Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Jaki bagażnik na rowery ?
> Właśnie to jest problem wariantu dachowego... > Jestem ciekawy, czy przewożenie rowerów na haku także tak mocno podnosi spalanie. Wzrost zużycia paliwa jest minimalny. U mnie rower wystaje po bokach auta po max 10 cm a mam treka na 28 calach. Cała reszta jest schowana za autem. Myslę, że jak tutaj kalkulujemy koszt platformy na hak to można od jej kosztów odjąć niższe spalanie w porównaniu do dachu.
-
Jaki bagażnik na rowery ?
> IMHO pod względem wygody to najlepiej wypożyczyć rower na miejscu, oczywiście nie zawsze się da i > nie zawszę będzie to dobry sprzęt, ale jest wygodnie. Z tym zapinaniem z tyłu, doczepianiem > świateł i problemem z rejestracją też nie jest super wygodnie Mam platformę Thule na hak. Założenie roweru i schowanie pustego bagażnika w bagażniku auta to 5 minut na pełnym relaksie.
-
tymczasowe ogrodzenie panelowe
> 1mb ogrodzenia bez podmurówki to 59,84zł bez furtek Cena robocizny czy z materiałem?
-
Do tych co martwili się o kuraka, Skoda w górę.
> koszty- np we flotach przodują TDi w > manualu - jakoś nie uświadczy się TSI czy DSG. Nieaktualne. Mam służbowego Rapida TSI 1,2 105 KM. Wcześniej było TDI.
-
Do tych co martwili się o kuraka, Skoda w górę.
> ale nawet właściciel > c5 z hydro przyznał, że komfort jest taki sam. Tutaj trochę pojechałeś
-
Winieta po przekroczeniu granicy autostradą.
> Kupowałem austriacką winietę na stacji OMV w Čadci i zapłaciłem cenę nominalną. Obecnie na Słowacji nie kupisz już winiet austriackich.
-
Winieta po przekroczeniu granicy autostradą.
> Jeździłem tamtędy i omijam ten kawałek (jakoś intuicja mi kazała nie próbować przejechać). Dobrze > wiedzieć że słusznie - następnym razem też ominę. Specjalnie dla tego kawałka Austriacy wymyślili jednorazowa (nie jednodniową!) winietę do zakupu w formie wydruku (chyba 2 Euro). Ale szczegółów nie znam.
-
Winieta po przekroczeniu granicy autostradą.
> Zależy. Najczęściej do pierwszego zjazdu/stacji benzynowej nie trzeba. Ale w niektórych krajach > trzeba od samej granicy. Na pewno trzeba w Austrii Jednak kontrole winiet na samej granicy chyba się nie zdarzają (nigdy > nie widziałem), bo to byłby szczyt upierdliwości. W Austrii spróbuj przejechać od D do CH koło Bregencji. Jedzie się tam z 15 km przez Austrię i kontrola jest bardzo często.
-
Do tych co martwili się o kuraka, Skoda w górę.
> No to popatrz na reklamy. Sam ten "emejzing" to już .... Dodatkowo pozycjonowanie modeli Skody na równi z modelami rozmiar wyżej u konkurencji (np. Octavia to Laguna) też nie wzięło się z nikąd i nawet na tym forum jest żywe.
-
Winieta po przekroczeniu granicy autostradą.
> U nas (w CH) winiete kupujesz na granicy, do tego jestli granica jest na autostradzie / drodze > ekspresowej, mozesz nia jechac za darmo (bez winiety) do pierwszego zjazdu. No nie wiem czy wszędzie. Przy autostradowym wjezdzie z D w Bazylei macie terminale dla tych z winietą i tych bez winiety : 40 CHF.
-
Do tych co martwili się o kuraka, Skoda w górę.
> Też mnie to zastanawia. Zawsze jak jest temat o ilości sprzedanych aut, to ktoś wyskakuje z > pytaniem ile jest prywatnych/na firmy. Jakie to ma znaczenie? Bo inna jest kalkulacja przy wyborze auta przez firmę (ceny, serwis) a inna przez osoby prywatne (ceny, serwis, wygląd, prestiż). Trudno potem mówić np. "skoro Skoda jest taka zła to dlaczego tyle ich się sprzedaje"- bo kupuja ja głownie firmy.
-
Winieta po przekroczeniu granicy autostradą.
> Winiety w wielu krajach - jak wiadomo - obowiązują na austradach (+ ew. ekspresówki). > Czy jeżeli jadąc cały czas autostradą przekraczam granicę i wjeżdżam do kraju, gdzie obowiązują > winiety, to już muszę mieć tę winietę czy mogę ją dopiero kupić w najbliższym miejscu gdzie to > możliwe? Musisz ja mieć od razu, chyba że przygraniczny odcinek autostrady jest zwolniony z winiety. Często na samej granicy (np. CH, Austria) można winietę kupić od ręki.
