Zawartość dodana przez bas
-
Wymiana dowodu rejestracyjnego
> Poprosiłem o kartkę A4 i powiedziałem, że wrócę za trzy minuty . Popatrzyła na mnie "z byka" > , chwilę się zastanowiła i jednak przyjęła papiery. Załatwiła sprawę bo widocznie mogła, > udaremniła próbę złamania prawa . Nie Ty jeden tak załatwiałeś sprawę, jeśli miałeś pewność, że osoba, która "podpisała się na pełnomocnictwie" nie będzie robić problemów bo jest to najbliższa rodzina, ale ta osoba musi żyć. Jak ta osoba nie żyje to jest zupełnie inna sytuacja. Pozdrawiam BAS
-
Obroty silnika przy 130km/h na V biegu
> To faktycznie nie pamiętasz Nie pamiętam ile przy 130km/h. >, albo pomyliłeś się o cały 1krpm. Dokładnie 3600 rpm wychodzi przy > tej prędkości. Przy 4500rpm jest blisko 170km/h. Jestem na 100% pewien, że przy licznikowych 160km/h mam 4500rpm. Pozdrawiam BAS
-
Obroty silnika przy 130km/h na V biegu
> Dziwi mnie trochę Croma mam Bravo z takim samym silnikiem i przy 140km/h mam około 2500rpm. Czy > skrzynia w Cromie jest, aż tak długa? Przy normalnej jeździe nie ma sensu korzystania z 6 > biegu... 1. Akurat mówię o automacie. 2. Gdzie korzystać z 6 biegu jak nie na autostradzie? Pozdrawiam BAS
-
Wymiana dowodu rejestracyjnego
> Oj tam, zawsze mógłbyś powiedzieć "ojej, to babcia umarła ?? naprawdę ?? rok temu ?? niemożliwe > ..." Zwłaszcza jeśli mam ten sam adres w dowodzie osobistym co babcia. Chciałbym zobaczyć sąd, który w to uwierzy. Nie ma sensu samemu się podkładać, zwłaszcza, że sprawa błaha. Ostatnio przy zmianie pracy musiałem przynieść w ząbkach zaświadczenie z sądu, że jestem niekarany, więc mógłbym sobie zrobić kuku. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana dowodu rejestracyjnego
> Nie słyszałem żeby był spięty z jakąś bazą pesel ale zapytam w robocie czy coś takiego mamy CEPiK może być spięty a wy z CEPiK'iem. Pozdrawiam BAS
-
Obroty silnika przy 130km/h na V biegu
> Witam. > Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ? Nie pamiętam, ale przy 160km/h mam w Stilo 1.6 16V 103KM 4500rpm, w Cromie 1,9MJTD 150KM na 6biegu przy 160km/h ~2150rpm miałem. > Jak wyciszenie? W Stilo kiepskie, w Cromie bardzo dobre. > Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową. > Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000. Jazda wg > mnie jest trochę uciążliwa - spory hałas. Nie wyobrażam sobie jazdy tak kilkaset km po > autostradzie > Jeździłem już różnymi samochodami ale jakoś teraz zaczęło mi to przeszkadzać i dlatego pytam tak z > ciekawości . Pewnie dlatego, że Clio zostało zaprojektowane do jazdy po mieście a nie kilkaset km po autostradzie. Chcesz mieć przyjemnie i cicho na autostradzie to kup sobie Lagunę (lub coś innego z segmentu D). Pozdrawiam BAS
-
Wymiana dowodu rejestracyjnego
> Oczywiście, że tak. Gdyby nawet mieć pełnomocnictwo, to na pewno po śmierci jest ono nieważne. No niestety. Autora wątku czeka postępowanie spadkowe, jeśli sprawa jest prosta, wszyscy spadkobiercy się dogadali to iść do notariusza z aktem zgonu, własnymi dowodami osobistymi i mieć sprawę z głowy w godzinkę. UWAGA: Notariusz to nie kiosk z bułkami, wcześniej zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę. Zaświadczenie o wykonaniu przeglądu rejestracyjnego jest ważne 30dni. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana dowodu rejestracyjnego
> Wydzial komunikacji wystawia akty zgonu? Słyszał o bazie pesel, z którą może być spięty system w WK? Nie odważyłbym się zaryzykować posługiwania się nieważnym pełnomocnictwem w takiej sytuacji. Pozdrawiam BAS
-
Wymiana dowodu rejestracyjnego
> Napisała upoważnienie i nie było problemów. Tyle, że nawet jak przed śmiercią współwłaściciel udzielił pełnomocnictwa to z chwilą śmierci to pełnomocnictwo wygasło, więc posługiwanie się takim dokumentem, kiedy da się udowodnić, że miało się świadomość, że współwłaściciel nie żyje, podpada pod paragraf. Pozdrawiam BAS
-
Honda Civic 99 - rzęzi sprzęgło, jaki płyn?
