Zawartość dodana przez 1Marek1
-
bagażnik na rower - mocowany do haka w samochodzie?
> mam taki tańszy za ok 200 parę pln. kupiony w sklepie z bagaznikami. pierwotnie na 3 rowery, > dokupiłem mocowanie na 4 rower i wchodzi tyle bez problemu. sa ciaśniej ale wg mnie jeszcze > lepiej bo nic się nie kiwa. swiatla dodatkowe kupiłem w norauto. i tyle. wg mnie rewelka w > porównaniu do dachowego... Rower nie uderza kołem o tył auta? Po zdemontowaniu rowerów w plenerze chowasz pusty bagażnik do auta (kradzież)?
-
bagażnik na rower - mocowany do haka w samochodzie?
> Tak mnie naszło aby na letni wypad do CRo zabrać teraz rowerek. Myślę o zakupie jakiegoś taniego > bagaznika mocowanego na hak holowniczy. Troche jezdżę po Europie i mam takie spostrzeżenia: -auta ze starej EU wożą rowery wyłącznie na platformach, -wszystkie platformy maja legalną trzecią tablice rejestracyjna Niezależnie od bagażnika na hak, zawsze możesz dostać zarzut zasłaniania świateł tylnich i rejestracji. Musisz sam to sobie sprawdzić czy w twoim aucie ci nie zasłoni. Platformy mają światła i miejsce na rejestrację, ale w Polsce nie ma trzeciej rejestracji. Wyjścią sa trzy (wszystkie złe): 1. dorobić kopię własnego nr rej -wada: rejestracja jest dokumentem a podrabianie jest fałszerstwem 2- dorobić same nr rejestracyjne (niepodobne do tablicy rej) wada-rzuca się w oczy że coś nie halo 3. przełożyć oryginalna tablice z tyłu auta na bagażnik WADA: wyznaczonym miejscem rejestracji jest tyła auta a nie bagażnik. Oczywiście mówimy o spotakaniu z drogówką gdzieś za granicą, gdzie dochodza np problemy braku jeżyka (wytłumacz takiemu Madziarowi że nic sie nie stało)
-
skuter na ekspresowce i to pod prad
> jakiś tekst > i tylko 300 pln mandatu za dwa powazne wykroczenia, zenada Na skuter nie trzeba żadnego uprawnienia. A szkoda-jakaś karta motorowerzysty by pasowała. Ja natomiast ostatnio na A4 gdzieś pod Opolem widziałem ze zdumieniem jak gościu wjeżdżał autem pod prąd na autostradę (jechał wyjazdem pod prąd w kierunku autostrady). Na szczęście po dojechaniu do autostrady skrecił w dobrym kierunku. Ciekawe jak mógł pomylić wjazd ze zjazdem skoro jest na nim punkt poboru opłat i na wjeździe bierze sie bilet a na zjeździe płaci.
-
wymiana samego oleju bez fitra
> I co na to Panowie "od prezerwatyw"? Mogło byc różnie z tą wymianą oleju. Mnie nie spuścili całego oleju i faktycznie kolor oleju szybko zrobił się czarny. Jak ktoś wie w jakim tempie mu olej ciemnieje to ocena po kolorze nie jest zła.
-
GROHE Euphoria system natryskowy z baterią termostatyczną
> woda do paneli podlaczana jest za pomoca wezykow... > pytanie jaki rozstaw masz zrobiony... > baterie maja 15 cm w poziomie, a jak panele to nie wiem... kiedys jak to sprzedawalem to kazdy mial > inaczej To wiem, chodziło mi o mocowanie całego panelu do ściany.
-
GROHE Euphoria system natryskowy z baterią termostatyczną
Mam inne pytanie. Czy panele prysznicowe maja uniwersalne zaczepy do ściany? Mam badziewnego chińczyka Deante http://deante.pl/panele_natryskowe_cubic.xhtml, którego mam juz dość i myślę nad wymianą całego panelu na inny. Ale nie chcę wiercić dziur w płytkach i co ze starymi otworami?
-
Polska - zaorane kartoflisko
> dlatego że odwiedziliśmy ich czołgami Dwa razy: w 1938r i 1968r.
-
1980r Super nowoczesne wnętrza aut...
> dzisiejsze za 20 lat będą wyglądać równie głupio > a ponadczasowa elegancja, będzie zawsze elegancją Warto dodać (bo tutaj tego nie widać) że kreska prędkościomierza w tym Mercedesie zmieniała barwe w zależności od prędkości.
