Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1Marek1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 1Marek1

  1. > Właśnie to jest problem wariantu dachowego... > Jestem ciekawy, czy przewożenie rowerów na haku także tak mocno podnosi spalanie. Wzrost zużycia paliwa jest minimalny. U mnie rower wystaje po bokach auta po max 10 cm a mam treka na 28 calach. Cała reszta jest schowana za autem. Myslę, że jak tutaj kalkulujemy koszt platformy na hak to można od jej kosztów odjąć niższe spalanie w porównaniu do dachu.
  2. > IMHO pod względem wygody to najlepiej wypożyczyć rower na miejscu, oczywiście nie zawsze się da i > nie zawszę będzie to dobry sprzęt, ale jest wygodnie. Z tym zapinaniem z tyłu, doczepianiem > świateł i problemem z rejestracją też nie jest super wygodnie Mam platformę Thule na hak. Założenie roweru i schowanie pustego bagażnika w bagażniku auta to 5 minut na pełnym relaksie.
  3. > 1mb ogrodzenia bez podmurówki to 59,84zł bez furtek Cena robocizny czy z materiałem?
  4. > koszty- np we flotach przodują TDi w > manualu - jakoś nie uświadczy się TSI czy DSG. Nieaktualne. Mam służbowego Rapida TSI 1,2 105 KM. Wcześniej było TDI.
  5. > ale nawet właściciel > c5 z hydro przyznał, że komfort jest taki sam. Tutaj trochę pojechałeś
  6. > Kupowałem austriacką winietę na stacji OMV w Čadci i zapłaciłem cenę nominalną. Obecnie na Słowacji nie kupisz już winiet austriackich.
  7. > Jeździłem tamtędy i omijam ten kawałek (jakoś intuicja mi kazała nie próbować przejechać). Dobrze > wiedzieć że słusznie - następnym razem też ominę. Specjalnie dla tego kawałka Austriacy wymyślili jednorazowa (nie jednodniową!) winietę do zakupu w formie wydruku (chyba 2 Euro). Ale szczegółów nie znam.
  8. > Zależy. Najczęściej do pierwszego zjazdu/stacji benzynowej nie trzeba. Ale w niektórych krajach > trzeba od samej granicy. Na pewno trzeba w Austrii Jednak kontrole winiet na samej granicy chyba się nie zdarzają (nigdy > nie widziałem), bo to byłby szczyt upierdliwości. W Austrii spróbuj przejechać od D do CH koło Bregencji. Jedzie się tam z 15 km przez Austrię i kontrola jest bardzo często.
  9. > No to popatrz na reklamy. Sam ten "emejzing" to już .... Dodatkowo pozycjonowanie modeli Skody na równi z modelami rozmiar wyżej u konkurencji (np. Octavia to Laguna) też nie wzięło się z nikąd i nawet na tym forum jest żywe.
  10. > U nas (w CH) winiete kupujesz na granicy, do tego jestli granica jest na autostradzie / drodze > ekspresowej, mozesz nia jechac za darmo (bez winiety) do pierwszego zjazdu. No nie wiem czy wszędzie. Przy autostradowym wjezdzie z D w Bazylei macie terminale dla tych z winietą i tych bez winiety : 40 CHF.
  11. > Też mnie to zastanawia. Zawsze jak jest temat o ilości sprzedanych aut, to ktoś wyskakuje z > pytaniem ile jest prywatnych/na firmy. Jakie to ma znaczenie? Bo inna jest kalkulacja przy wyborze auta przez firmę (ceny, serwis) a inna przez osoby prywatne (ceny, serwis, wygląd, prestiż). Trudno potem mówić np. "skoro Skoda jest taka zła to dlaczego tyle ich się sprzedaje"- bo kupuja ja głownie firmy.
  12. > Winiety w wielu krajach - jak wiadomo - obowiązują na austradach (+ ew. ekspresówki). > Czy jeżeli jadąc cały czas autostradą przekraczam granicę i wjeżdżam do kraju, gdzie obowiązują > winiety, to już muszę mieć tę winietę czy mogę ją dopiero kupić w najbliższym miejscu gdzie to > możliwe? Musisz ja mieć od razu, chyba że przygraniczny odcinek autostrady jest zwolniony z winiety. Często na samej granicy (np. CH, Austria) można winietę kupić od ręki.
