Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Fiat - czasowe wstrzymanie produkcji Pandy i 500L.
> Fiat to taka motoryzacyjna Nokia, czyli kulminacja złych decyzji w krótkim czasie. > Pierwszą rzeczą to jest dyskusyjna uroda 500-tki, której pompowanie do różnych rozmiarów jest IMHO > pomysłem totalnie beznadziejnym. Pełna racja, Fiata kupowało się oczami- dla wyglądu. I to umarło.
- Duster...
-
A jednak Niemcy mieli rację...
Zgoda, ale przy zalożeniu że Opel i Chevrolet maja taką samą marżę. Ale w sumie OK.
- Duster...
-
Duster...
> Skąd masz te dane? > Bo tu piszą co innego: > Quote: > A jak wygląda to zestawienie dla poszczególnych marek? Liderująca w Polsce Skody sprzedała w > zeszłym roku 36 410 samochodów, z czego do flot trafiło aż 23 035 pojazdów, czyli niemal 2/3! > Tak wysoka sprzedaż flotowa nie przeszkodziła jednak czeskiej marce utrzymać pozycję lidera > również w rankingu sprzedaży samochodów osobom prywatnym. Jest jakies przekłamanie, bo 2 miejsce zajął VW z wynikiem 29 576 szt. Więc Skoda z wynikiem po odjęciu floty 13 375 nijak nie mogła być pierwsza. Patrząc tutaj http://motofocus.pl/wiadomosci-rynkowe/11354/sprzedaz-nowych-samochodow-w-polsce-w-2013-r to powinna być dopiero 11.
-
Akumulator Varta czy Bosch
> Ani jeden, a ni drugi. Moja Varta umiera, ma 2,5 roku, najblizszej zimy pewnie nie przetrzyma, bo > problemy byly juz poprzedniej na sam koniec gwarancji. Zywotnosc wyliczyli idealnie Może problem masz gdzie indziej. Ja mam Varte blue 6 letnią w Clio i Varte czarna w Lagunie 3 letnią i nie ma żadnych objawów zadyszki.
-
Duster...
> No fakt - Skoda bardzo cieniuje w sprzedaży. Która jest w rankingu? 30? Skoda dobrze się sprzedaje dzięki zakupom flotowym, bo ranking sprzedaży nowych aut podaje sprzedaż razem ludności i firm. A firmy kierują się innymi kryteriami i oferta dealerów jest dla nich inna.
- Duster...
-
punkty karne- od jakiej daty?
> 12 miesięcy od wykroczenia - bez względu na datę wprowadzenia ich do sytemu. Dla mnie to super wiadomośc. Ma taka sytuacje: w lutym ITD zrobiła mi zdjecie, mandat dostałem i zapłaciłem dopiero w sierpniu (długo mnie szukali). Do mandatu było 6 pkt karnych. Od kiedy te punkty obowiązują? Z tego co piszesz to juz od lutego do stycznia a nie od sierpnia do lipca. Dobrze rozumiem?
-
punkty karne- od jakiej daty?
Kolega w pracy stwierdził, że podobno data wprowadzenia punktów karnych do systemu jest dość dowolna i nie jest związana z datą wystawienia mandatu. To bym zrozumiał ale 12 miesięcy ich obowiązywania liczy się własnie od daty ich wprowadzenia a nie od daty wystawienia mandatu. I w to mi trudno uwierzyć. Jak z tym więc jest?
-
fotelik dla niemowlaka
> Czy ktoś używał fotelik Romer Baby Safe Plus SHR II lub ogólnie foteliki > Romer? Jak się sprawują w ogólnym użytkowaniu? Ja używałem Romer King Plus 9-18 kg. Są bardzo dobre i mają bardzo przyjazny sposób montażu do auta bez Isofix, co się przydaje jak się fotelik często przepina pomiędzy autami.
-
Jaki piec dwufunkcyjny?
> Rozumiem że nie muszę mieć pieca dwufunkcyjnego, jesli będzie miał zasobnik np: 200litrów? > Wystarczy jednofunkcyjny do co i cw? Tak, potrzebujesz jednofunkcyjny z zasobnikiem CO.
-
Sava vs. Goodyear
Mam takie same doświadczenia. Tanie zimowe sa dobre jak sa nowe, ale ich guma szybko twardnieje i juz nie są dobre mimo głębokiego jeszcze bieżnika.
-
Jakość, jakość i jeszcze raz jakość
> (niby nie ma konieczności docierania silników bo technologia poszła do przodu, Urban legend. Wiele aut ma w instrukcji zapis o nie przekraczaniu jakiś obrotow przez pierwszy 1000 - 1500 km. na tym forum już to było omawiane.
