Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Moto Expo 2016
Co to za cruiser Ducati?
-
Opłacalność grzania kominkiem
OK. Zwracam honor
-
Opłacalność grzania kominkiem
Chyba "sześciennych".
-
Laguna 3 - Opis wrażeń
Nie, ale może dlatego że auto ma dopiero 4 lata i 60 kkm nalotu. Mam za to jedna uwagę- płyn w spryskiwaczach potrafi się mocno cofnąć do zbiorniczka tak, że trzeba długo włączać spryskiwacz, żeby płyn z powrotem prysnał na szybę.
-
Laguna 3 - Opis wrażeń
Przy normalnym użytkowaniu nie trzeszczy. A szarpać na siłe nie próbowałem.
-
Laguna 3 - Opis wrażeń
Głośnośc w aucie to pewnie kwestia silnika. Ja przy swoim 2.0 Pb nie narzekam, jest cicho nawet przy wysokich prędkościach. Skrzypienie w środku auta- u mnie przy 60 kkm przebiegu nie ma żadnych takich dźwięków. Może szklany dach obniżył ci sztywność karoserii?.
-
Kominek
Ale ja pisze o swoim przypadku a nie teoretyczne wydumki. Przy otwartych dyszach i suchym drewnie okopcenie szyby jest minimalne. To że sie szybciej drewno spali nie ma takiego znaczenia przy paleniu rekreacyjnym, wrzucasz grube bale i nie jest źle.
-
Kominek
Skoro palenie ma być rekreacyjne to duży kominek daje lepszy efekt i mozna dłuższe polana palić. Nie trzeba przecież rozpalać w nim na full.
-
[KzAk] klasa B do 60 kzł
Zrobotyzowany manual. Takie francuskie DSG.
-
ubiór
Dzięki kolego, czegoś takiego szukałem!
-
ubiór
Junak m16 mówisz? A co sądzisz o Romecie Malibu/Daytona? Albo w wersji light Junak M11? Jak z trwałościa takiego sprzetu? Jeśli chodzi o nowe chopery w klasie 200-500 to jest bida bo markowe startują od pow 600 za odpowiednia cenę. A takich Shadow czy Intruder w niżsych pojemnościach nie ma.
-
ubiór
Cześć. Dopadł mnie kryzys wieku średniego i powoli bede dołączał do Was. Jeszcze tylko kat A bo 125 cm3 to mało. Nie mam już parcia na predkośc więc celuje tak w 300 cm3. Mniej więcej. Ale potrzebuje rad jaki kask, kurtke, itp. Na jakie firmy patrzeć i ile przeznaczyć kasy. Budżet na kurtke, kask, rekawice to 1000-2000 zł (max). Jakie moto to jeszcze nie wiem bo serce odpowiada cruser a rozssądek skuter..... Ale taki 300 cm3.
-
Ceny renaulta Talismana...
Słyszałem że wersja Laguny liftaback ma niżej położona tylną kanapę niż to jest w kombi. A to się przekłada na wygodę i ilośc miejsca na nogi. Może dlatego jednym w Lagunie jest wygodnie a innym nie.
-
Ceny renaulta Talismana...
Oba auta są wspólne i każdy bierze które woli. Żona ma pierwszeństwo wyboru bo pierwsza wychodzi do pracy.
-
Ceny renaulta Talismana...
Owszem sa dwa auta w rodzinie ale drugie jest tanie do jazd "wokół komina" i przy poborach pow 5 tys zł zakup zwraca się bardzo szybko. Dlatego kupując drogie auto masz do dyspozycji cały budżet a nie tylko pół.
-
Ceny renaulta Talismana...
Chyba mnie nie zrozumiałes, bo patrzysz z punktu widzenia twoich zarobków a nie z punktu widzenia zarobków obojga małzonków. Stąd moje 6-10 pensji= 2x 3-5 pensji.
-
Ceny renaulta Talismana...
Dlaczego cięzko sobie to wyobrazić, skoro żona też ma 3-5 k PLN? A przy 6-10 k PLN i korzystnym finansowaniu aut nowych to juz jest z górki.
-
Automat, naprawdę takie awaryjne?
A co wiecie o automacie Renault EDC? W necie znalazłem tylko że wolna (cyt: żyje własnym życiem) ale nic nie znalazłem o trwałości. Chodzi mi o nowe auto ale bede je trzymał do 200 kkm- wytrzyma?. Bedzie z silnikiem PB 1,2 t 130 KM.
- [KzAK] Siekiera (zestaw)
- [KzAK] Siekiera (zestaw)
-
[KzAK] Siekiera (zestaw)
Potwierdzam, po kilku próbach używania różnej maści siekier do rozłupywania, kupiłem w końcu Fiskarsa i jakość pracy od razu poszła w górę. Zeschniete kilkuletnie pieńki (tak po 80 cm średnicy, z sękami), które innym sprzetem albo nie chciały się poddać albo wymagało sporej siły (młotosiekiera 4 kg), tutaj dały się rozłupać bez problemu. Kupiłem ostatnio też widły do kopania Fiskarsa i jakośc tez jest OK.
-
Wykończenie domu - kolejność prac
Coś głupoty piszesz. Cztery lata temu byłem na etapie budowy i firma budowlana zrobiła najpierw wylewki a potem tynki. Nic nie peka, katy są proste, itp. faktem jest że po zrobieniu tynków, dokładnie czyścili wylewkę z resztek tynku, ale dało się.
-
jazda nocą
Nie rozwijając tego tematu, napisze tylko- każdy mierzy własną miarą.
- Nową Mazdę z Wanklem widzieli...
-
Nowe przepisy dla młodych kierowców i tylko dla nich
Zaczne od tego że przyjemnie się z toba dyskutuje. Ale do rzeczy. Myslą przewodnia takiego zaostrzenia przepisów powinna byc relacja szybkości jazdy do umiejętności (doświadczenia) za kółkiem. Zaostrzenie przepisów mozna by zmienić z wieku na długość posiadania PJ (bo wtedy nie bedzie dyskryminacji, przynajmniej moim zdaniem). Co nie zmienia faktu że młodzi jezdzą znacznie powyżej swoich umiejętności i wskazanie ich wiekowo ma też sens. Płacenie mandatów a szczególnie ich kumulacja w krótkim czasie jednak studzi emocje za kółkiem (patrze po sobie). A twój postulat jazdy bez uprawnien jest taki sobie, bo taka jazda obecnie juz przestępstwem co jest znacznie wieksza karą niż mandat za prędkość.