Zawartość dodana przez 1Marek1
-
światła drogowe jako dzienne
Ja mam dzienne w drogowych i to się sprawdza. Jeszcze nikt mi nie mrugał że go oślepiam.
-
Mocowanie huśtawki di ziemi
Bardzo dobry pomysł. Jak do tego przymocować nogę huśtawki, jakas obejma?
-
Mocowanie huśtawki di ziemi
Jeszcze jej nie składałem. Malowałeś ja jakimś drewnochronem?
-
Mocowanie huśtawki di ziemi
Kupiłem dziecku taką huśtawkę http://www.castorama.pl/produkty/ogrod/meble-i-dekoracje-ogrodowe/meble-ogrodowe/hustawki/hustawka-sobex-mini.html#product. Jak mam ją przymocować do trawnika żeby było stabilnie/ bezpiecznie? Jakies kotwy (jakie?) albo betonowanie?
-
Koszt ogrzewania domu gazem?
Przyszedł rachunek za 2 m-ce 27-03-27.05 i wyszło 200 m3 gazu= 440 zł.
-
Ecoboost 1,0 zaskoczył mnie
Ja mogę porównać 1,2 105 KM TSI w lekkiej Skodzie Rapid wobec wolnossącego 2,0 140 KM w ciężkiej Lagunie. Chociaż w mocach jest róznica to jednak Laguna jest o wiele cieższa i dlatego te auta można porównać. I wolę 2,0 z Laguny. Elastyczność nieporównywalnie lepsza w ...Lagunie. W Rapidzie często trzeba zmienić biegi (wąski zakres użytecznych obrotów), w Lagunie silnik równo ciagnie od 1,8 tys obr do odcinki-jeździ na cały obrotomierz.
-
Kosiarka spalinowa do 700 zł, którą wybrać?
No to ...szerokości! Kup sobie kanister na paliwo.
-
kat. D - czy warto?
Mam dwóch tirowców w rodzinie na trasach miedzynarodowych. O zarobkach nie rozmawiałem ale normą jest oszukiwanie przez pracodawce, najcześciej nie płaci ZUS. Ale mając doświadczenie zmiana pracy nie jest problemem- jest spore zapotrzebowanie na kierowców.
-
Kosiarka spalinowa do 700 zł, którą wybrać?
Albo posadzisz drzewka/krzewy i przy koszeniu będziesz musiał robić wokół nich piruety a czas koszenia będzie x 3.
-
Kosiarka spalinowa
Kupuj tylko z napędem, bo napęd nie przeszkadza w piruetach wokół drzewek (pisze z własnego doświadczenia). Duże kosiarki ważą ponad 40 kg i pchanie jest kiepskim pomysłem. Jeśli chodzi o moc to jak najwieksza, od 4 KM. Sam mam 15 arów i za mniejszą się zachodzisz. Moja 53 cm szerokości koszenia, 15 arów kosi w 3 godziny. Jeśli chodzi o silnik to mam Honde i jest super, pomimo 5 lat cotygodniowego koszenia tych 15 arów. Ważne też sa kólka łożyskowane.
-
Jaki grill ?
Korzystałem kiedyś. Aromat jest (może trochę mniejszy ale jest), bo grilujesz pod przykryciem i dym jest trzymany pod przykryciem razem z mięskiem. Wygoda za to nieporównywalna. Czysto i szybko.
-
myjka ciśnieniowa budżetowa do mycia auta
Też mam K5 i potwierdzam-bezdotykowo się nie da umyć auta. Ja po nałożeniu piany myje szczotką obrotową.
-
Jeden wypadek i absolutny chaos
Naprawdę nie wiesz? Żeby ten z prawego mógł wyprzedzić po środkowym.
-
Clio 2 Ph2 - 1.2 16v jaki olej?
Żona ma Clio 2 Ph2 ale z 1,2 8V i cały czas od nowości na Elf 5w40. Przebieg 170 kkm. Wymiana co 15 kkm ( a nie jak w instrukcji co 30 kkm).
-
1.2 tsi 105KM z 2010r?
Mamy w firmie dwie Skody Rapid z tymi silnikami. Obie mają po ok 60 kkm i nic się im nie dzieje. Obie sa z 2013r
-
Kosiarka spalinowa z napędem do tysiaka
Ale wtedy będzie problem z za wysoką trawą.
