Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Wolę manuala od automatu
Podpinam się pod temat. Co sądzicie o francuskiej EDC? Jak z trwałościa, jak przełącza biegi? Żonie podoba się Renault Captur a z rozsądnym silnikiem jest tylko z tą skrzynią.
-
Sprężyny tylne Clio II
Ten Typ Tak Ma. W żony Clio II pomimo nie wożenia nikogo z tyłu, pękają regularnie. W ciągu 10 lat (150 kkm) wymieniłem już chyba 5 sztuk. Ostatnio jedną z przodu.
-
kosiarka spalinowa vs. elepstryczna
A to jakaś magia, problem?
-
Autostrada A4
O ile mi wiadomo to Gorzów nie ma nic wspólnego z A4......
-
UPS w domu
Podłącza się zwykłym przedłużaczem bezpośrednio do gniazdka? Oczywiście agregat ze stabilizatorem napięcia. Jaki UPS do pieca i oświetlenia polecasz?
-
UPS w domu
- UPS w domu
Chyba przesadziłem z tą mocą. W takim razie chciałbym zasilać piec gazowy (ogrzewanie + cw) oraz lodówkę. Myśle że 3 KW wystarczą. Ile za taki UPS? Podłącza się to do gniazdka czy jest specjalna bramka?- UPS w domu
Po ostatnich przerwach w dostawie prądu myśle nad jakimś bankiem energii UPS. I mam pytania: 1. jaki UPS wybrać do zasilania domu jednorodzinnego na np. 24 godz? (oczywiście czajnik i ekspres do kawy będzie odłączony). Jaka cena? 2. Jak to podłączyć do instalacji? Czy jest wymagane jakieś specjalne wpiecie w inastalacje? Bo chyba nie będę chodził z UPS pod kazde urządzenie które będę chciał uruchomić.- Silnik fiata 1.2 80KM
Sprzedałem Punto z przebiegiem 271 tys km i chodził jak nowy (moc, przyspieszenie, nie dymił). Te silniki są OK.- Światła do jazdy dziennej w miejsce przeciwmgielnych
> a strasznie mnie wkurza jak ktos ma dołożone ledy za 30 zł i na dodatek połowa > się przepaliła i tak jeździ bo juz poprawiać się nie chce Mnie to też wkurza, chociaż chyba coraz mniej takich aut widuje- Światła do jazdy dziennej w miejsce przeciwmgielnych
Powiem jak to jest u mnie: 1.wkurza mnie świadomość że w jasny dzień świece wszystkim, łącznie z tablica rej, 2. wkurza mnie jeszcze bardziej fakt że mam czujnik zmierzchu który jest bezużyteczny, bo i tak trzeba jeździć na światłach na okrągło, 3. w poprzednim aucie zaliczyłem całą niekończącą się kampanie wymiany wszelkiej maści lampek zegarów i innych pokręteł, gdzie wymiana jest bardzo trudna a czasami wręcz niemożliwa. A jazda z przepalonymi lampkami zegarów to dla mnie już psychiczny harkor. W nowym aucie chce tego uniknąć. 4. Niestety odbłyśniki lamp mijania wypalają się i światła swiecą z czasem istotnie gorzej.- Lodówka samochodowa
> no tak, ale w aucie nie masz cały czas 50, bo jak jedziesz i włączysz klimę to masz 25? Wiem, wiem, sam mam taką lodówkę. Napisałem w odpowiedzi na post kolegi że miał w aucie 50-60 stopni i w lodówce nie czuć bylo chłodu. Uważam, pewnie tak samo jak ty, że taka lodówka dobrze się sprawi na transport w podróży (przy założeniu włożenia wkładów z lodem do środka) kiedy w aucie klima trzyma rozsądna temperature. Ale nie sprawdzi się w używaniu na co dzień na kampie czy w aucie kiedy temperatura otoczenia jest wysoka.- Lodówka samochodowa
> ale jeśli w aucie było 50-60'C (latem w Grecji) lodówka co chwilę była wyłączona - postoje ... to > nie ma się co dziwić Lodówka na ogniwa Peltiera schładza do 15 stopni poniżej otoczenia. Więc jak w aucie masz 50 stopni to w środku wychodzi 35stopni.....- Bagaznik na rowery
> czy taki bagażnik (to chyba popularnie nazywane jest również nożyce?) jest wystarczająco stabilny > i bezpieczny? Sprawdź czy ci świateł i tablcy rej nie zasłoni.- No to się chłop długo nie nacieszył nowym autem....
> żaden ze znanych mi od nowości samochodów nie wciągał oleju do przebiegu 2500km Też nie znam takiego przypadku a docierałem i Fiata i dwa Renault.- Nowa Dacia kombi...