-
Budujemy z AK
> na pewno razem z fundamentami te 2 tyg? Coś za szybko. Już widze jak mu niewyschnięty fundament pod styropianem zarośnie grzybem.
-
Golf VII czy Focus MK3 - prośba o pomoc.
> Miałem na myśli duże spalanie i brak możliwości założenia LPG, więc ja nie byłbym zadowolony To zgoda. Chociaż 2.0 Pb musi swoje spalić (ale nie mam porównania).
-
Golf VII czy Focus MK3 - prośba o pomoc.
> Ale silnik chyba nie. Ja jestem bardzo zadowolony z tego silnika.
-
Wymieniac olej czy nie?
Wymieniaj co 15 tys km.
-
Czarny olej po wymianie
> Zależy od silnika/konstrukcji/stanu. > W Fabii mam czarny chwila moment. > W Subaru po 1000 km ostrej jazdy jest miód, > znajomy w Megane 2.0 170 KM po 15kkm ma dalej żółty. > W Ducato jest czarny chwila moment. Wszystko benzyna? Po diesel barwi na czarno, ale to wiemy.
-
Naprawiać czy kasować ? clio III ?2009
> pytanie dlaczego ??? > dlatego że jest rynek na to żeby było taniooo ... zeby były okazje ... W każdym kraju będą chętni na "okazje". U nas pewnie lobby warsztatowe nie pozwala na takie rozwiązania.
-
Naprawiać czy kasować ? clio III ?2009
> Wg mnie, gdyby to był normalny kraj to należałoby oczekiwać od TU godnego wynagrodzenia, ujawnienia > dla każdego nr VIN i wykonania przez ubezpieczyciela cięcia wraku diaksem w pół "żeby nie > korciło". Tu jest clue problemu. Auto po całce powinno z urzędu iść na złom/cześci. Ale... tak nie jest.
-
Naprawiać czy kasować ? clio III ?2009
Naprawiać. Zawsze można potem sprawne sprzedać.
-
Ile wam spalaja 2L benz. motory w miescie ??
10 l/100 km. Korki średnie.
-
Wyprzedzanie kolumny pojazdów uprzywilejowanych
> Możesz wyprzedzać, ale poza terenem zabudowanym... O ile nie utrudni sie im ruchu.
- E-myto ?
-
E-myto ?
> Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, państwo szuka kasy tylko, że pod pretekstem > ułatwiania ludziom życia znów sięgnie do kieszeni kierowców. Oczywiście że o to chodzi. Jest to wstep do rozszerzenia e-myta również na inne drogi.
-
E-myto ?
> " system emyta jest sprawiedliwy, dużo jeździsz dużo > płacisz, > jedziesz raz w roku na wakacje 50km po A - płacisz > mało" A co z kosztem czytnika? Da się go sprzedać na wyjezdzie z kraju? Jak jedziesz do kraju , do którego nie wiesz kiedy znowu wrócisz to po co ci go trzymać?
-
Stalówki VS Aluski
Takie pytanie-czy do alusów warto dokupić śruby antykradzieżowe? Czy olać, bo -cytat- " po co męczyć się z odkręcaniem kół dla alusów jak można szybciej ukraść cale auto?"
-
Auto na dluga podroz po Europie.
> Ja co prawda w 10 dni a nie w rok zjechałem kawał Europy w 4 osoby Nubirą 1,6 i się dało więc jakby > co to polecam Tylko, że to było 10 lat temu Ja byłem Clio II 60 KM bez klimy w Hiszpanii i Dubrowniku i też dało rade. Słabe auto na zachodnich autostradach nie jest przeszkodą, bo i tak wszyscy jadą 130 km/h. Gorszy jest brak klimy.
-
Auto na dluga podroz po Europie.
Ma jeszcze inna wadę. Na niektóre widokowe trasy w Alpach nim nie wjedziesz (np. w Austrii-Grossglocknerhohalpenstrase)
-
Ścieralność opony a jej parametry ? OK czy nieOK ?
Zależy od opony. Porównując Michelin Saver z Continental EcoContact to Micheliny trochę lepsze i o wiele trwalsze. W większym aucie mam Continental Premium Contact z indeksem V do 210 km i sa super ale ponieważ auto nie przejecheło wiele to nie wiem jak ze scieraniem.