  13. > poza tym, pewnie nawet popsute hamulce w Macanie hamują lepiej niż sprawne w 95% aut na polskich > drogach Zadaj sobie tylko pytanie dla jakich prędkości musza wyhamować auto w Macanie i w 95% aut na polskich drogach.
  14. > Ja zauważyłem jedną rzecz, jeśli chodzi o PL, co do stylu jazdy po autostradach. Czym dalej na > zachód, tym ludzie lepiej jeżdżą. > ......Po prostu dłużej mają autostrady i zdążyli się z > nimi oswoić. Zgoda z oswajaniem się z autostradą. Dlatego dobrze mi się jeździ na A4 Kraków-Katowice (która była najwcześniej-nie licząc płyt za Wrocławiem).
  15. > Rozmowy w polskiej policji o odpowiedniku anglosaskiego "reckless driving" trwają już kilkanaście > lat i prawnicy nie umieją tego przenieść na nasz grunt prawny. jazda brawurowa
  16. > W 2005 kupiony 1.6TDCi 109 KM - 3 razy wrócił na lawecie do dealera, który go w końcu odkupił. A > poza tym - bardzo fajne auto. Ale to może świadczyć o kiepskim silniku a nie o samym auto. Myslę (trochę) na takim w benzynie 1.6 125 KM.
  17. > Nie wiem - mam 180cm i ciągle brakowało mi podparcia pod udem. Jak z kolei odsunąłem fotel do tyłu, > to pasażer za mną nie miał co z nogami zrobić, bo stopy i tak musiał sobie odrąbać wcześniej. To prawda. Pasażer z tyłu nie ma co ze stopami zrobić, szczególnie jak kierowca ma opuszczony fotel. Poza tym przedni podłokietnik nie jest regulowany i jak podniesiesz fotel to już nie jest tak idealnie. Na koniec w liftbacku (nie wiem jak jest w kombi) tylna kanapa jest dość nisko i siedząc na niej uda sa w powietrzu a nie na siedzisku. Ale plusów to auto ma znacznie więcej-chociażby super wyciszenie.
  18. > ZA > jeśli odbierze się immunitety władzy. > PRZECIW > jeśli się nie odbierze i dalej będzie się stawiać tak bezsensowne ograniczenia w miejscach > kompletnie nieuzasadnionych Pełna zgoda
  19. Ja użyłem drewna iroko. Chodzi co prawda o balustradę na balkonie ale drewno trzyma się OK (5 lat). Raz je olejowałem.
  20. > I kazdy kupi;by winiete na rok za 200pln i bylby swiety spokoj. > Zaraz tyle zaplacisz za odcinek W-wa-Berlin Od Konina do granicy płaciłbyś tak jak dziś- koncesje miały zostać po staremu.
  21. > Przecież u nas jest tak samo, za wyjątkiem autostrad prywatnych... Jakby nas było tak samo to jadąc z Trójmiasta miałbyś tam bramkę po bilet , a potem np. zjezdzając na Poznan nie miałbyś żadnej bramki (pomimo zmiany A1 na A2). Dopiero zjezdzając w Poznaniu miałbyś bramkę z kasą. Jest różnica?
  22. > krakaj wiecej wprowadza Ci viatola do osobowek to w gratisie doloza oplaty za krajówkach. A na drogach ekspresowych to na pewno.
  23. > Sygnalizator jest zwykły, nie kierunkowy. Więc IMO można, tylko zawracać odrobinę później, żeby nie > stać pod prąd na poprzecznej. Nie można . Znaki poziome wykluczają zawracanie-jest tylko kierunek do przodu i w prawo.
  24. > Bo nie byłeś we Włoszech - tam to dopiero jest kociokwik na bramkach latem Ale Włosi rozwiązali sprawę bramek koncertowo- bierzesz bilet tylko na pierwszym wjezdzie a potem niezależnie ile razy zmienisz autostradę to omijasz wszystkie bramki. Na bramkę z kasą wjeżdżasz dopiero przy wyjeżdżaniu z wszystkich autostrad. Ja wjechałem na autostradę (bramka) na granicy A-It w Tarvisio a płaciłem dopiero we Florencji bo w tamte okolice jechałem. Super sprawa.
  25. > To chyba jest jeden z największych kretynizmów w naszym PoRD. Już nieaktualne. Opisano powyżej.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.