Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1Marek1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 1Marek1

  1. > dokładnie dlatego lubię sleepery. Jadę sobie, jak trzeba deptam, ale nikt na siłę nie chce sobie > udowodnić że mnie wyprzedzie, bo mam ST220 (przykład) na klapie z tyłu... Panowie, sleepery są fajne ale to jest wątek o dużym kombi, więc nie ten target, nie te potrzeby.
  2. > Bo wolę jak kontrolka rezerwy zapali się jak komputer stwierdzi, że mamy do przejechania dajmy na > to mniej niż 120km przy naszym obecnym stylu jazdy niż jak się zapala np. jak mamy 8 litrów A ja wole starsze rozwiązanie. W starym Punto na podstawie pozycji wskazówki wiedziałem bardzo dokładnie ile litrów mi jeszcze zostało i na ile kilometrów mi to wystarczy. A teraz to wskazówka prawie leży na zerze a kontrolka milczy.
  3. > doskonale wiem. codziennie spędzam 8 godzin w 100 decybelach i takie gadanie, ze w lagunie czy > mondeo jest ciszej, bo ma wielowachacz, a nie belkę do mnie nie przemawia. Może po prostu troche ogłuchłeś. W benzynowej Lagunie nie słychać równiez silnika, nic nie słychać.
  4. > Do wydania 75 kpln - może być +/- 5kpln, samochód nowy, kombi, raczej benzyna - na dojazdy do pracy > i kilka razy w roku kilka kkm urlopu. > Na razie typy to Renault Laguna i Ford Mondeo, skłaniam się ku Lagunie - ale nie mam kompletnie > pojęcia w silnikach benzynowych. Za 71 kpln jest 2.0 16V - dobre to? Mam taką lagune. Spalanie 9-9,5 l/100 (średnio dynamiczna jazda miasto/przedmieścia). Jest fantastycznie wyciszona, nawet przy prędkościach 170 km/h. Silnik z mocnym dołem, nie zużywa oleju (0,5 l/15.000 km). Rozrząd na łańcuchu (Nissan). Nic sie z autem nie dzieje. Bardzo odporne zawieszenie. Jedna z najlepszych odporności na korozję. Maska przednia to alu. Kupiłbym jeszcze raz-bez wahania.
  5. > rozwalają mnie takie wypowiedzi > piszesz tak, jakby sie tym autem wogóle nie dało jezdzic. ile tam decybeli jest głośniej niż u > Ciebie? 20? Nie wiesz o czym piszesz. 3 (słownie: trzy) decybele to podwojenie hałasu.
  6. > ale po co Ci ta informacja? chyba każdy kto zrobil pare km wie jak szybko jedzie i jak mocno hamuje > bez gapienia się w zegary... Pomijając przyjemność z kręcenia analogowego obrotka, to jest on niezastąpiony podczas jazdy w górach, gdzie np hamując silnikiem można za bardzo rozkręcić silnik. Poza tym przy jezdzie pod górę też inne obroty się trzyma.
  7. > W tym roku - wiosną jakoś - rocznik 2012. Mam wrażenie, że po prostu chcą "przytulić" pieniążki za > podpięcie auta do komputera, bo "zapomnieli" dopisać DRL do listy wyposażenia i nie skasowali > za nie Zaczynam się zastanawiać, czy w mojej Lagunie z roku 2011 nie jest podobnie?
  8. > Nie wiem co się ze mną dzieje ale jak nie mam strzałek to też wiem kiedy mam skończyć wyprzedzanie Gadasz nie na temat celowo czy jest inny powód?
  9. > P.S. cena DRL poraża: 600~800zł w zależności od miejsca w regionie Prawda. Przy odbiorze Laguny III (wersja bez ksenonów i bez DRL) proponowali ich dołożenie za ...950 zł. Nawet się nie pytałem jakie to lampy i gdzie je chcieli dołozyć.
  10. > Nie wiem tylko o co te zdziwienie. > Prawko tez zrobilem wczesniej, ale widzac te strzalki na 8-ce i miejsce ich malowania, bez > sprawdzania przepisow intuicyjnie wiadomo o co chodzi. Dokładnie tak. Ja ma prawko od 1987 r, kiedy nikt o strzałkach nie słyszał, ale widząc je na trasie intuicyjnie wiem że trzeba kończyć wyprzedzanie. Kierowcy, co z wami się dzieje?
  11. 1Marek1 odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    > tak? Tego terkotania nie ma, ale wydaje takie takie odgłosy (nawet głośniej) jak ta skoda po tym terkotaniu. To jest takie twarde spalanie mieszanki.
  12. 1Marek1 odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    > Teoretycznie już dość dawno ten silnik został poprawiony ... > ale modyfikacje nie mają końca w VAGu, a skutki są bardzo różne Jeżdżę 2-2,5 kkm miesięcznie, jak coś bedzie nie tak to tutaj napiszę.
  13. 1Marek1 odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    > Natomiast jeśli to Octa III to może być różnie, bo oni cały czas coś ulepszają z różnym skutkiem Rapid- firma tnie koszty. To łańcuch czy pasek?