- Klima - siedzę tu kilka lat i dalej nie wiem
-
Kosiarka spalinowa z napędem do tysiaka
Potwierdzam jako praktyk koszenia. Mulczowanie zabiera sporo mocy kosiarce i jak wjedziesz w bardziej gesta /wyższą trawę to może kosiarka zgasnąć. jeżeli kosisz rzadko to może być kłopot. Poza tym ta ścięta trawa też wszędzie leży i nie ma efektu po skoszeniu równego "chodnika". Sam odpad jest w sumie dość podobny do korzystania z wyrzutu bocznego, który ściętą trawę potrafi nieźle rozrzucić a ubytek mocy przy wyrzucie bocznym jest minimalny. Dla mnie wnioski sa takie że mulczowanie to zbędny bajer- bo albo korzysta się z kosza na trawę i wtedy masz czyściutko, albo korzysta się z wyrzutu bocznego i jest podobnie jak po mulczowaniu a koszenie jest znacznie sprawniejsze.
-
Citroen C5 II czy Renault Laguna III?
W lagunie III były diesle 1,5 i 2,0. Tylko 2,0 jest wart zainteresowania.
-
Chwasty
Dwa razy próbowałem Starane i lipa. Chwasty przyżókły, może jakies liście im opadły ale po dwóch tygodniach wszystko wróciło do 'normy"- efekt żaden.
-
125 a wyjazd za granice
Ja tam przeczytałem co innego: Art. 4.1.a - mówi tylko że dokumentem uprawniającym do kierowania jest prawo jazdy. Nic nie mowi o uprawnieniach danej kategorii!!!! Art. 5 mówi że uprawnienia wynikające z PJ (znowu bez wskazania kategorii!!) obowiązują nie tylko w Polsce ale też na terenie innych krajów. Nigdzie nie pisze że polskie B uprawnia do kierowania motorem do 125 cm3 na terenie innych krajów! Poza tym przy wprowadzaniu w Polsce uprawnienia dla B do kierowania motorem przestrzegano w TV żeby pamiętać że tak można tylko w Polsce! To uprawnienie ma charakter krajowy i tak będzie przestrzegane w innych krajach- czyli jak tam też wolno to OK a jak nie to sorry! Poza tym niemiecka Policja będzie cie rozliczać z przestrzegania prawa niemieckiego, czeska-czeskiego itd. i cytowanie tutaj polskiego kodeksu nie jest poprawne !
-
ABS- warto?
Przymierzam się do zakupu pierwszego moto i będzie do cruiser/chopper. I tak się zastanawiam czy warto dopłacać do ABS. Nie chodzi mi o jedna wersje z ABS/bez ABS bo wtedy dopłata jest niewielka (2 tys zł)- np. Kawa Vulcan S i za ABS bym zapłacił. Interesuje mnie inny przypadek; Jest np. taki Hyo 650 Progress który jest znacznie tańszy od Kawy Vulcan ale nie ma ABS. Więc tak naprawdę różnica z ABS/bez ABS wynosi dla mnie 8 tys zł (Kawa Vulcan z ABS vide Hyo 650 Progress bez ABS. Warto? Weźcie pod uwagę że jako początkujący motocyklista nie mam jeszcze wielkich umiejętności.
-
125 cm3 + V2
Czy co, Hyo jest za duże dla ludzi o wzroście 174 cm? Chciałem sprawdzić własnym siedzeniem, ale w Kraku najbliższy "salon" przypomina zapuszczona stodołę. Strach myśleć jak wygląda serwis skoro salon taki zaniedbany. A zostawić tam moto na przegląd......
-
1,2 Tce...chłodzić turbinę czy to niepotrzebne ?
Olej to nie woda i po zaprzestaniu pompowania przez pompe oleju (po wyłączeniu silnika) coś na wale turbiny zostanie i będzie smarować przez te chwile jak jeszcze będzie się obracać. Niestety rozgrzana turbina potrafi usmażyć te resztkę oleju i zamiast smarowania masz nagar, a ze smarowania obracającej się turbiny masz nici.
-
Nowe dość obrzydliwe Bugatti dla obrzydliwie bogatych...
Ale widać, że Lambo zaspało start. Moto wystartowało wcześniej.