Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1Marek1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 1Marek1

  1. > Mieszać można przy tych samych parametrach. Zakładam, że tu są inne więc nie można Jeżeli auto jeździ na oleju gorszym (mineralny) to dolanie oleju lepszego silnikowi nie zaszkodzi. W odwrotnej sytuacji (jeździ na lepszym a dolewamy gorszego) jest już gorzej ale zależy ile tej dolewki było. Zresztą lepiej dolać gorszy niż nic nie dolewać.
  2. > tu każdy jeździ na nowych... wiec nie pytaj i zrób jak uważasz... nie masz swojego rozumu? Na pewno mnie chciałeś odpowiedzieć?
  3. > Mój były Lanos śmiga gdzieś po Opolu na gratisowych od dilera Dębicach Frigo z 98 roku i jestem o > niego spokojny. Nie wiem co robia inni. Opisałem przypadek z mojego najbliższego podwórka. Te opony to Firestone a więc półka średnia.
  4. Odpuść. Brat jadąc na 10 letnich oponach, stracił szczelność w jednym kole-rozhermetyzował się rant opony. A bieżnika było jak w nowej.
  5. 1Marek1 odpowiedział Liseh na temat - Francowate
    > Silnik 2.0 140KM to jest bodajze konstrukcja Nissana na lancuchu rozrzadu. > Z tego co wiem, to nie sprawia wiekszych problemow Od czasu do czasu pojawiają się trudności z odpaleniem zimnego auta. Problem załatwia czyszczenie przepustnicy.
  6. 1Marek1 odpowiedział Marcin79 na temat - Motokącik
    > Zależy jak definiujesz prestiż i komfort. Dla w.w. mnie samego, > to już jest komfort, prestiż może nie, ale komfort jak najbardziej. W tym zdaniu zawarłeś clue problemu. Czyli komfort to nie prestiż. Albo -chociaż każde auto z segmentu D jest komfortowe to tylko kilka z nich jest prestiżowe. Dla mnie prestiż jest raczej bliższy aut segmentu premium, czyli Alfa Romeo, Audi, BMW, Mercedes,. Chociaż sam jezdże Laguną nie uważam jej za auto prestiżowe.
  7. 1Marek1 odpowiedział Marcin79 na temat - Motokącik
    > Jak ktoś jeździł w życiu tak jak ja F126p, SC, Punto II i teraz Stilo, > to jak wsiadam jako pasażer do VW Passata nawet B6, to jest naprawdę > ciszej, estetyczniej i ogólnie bardziej komfortowo. Każde z aut segmentu D w której jest Passat jest wygodniejsze od aut które podałeś. Takie np. Citroen C5 to już w ogóle super komfort- ale czy C5 jest prestiżowe?
  8. 1Marek1 odpowiedział technix na temat - Zrób to sam
    > ... > BTW: Ile kosztuje teraz projekt indywidualny? Bo w 2000r. za projekt z katalogu zapłaciłem 1000zł > plus 800zł architektowi za adaptację i załatwienie wszystkich formalności, ZUD-ów, srudów itp > (oddałem projekt architektowi a odebrałem już zaadaptowany z pozwoleniem na budowę). W 2007 r gotowy projekt z Archon+ kosztował 1900 zł + 2000 zł za wrysowanie w mape, adapatacje itp.
  9. 1Marek1 odpowiedział Tilok na temat - Motokącik
    > Jezdzilem takowa... > Na miescie (ja jezdzilem w Krakowie) spokojnie zamkniesz sie w 15 l/100 km. Zależy od korków. które w naszym mieście występują. Nawet jak pojezdzisz > sportowo to NIGDY nie przekroczyla 20 l/100 km... Mam co prawda 2.0 bez turbo, ale takie spalanie to przy jeździe autostradowej pewnie 170 km/h. Bo wiem że auto jest super wyciszone i żal nie pojechać szybciej a to kosztuje wyższe spalanie. Przy jeździe podmiejskiej spalanie będzie na pewno znacznie niższe.
  10. Miałem takie Punto i paliła mi ok 7,5 l/100 przy dość dynamicznej jeździe w mieście ale bez korków. Spalanie przy spokojnej (ale nie kapeluszniczej) jezdzie pod miastem to 6,4 l/100 km.
  11. > a ja znam vectrę C 1.9 diesel z jakimiś specjalnie wydłużonymi okresami między wymianami > (wymieniano olej co 40-50 tys) i olejami long life. Przejeździła bez problemów z silnikiem ze > 250 tys. km i poszła do ludzi. I czego to dowodzi? Ale Renault leje standardowe oleje i każe na niech jeździć 30 kkm
  12. Bardzo odporne są auta francuskie. Clio II w rodzinie ma juz 10 lat i nie ma śladów rdzy, co potwierdził blacharz jak mu dałem auto do przeglądu blacharskiego. Był tutaj niedawno temat o najmniej rdzewiejacych autach i odporność na rdze wykazało dużo aut francuskich ale nie starszych niż z połowy lat 90 -tych.