  14. 1Marek1 odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    > Kiedy auto wyprodukowane ? Teraz ci nie powiem, ale kupione jako nowe 3 miesiące temu- w lipcu.
  15. 1Marek1 odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    Podczepiam sie pod wątek: Czy TSI 1.2 105 Km ma pasek czy łańcuch i czy jest znana jego usterkowośc? Pisze tak bo służbowa Skoda pomimo małego przebiegu (7 kkm) zaczyna wyraźnie gorzej zapalać (trzeba chwile pokręcić rozrusznikiem (1 sek), nie jest to "od strzała"- a kiedys było) i po zapaleniu wydaje odgłosy podobne do diesla. Nie chce mi sie wierzyć że auto ledwo dotarte już wykazuje oznaki usterki! PS auto służbowe, własciciel (zakład pracy) nie dowierza moim spostrzeżeniom i nie chce auta dać na przegląd do serwisu.
  16. 1Marek1 odpowiedział Kalkstein na temat - Motokącik
    > Jedyny samochód, gdzie był tak duży błąd, to był Matiz Stąd się biorą legendy o Matizach, > jadących 170 km/h Powyżej 100 km/h licznik pokazywał co chciał Takich aut jest więcej. Sam "jechałem" 170 km/h seicento 0,9. Im większa prędkość tym przekłamanie jest większe. Przy prędkościach do 100 km/h róznica to tylko kilka km/h
  17. 1Marek1 odpowiedział Kalkstein na temat - Motokącik
    > Mój ma chyba 195 max, a jechałem 200 i jeszcze szedł do przodu. Następnym razem zmierzę z GPSem Błąd licznika to 10%. Przy licznikowym 200 km/h bład może wynosić ok 20 km/h, czyli licznikowe 200 km/h to realne 180 km/h.
  18. 1Marek1 odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    > Moje zdanie jest takie, że chcieli, aby klient robił to zaraz po gwarancji. Nie chcieli zrobić zbyt > pancernej części, tak żeby auto nigdy na serwis nie przyjechało. > Niestety wyliczenia i testy zawiodły. Brzmi bardzo sensownie. Niestety.
  19. 1Marek1 odpowiedział odpowiedź w temacie Motokącik
    > Np. Fabią 1.2 TSI z DSG > Gwarancja na 4 lata, a koszt przeglądów w ASO przez najbliższe 119.999 km to jakieś 2000-2500 zł Zmieniać Lagunę na Fabię? Różnica komfortu jazdy go powali. Wiem że pisze że komfort nie jest priorytetem, ale jednak za duża różnica. Wiem co pisze bo prywatnie ma L3 a służbowo Rapida 1,2 TSI 105 KM. Pod względem prowadzenia te auta dzieli przepaść.
  20. > Idąc tym tokiem rozumowania mogę sobie urządzić postój na autostradzie i nie ma siły, nikt nie > postawi mi zarzutu spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym Miałem taką sytuację na A4 w Katowicach. Na pasie 2-m od lewej (sa 4 pasy) stał zepsuty Polonez. Ja zdąrzyłem przed nim wyhamować, ale gościu za mna już nie i wjechał w mój tył. Wezwałem policję i ukarany został tylko gościu który nie wyhamował i we mnie wjechał. Od Poloneza w ogóle nic nie chcieli.
  21. > srodek wyglada niezle ale z zewnatrz to auto jest odpychajace. Jest to o tyle dziwne, ze na ogol > alfy mi sie podobaja Myślę tak samo, ale z zewnątrz nie podoba mi się tylko przód. Nie ma w nim tego czegoś.
  22. > Ale to specyfika Polski. W Niemczech np. jeździłem dokładnie zgodnie z przepisami Jeżdże autem w wakacje po całej starej Europie. Po powrocie z Francji, Niemiec, Szwajcarii itp i po wjechaniu do Polski mam wrażenie że wszyscy chca mnie zabić (zanim sie spowrotem przestawię). W tym roku byłem w Toskanii (Włochy) to po powrocie do Polski odczułem dużą ulgę- jaki tu spokój!
  23. 1Marek1 odpowiedział 1Marek1 na temat - Motokącik
    > a czy foto z pamiątki to przypadkiem ITD? List z fota dostałem od Straży Miejskiej w Tarczynie. Na wydruku foty tez jest SM Tarczyn, ul.Rynek 8a.
  24. 1Marek1 odpowiedział 1Marek1 na temat - Motokącik
    > No chyba że złapałeś kawałek dalej w Pamiątce to tam są chyba dwa tradycyjne słupki Tak, fota jest z Pamiątki. Na fotce jest info że dotyczy auta z pasa nr 2 -czyli mojego.
  25. 1Marek1 odpowiedział 1Marek1 na temat - Motokącik
    > Nie podali żadnych informacji na temat urządzenia pomiarowego? Przysłali świadectwo legalizacji pionowej (ważne do 30.06.2014) dla prędkościomierza kontrolnego do pomiaru prędkości pojazdów REDFLEX red-speed nr fabryczny xxxxx rok produkcji 2012.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.