Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Ogrzewanie wybrane - teraz kominek - czy z płaszczem.
> Ja po analizie kosztowej zrezygnowałem z kominka. Ale zbuduj jakiś prosty, bo fajnie jest zapalić jak snieg za oknem. Nie dla oszczędności w ogrzewaniu ale dla czystej przyjemności.
-
Ogrzewanie wybrane - teraz kominek - czy z płaszczem.
> Mam kominek z płaszczem wodnym - podpięty do kaloryferów + grzeje CWU, działa OK, jestem z niego > zadowolony, ale szczerze mówiąc budując następny dom zrobiłbym zwykłe DGP. Jak jest różnica w kosztach pomiędzy zwykłym kominkiem a twoim rozwiązaniem?
-
Ogrzewanie wybrane - teraz kominek - czy z płaszczem.
> Nie wiem czy dobrze kiedyś zrozumiałem co mi opowiadał mój sąsiad w sprawie płaszcza wodnego, ale > jak nie ma prądu to on wtedy nie może palić w kominku bo cały ten system zarządzania wodą nie > działa a istnieje ryzyko przegrzania wody czy coś To prawda. Woda w zbiorniku wody nad kominkiem musi być pompowana bo jest podgrzewana przez kominek. Jak braknie prądu, to pompa nie działa a temperatura płaszcza wodnego rośnie. Efekt końcowy łatwa przewidzieć.
-
Kredyt 50/50, 33/33/33 - cos w ten deseń
> Jasne, że tak. Tyle że nie można mówić, że jest on darmowy - jest tani, Tutaj zgoda.
-
Kredyt 50/50, 33/33/33 - cos w ten deseń
> Czyli za gotówkę by było o tą prowizję taniej - nie ma free lunch. Koszt na poziomie 5% to niewiele i taki kredyt jest atrakcyjny.
-
Kredyt 50/50, 33/33/33 - cos w ten deseń
Byłem w temacie w 2012 r kiedy kupowałem Lagunę. Atrakcyjność takiego kredytu zależała od producenta aut. Czasami jest zapis że promocje nie mogą się nakładać, czyli biorąc taki kredyt traci się zniżki na cenie auta. Czasami nie ma to znaczenia i zniżki dowolnie się kumulują (tak miałem w Renault). Czasami sa wersje pośrednie-biorąc kredyt dostaje się zniżke na cenie ale mniejszą (Mitsubishi). Przy kredycie 50/50 jedynym kosztem była prowizja (5%). Ubezpieczenia AC nie liczę bo kto kupuje nowe auto bez AC?
-
Klimatyzacja automatyczna vs manualna
A zmienia ci kierunki nawiewu czy jest jeden zadany?
-
Klimatyzacja automatyczna vs manualna
> zależy w jakiej marce - w VAGach, volvo automat jest mądry i jak go ustawisz, to poządnie trzyma > temp. w np renault, fordach, fiatach to szkoda gadać - ciągle trzeba kręcić ustawieniami żeby > mieć w miare normalną temp w środku. Głupoty gadasz. Mam w Lagunie automat i z trzymaniem ustawionej temp w każdej z dwóch stref nie ma problemu. Przyczepić bym się mógł jedynie do braku sterowania przez automat kierunkiem nawiewu, bo tym automat nie steruje- w automacie nawiew leci na środek kabiny (i przy okazji na twarz kierowcy, który można manualnie zniżyć i leci wtedy na klatkę piersiową. Brakuje mi kierunku mocno w górę nad głowami w pierwszym rzedzie.
-
Klimatyzacja automatyczna vs manualna
> W mojej Avensis jest aito klima i to dwustrefowa. > Dodatkowo moja małżonka należy do ciepłolubnych więc klima i tak chodzi ledwo poniżej temp > zewnętrznej. To jest dwustrefowa czy nie jest?
-
mandat za fotke
> Wyjaśnij mi bo ciężko trybię. Piszesz, że zarobiłeś fotkę apotem, że nie wiesz kto prowadził. Gdzie > się pogubiłem? Prowadziłem na zmianę auto służbowe. Na karcie pojazdu jestem wpisany ja. Nie widziałem momentu robienia foty.
-
mandat za fotke
W połowie lutego jadąc autem służbowym zarobiłem fotke od "krokodylków". Ale mandat do dzisiaj jeszcze do mnie nie doszedł- bo auto w leasingu, potem ustalenie kierowcy przez firme i dopiero ja. Krokodylki maja pół roku na nałożenie mandatu (czyli jeszcze 1 miesiąc) ale : Czy czas biegnie od zarejestrowanego wykroczenia do nałożenia mandatu na kierowcę, czy do czasu rozpoczęcia postępowania mandatowego (czyli wysłania pierwszego zapytania do firmy leasingowej jako własciciela auta)? Nie chodzi mi o unikanie, ale wiem że nie przysłali foty a ja nie jestem pewien kto wtedy prowadził (były zmiany kierowców).
