Zawartość dodana przez bas
-
Uzupełnianie czynnika w klimatyzacji
> Co ile wykonujecie? Co rok? Co dwa, pięć? W ogóle? I ewentualnie jaką ilość? Co ile uzupełnisz czynnik w lodówce w domu? Udało się wmówić społeczeństwu, że trzeba to robić co rok, w praktyce nie ma to sensu jak klimatyzacja działa poprawnie. Pozdrawiam BAS
-
problem z obrotami - brak mocy stilo 1.6 16v
> brak > bledow, brak engine fault itd O tym wcześniej nie pisałeś. Pozdrawiam BAS
-
"Markowe" oleje z allegro (?)
> Ja też, jadę do Toyoty i proszę zalać ten i ten olej. W ASO z wymianą wychodzi taniej niż kupno > oleju w Internecie i wymiana gdzieś... bo leją z beczki tyle ile potrzeba, na dolewki nie > potrzebuję i mają zniżkę 30% dla aut starszych niż 8 lat. Znajomego ojczym był wspólnikiem w pewnej hurtowni olejów, swego czasu opowiadał, że pewne ASO, pewnej marki, kupuje od nich co miesiąc: - 1x beczka pewnego drogiego i markowego oleju, - 3x beczka Lotos'a, sęk w tym, że nikt, nigdy, nie widział u nich na hali beczki z Lotos'em a z tym markowym, stała przez cały czas. Gwoli formalności sam jeżdżę na Lotos'ie i jestem zadowolony. Pozdrawiam BAS
-
problem z obrotami - brak mocy stilo 1.6 16v
> A może coś z wtryskami? Jemu faluje na noPB i na LPG, to nie wtryski, ma źle zrobioną adaptację. Pozdrawiam BAS
-
problem z obrotami - brak mocy stilo 1.6 16v
1. Uzupełniamy profil. 2, Przywitaj się w stosownym wątku na SSP. 3. Auto trzeba dobrze zdiagnozować a nie tylko odczytać błędy, ale i tak obstawiam, że są źle (nieumiejętnie) zrobione nastawy autoadaptacyjne. Pozdrawiam BAS
-
wentylator na zimno...
> Sorki, przekaźnik rzecz jasna . Dzięki za korektę. To na zdjęciu to jest rezystor/opornik, ale z definicji nie powinien on dawać takich objawów. Pozdrawiam BAS
-
wentylator na zimno...
> Witam, > celem zamknięcia tematu. Przepraszam a co ma do włączania się wentylatora, rezystor pierwszego biegu? Jak już to przekaźnik. Pozdrawiam BAS
-
Co piszczy w tylnych kołach - ktoś to ogarnął?
Jestem po regeneracji zacisków, na dobrą sprawę można to robić co rok-dwa, TTTM. Pozdrawiam BAS
-
premiera rynkowa: najtańszy rodzinny z automatem
> To jaki problem stanowi skrzynia automatyczna? Błagam, jesteśmy na forum motoryzacyjnym: rozróżniajcie skrzynie automatyczną od zautomatyzowanej!!! To są dwie, zupełnie różne konstrukcje. O ile preferuję samochody z automatycznymi skrzyniami biegów to samochód z zautomatyzowaną skrzynią biegów... bleeeee... Jeździłem kilkoma wynalazkami z zautomatyzowanymi skrzyniami i pominąwszy awaryjność, staczanie się na skrzyżowaniu to sposób zmiany przełożeń był Automat to przekładania hydrokinetyczna, faktycznie nie ma sensu stosować jej w samochodzie z małym momentem obrotowym, ale jak jest kawałek więcej momentu to jest idealne rozwiązanie. Pozdrawiam BAS
-
wybór klocków hamulcowych
> Na przednią oś także kupiłem tarcze i klocki TRW, założone będą w poniedziałek. Sam jestem ciekaw, > jak się będzie ten komplet sprawował. Będzie pylić, nie będzie super cicho, ale są odporne na przegrzanie (nawet jak leci dym z błotników to hamują) i dobrze hamują. Pozdrawiam BAS
-
wybór klocków hamulcowych
> jakie będą lepsze Ferrodo czy Textar? Po różnych doświadczeniach, mam w Stilo TRW. Pozdrawiam BAS
-
demontaż foteli przód, a airbag
> błędami się nie przejmuje, bo kabelek jest także no problem. Bardziej interesuje nie czy czasem nic > się nie stanie jak będą wypięte i pojawi się zasilanie z aku Najwyżej cały układ nie będzie działał, jak poskładasz i pokasujesz błędy to wszystko wróci do normy. Pozdrawiam BAS
-
Czym wyczyścić układ paliwowy benzyna?
> To był odcinek: "Wheeler Dealers", w którym poprawiali replikę AC Cobra chyba... > Edit: sezon 9 odcinek 8. Jaguar XK8 Pozdrawiam BAS
-
Czym wyczyścić układ paliwowy benzyna?
> dasz linka? Pozdrawiam BAS
-
Interfejs diagnostyczny Fiat + Alfa
> Czy przy pomocy ELM będę mógł użyć wszystkich funkcji MES (skomunikować się z wszystkimi modułami > itp.) ? bo w sumie silnik mnie nie interesuje tylko reszta podzespołów. 1. Somuś podał Ci linka do tematu, gdzie masz wszystko opisane. 2. Tu masz opisane co jakim interfejsem i adapterem/pinem, w AR147 połączysz się ze wszystkim (mając stosowne adaptery) z wyjątkiem poduszek, do tego potrzebujesz VAG'a z przełącznikiem/adapterem. W 500'tce wszystko idzie na ELM'ie +adapter A3. Pozdrawiam BAS
-
Pomoc w zakupie autka dla siosty
> Podoba się jej Stilo 3d - Mogę ją zrozumieć. > najpopularniejsze chyba z JTD 115Ps - co koledzy mogą powiedzieć o tym aucie? ( jest ładne a > do tego tanie - można na prawdę powybierać) Jesteś pewien, że znajdziesz diesla w tych rocznikach, który będzie miał akceptowalny przebieg? Ile ona ma do pracy? Może rozważyć noPB+LPG? > No i druga opcja: Znajomy przywiózł z Niemiec > Toyotę Corollę E12 D4D 110PS - jest bardzo zadbana, od I właściciela + książka prowadzona > praktycznie do końca + dokumentacja z TUV z przebiegami. Oryginalny przebieg 190 000 km. > Oglądałem nie ma się do czego przyczepić. No ale co to za silnik? Ponoć nie ma DPF czy > Dwumasy... ale nic wiecej nie wiem. Proszę o pomoc i porady. Najbardziej chodzi m o tą Toyotę > a na II miejscu o to Stilo. