Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > Co ile wykonujecie? Co rok? Co dwa, pięć? W ogóle? I ewentualnie jaką ilość? Co ile uzupełnisz czynnik w lodówce w domu? Udało się wmówić społeczeństwu, że trzeba to robić co rok, w praktyce nie ma to sensu jak klimatyzacja działa poprawnie. Pozdrawiam BAS
  2. > brak > bledow, brak engine fault itd O tym wcześniej nie pisałeś. Pozdrawiam BAS
  3. > Ja też, jadę do Toyoty i proszę zalać ten i ten olej. W ASO z wymianą wychodzi taniej niż kupno > oleju w Internecie i wymiana gdzieś... bo leją z beczki tyle ile potrzeba, na dolewki nie > potrzebuję i mają zniżkę 30% dla aut starszych niż 8 lat. Znajomego ojczym był wspólnikiem w pewnej hurtowni olejów, swego czasu opowiadał, że pewne ASO, pewnej marki, kupuje od nich co miesiąc: - 1x beczka pewnego drogiego i markowego oleju, - 3x beczka Lotos'a, sęk w tym, że nikt, nigdy, nie widział u nich na hali beczki z Lotos'em a z tym markowym, stała przez cały czas. Gwoli formalności sam jeżdżę na Lotos'ie i jestem zadowolony. Pozdrawiam BAS
  4. > A może coś z wtryskami? Jemu faluje na noPB i na LPG, to nie wtryski, ma źle zrobioną adaptację. Pozdrawiam BAS
  5. 1. Uzupełniamy profil. 2, Przywitaj się w stosownym wątku na SSP. 3. Auto trzeba dobrze zdiagnozować a nie tylko odczytać błędy, ale i tak obstawiam, że są źle (nieumiejętnie) zrobione nastawy autoadaptacyjne. Pozdrawiam BAS
  6. bas odpowiedział kadinho na temat - Stilo
    > Sorki, przekaźnik rzecz jasna . Dzięki za korektę. To na zdjęciu to jest rezystor/opornik, ale z definicji nie powinien on dawać takich objawów. Pozdrawiam BAS
  7. bas odpowiedział kadinho na temat - Stilo
    > Witam, > celem zamknięcia tematu. Przepraszam a co ma do włączania się wentylatora, rezystor pierwszego biegu? Jak już to przekaźnik. Pozdrawiam BAS
  8. Jestem po regeneracji zacisków, na dobrą sprawę można to robić co rok-dwa, TTTM. Pozdrawiam BAS
  9. > To jaki problem stanowi skrzynia automatyczna? Błagam, jesteśmy na forum motoryzacyjnym: rozróżniajcie skrzynie automatyczną od zautomatyzowanej!!! To są dwie, zupełnie różne konstrukcje. O ile preferuję samochody z automatycznymi skrzyniami biegów to samochód z zautomatyzowaną skrzynią biegów... bleeeee... Jeździłem kilkoma wynalazkami z zautomatyzowanymi skrzyniami i pominąwszy awaryjność, staczanie się na skrzyżowaniu to sposób zmiany przełożeń był Automat to przekładania hydrokinetyczna, faktycznie nie ma sensu stosować jej w samochodzie z małym momentem obrotowym, ale jak jest kawałek więcej momentu to jest idealne rozwiązanie. Pozdrawiam BAS
  10. > Na przednią oś także kupiłem tarcze i klocki TRW, założone będą w poniedziałek. Sam jestem ciekaw, > jak się będzie ten komplet sprawował. Będzie pylić, nie będzie super cicho, ale są odporne na przegrzanie (nawet jak leci dym z błotników to hamują) i dobrze hamują. Pozdrawiam BAS
  11. > jakie będą lepsze Ferrodo czy Textar? Po różnych doświadczeniach, mam w Stilo TRW. Pozdrawiam BAS
  12. > błędami się nie przejmuje, bo kabelek jest także no problem. Bardziej interesuje nie czy czasem nic > się nie stanie jak będą wypięte i pojawi się zasilanie z aku Najwyżej cały układ nie będzie działał, jak poskładasz i pokasujesz błędy to wszystko wróci do normy. Pozdrawiam BAS
  13. > To był odcinek: "Wheeler Dealers", w którym poprawiali replikę AC Cobra chyba... > Edit: sezon 9 odcinek 8. Jaguar XK8 Pozdrawiam BAS
  14. > dasz linka? Pozdrawiam BAS
  15. > Czy przy pomocy ELM będę mógł użyć wszystkich funkcji MES (skomunikować się z wszystkimi modułami > itp.) ? bo w sumie silnik mnie nie interesuje tylko reszta podzespołów. 1. Somuś podał Ci linka do tematu, gdzie masz wszystko opisane. 2. Tu masz opisane co jakim interfejsem i adapterem/pinem, w AR147 połączysz się ze wszystkim (mając stosowne adaptery) z wyjątkiem poduszek, do tego potrzebujesz VAG'a z przełącznikiem/adapterem. W 500'tce wszystko idzie na ELM'ie +adapter A3. Pozdrawiam BAS
