Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Fotoradar w Tarczynie
> Tam są 4 fotoradary na jednym skrzyżowaniu, po jednym na każdym rogu skrzyżowania. Skrzyżowanie > jest trochę niżej bo w dołku lekkim. Ale są to stacjonarne? Gdzie sa ich skrzynki bo zdjecie z wysoka?
-
Fotoradar w Tarczynie
Dostałem listownie fote ze Straży Miejskiej w Tarczynie na DK7. W liście była fota i nie mam wątpliwości, że ja to ja (fota od przodu, widać twarz). Ale na pasie obok mojego auta jest inne auto i mam wątpliwości czy to ja przekroczyłem prędkość. tamto auto jest nawet nieco bliżej na zdjęciu. Poza tym fota jest z wysoka, fotopstryk musial być naprawde wysoko. Skoro tak, to mam tez inna wątpliwośc- Straż Miejska nie może focić z radarów stacjonarnych. Proponuja 300 zł i 6 pkt lb 500 zł za niewskazanie. Ja jestem gotów przyjąć mandat na klatę ale nie jestem pewien czy to mnie zrobiło fotę. Ciekawe czy temu auto obok tez wysłali mandat? Skoro tak to ankieta nie przewiduje pytania dla mnie bo nie ma w niej przypadku : tak to ja ale mandatu nie przyjmuję. Co zrobić? Myślę napisać do nich pismo w stylu :tak to ja ale nie mnie fotoradar zrobił zdjecie. Czy dobrze myślę? Jaki bedzie ciąg dalszy postępowania?
-
[KzAK] Fotel ISOFIX.
> Zastanowiłeś się nad tym czy ma to sens? Ja np mam w jednym aucie isofix w drugim nie. Dlatego > olałem temat i kopiłem dobry fotelik bez isofixa zamiast słabego z iso. To zależy od grupy wagowej. O ile fotelik ma własne pasy (dla młodszych dzieci) to przypiecie fotelika pasami auta jest Ok. Jeżeli jednak mówimy o grupie pow 15 kg które nie maja własnych pasów to przypinanie fotelika pasami auta do dziecka jest dla mnie nie do przyjecia. Wiem,wiem testy itp -ale nie. Tylko Isofix. Nikt nie pisał o innym kryterium wyboru fotelika-możliwości odchylania oparcia. Bo jeżeli jezdzimy z maluchem max 2-3 godz to wystarczy bez odchylania. Ja jezdże z córką (3 lata) nawet 15 godz i dla mnie solidne odchylanie + Isofix+ 4 gwiazdki za bezpieczeństwo to warunek konieczny. Kupiłem Casualplay Protector (waga 15-32 kg).
-
Utrzymanie domu (nie $)
> Jak wszystko dobrze pójdzie to wkrótce przeprowadzimy się z mieszkania do domu. Całe życie jednak > mieszkałem w blokach i czuję się trochę Skoro dom nowy (tak założyłem) to usterek nie powinno być. U mnie najwiecej czasu zajmują prace ogrodowe: strzyżenie trawnika (wiosna-jesień). Poza tym przygotowanie drewna do kominka, odśnieżanie zimą.
-
Drzwi zewnętrzne do domu.
Odpowiedz sobie jeszcze na pytanie-otwierane do wewnętrz czy na zewnątrz? Co do moich innych obserwacji -jak masz wejście od strony gdzie często pada deszcz (u mnie to zachód) i świeci na drzwi słońce, to raczej metalowe. Drewno polewane wodą (deszcz) i ogrzewane słońcem długo ładne nie zostanie. Moje drzwi otwierane na zewnątrz w zimie niestety nie dają się zamknąć na klamkę-odskakują. Być może z powodu twardniejącej na zimnie uszczelki (jest na zewnątrz progu) być moze z powodu wypaczenia od różnicy temperatur ogrzewany ganek - zimne pole.
-
Silnik 1.2 16V Renault
Zona ma Clio z 1,2 ale 8v. Zrobione ma 130 kkm (auto mamy od nowości). Jedyna usterka to branie oleju (nie widać wycieków), tak że na 15kkm (wtedy wymieniam) dolewam 1,5 litra. Z racji mizernej mocy silnik traktowany prawie "do oporu", tzn pedał gazu jest tam niepotrzebny-wystarczyłby zwykły przełacznik : gaz do dechy-noga z gazu.