-
2015 Opel New Corsa
Skończyły się ładne Ople. Szkoda.
-
Doceranie nowego auta
> Uważasz, że olej zużywa się od obrotów silnika Oczywiście.
-
Doceranie nowego auta
> Procedury producentów są takie, ze silnik przed odstawieniem na półkę do montażu, ma ścieżkę na > której jest wstępnie docierany. Nie ma potrzeby więc zbytnio się tym przejmować. Oczywiście wiesz lepiej niż producent, bo zapis w instrukcji auta zaleca docieranie.
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> klimat klimatem ale na wspomnienie pyrkania 2 garnkow (nascie lat mialem okazje byc wozony 126p) do > dzis mnie skreca. W zyciu z wlasnej woli bym nie kupil czegos takiego. Więcej osób tak myśli. Ktoś tutaj niedawno pisał, że ten silnik Fiata nie chce się sprzedawać.
-
Nowe Clio.
> Captur w srodku jest jakis przyjemniejszy i przestronniejszy .. ale i cena wieksza Captur z tyłu ma przesuwaną tylną kanapę- może stąd owa przestronność. Bo reszta to Clio.
-
Bagażnik na hak
> a haki samochodowe zazwyczaj 75kg Czyli się mniej- więcej zgadza, bo sam bagażnik na 3 rowery waży 15 kg
-
Bagażnik na hak
> Jak nie przekroczysz DMC (zapewne platformy, bo DMC haka zwykle będzie wyższa) to możesz tam wozić > i skrzynki z wódką :-) Platforma rowerowa Thule ma dopuszczalne obciąenie 50 kg
-
Nowe Clio.
> Chevrolet zwija manatki, sprzedaz zakoncza na naszym kontynencie w 2015. Zrobili za dobre i za > tanie samochody w stosunku do Opla .. No i chyba nie oplacalo im sie dostosowywac silnikow > do absurdalnych norm w EU... Chca wykreować Opla jako markę premium (proszę się nie śmiać) a Chevy podbierał klientów Oplowi (tak jakby tylko te dwie marki były na rynku). O silnikach to nie prawda bo mogą stosować silnika Opla.
-
Jaki bagażnik na rowery ?
> A ktoś się moze orientuje jak wygląda sprawa używania bagażnika na hak za granicą. Czy jest to > dozwolone , czy lepiej wozić rowery na dachu. Jest to tam najczęstszy sposób na transport rowerów.
-
Stop&Go, a klimatyzacja.
> ile razy wymieniałeś akumulator i regenrowałeś rozrusznik w aucie z S&S? Ten system jest zbyt nowy żeby usterki już wyszły.
-
sens płacenia AC na 15 letni samochód
> I za to wypłacili Ci 3 tysie? Na ile wycenili pozostałości? Nie pamiętam bo minęło już 5 lat. Wiem, że wycena była wg kosztów ASO. Punto miało wtedy wartość przed szkodą 4,5 tys zł. Towarzystwo Generalli.
-
sens płacenia AC na 15 letni samochód
> rowerzysta to przeżył? > Zeby roznica miedzy wartoscią przed szkodą a wartością wraku wyszla 3 tys dla nastoletniego punto > to musiało być niezle bum. Rowerzysta wstał z jezdni i po oględzinach w karetce został wypuszczony do domu- nic mu się nie stało. Zniszczenia w Punto to szyba przednia, reflektory, zderzak, jeden błotnik. Poza tym wgięcia do wyprostowania na masce i dachu. Na całkę wystarczyło.
-
Jaki bagażnik na rowery ?
> ale widzę, ze nikt tutaj nie wymienił podstawowej wady platformy > jakbyś chciał się dostać do bagażnika, to musisz odpinać wszystkie rowery. Są platformy z odchylaniem. Możesz to zrobić nawet z kompletem rowerów, nic się nie dzieje. Jest inny problem: 1. przy wąskich autach i dużych rowerach, może sporo wystawać na boki (dotyczy rowerów na kołach 28-29 cali) 2. Platforma po złożeniu powinna mieścić się w bagażniku auta- duże ryzyko kradzieży. 3. Dodatkowa - nielegalna- tablica rejestracyjna
-
sens płacenia AC na 15 letni samochód
ja ubezpieczałem Punto. Składka to było 300 zł i zwróciło się po kolizji z rowerem. Była całka, wypłacili 3 tys zł i auto zostało zrobione.