-
Fluence 1.5 dci 110KM vs Rapid 1.2 TSI 105KM
> Od siebie dodam, że 1.2tsi byłby dobrym silnikiem w Citigo. W Fabia, Rapid, lub co gorsza Octavii > to jest niestety muł przebrzydły. Jeżdże służbowo Rapidem 1,2 105 KM i jest OK. Dynamika, przyspieszenie nawet na górskich drogach naprawdę jest w porządku. Dodatkowy plus, że Rapid z tym silnikiem jest cichy. Przy dynamicznej (ale nie wariackiej) jezdzie zużycie ma średnie 7,5 l/100 km (rozliczając auto służbowe musimy zużycie liczyć z każdego miesiaca). Jedyna obawa to trwałość (czyt: rozrząd) ale na razie nic się dzieje (auta ma dopiero 23 kkm km).
-
Jaki bagażnik rowerowy możecie polecić ?
> LOL, a co do rozmiaru roweru ma rozmiar obręczy? Podaj rozmiar ramy a pogadamy. Świat nie kończy > się na MTB. Kolego, spokojnie. Pisałem że faktycznie nie każdy rower na nie każdym aucie będzie miał bezpiecznie w ten sposób.
-
Jaki bagażnik rowerowy możecie polecić ?
> W praktyce, takie tablice mają taką samą wartość, jakbyś Dowód rejestracyjny sobie na maszynie > przepisał i okazywał do kontroli. Ale tutaj masz oryginał na miejscu, gotowy do porównania bo przypięty do tyłu auta.
-
Jaki bagażnik rowerowy możecie polecić ?
> Dodam do tego, że rowery wystają poza obrys auta i taki montaż znacząco zwiększa hałas w > samochodzie. Zwiększa też spalanie paliwa. W/w. kolega testował ten twór techniki i powrócił > do montażu na dachu - niższe spalanie, mniej problemów i ciszej. > btw. ja wychodzę z założenia że w obrębie 200km od domu wszędzie da się dojechać rowerem w dzień > więc nie wiem po co ten bagażnik ... i samochód Tutaj popłynąłeś. Mój Thule (platforma na hak na 3 rowery) w ogóle nie zwiększa hałasu (ale nie jechałem szybciej niż 130 km/h). Twoja teoria że bagażnik na hak znacząco zwiększa zużycia paliwa a rowery na dachu nie zwiększają spalania jest .......... Z mojego doświadczenia, p zużycie paliwa przy przewożeniu rowerow na haku jest podobne do jazdy bez rowerów (nie widze większego zużycia) bo rower jest zaraz za autem i nie robi oporów powietrza. Jeśli chodzi o wystawanie roweru po bokach to zależy od auta. W lagunie rower MTB 27,5 wystaje po bokach po ok 10 cm- nie więcej. Ale zgodze się że taki transport rowerów w matizie może być kłopotliwy. Podsumowując- tylko platforma na hak.
-
Zamieniłem Fiata na Francuza - Megane III Grandtour
> gratki > sporo osób przesiada się z fiata bezpośrednio na francę... coś w tym jest magicznego ja jestem tego przykładem, z Punto przeszedłem w Clio II i Lagune. Magia sprowadza się do dobrych aut za rozsądne pieniądze. Auta w dodatku nie rdzewieją.
-
ocena stanu technicznego klimy
Dzięki. Ale dlaczego dodano mniej oleju niż ubyło?
-
Jaka kupić kosiarkę.
Ja ci mogę polecić Husqwarne. Nawet nie chodzi mi o silnik ale o ogólna wytrzymałość. Co tydzień koszę 15 arów i nieraz trafiłem ostrzem w kamień. Nic się nie centruje, nie gnie. Kółka wytrzymują. Nic nie było wymieniane oprócz świecy, oleju i filtra pow. Kosiarka ma już 5 lat. Ale kosztowała 2 100 zł.
-
ocena stanu technicznego klimy
Pomóżcie mi ocenić stan klimy w 3 letnim aucie (Laguna). Po przeglądzie dostałem wydruk: odzyskano R134 : 470g, wprowadzono R 134 : 650g olej zużyty 26 cm3, olej dodany 13 cm3 Co powiecie o tej klimie?
-
Dla Twardzieli - test Dodge Ram 1500
> A do czego Ci prawko C? Chyba jak coś holujesz tylko... > Nawet z przyczepą lekką (do 750 kg nei trzeba). > Mam RAMa 1500 i jakoś nie trzeba. OK, nie wiedziałem.
-
Dla Twardzieli - test Dodge Ram 1500
Auto budzi respekt. Ale się zastanawiam czy w PL nie trzeba kat C PJ i viaTola?
-
Ogrzewanie wybrane - teraz kominek - czy z płaszczem.
> Podobno tez trzeba dobierac odpowiednie gatunki drewna. Drewno musi być liściaste i minimum 2 lata leżakowane.