-
Do praktyków: głębokość bieżnika opon zimowych
> Napisze inaczej ,mam zimówki firestony winterhawk z 2008r 7,5mm ale boczne trzymanie na lekko > przymrozonej brei nie jest idealnezauwazyłem pare razy .Kupiłnym conti ts 850 Oczywiście są opony lepsze i gorsze ale nawet dobra opona gwałtownie traci właściwości włąśnie przy 4 mm. Swoje doświadczenia mam z Michelinami Alpinami kilku generacji, i tanimi Debicami Frigo.
-
Do praktyków: głębokość bieżnika opon zimowych
> Czy 4mm głębokości bieżnika zimówki to faktycznie mało, czy może jednak 3mm to wartość graniczna W zimówkach 4 mm to wartość graniczna.
-
Jaki kredyt na samochód ?
> Moje zarobki > to 2.300 na rękę (netto), umowa o zlecenie od 1,5 roku, partner z którym jestem zarabia 1.900 > na czarno. Co za partner? Skoro zarabia na czarno to nie ma jego dochodu. A skoro tak a żyjecie w związku nieformalnym to lepiej o nim nie mówić=> bedą niższe koszty utrzymania=> bedzie większa zdolnośc kredytowa.
-
Czy jestem aż takim zawalidrogą?
> Ale nie popędzisz u nas ,, wszędzie .Nawet szwagier ze śląska sie dziwi ze na motorach susza i > ogólnie pełno ich ... > Ja mówie do miasta kaszlak wystarczy To ja już wiem dlaczego na Podhalu gościu na rej PO jak go wyprzedziłem (bo wolno jechał) to myślałem że dojdzie do rękoczynów. Jechał na zderzaku, migał długimi (ale bał się wyprzedzić). W końcu odpuścił.
-
Dziwny zwyczaj w tym kraju
> Nie spotkałem się, żeby na autostradzie można było włączać się do ruchu (poza awaryjnym > zatrzymaniem). Więc nie rozumiem pytania. Widzę że wiele rzeczy nie rozumiesz. Może koledzy ci wyjaśnią.
-
Dziwny zwyczaj w tym kraju
> Tam, gdzie robi się korek nie ma sensu - wręcz przeciwnie, bo tamuje ruch i powoduje jego rwanie. Jak ten z pasa który biegnie dalej widząc że obok zaraz pas się skończy zrobi troche miejsca autu obok by płynnie wjechało to wielkiego rwania nie ma. Ale skoro przepisy tego nie regulują to po co to robic? > Zasada zamka powinna polegać na tym, że wciskam się tam, gdzie jest miejsce - a nie jadę do końca, Właśnie takie zachowanie powoduje chaos i korek. > Do tego co to znaczy, że "obowiązuje zasada"? Nie ma takiej zasady w PoD i to, że ktoś sobie > wymyślił, że tak fajnie by było - to nie znaczy, że kogokolwiek to obowiązuje. A jak jedziesz autostradą i dojeżdzając do węzła widzisz że na wjeździe auto bedzie się włączać do ruchu to robisz mu miejsce, zjeżdżając na prawy pas, czy też "kodeks tego nie reguluje"?
-
Dziwny zwyczaj w tym kraju
> A jeszcze lepiej: kolejka przed zwężką na ponad kilometr, oczywiście lewy blokowany. Tylko, że mnie > to nie interesuje, bo za 500 metrów zaczyna się mój zjazdowy w lewo. No ale swoje musiałem > odstać, bo może akurat jestem cwaniaczkiem co to później na wprost będzie chciał się wcisnąć Typowa sytuacja na autostradowej obwodnicy Krakowa. Jest korek np do bramek ale kilka aut chce zjechać na wcześniejszym węźle i dlatego jedzie pasem awaryjnym z włączonym prawym kierunkiem. Niestety zawsze trafi sie mądrzejszy który stając na prawym pasie w korku "przy okazji" zablokuje też awaryjny- niech ci zjeżdżający też swoje odstoją.
-
Dziwny zwyczaj w tym kraju
> Dlaczego nie funkcjonuje to > w Polsce? W Krakowie to funkcjonuje, od czasu jak kilka lat temu była remontowana Zakopianka i był taki bałagan. Zrobiono wtedy program na lokalnej TV i kierowcy się nauczyczyli. Ale ta kulturalna jazda kończy sie mniej/więcej na rogatkach miasta (może z wyjątkiem lotniska Balice gdzie tez jest OK)
-
bagaznik rowerowy na hak mocowany za...
> ja tam widze na ostatnim zdjęciu że rower jest mocowany także za koła To jest tylko blokada koła żeby stało stabilnie a nie całego roweru.
