Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1Marek1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 1Marek1

  1. Ja mam dzienne w drogowych i to się sprawdza. Jeszcze nikt mi nie mrugał że go oślepiam.
  2. Bardzo dobry pomysł. Jak do tego przymocować nogę huśtawki, jakas obejma?
  3. Jeszcze jej nie składałem. Malowałeś ja jakimś drewnochronem?
  4. Kupiłem dziecku taką huśtawkę http://www.castorama.pl/produkty/ogrod/meble-i-dekoracje-ogrodowe/meble-ogrodowe/hustawki/hustawka-sobex-mini.html#product. Jak mam ją przymocować do trawnika żeby było stabilnie/ bezpiecznie? Jakies kotwy (jakie?) albo betonowanie?
  5. Przyszedł rachunek za 2 m-ce 27-03-27.05 i wyszło 200 m3 gazu= 440 zł.
  6. Ja mogę porównać 1,2 105 KM TSI w lekkiej Skodzie Rapid wobec wolnossącego 2,0 140 KM w ciężkiej Lagunie. Chociaż w mocach jest róznica to jednak Laguna jest o wiele cieższa i dlatego te auta można porównać. I wolę 2,0 z Laguny. Elastyczność nieporównywalnie lepsza w ...Lagunie. W Rapidzie często trzeba zmienić biegi (wąski zakres użytecznych obrotów), w Lagunie silnik równo ciagnie od 1,8 tys obr do odcinki-jeździ na cały obrotomierz.
  7. No to ...szerokości! Kup sobie kanister na paliwo.
  8. 1Marek1 odpowiedział angrius na temat - Motokącik
    Mam dwóch tirowców w rodzinie na trasach miedzynarodowych. O zarobkach nie rozmawiałem ale normą jest oszukiwanie przez pracodawce, najcześciej nie płaci ZUS. Ale mając doświadczenie zmiana pracy nie jest problemem- jest spore zapotrzebowanie na kierowców.
  9. Albo posadzisz drzewka/krzewy i przy koszeniu będziesz musiał robić wokół nich piruety a czas koszenia będzie x 3.
  10. 1Marek1 odpowiedział przemty na temat - Zrób to sam
    Kupuj tylko z napędem, bo napęd nie przeszkadza w piruetach wokół drzewek (pisze z własnego doświadczenia). Duże kosiarki ważą ponad 40 kg i pchanie jest kiepskim pomysłem. Jeśli chodzi o moc to jak najwieksza, od 4 KM. Sam mam 15 arów i za mniejszą się zachodzisz. Moja 53 cm szerokości koszenia, 15 arów kosi w 3 godziny. Jeśli chodzi o silnik to mam Honde i jest super, pomimo 5 lat cotygodniowego koszenia tych 15 arów. Ważne też sa kólka łożyskowane.
  11. 1Marek1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    Korzystałem kiedyś. Aromat jest (może trochę mniejszy ale jest), bo grilujesz pod przykryciem i dym jest trzymany pod przykryciem razem z mięskiem. Wygoda za to nieporównywalna. Czysto i szybko.
  12. Też mam K5 i potwierdzam-bezdotykowo się nie da umyć auta. Ja po nałożeniu piany myje szczotką obrotową.
  13. Naprawdę nie wiesz? ​Żeby ten z prawego mógł wyprzedzić po środkowym.
  14. Żona ma Clio 2 Ph2 ale z 1,2 8V i cały czas od nowości na Elf 5w40. Przebieg 170 kkm. Wymiana co 15 kkm ( a nie jak w instrukcji co 30 kkm).
  15. 1Marek1 odpowiedział steyr na temat - Motokącik
    Mamy w firmie dwie Skody Rapid z tymi silnikami. Obie mają po ok 60 kkm i nic się im nie dzieje. Obie sa z 2013r
  16. Ale wtedy będzie problem z za wysoką trawą.
  17. Możesz zrobić przegląd klimy pod kątem ubytku czynnika chłodzącego. jego ubywanie jest naturalnym procesem eksploatacji.