> Wszystko polega na tym, że proste auto typu Dacia praktycznie zawsze opłaca się naprawiać. Wymiana > zawieszenia, remont/wymiana silnika czy łatanie dziur po rudej nie wymaga ani drogich części, > ani wybitnych umiejętności. Dlatego taki samochód zawsze będzie długowieczny bo po prostu > koszty utrzymania w stanie jezdnym i zgodnym z normami SKP są obiektywnie niskie. > Natomiast samochód bardziej skomplikowany w imię komfortu bądź czegokolwiek czego oczekuje klient > XXI wieku dochodzi w pewnym momencie do ściany. Koszty napraw duże, wartość auta mała i > opłacalność dyskusyjna. Oczywiście jeżeli jest to ciekawe auto, zawsze warto naprawiać, ale > jeśli jest to typowy "flotoizolator", których od groma na mieście to pozostaje dylemat. > Rozsądek podpowiada złom. > pzdr Mam odmienna teorię: W czasach tanich zamienników naprawa mechaniczna nie stanowi problemu. Problem sie pojawia gdy karoseria zacznie mocno korodować, bo wtedy auto nawet sprawne technicznie, nie nadaje się do jazdy.- O salonach samochodowych nieco luźniej
> Ale się uśmiałem > Myślisz, że sprzedawcy w salonie myślą o dziale serwisu w swojej firmie? > Oni tylko patrzą, by sprzedać i zainkasować premię. Właściel myśli o swoim interesie i wymaga od pracowników. Myślisz szablonowo.- O salonach samochodowych nieco luźniej
> Normalny chłop idąc do salonu z pederastką wypchaną papierem po brzegi > średnio się zainteresuje obsługą. Ale salonów danej marki jest kilka a z kasą idziesz do wcześniej wybranego dealera. I chodzi o to by wybrać ten konretny salon. Poza tym nowe auto to serwis gwarancyjny- więc dopieszczanie klienta w trakcie zakupu jest ważne żeby wrócił na serwis. Poza tym wiele aut z jednego segmentu ma zbliżone osiągi o sa kupowane na zasadzie- skode chciałem kupic ale mnie w salonie olano to kupiłem peugeota bo tam byłem dobrze obsłużony.- O salonach samochodowych nieco luźniej
> Ty też uznaj, że nie masz racji w całej rozciągłości wygłaszanych prawideł, bo zwyczajnie są na tym > świecie ludzie, którzy są na to znieczuleni jak drewno. Pewnie tak jest ale liczy się większość która zwraca jednak uwagę na takie rzeczy jak wygląd. Tak obok tematu to dlaczego w sklepie np. Cartiera, bardzo elegancki sprzedawca stoi w sklepie obok drzwi wejściowych czekając na klienta?- O salonach samochodowych nieco luźniej
> Czy ktoś może mi wytłumaczyć czym różni się sprzedaż samochodu od sprzedaży 50calowej plazmy w > MediaMarkt czy jakimkolwiek innym sklepie? Różni się ilością wydanej kasy. Mają być w garniturach bo żeby tam być klientem to trzeba dużo kasy wydać.- i20? rapid? taki dylemacik
> ....do tego zapewne ze wzgeldu na charakter eksploatacji tez nie sa w dobrym stanie i masz > odpowiedz skad takie a nie inne zachowanie samochodu Niestety nie. Sam jedna wiozłem od dealera z Warszawy do Krakowa a kolega drugą (odebrane w tym samym dniu). I obie od nowości tak się zachowują. To auto posiada również inne kwiatki, np. gromadząca się woda w tylnych drzwiach (kilka litrów!). Wystepowało u nas w obu Rapidach.- i20? rapid? taki dylemacik
> a tak z ciekawosci... jakie gumy w nich macie? Jakies Fuldy.- i20? rapid? taki dylemacik
> To az dziwne w nowym samochodzie Hyulaj i20 juz jednak wiekowy. Mamy dwa Rapidy w pracy, dużo jeździmy. Benzyna za free (flota) to szybko jeździmy po tych kretych drogach Małopolski. I trzeba baaaardzo uważać.- i20? rapid? taki dylemacik
> Nie opony wysokie, a pomimo tego amortyzacja bardzo kiepska. Zachowanie na drodze bardzo > niebezpieczne. Rapid niewiele lepszy. Każde hamowanie na lekko skreconych kołach stawia auto w poprzek drogi. Poza tym pow 140 km/h robi się niebezpieczny-chybotliwy.- Od jutra można rejestrować angliki
> Nie sadze aby staly sie tanie... Będą tańsze od odpowiedników prawostronnych. > Pozatym wróżę, że auta RHD znajda nabywcow wsrod wszystkich grup wiekowych i spolecznych. Ale grupa młodych i gniewnych też się pojawi i to ona będzie zagrożeniem dla innych. - UPS w domu
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.