Zawartość dodana przez 1Marek1
-
pierwsze moto- typy
Wasze porady traktuję jako wskazówki a wybór będzie po jeździe w salonie. Ale chce mieć Wasze opinie wcześniej. Porównajcie je do Gladiusa którym jezdze na PJ i na którym mi się nieźle jeździ. Czy V-Strom będzie bardziej od niego ociężały a MT 07 odwrotnie. Czyli MT 07 lepsza na miasto a V-Strom na trase?
-
pierwsze moto- typy
Kawa versys 650 ma siedzenie na wys 840 cm, co osobiście sprawdzałem w salonie. Stanowczo za wysoko (min 3 cm). Ale można obniżyć V-stroma 650. Więc teraz mam pytanie- Suzuki V-Strom 650 czy Yamaha MT 07? I dlaczego?
-
pierwsze moto- typy
Napisz cos więcej. Czy da się aż o 2 cm? Czy jest to ręczna wydumka czy jest jakiś zestaw akcesoryjny?
-
pierwsze moto- typy
Jazda w szkółce idzie mi coraz lepiej, więc robie przymiarki na pierwsze moto (nowe). Warunek jest jeden- siodełko max 810 cm bo nie jestem wielkoludem. Tak więc co wybrać: -Yamaha MT 07, -Suzuki SV 650 -Kawasaki R6F -Honda 500X Niestety z powodu wzrostu odpadły Suzuki V-Strom 650 i Honda NC 750X. Szkoda.
-
Olej 5w40 zamiana na 5w50 - można
Dokładnie. 5W50 ma grubszy film olejowy od 5w40. Przy pałowaniu silnika ma to sens.
-
Pytanie początkującego, zakrety
To ja mam inne pytanie: Kiedy zakręt pokonujesz przeciwskrętem? Czy to zależy od prędkości, profiu zakrętu, czy też od czegoś innego? Albo od rodzaju moto (przeciwskręt na chopperze brzmi niewiarygodnie)?
-
Odprysk na szybie robić czy nie ?
w Jaan dają wieczystą gwarancje na klejenie odprysku. Jak mimo ich obróbki szyba w tym miejscu pęknie to masz wymianę całej szyby u nich za free. Kleją pęknięcia które da się zakryć monetą 5 zł.
-
jakie moto?
Czasu mam troche bo dopiero robię PJ. Ale opinie mądrzejszych zbieram.
-
jakie moto?
Jestem tylko trochę wyższy (174 cm) i mówisz że na DL 650 nie dosięgnę gleby?
-
jakie moto?
Cha , cha, na kiblu to ja nóg nie wyciągam!!! Na ten moment jeśli nie chopper to Suzuki V-storm (o ile sięgnę stopami gleby) albo mniejszy model SV 650A. Albo Honda NC 750 S.
-
jakie moto?
Moje pytanie jest z gatunku- zaradna Niemka czy piękna ale kapryśna Włoszka. Albo inaczej - czy wybierać głową (np. jakiś turystyk, np. V-storm) czy emocjami (chopper). Zadania moto- połaczenie przyjemności jazdy z praktycznością (dojazdy do pracy, zakupy itp.). Musze usiąść na chopperku i sprawdzić jak to jest jechać z nogami z przodu.
-
jakie moto?
Awansowałem na nauce jazdy i przesiadłem się z Yamahy ybr 125 custom na YBR 250. I te cyferki robią dużą różnicę. I pojawił się dylemat jaki rodzaj moto kupić po kursie. Na prawko A szedłem z myślą o chopperach a teraz taka YBR mi zawróciła w głowie. Sam nie wiem, trzeba się przejechać chopperem i porównać te modele. Ale image choppera jest nie do podrobienia.... Mam też inną myśl-skoro przesiadka z 125 na 250 robi tak dużą różnicę to co będzie na Gladiusie 650? Tam przeskok będzie chyba jeszcze większy?
-
po pierwszych jazdach
Już jestem! Pozdrawiam
-
po pierwszych jazdach
Kask kupiony. Wybrałem Schuberta C3 basic, który lepiej mi leżał niż o wiele droższy Shoei. Potwierdziło się w 100 % co napisał Tomir. Potwierdziło się też co napisał Lord Seth- Schubert pomimo braku rowków na okulary da się je założyć a spasowanie mojej makówy z kaskiem warte jest tego trudu. Przy okazji zmieniłem kolor biały starego kasku na matową czerń nowego. Nie było wyboru innego koloru. ale nie jest żle.
-
po pierwszych jazdach
Bardzo dziękuję za opinię. C3 to też mój faworyt i jest tylko kwestia okularów.
-
po pierwszych jazdach
Żeby nie popełnić błędu z nowym kaskiem, zwiększam budżet i mam typy (szczekowce): -Nolan Absolute N104, -Shark Evo One Special, -Shubert C3 Basic, - HJC R-PHA Max Evo. Co wybrać? Wszystkie te kaski to podobny budżet. Warunek- musza być pod okulary.
-
po pierwszych jazdach
Kask do zmiany. Co możecie polecić, chciałbym zostać przy szczekowcach. Budżet 1000-1500 zł. Wśród jakich marek warto się rozglądać. CZy warto brać biały kolor, który się nie nagrzewa w lecie?
-
po pierwszych jazdach
Nie, jazda był dzisiaj. Z tym uwieraniem to źle określiłem - uwierało mnie w czaszke (a nie w uszy) powyżej uszu w stronę skroni. Rozumiem że nigdy nie miałeś takiego problemu?
-
po pierwszych jazdach
Może głowa jest kwadratowa? Uwiera mnie na wysokości uszów. Czy kask sie ułoży?
-
po pierwszych jazdach
Jestem po pierwszych jazdach moto. I niby wszystko jest ok, ale tak po godzinie kask zaczął mnie okrutnie uwierać. Rozmiar mam dobry a nawet o jeden za duży. Czy kask sie dopasuje do głowy, bo tak się jezdzić nie da. Może to kwestia modelu ale opinie mówię że to wygodny model. Mam LS 386.
-
Bagażnik rowerowy na hak
Do twojej listy pożądanych cech, dodałbym warunek, żebu po zdemontowaniu zmieścił się w bagażniku auta. Niektóre bagażniki sa składane, co zmiejsza ich rozmiar. ja mam i użytkuję Thule nieskładane, ale do bagażnika Laguny na szczęście mieści się. Mój na 3 rowery kosztował 1 500 zł ale to było z 4 lata temu. Jestem bardzo zadowolony.
-
Fiat TIPO 2015
W tym kolorze to taka Alfa dla ubogich. Czyli może być.
-
Mandat z Niemiec
A nie da się zapłacić kartą? jak tak płaciłem za mandat we Francji. Plusy sa dwa: bez prowizji i potwierdzenie zapłaty masz od razu.
-
Kwestia egzaminu
Zgadza się, w Krakowie są dwa ośrodki MORDU (Małopolski Ośrodek Ruchu Drog) ale tylko jeden robi egzaminy na A. Nie dają wyboru.
-
Hyosung GT 650p co o nim powiecie? A może Burgman 650?
A jak jest z dostępnością części, bo to egzotyka?