Zawartość dodana przez 1Marek1
-
1.5 promila - konfiskata auta
A jak w firmie był trzeźwy a nachlał się w trasie? A kierowcy TIR którzy są w trasie wiele dni?
-
Mazda 6 rdzewieje czy nie ?
Clio 1 też rdzewiało ale to już historia sprzed 30 lat.
-
Mazda 6 rdzewieje czy nie ?
Która Laguna, chyba gen 2? Ja ma jak najlepsze doświadczenia z Renault, miałem Clio 12 lat od nowości do 200 kkm, mam tez Lagune 3 już 10 lat (też od nowości) i nic sie jej nie dzieje. Auto na tyle fajne i dobrze się nim jezdzi że na razie nie myslę o zmianie na nowy.
-
Bagażnik rowerowy na hak
Zrobiłeś 2000 km na raz? Szacun, bo mój rekord to Kraków-Lyon czyli 1600 km. 👍
-
Bagażnik rowerowy na hak
Im dłuższa trasa tym predkośc ma większe znaczenie. Finalnie może to być wybór nocleg lub jazda na raz. Np tydzien temu wracałem z Livorno do Krakowa. To jest 1350 km i przejechałem na raz. Z przyczepka to nie byłoby możliwe.
-
Prawo Jazdy w Czechach
Jeśli chodzi o praktyczny egzamin na motocykl to rozwala mnie oblewanie egzaminu za przejechanie linii ciągłej na skrzyżowaniu gdzie ulica na którą wjeżdżasz ma ciągła przerwaną tylko na kilku metrach w miejscu wjeżdzania z innej ulicy. Wystarczy najechać na te ciągła i po egzaminie. Druga rzecz wkurzająca to oblewanie za złe stawanie na dojezdzie do skrzyżowania na swoim pasie. Czyli zajmujesz właściwy pas ale jak skrecasz w lewo to musisz stać po jego lewej stronie a jak w prawo to po prawej. Bo jak przy skrecaniu w lewo zajmiesz jego środek to po egzaminie.
-
Czas zrobić lejce - prawo jazdy kat. A
Najtrudniejszy dla mnie był zdecydowanie szybki slalom. Wolny slalom robiłem bez problemu na jedynce i bez gazu ale też bez hamulca. Po prostu cała uwaga na przerzucaniu motocykla pomiedzy pachołkami i działało. Wolny slalom robiłem najpierw na Gladiusie a potem na MT07 i na niej zdałem egzamin. MT07 na jedynce bez gazu ma 12 km/h i można się wyrobić pomiedzy pachołkami.
-
Czas zrobić lejce - prawo jazdy kat. A
Lekarz jest niezbedny żeby wyrobić PKK. PKK jest niezbedne żeby wogóle cos zacząć. mając PKK zrób egzamin teoretyczny ważny bezterminowo (kiedyś tylko 6 m-cy) i zapisz sie na kurs. Ja znalazłem kurs samych jazd, bez teorii bo juz ją zdałem eksternistycznie. Potem jazdy i egzamin. Na placu łatwo nie bedzie!
-
Bagażnik rowerowy na hak
Na 3/4 rowery i tak nie schowasz Mam Thule Euroclassic na 3 rowery i pieknie wchodzi do Laguny hatchback.
-
Bagażnik rowerowy na hak
Ja zawsze chowam do bagażnika. Ale u mnie zakładanie i demontaż to prosta i szybka czynność.
-
Bagażnik rowerowy na hak
Tym bardziej że wymóg 13 pin gniazdka jest nowy i jezdzi cała masa przyczep i platform z 7 pin. Nie było chyba wymogu zmiany już dopuszczonych do użytku (wpis do dow rej) gniazd 7 pin na 13?
-
Co myślicie o supermoto jako jedyny motocykl?
Nie obraź się Ulik87 ale supermoto to nie moja bajka.
-
fotoradar Niemcy - pismo informacyjne, prośba o wskazanie kieującego
Masz niewierny Tomaszu ! Lewa strona- dopuszczalna predkość 110km/h, odnotowana predkość 111 km/h. Mandat 45 Euro. mandat.pdf
-
fotoradar Niemcy - pismo informacyjne, prośba o wskazanie kieującego
Dokładnie. Ci co narzekają na mandaty w DE niech spróbóją we Francji! Dostałem tam za przekroczenie o ..1km/h (jeden) na autostradzie 45 Euro. Zreszta kilkakrotnie dostawałem tam mandaty za niewielkie predkości, zawsze 45 Euro. W koncu pojechałem z Yanasikiem i TomTomem i sie przeraziłem ile tam kontroli! Niemcy to przedszkole!
-
Które akumulatory obecnie polecacie?
To ja mam chyba szczeście. Mam już trzecią Vartę (niebieską) która ma już 8 lat i ciągle działa. Poprzednie nie doczekały do końca zywota bo sprzedałem z nimi auto jak miały 8 lat.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Nie każdy automat ma łopatki. Chyba trzeba okreslic budżet/rodzaj auta z automatem, bo w tanich modelach nie jest tak różowo. Ja na przykład rozpatrywałem automat (zrobotyzowany manual?) EDC Renault dla modelu Captur. I automat zdecydowanie przegrał.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Podaj przykłady do tej wyliczanki. Moim zdaniem automat jest super do jazdy po mieście, szczególnie w korkach. Ale do jazdy w terenie górzystym, gdzie trzeba redukować przy podjazdach i efektywnie hamować silnikiem to słabo widze ten wynalazek- wole manual.
-
Renault Clio III 1.2 75KM
I zamiast samemu wymienić koło w 10 min, czekać na pomoc 2 godz
-
Renault Clio III 1.2 75KM
Nie. Laguna 3 w odróżnieniu od "2" ma sprężysty zawias. Zupełnie jak nie we francuzach.
-
Olej do TCE
Ale należy skrócić okres wymiany co 15 kkm a nie co 30 kkm jak jest w instrukcji.
- S8, A1
-
Mandat z Austrii :-)
Nie każdy Bank Spoldzielczy ma waluty i pewne stąd taka odpowiedź.
-
pierwsze moto- typy
Nie chce skutera bo jakoś tak bez baku pomiędzy nogami to średnio się skręca. Motor potrzebuje do jazd podmiejskich, w samym mieście sporadycznie. Poza tym jeżeli ma być automat to tylko z biegami a nie CVT. Dlatego Honda NC 750 - tak a Integra -NIE.
-
pierwsze moto- typy
Daruj sobie takie rady.
-
pierwsze moto- typy
174 cm. Asfaltu sięgałem tylko palcami.