> Generalnie pewien mechanik powiedział, że bardziej chodzi o płyn w sprzęgle (i trzeba je sprawdzić) > niż o łożysko. Nie wiem co oni tam wykombinowali w Civic'u, ale generalnie działa to tak, że przy pedale sprzęgła masz pompę, z której idzie przewód (rurka) do siłownika przy skrzyni biegów. Tam nie bardzo ma co rzęzić to w zasadzie jest linka sprzęgła, tylko że hydrauliczna. > Dlatego o płyn, ponieważ sprzęgło jest cicho, kiedy jest wciśnięte do końca, a rzęzi kiedy się je > odpuści i nie dotyka. Jednak stawiam na łożysko. > Nie znam się do końca na tym, ale mam pytanie o płyn. Nawet nie wiedziałem, że w ogóle w sprzęgle > jest płyn:) > Mam auto od 6 lat i nigdy tego nie wymieniałem ani nic. > Wymieniałem kilka razy płyn hamulcowy, ale rozumiem, że to nie jest to samo? Czy może jest to samo? Zwykle jest to ten sam płyn, zwykle z tego samego zbiorniczka. > Bo jeśli tak to, wymieniałem płyn hamulcowy w tym roku, i wszystko było ok. Przy wymianie płynu w układzie hamulcowym mechanik powinien przelać i odpowietrzyć też układ napędu sprzęgła. > Więc jeśli sprzęgło głośno rzęzi, to nie o ten płyn chodzi. > Ale jeśli to jest inny płyn i gdzie indziej go się wlewa, to: Zobaczy czy od zbiorniczka płynu hamulcowego idzie jakiś przewód gdzieś, jeśli idzie to jest to przewód do układu sprzęgła. > 1. Gdzie się go wlewa. Jakiś osobny zbiornik? co jest na zbiorniku lub jak wygląda? Zwykle ten sam zbiorniczek co od hamulców. > 2. JAki płyn. Zwykle DOT-4 > 3. Jak w ogóle sprawdzić czy płyn w sprzęgle jest ok, czy nie jest ok? Czy wystarczy np dolać > płynu? Czy trzeba stary wylać? Stan płynu sprawdza się przez przelanie układu świeżym płynem. Pozdrawiam BAS
-
interfejs diagnostyczny???
> wiesz , poczytałem i dalej g...z tego rozumiem > nie kompatybilny i d... blada nadal nie wiem co kupić, a jeszcze grzebanie w opornikach bo > coś nie gra w ELM'ach mnie przeraża. > normalnie trzeba mnie jak małe dziecko za rękę i na Jak dokładnie przeczytasz to tam jest wszystko wyjaśnione. > i nadal nie wiem co do Stilo kupić Do poduszek VAG KKL z przełącznikiem, do reszty może być ELM, do tego kupujesz MES i jest lalunia. Pozdrawiam BAS
-
interfejs diagnostyczny???
Tu masz wszystko opisane. Pozdrawiam BAS
-
Adaptacja foteli elektrycznych
> Wielkie dzięki. Jak mawiał stary, poczciwy Pawlak w znanym filmie: "...mądrych ludzi warto > posłuchać". Wszystkiego najlepszego w '15. Dzięki i nawzajem. Pozdrawiam BAS
-
Ja wiem, że jest osobny wątek...
> Badziew. Kupiłem letnie GY (nowe) made in Poland (czyli Dębica), od początku jestem niezadowolony, > auto pływa masakrycznie, Jaki nośność i indeks prędkości? Pozdrawiam BAS
-
Adaptacja foteli elektrycznych
> Dzięki. Do ASO jeszcze nie jeździłem, na razie próbuję tańszych sposobów, jeśli zawiodą będę musiał > wpaść do ASO. Za adaptację pewnie wezmą 100-150zł a że przy okazji trzeba będzie zapodać nowy FW to już trzeba dogadać, jeśli w ASO pracują rozsądni ludzie to da się dogadać, jak się nie uda to nie dostaną nic. Pamiętaj, że zawierasz z nimi umowę o dzieło, jeśli nie uda im się zosiować proxy a to zlecasz to nie wykonają umowy. Pozdrawiam BAS
-
Adaptacja foteli elektrycznych
> Kol. Bas, mam prośbę: Czy możesz podpowiedzieć jak najlepiej skontaktować się z Yanim [email protected] albo przez pw na jego forum. > i czy mogę > pisać po polsku, czy koniecznie w angielskim. Możesz pisać po angielsku albo po bułgarsku (Yani - Yanislav Karagyozov jest Bułgarem, mieszka w Varnie). > Pozdrawiam. > PS. Odnośnie paneli sterujących siedzeniami, to praktycznie są nie do kupienia, no może w ASIO, ale > pewnie za grubą kasę. A próbowałeś podjechać do ASO, żeby zrobili osiowanie proxy a jak im się nie uda, żeby zaktualizowali firmware? Pozdrawiam BAS
-
Szyba przednia - pękła
> Na szybie nie było żadnych widocznych gołym okiem uszkodzeń. Pęknięcie nastąpiło w momencie > intensywnego ogrzewania przy mrozie na zewnątrz. Peszek Też mi tak kiedyś pękła szyba w identycznych okolicznościach i to dużo młodsza. W warsztacie dopatrzyli się malutkiego śladu po kamieniu na samym brzegu szyby. Obstawiam, że gdzieś, możliwe, że na samym brzegu będzie malutki odprysk od kamienia albo od zbyt brutalnego traktowania skrobaczką. Pozdrawiam BAS
-
a może hybryde zamiasta japonskiego kompakta?
