Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Wózek dla dziecka + bagażnik
> Jak duży musi być bagażnik auta, żeby dało się przewozić w nim wózek dla dziecka? > czy kombi jest niezbędne? Jeśli chodzi o wózek gondolowy to chyba każdy bagażik jest za mały. Ale taki wózek używa się tylko 1 rok. Jesli chodzi o spacerówkę to najlepiej kombi, w ostateczności liftback. Chodzi o to że po złożeniu taki wózek stawiasz w bagażniku pionowo i dzieki temu masz jeszcze miejsce w bagażniku. Pionowo postawiony wózek jest dość wysoki i o ile w kombi nie jest to problem (zwijasz rolete) w liftabacku też ujdzie (zdejmujesz tylną półkę) to w sedanie sie po prostu tak nie zmieści. Hatchbacki mają za to za male bagażniki (oprocz wózka niewiele sie już zmieści). Oczywiście nie rozpatrujemy tutaj boxu na dach i do niego wózek (bo nie takie było pytanie).
-
Zakup nowych zimowek...
> Dodam, ze zmienilo sie w kraju, ktory na te zmiane nie byl gotowy. I do dzis nie jest. Co > spowodowalo, ze zmiana przyniosla tyle samo szkod co pozytku Jednym się polepszyło, innym pogorszyło. Kazdy mówi za siebie.
-
Czy silniki w obecnie produkowanych autach trzeba docierać?
> Kupujemy nowe auto. W Renault trzeba. W Lagunie pisze żeby nie przekraczać 3.5 tys obr/min do 3 tys km (benzyna) i chyba do 4,5 tys km w dieselu. Wcześniejsza wymiana oleju to druga sprawa przy docieraniu (tutaj instrukcja milczy za to ASO namawia).
-
pyt. Do tych którym błysnęło
> ale te zdjęcia nie są w HD > jak mój tata (Ś.P) sobie zrobił wycieczkę moim autem > to na zdjęciu nie można było rozpoznać czy to ja, moja żona czy tata Z tym to bywa różnie. Jak ja zaliczyłem sesję zdjęciową (straż miejska, przenośny radar) to na fotce którą mi przysłali nawet bez powiekszenia było widać że to ja. Było też dodatkowe powiekszenie twarzy (niepotrzebnie, bo foto było czytelne).
-
VW Golf VII
> A i jeszcze czekać tych zazdrosnych spojrzeń z francuzów, fordów, łopli, fiatów, koreańczyków, > hujdajów... tylko po co, za co i dlaczego skoro VW to takie ścierwo > Już sie nie moge doczekać aż będę mógł po wsi zrobic objazd z muzą na całą epe i pod remizą > wyrywać... aaaaa... szkoda że musiałem tyle wieprzy zaszlachlować... nic to... coś za coś. Dobrze się czujesz?
-
a co sadzicie na temat 307 sw
> Szczególnie jeśli auto ma używać kobieta, Patrząc na własne doświadczenie, może być to całkowicie pomijalny problem, bo kobieta całą obsługę techniczną auta przerzuci na mężą/partnera. Na zasadzie: ja gotuję, ty dbasz o auto.
-
Renault clio 4- wybór silnika benzynowego.
> Długo już jeździ clio? Usterki, awarie? Jak blachy- są ocynkowane? Lubią rdzewieć? Plastyki > trzeszczą? Mógłbyś trochę o tym napisać? Jeżdże Clio II 1.2 Pb żony, które ma już 7 lat i 110 kkm przebiegu. Pomijając słaby silnik to w aucie nic się nie dzieje i nic nie trzeszczy. Jest jeszcze na oryginalnym zawieszeniu (nie licząc łacznika stabilizatora). Blachy są super zabezpieczone przed korozją, bo byłem na przegladzie u znajomego blacharza i powiedział że nie ma w ogole śladów korozji (oddał mi auto bez zapłaty). Zresztą jak pół roku temu oberwałem w maskę kamieniem i pojawil się odprysk to widać było ocynk. Dopiero dziś to podmalowałem i nie było śladów rdzy. Po doświadczeniach z Punto jestem bardzo dobrze zaskoczony jakością blach w tym toczydełku.
-
jakie opony w nowym samochodzie z salonu?
> zimą, to jest najczęściej jakaś promocja na "stary rocznik" i często w jej ramach dodają zimówki Rok temu kupiłem nowe auto-jak w podpisie (a więc nie najtańsze). Odebrałem je 27 stycznia i na pytanie o zimówki, sprzedawca zaoferował mi kupno takich. Gratis to miłem ich montaż a nie same opony. Inna sprawa że na aucie mialem super rabat.
-
jakie opony w nowym samochodzie z salonu?
> Zimą masz zimowe na aucie + letnie w bagażniku, Jak sobie zapłacisz/wynegocjujesz, bo na pewno nie jest to standard.
-
Nowe Clio IV
Jak tak dalej z downsizingiem pójdzie, to najpierw bedzie się wybierać silnik a dopiero potem dobierać do niego auto. Ja np mam wymagania: benzyna, 4-cyl i takie Clio jest nie dla mnie. Na szczęście jeszcze nie pora wymieniać auto, może coś się zmieni.
-
lista "francowatych"
Laguna 3 Ph2 2.0 Pb Expression okolice Krakowa