Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1Marek1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 1Marek1

  1. Wasze porady traktuję jako wskazówki a wybór będzie po jeździe w salonie. Ale chce mieć Wasze opinie wcześniej. Porównajcie je do Gladiusa którym jezdze na PJ i na którym mi się nieźle jeździ. Czy V-Strom będzie bardziej od niego ociężały a MT 07 odwrotnie. Czyli MT 07 lepsza na miasto a V-Strom na trase?
  2. Kawa versys 650 ma siedzenie na wys 840 cm, co osobiście sprawdzałem w salonie. Stanowczo za wysoko (min 3 cm). Ale można obniżyć V-stroma 650. Więc teraz mam pytanie- Suzuki V-Strom 650 czy Yamaha MT 07? I dlaczego?
  3. Napisz cos więcej. Czy da się aż o 2 cm? Czy jest to ręczna wydumka czy jest jakiś zestaw akcesoryjny?
  4. Jazda w szkółce idzie mi coraz lepiej, więc robie przymiarki na pierwsze moto (nowe). Warunek jest jeden- siodełko max 810 cm bo nie jestem wielkoludem. Tak więc co wybrać: -Yamaha MT 07, -Suzuki SV 650 -Kawasaki R6F -Honda 500X Niestety z powodu wzrostu odpadły Suzuki V-Strom 650 i Honda NC 750X. Szkoda.
  5. Dokładnie. 5W50 ma grubszy film olejowy od 5w40. Przy pałowaniu silnika ma to sens.
  6. To ja mam inne pytanie: Kiedy zakręt pokonujesz przeciwskrętem? Czy to zależy od prędkości, profiu zakrętu, czy też od czegoś innego? Albo od rodzaju moto (przeciwskręt na chopperze brzmi niewiarygodnie)?
  7. w Jaan dają wieczystą gwarancje na klejenie odprysku. Jak mimo ich obróbki szyba w tym miejscu pęknie to masz wymianę całej szyby u nich za free. Kleją pęknięcia które da się zakryć monetą 5 zł.
  8. 1Marek1 odpowiedział 1Marek1 na temat - Kącik Motocyklowy
    Czasu mam troche bo dopiero robię PJ. Ale opinie mądrzejszych zbieram.
  9. 1Marek1 odpowiedział 1Marek1 na temat - Kącik Motocyklowy
    Jestem tylko trochę wyższy (174 cm) i mówisz że na DL 650 nie dosięgnę gleby?
  10. 1Marek1 odpowiedział 1Marek1 na temat - Kącik Motocyklowy
    Cha , cha, na kiblu to ja nóg nie wyciągam!!! Na ten moment jeśli nie chopper to Suzuki V-storm (o ile sięgnę stopami gleby) albo mniejszy model SV 650A. Albo Honda NC 750 S.
  11. 1Marek1 odpowiedział 1Marek1 na temat - Kącik Motocyklowy
    Moje pytanie jest z gatunku- zaradna Niemka czy piękna ale kapryśna Włoszka. Albo inaczej - czy wybierać głową (np. jakiś turystyk, np. V-storm) czy emocjami (chopper). Zadania moto- połaczenie przyjemności jazdy z praktycznością (dojazdy do pracy, zakupy itp.). Musze usiąść na chopperku i sprawdzić jak to jest jechać z nogami z przodu.
  12. Awansowałem na nauce jazdy i przesiadłem się z Yamahy ybr 125 custom na YBR 250. I te cyferki robią dużą różnicę. I pojawił się dylemat jaki rodzaj moto kupić po kursie. Na prawko A szedłem z myślą o chopperach a teraz taka YBR mi zawróciła w głowie. Sam nie wiem, trzeba się przejechać chopperem i porównać te modele. Ale image choppera jest nie do podrobienia.... Mam też inną myśl-skoro przesiadka z 125 na 250 robi tak dużą różnicę to co będzie na Gladiusie 650? Tam przeskok będzie chyba jeszcze większy?
  13. Już jestem! Pozdrawiam
  14. Kask kupiony. Wybrałem Schuberta C3 basic, który lepiej mi leżał niż o wiele droższy Shoei. Potwierdziło się w 100 % co napisał Tomir. Potwierdziło się też co napisał Lord Seth- Schubert pomimo braku rowków na okulary da się je założyć a spasowanie mojej makówy z kaskiem warte jest tego trudu. Przy okazji zmieniłem kolor biały starego kasku na matową czerń nowego. Nie było wyboru innego koloru. ale nie jest żle.
  15. Bardzo dziękuję za opinię. C3 to też mój faworyt i jest tylko kwestia okularów.
  16. Żeby nie popełnić błędu z nowym kaskiem, zwiększam budżet i mam typy (szczekowce): -Nolan Absolute N104, -Shark Evo One Special, -Shubert C3 Basic, - HJC R-PHA Max Evo. Co wybrać? Wszystkie te kaski to podobny budżet. Warunek- musza być pod okulary.
  17. Kask do zmiany. Co możecie polecić, chciałbym zostać przy szczekowcach. Budżet 1000-1500 zł. Wśród jakich marek warto się rozglądać. CZy warto brać biały kolor, który się nie nagrzewa w lecie?
  18. Nie, jazda był dzisiaj. Z tym uwieraniem to źle określiłem - uwierało mnie w czaszke (a nie w uszy) powyżej uszu w stronę skroni. Rozumiem że nigdy nie miałeś takiego problemu?
  19. Może głowa jest kwadratowa? Uwiera mnie na wysokości uszów. Czy kask sie ułoży?
  20. Jestem po pierwszych jazdach moto. I niby wszystko jest ok, ale tak po godzinie kask zaczął mnie okrutnie uwierać. Rozmiar mam dobry a nawet o jeden za duży. Czy kask sie dopasuje do głowy, bo tak się jezdzić nie da. Może to kwestia modelu ale opinie mówię że to wygodny model. Mam LS 386.
  21. Do twojej listy pożądanych cech, dodałbym warunek, żebu po zdemontowaniu zmieścił się w bagażniku auta. Niektóre bagażniki sa składane, co zmiejsza ich rozmiar. ja mam i użytkuję Thule nieskładane, ale do bagażnika Laguny na szczęście mieści się. Mój na 3 rowery kosztował 1 500 zł ale to było z 4 lata temu. Jestem bardzo zadowolony.
  22. 1Marek1 odpowiedział MarCo na temat - Motokącik
    W tym kolorze to taka Alfa dla ubogich. Czyli może być.
  23. 1Marek1 odpowiedział Tilok na temat - Motokącik
    A nie da się zapłacić kartą? jak tak płaciłem za mandat we Francji. Plusy sa dwa: bez prowizji i potwierdzenie zapłaty masz od razu.
  24. Zgadza się, w Krakowie są dwa ośrodki MORDU (Małopolski Ośrodek Ruchu Drog) ale tylko jeden robi egzaminy na A. Nie dają wyboru.
  25. A jak jest z dostępnością części, bo to egzotyka?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.