Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Auto dla osiemnastki :)
> Za 15kPLN? Sorki, to cenne info mi umknęło.
-
Auto dla osiemnastki :)
Nissan Juke.
-
S8 Wrocław-Warszawa
> Gdzieś czytałem o takich planach i wydają się realne do zrealizowania. To nieduży kawałek, a > znacznie ułatwiłby dalszą drogę do Wawy via S8. A w czym przeszkadza dojazd z Łodzi pod Piotrków A1?
-
Czy w domowym garażu
> Klasyk na weekendy i drugi na co dzień To wersja optymistyczna. Wersja realistyczna- duże auto dla jego, mniejsze, miejskie dla niej.
-
Kierunkowskazy Laguna
> Auto masz od nowości? Jak tak to jak pojedziesz kiedyś na clip'a to zobacz w jakiej to jest opcji Auto od nowości, rocznik 2011.
-
Kierunkowskazy Laguna
> Jesteś pewny? Tak. Nawet dzisiaj liczyłem mrugnięcia przy lekkim naciskaniu- wyszły 3.
-
Kierunkowskazy Laguna
Moja ma. Jak lekko naciśniesz dźwignie kierunkowskazów to mignie (chyba) 3 razy ale nie przeskoczy w położenia ciągłego migania.
-
Platinum Synthetic 5w40 warto?
Polecam Lotos. Przejechałem 100 kkm na tym oleju Punto 1,2 75 KM i silnik był czysty. Przy sprzedaży miał na liczniku 272 kkm i silnik dobrze działał (miał moc jak nowy, nie palił więcej oleju). Klawiatura była czysta.
-
Lepsze opony - na przód czy na tył.
Zdaje sobie sprawę z wad takiego sposobu zakładania opon ale dla mnie ma on więcej korzyści niż wad.
-
Lepsze opony - na przód czy na tył.
> Masz ABS? W jednym aucie mam i drugim nie mam. > Kiedy ostatnio jeździłeś w zimie po tak głębokim śniegu? Zeszłej zimy po górach na Żywiecczyźnie. W górach możliwość ruszenia pod gore jest priorytetem. Bo zawsze można jechać wolniej ale trzeba najpierw ruszyć. > Poza tym nie rozumiem teorii z tym wyjeżdżaniem z > zasp. Przy tym jeszcze chyba nikt nigdy nie > zginął. Ale wielu nie wyjechało bo utknęło. > Za to przy hamowaniu w łuku drogi (zjeździe z wiaduktu > itp.) można sobie na takim > zestawie jak sugerujesz niezłe kuku zrobić. Ale trzeba mieć świadomośc trudnych warunków drogowych i jechać wolniej. > Pomyśl: przy jakich prędkościach można zginąć i w jakich warunkach takie prędkości się osiąga. W > głębokich koleinach i kopnym śniegu czy na suchym albo mokrym asfalcie w zimie? W zimie nie ma mowy o zapier...niu tylko o możliwości jazdy. Praktykuje tak od 18 lat na kilku autach i mi się to sprawdza. A jezdze dużo po górach (Beskidy) nie zawsze po drogach głownych (czytaj; dobrze posolonych).
-
Lepsze opony - na przód czy na tył.
> Na którą oś założyć Waszym zdaniem te lepsze? Ja bym założył na przód. Bo nie chce utknąć na śniegu, będzie lepiej hamować (środek ciężkości dociska przednią oś oraz lepiej skręca. Poza tym tył będzie się toczył w koleinach śniegu po oponach przednich i będzie miał łatwiej (przód musi sam sobie torować drogę).
-
Koszty ogrzewania domku
Nowy dom ocieplony styropianem, pow 130 m2, temp 22 stopnie. Cena za rok 3 000- 3 500 zł-zależy od zimy. Cena z CWU dla 3 osób (małe dziecko). Piec Vissman z kotłem 150 l.
-
baba nudzi
> Dlatego przede wszystkim nie warto mieć dużego samochodu. Najmniejszy spełniający wymagania U mnie wprost przeciwnie. Skoro opłata za postój w strefie nie zależy od wielkości auta a parkować i tak musze to biorę ten większy bo miejsca przy chodniku teraz łatwiej znaleźć.
-
baba nudzi
> to jest chore taka firma, i nie zapewnia miejsc? Pracuję w Banku na Kazimierzu i też Bank mi nic nie zapewnia. Mój dojazd to mój problem.
-
S8 ze Rzgowa do Wrocławia?
> zastanawiam się po co w > ogóle budowali autostrady skoro takie S w zupełności wystarczy, bez bramek i taniej się buduje Choćby po to by lecieć 150 km/h na legalu. A po wprowadzeniu opłat elektronicznych, będziemy płacić też za S-ki. Zobaczycie.
-
Nissan Note - Warto?
> że psuje się w nim tylko to co francuskie. A i ma fajną rzecz w nim mianowicie płynną > regulację czasu pracy wycieraczek. Coś takiego było chyba w starych fiatach czy syrenkach. Było w Polonezach, chyba w FSO 125 a na pewno nie było w Syrenkach.
-
Branie oleju. Długie
> istnieje ryzyko rozszczelnienia się "dołu" silnika - i dopiero wtedy wchodzimy w prawdziwe > koszty... Powtórze jeszcze raz- w tym silniku kumaty mechanik może wymienić uszczelniacze zaworów bez ściągania głowicy. Wiem, bo sam tak miałem.
- Ruda
-
Branie oleju. Długie
Miałem kiedyś Punto 1 75 i też był taki objaw. Wystarczyła wymiana uszczelniaczy zaworow co można zrobić bez ściągania głowicy i problem zniknął.
-
Budżetowy akumulator.
> mam juz 8 rok varte i moge polecic w tym roku chyba trzeba bedzie wymienic Varta to nie aku budzetowe
-
1.2 TSI vs 1.4 TSI
Skoda Rapid ma bład w wys 7 km/h ale przy prędkości 100 km/h. Szybciej nie sprawdzałem.
-
Renault Laguna III - zablokowanie tylnej wewnętrznej klamki
> A sprawdzałeś, że tak działa to u Ciebie? Tak, sprawdzam co dzień bo ma 4 letnia córkę.
-
Renault Laguna III - zablokowanie tylnej wewnętrznej klamki
Blokada to taki dzyndzek widoczny po otwarciu drzwi. Po przesunięciu odłącza wewnętrzną klamkę. Czyli ciągniesz klamkę ona wraca na miejsce spoczynkowe ale drzwi nie otwiera. Bez zmian działa tylko klamka zewnętrzna. Blokada dzialak długo jak długo nie przesuniesz dzyndzka z powrotem. Blokowanie zamków przyciskiem na desce blokuje tylko zamki od zewnętrz, ale nie od wewnątrz. To znaczy że w każdej chwili możesz otworzyć dowolne drzwi od wewnątrz.
-
Nowe opony zimowe
> Nie słyszałem nigdy, żeby nowa opona zachowywała się w ten sposób co opisałeś. Jakby podał co to za opony to można by łatwiej stwierdzic czy to wada czy TTTM
-
No no... 4C
> Ciekawa jaka w takim razie jest przekładnia (długość) W Punto Mk 1 liczba przełożeń ze wspomaganiem wynosiła 2,8 obrotu a bez wspomagania ok 4 obroty.