, że przy welurze TEŻ tak jest. Ale po co tak rozszerzać dyskusję. Mówimy o wnętrzu Rapida który ma dziadowską tapicerkę i to jest fakt.
  25. > To standard i przy welurze. Polecam matę wentylującą. Tyle tylko że tam nie ma weluru. A mata to erzatz. W starym Clio tkanina jest dużo lepsza.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.