-
bagaznik rowerowy na hak mocowany za...
> polecam platformę > mam na 3 rowery i jest git Też mam platforme na 3 rowery (Thule). Rowery sa mocowane za ramę. To co mi trochę przeszkadza to fakt że chwytak roweru łapie pod kątem 90 stopni, a poprzeczna rurka w rowerze jest lekko skośna i nie da się chwytaka zacisnąć do końca.
-
Amortyzatory tylne. Czy amortyzatory muszą się "ułożyć" ?
Po wymianie na nowe Monroe (tył) te przez jakiś czas stukały ale tłumiły dobrze. Potem zrobiły się ciche. Wymieniałem też na Sachs (przód, gazowe) i tym sie absolutnie nic nie działo-działały od razu dobrze.
-
silnik 1,2 TSI 105 KM
> Zgłoś to jako awarię. Mi 1.4 tsi w mieście i jeździe na trasie ok. 120-140 spalił 6,8. Nie zgłoszę bo: 1. identyczne auto kolegi pali podobnie (pod jego butem) 2. Auto jest służbowe-za paliwo nie płace.
-
silnik 1,2 TSI 105 KM
> To nie są bajki, to jest rzeczywistość. Bajki o wysokim spalaniu, to piszą ci, którzy nie umieją > jeździć, tylko bezmyślnie wciskać gaz-hamulec gaz-hamulec Czuje się wywołany do tablicy. Nie jeżdże gaz-hamulec ale jak jechać oszczędnie na Zakopiance, gdzie masz non stop pod góre-z góry? Ale żeby nie było-laguną tez tam jeżdże i zużycie na tej samej trasie jest podobne.i
-
silnik 1,2 TSI 105 KM
> Przypuszczam że służbówka i pałujesz na zimno. AFAIK każdy silnik z T pałowany na zimno będzie > zjadał olej Auto garażuje w centrum Kraka (Kazimierz)- zanim nim wyjadę na wylotówkę jest już rozgrzany. Poza tym autem jeździ też kobieta. Prowadzi spokojnie ale nie jest zawalidrogą. Po trzecie- to auto wymusza zmianę biegów 3-3,5 tys obr/min - więcej rzadko sie kreci.
-
Akumulator Bosch Silver - uzupełnianie
A ja sobie myślę co się stanie z blachami w bagazniku auta na które wylał sie kwas siarkowy z aku.
-
silnik 1,2 TSI 105 KM
Minął pierwszy miesiąc jazdy Skadą rapid 1.2 TSI 105 KM. I mam takie spostrzeżenia. Chociaż silnik jest zaskakująco żwawy, to jednak po przebiegu 2,5 tys km średnie zużycie wyszło 9,3 l/100. Koledze, który korzysta z identycznego auta zużycie wyszło 9,2 l/100. To jest tyle ile pali mi przy podobnej jezdzie znacznie wieksza Laguna z opluwanym za rzekomo wysokie spalanie z silnikiem 2.0 140 KM. Dodam że dynamika tych dwóch aut jest dosyć podobna. Elastyczności nie biore pod uwagę bo Laguna to raj przy rapidzie z tym silnikiem.Dodatkowo w TSI po przebiegu 2.5 tys km na bagnecie ubyło 1/2 oleju. Powtarzam-zaledwie na dystansie 2,5 tys km. Laguna nie zużywa nic oleju. To gdzie ten miód?
-
Mała kosiarka spalinowa
> A czemu nie chcesz do takich zadań kosy? > Poszukaj czegoś w ofercie AL-KO maja takie małe z dużymi kołami. > Krawiec Obkaszanie kosą kaleczy drzewa.
-
Chevrolet Cruze, Citroen C-Elysee i Renault Fluence...
> No zgadza się, ale nowy Passat planowany na przyszły rok ma urosnąć, więc znów porównywać nie > będzie czego. Można porównać do konkurencji. I tak, np moja Laguna III. W nawiasie nowa Octa: szerokość bez lusterek- 1811 (1814) rozstaw osi - 2756 (2686) długość liftback - 4695 (4659), kombi - 4803 Wniosek- stara Laguna III jest dalej większa od nowej Octy. Nowe modele klasy D pogrążą Skodę i znowu klasa D odjedzie bez niej.
-
Chevrolet Cruze, Citroen C-Elysee i Renault Fluence...
> Zwłaszcza: > Sam się zdziwiłem jaka nowa Octavia jest szeroka Dopiero teraz ma wymiary starego Passata.