  18. Potwierdzam jako praktyk koszenia. Mulczowanie zabiera sporo mocy kosiarce i jak wjedziesz w bardziej gesta /wyższą trawę to może kosiarka zgasnąć. jeżeli kosisz rzadko to może być kłopot. Poza tym ta ścięta trawa też wszędzie leży i nie ma efektu po skoszeniu równego "chodnika". Sam odpad jest w sumie dość podobny do korzystania z wyrzutu bocznego, który ściętą trawę potrafi nieźle rozrzucić a ubytek mocy przy wyrzucie bocznym jest minimalny. Dla mnie wnioski sa takie że mulczowanie to zbędny bajer- bo albo korzysta się z kosza na trawę i wtedy masz czyściutko, albo korzysta się z wyrzutu bocznego i jest podobnie jak po mulczowaniu a koszenie jest znacznie sprawniejsze.
  19. W lagunie III były diesle 1,5 i 2,0. Tylko 2,0 jest wart zainteresowania.
  20. 1Marek1 odpowiedział Olleo na temat - Zrób to sam
    Dwa razy próbowałem Starane i lipa. Chwasty przyżókły, może jakies liście im opadły ale po dwóch tygodniach wszystko wróciło do 'normy"- efekt żaden.
  21. Ja tam przeczytałem co innego: Art. 4.1.a - mówi tylko że dokumentem uprawniającym do kierowania jest prawo jazdy. Nic nie mowi o uprawnieniach danej kategorii!!!! Art. 5 mówi że uprawnienia wynikające z PJ (znowu bez wskazania kategorii!!) obowiązują nie tylko w Polsce ale też na terenie innych krajów. Nigdzie nie pisze że polskie B uprawnia do kierowania motorem do 125 cm3 na terenie innych krajów! Poza tym przy wprowadzaniu w Polsce uprawnienia dla B do kierowania motorem przestrzegano w TV żeby pamiętać że tak można tylko w Polsce! To uprawnienie ma charakter krajowy i tak będzie przestrzegane w innych krajach- czyli jak tam też wolno to OK a jak nie to sorry! Poza tym niemiecka Policja będzie cie rozliczać z przestrzegania prawa niemieckiego, czeska-czeskiego itd. i cytowanie tutaj polskiego kodeksu nie jest poprawne !
  22. Przymierzam się do zakupu pierwszego moto i będzie do cruiser/chopper. I tak się zastanawiam czy warto dopłacać do ABS. Nie chodzi mi o jedna wersje z ABS/bez ABS bo wtedy dopłata jest niewielka (2 tys zł)- np. Kawa Vulcan S i za ABS bym zapłacił. Interesuje mnie inny przypadek; Jest np. taki Hyo 650 Progress który jest znacznie tańszy od Kawy Vulcan ale nie ma ABS. Więc tak naprawdę różnica z ABS/bez ABS wynosi dla mnie 8 tys zł (Kawa Vulcan z ABS vide Hyo 650 Progress bez ABS. Warto? Weźcie pod uwagę że jako początkujący motocyklista nie mam jeszcze wielkich umiejętności.
  23. 1Marek1 odpowiedział Sysio_SC na temat - Kącik Motocyklowy
    Czy co, Hyo jest za duże dla ludzi o wzroście 174 cm? Chciałem sprawdzić własnym siedzeniem, ale w Kraku najbliższy "salon" przypomina zapuszczona stodołę. Strach myśleć jak wygląda serwis skoro salon taki zaniedbany. A zostawić tam moto na przegląd......
  24. Olej to nie woda i po zaprzestaniu pompowania przez pompe oleju (po wyłączeniu silnika) coś na wale turbiny zostanie i będzie smarować przez te chwile jak jeszcze będzie się obracać. Niestety rozgrzana turbina potrafi usmażyć te resztkę oleju i zamiast smarowania masz nagar, a ze smarowania obracającej się turbiny masz nici.
  25. Ale widać, że Lambo zaspało start. Moto wystartowało wcześniej.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.