Zaraz mnie tu zjedzą, że to jakaś kosmiczna technologia, ale co mi tam. > jak z akumulatorami w takim 5 letnim "elektryku". A jak z akumulatorem w Twojej komórce po 5 latach? Pozdrawiam BAS
-
Adaptacja foteli elektrycznych
> Na pewno takie nie istnieje bo ECU = engine control unit. Electronic Control Unit, faktycznie w wąskiej definicji odnosi się to do silnika, ale w szerokiej odnosi się do każdego elektronicznego modułu kontrolującego pracę czegoś. Pozdrawiam BAS
-
droga ze śląska do trójmiasta jest jakiś objazd łodzi ?
> Przez Lagiewniki mozna sie w sumie zgubic jak ktos nie zna Jak? Jechać po pierwszeństwie, jak skończy się pierwszeństwo to skręcić w prawo i zobaczyć znak "Stryków 10"? Trzeba się naprawdę postarać. Pozdrawiam BAS
-
kamerki w Austrii i u Niemca ????
> To istnieje kraj mający na punkcie ochrony danych osobowych większego świra niż Polska? Gorzej bo jest to kraj, w którym jest czysto na ulicach, panuje ład i porządek (takie mam wspomnienia), czyli całkowite przeciwieństwo naszej ojczyzny. Pozdrawiam BAS
-
droga ze śląska do trójmiasta jest jakiś objazd łodzi ?
> jechałem pojechałem na tą fajną nową drogę i to był największy bład > google maps poprowadził mnie starą powiedzmy jedynką i trochę się pogubił przez co jechałem dłużej > Więc jak by co jechać tradycyjnie będzie na pewno szybciej > Plus taki że nowa droga świetna i ładnie zrobiona Jak Ci się udało pogubić? Dostałeś dokładną instrukcję. Przecież prościej się nie da!!! Jadąc na północ w Starowej Górze wjechać na wiadukt i jechać do końca tak jak droga biegnie, nigdzie nie skręcać, jak kończy się Włókniarzy to na rondzie Biłyka przy Castoramie jedziesz prosto, na 3 światłach w lewo, dalej jedziesz po pierwszeństwie, jak skończy się pierwszeństwo to w prawo i masz znak: Nosz prościej się nie da. W mapce, którą Ci wyrysowałem był jeszcze skrót, ale nawet bez tego nie da się zabłądzić. Pozdrawiam BAS
-
Renault Fluence 1.6 i LPG - Problem
> Nie wiem dokładnie. Może da się coś odczytać ze świadectwa homologacji które załączam? To raczej nie jest wina wtryskiwaczy. Jak reset nastaw i ponowna adaptacja pomogą to będzie wiadomo, że rozjechała się mapa. Jeśli sytuacja powróci po jakimś czasie to znowu reset + adaptacja + poprawienie ustawień LPG. Pozdrawiam BAS
-
Renault Fluence 1.6 i LPG - Problem
> To musi być 60km ciągłej jazdy czy w międzyczasie można zatrzymać się i zgasić samochód? Możesz codziennie jeździć 5km do pracy, chodzi o normalną eksploatację, nie ma sensu robić tego ciągiem. > 60 km to mały problem. Wystarczy że przyjadę z ASO do domu i już mam ponad 100km zrobione. > A może to listwa wtryskowa już się zużyła? Trochę wcześnie, jakie tam siedzą wtryskiwacze? Pozdrawiam BAS
-
Renault Fluence 1.6 i LPG - Problem
> Hmm. Co prawda nie ładowałem akumulatora z zewnętrznego źródła, to tylko czasami gdy zbyt długo > samochód zostawię na światłach pozycyjnych to pojawia się komunikat naładuj akumulator. Potem > po przejechaniu pewnego odcinka drogi komunikat znika. Samochód jest użytkowany głównie w > trasie. Dojeżdżam nim do pracy i w jedną stronę mam około 50km poza miastem więc myślę, że to > nie problem niedoładowanego akumulatora. Raz na pół roku nie zaszkodzi. > Po półtorarocznym użytkowaniu? Licho nie śpi. > Czy zrobią mi to w ASO? Yeap, tylko niech Cię nie korci włączać LPG w przeciągu tych 60km bo zacznie się komedia. > Spróbuję. > U mnie błędy pojawiają się zazwyczaj po przejechaniu od 1000 do 2500km. Wygląda na problem z jakimś czujnikiem lub problem z mapą. > Dzięki za poradę. Proszę bardzo. Pozdrawiam BAS