  13. Mam ten drugi i jest super.
  14. 1Marek1 odpowiedział Mike_wwl na temat - Zrób to sam
    > poboru - on raz w miesiącu sypie worek 25kg do > zbiornika w kotłowni Często. Mnie 25 kg starcza na kwartał.
  15. 1Marek1 odpowiedział dawidnb na temat - Motokącik
    > Masz Hak? > To kup taki. > allegro > Mam na 2 rowery i zdaje egzamin. Też mam taki. Jaka masz tablice rej na bagażnik? Ja mam tę ich wyklejkę ale wolałbym jakoś dobrą kopię a firmy tego nie chcą robić,
  16. 1Marek1 odpowiedział Fili_P na temat - Motokącik
    > Dodajmy: z prędkościami bliskimi 200 km/h. Bo przy 140 te silniki się jeszcze nie męczą. Piszemy o średnim zużyciu 8l/100 km. Uważasz że jazda 140 km/h daje niższe średnie spalanie niż 8l/100 km? Bo u mnie przy takiej prędkości jest jednak więcej.
  17. 1Marek1 odpowiedział Fili_P na temat - Motokącik
    > To nie ci sami, co uzyskali średnie spalanie 8L / 100 km ? > Żeby takie uzyskać w tym silniku, to trzeba go zarzynać non-stop. Albo często jezdzić autostradą.
  18. > Po co montują taki tablet na desce??? kiedyś żadne auto tego nie miało i było dobrze, teraz > prawie każde nowe ma Ciekawe czy to nie oślepia w nocy? I czy jest widoczne w słoneczny dzień?
  19. 1Marek1 odpowiedział Fili_P na temat - Motokącik
    > Dla mnie samochód ma być sprawny 24h i jak doń wsiadam to nie mam zamiaru się zastanawiać czy mogę > jechać z Poznania do Berlina w środku nocy autostradą czy najpierw muszę wszystko przejrzeć, > m.in. olej. Jakie auto takie sprawdzanie. Jak miałem auto które lubiało łyknąc oleju to przed każdą dłuższą trasa sprawdzałem jego stan. Potem jak kupiłem auto które nie zużywa oleju to sprawdzanie stanu robie rzadziej. Ale zasze sprawdzam przed dłuższą podróżą, szczególnie zagraniczna.
  20. 1Marek1 odpowiedział Fili_P na temat - Motokącik
    > do rzeczy: w ostatnim motorze test "długodystansowy"-całe 40kkm Octavi z silnikiem 1,2 TSI 105KM > -"tylko" 4x musieli dolewać oleju - wyszło jakieś 1L/10kkm średnio W służbowym Rapidzie z tym silnikiem (1,2 105 KM) po przebiegu 13 kkm i jazdach pozamiejskich ale nie autostradowych, na bagnecie pozostało 1/4 podziałki. Zakładajac wymianę oleju co 15 kkm oznacza to brak dolewek pomiędzy wymianami. Inna sprawa że komputer pokazuje przeglad dopiero za 17 kkm (czyli po 30 kkm) a wtedy to bez dolewek oleju w silniku juz dawno nie będzie.
  21. > Jak sie okazuje najlepszy samochód roku jest Francuski Laguną nie jeździłam ale wygląda b. ładnie Ma też małe wady wygody. Siedzisko foteli przednich za krótkie, mało miejsca na stopy pasażerów tylniej kanapy i dość nisko umieszczona tylnia kanapa (dotyczy liftbacka, w kombi podobno jest wyżej). Dodałbym jescze brak regulacji położenia środkowego podłokietnika przednich foteli. Jest za to bardzo cicho w czasie jazdy.
  22. > Spalanie: Moja LIII 2.0 na dojazdach do pracy 50/50 miasto i droga podmiejska pali benzyny 9 l/100. Jazda średnio dynamiczna, miasto bez wielkich korkow.
  23. > dało się jeździć. No chyba że były łyse. Generalnie nie potrafię wskazać żadnych różnic między > różnymi oponami, jedyne co zauważałem to głośność oraz nadmierne zużycie, ale właściwości > trakcyjne są takie same przy normalnej jeździe... Trochę pojechałeś. Sam przejeździłem ponad 500 kkm różnymi autami i na różnych oponach i różnice w przyczepności są wyraźne, zwłaszcza hamowanie na mokrym.
  24. U mnie 460 m3 za DWA miesiące (grudzień-styczeń) Dom 130 m2, temp 21-22 oC.
  25. > Czy człowiek nie oglądający na co dzień swojego auta od spodu i nie mający hobby polegającego na > zaglądaniu endoskopem do zamkniętych profili może w jakikolwiek sposób poczuć z tego powodu > dyskomfort? Czy mając dziury w progach, których nie widać bo sa pod spodem, czujesz dyskomfort?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.