  16. > Podoba się jej Stilo 3d - Mogę ją zrozumieć. > najpopularniejsze chyba z JTD 115Ps - co koledzy mogą powiedzieć o tym aucie? ( jest ładne a > do tego tanie - można na prawdę powybierać) Jesteś pewien, że znajdziesz diesla w tych rocznikach, który będzie miał akceptowalny przebieg? Ile ona ma do pracy? Może rozważyć noPB+LPG? > No i druga opcja: Znajomy przywiózł z Niemiec > Toyotę Corollę E12 D4D 110PS - jest bardzo zadbana, od I właściciela + książka prowadzona > praktycznie do końca + dokumentacja z TUV z przebiegami. Oryginalny przebieg 190 000 km. > Oglądałem nie ma się do czego przyczepić. No ale co to za silnik? Ponoć nie ma DPF czy > Dwumasy... ale nic wiecej nie wiem. Proszę o pomoc i porady. Najbardziej chodzi m o tą Toyotę > a na II miejscu o to Stilo. Na Toyotach się nie znam, ale skoro autko dość pewne... Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział PanMaciej na temat - Motokącik
    > problemem jest że ubezpieczyciel może chcieć widzieć naprawione auto przed przelewem ... Dlaczego nie? Kolega chce autko naprawiać bo jest doinwestowane i mu szkoda, więc podpowiadam jak to zrobić. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział PanMaciej na temat - Motokącik
    > tylko że na fv to może się nie zmieścić w 100% wartości- przerabiałem niedawno Inaczej nie wyciągnie od ubezpieczyciela takiej kwoty. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział PanMaciej na temat - Motokącik
    > nie wiem za bardzo na czym ma polegać wypłata odszkodowania za takie zniszczenia (calka) przy > wartości tego pojazdu szacowanej na 2500zł. Naprawa wyjdzie drożej. Pytanie więc na ile > wycenia wrak, bo jak na np. 1800zł to wiesz ile dostaniesz, prawda? 3cyfr. kwotę, a za tyle > nawet kowal nie naprawi na częściach z allegro. Dlatego takie autko naprawia się na fakturę do 100% wartości dla OC. Pozdrawiam BAS
  20. Jeden pies. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział analyzer64 na temat - Motokącik
    > czy to nie w Lybrach są jakieś kosmiczne amortyzatory które kosztują wór złota? Chodzi Ci o Lancię Thesis, w której się odkochałem jak dowiedziałem się jakie są koszty zawieszenia i ogólnie serwisu. Pozdrawiam BAS
  22. > ciekawe dlaczego wyniki wychodza bezsensowne - 12 biegowy ma ok 1150rpm w rzeczywistosci Nie wiem, nie przyglądałem się kalkulatorowi, podałem Ci tylko metodę poprawnego liczenia, średnicy opony/koła. Pozdrawiam BAS
  23. > srednice to nie wiem ale rozmiar 295/80R22,5 2*295/10*0,80+22,5*2,5=103,45cm 103,45/100=1,0345m Pozdrawiam BAS
  24. > Tym razem Malaysia[...] > A wiec, tym razem 7s DSG i obsluga klienta. Co ciekawe - znow pewnie nie do przelkniecia dla ludu > tutaj - VeeDub przyznaje ze sa klopoty z Q i oblsuga[...] > Lud "Das Auto" w Malaysia chce 10 lat gwarancji[...] i mysle ze niedlugo dostanie[...] > -[problemy]: > -dalej padajace 7s DSG - te juz podobno naprawione > -1.4l TSI - totalny pad > - reszta to oblsuga klienta - a konkretnie jej brak -np tolerancja 1k miedzy service, czesci > tydzien, dwa czekania, [...] Nie rozumiem w czym problem? O co chodzi z Get it right? Chodzi o to, żeby naprawili im samochody czy o to, żeby produkowali dobre samochody? Jeśli chodzi o to drugie to rozwiązanie jest banalnie proste - nie kupować ich produktów. Jeśli chodzi o to pierwsze to pewnie trzeba będzie się trochę z nimi poszarpać. Ostatnio zaliczyłem trasę Łódź-Kraków-Łódź VW Passat 2.0TDI 140KM DSG, autko ~30kkm przebiegu - służbowe. Zarówno ja jak i kolega stwierdziliśmy, że to auto to porażka bo: - koszmarnie niewygodne siedzenia(jak wsiadłem później do Stilo to czułem ogromną ulgę, znajomy ma tak samo jak wsiada do prywatnej AR147), - przyśpieszenia powyżej 100km/h praktycznie brak*, - hałas powietrza powyżej 110km/h nieakceptowalny w tym segmencie*. * Porównywałem z Fiatem Croma 1.9MJTD 150KM automat i jest przepaść na korzyść Fiata. Pozdrawiam BAS
  25. > jakbys byl na miejscu ubezpieczalni tez bys przyjmowal stawke 50 zl/rbg a moze nawet i mniej Ile Twoim zdaniem, kosztuje rbg u normalnego mechanika oraz ile powinna kosztować? Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.