-
Porsche Macan... do serwisu!!
> poza tym, pewnie nawet popsute hamulce w Macanie hamują lepiej niż sprawne w 95% aut na polskich > drogach Zadaj sobie tylko pytanie dla jakich prędkości musza wyhamować auto w Macanie i w 95% aut na polskich drogach.
-
No dobra. Kto jechał całym obecnym odcinkiem A1?
> Ja zauważyłem jedną rzecz, jeśli chodzi o PL, co do stylu jazdy po autostradach. Czym dalej na > zachód, tym ludzie lepiej jeżdżą. > ......Po prostu dłużej mają autostrady i zdążyli się z > nimi oswoić. Zgoda z oswajaniem się z autostradą. Dlatego dobrze mi się jeździ na A4 Kraków-Katowice (która była najwcześniej-nie licząc płyt za Wrocławiem).
-
Jesteście za czy przeciw?
> Rozmowy w polskiej policji o odpowiedniku anglosaskiego "reckless driving" trwają już kilkanaście > lat i prawnicy nie umieją tego przenieść na nasz grunt prawny. jazda brawurowa
-
Ford Focus C-MAX 1.6 TDCI na co zwrócić uwagę?
> W 2005 kupiony 1.6TDCi 109 KM - 3 razy wrócił na lawecie do dealera, który go w końcu odkupił. A > poza tym - bardzo fajne auto. Ale to może świadczyć o kiepskim silniku a nie o samym auto. Myslę (trochę) na takim w benzynie 1.6 125 KM.
-
Rodzinny, kombi 35 kpln
> Nie wiem - mam 180cm i ciągle brakowało mi podparcia pod udem. Jak z kolei odsunąłem fotel do tyłu, > to pasażer za mną nie miał co z nogami zrobić, bo stopy i tak musiał sobie odrąbać wcześniej. To prawda. Pasażer z tyłu nie ma co ze stopami zrobić, szczególnie jak kierowca ma opuszczony fotel. Poza tym przedni podłokietnik nie jest regulowany i jak podniesiesz fotel to już nie jest tak idealnie. Na koniec w liftbacku (nie wiem jak jest w kombi) tylna kanapa jest dość nisko i siedząc na niej uda sa w powietrzu a nie na siedzisku. Ale plusów to auto ma znacznie więcej-chociażby super wyciszenie.
-
Jesteście za czy przeciw?
> ZA > jeśli odbierze się immunitety władzy. > PRZECIW > jeśli się nie odbierze i dalej będzie się stawiać tak bezsensowne ograniczenia w miejscach > kompletnie nieuzasadnionych Pełna zgoda
-
Taras - pojawiła się nowa koncepcja
Ja użyłem drewna iroko. Chodzi co prawda o balustradę na balkonie ale drewno trzyma się OK (5 lat). Raz je olejowałem.
-
W radio podali o korkach na bramkach
> I kazdy kupi;by winiete na rok za 200pln i bylby swiety spokoj. > Zaraz tyle zaplacisz za odcinek W-wa-Berlin Od Konina do granicy płaciłbyś tak jak dziś- koncesje miały zostać po staremu.
-
W radio podali o korkach na bramkach
> Przecież u nas jest tak samo, za wyjątkiem autostrad prywatnych... Jakby nas było tak samo to jadąc z Trójmiasta miałbyś tam bramkę po bilet , a potem np. zjezdzając na Poznan nie miałbyś żadnej bramki (pomimo zmiany A1 na A2). Dopiero zjezdzając w Poznaniu miałbyś bramkę z kasą. Jest różnica?
-
W radio podali o korkach na bramkach
> krakaj wiecej wprowadza Ci viatola do osobowek to w gratisie doloza oplaty za krajówkach. A na drogach ekspresowych to na pewno.
-
Zawracanie - można tak?
> Sygnalizator jest zwykły, nie kierunkowy. Więc IMO można, tylko zawracać odrobinę później, żeby nie > stać pod prąd na poprzecznej. Nie można . Znaki poziome wykluczają zawracanie-jest tylko kierunek do przodu i w prawo.
-
W radio podali o korkach na bramkach
> Bo nie byłeś we Włoszech - tam to dopiero jest kociokwik na bramkach latem Ale Włosi rozwiązali sprawę bramek koncertowo- bierzesz bilet tylko na pierwszym wjezdzie a potem niezależnie ile razy zmienisz autostradę to omijasz wszystkie bramki. Na bramkę z kasą wjeżdżasz dopiero przy wyjeżdżaniu z wszystkich autostrad. Ja wjechałem na autostradę (bramka) na granicy A-It w Tarvisio a płaciłem dopiero we Florencji bo w tamte okolice jechałem. Super sprawa.
-
Prawko na motocykl - trudno zdać?
> To chyba jest jeden z największych kretynizmów w naszym PoRD. Już nieaktualne. Opisano powyżej.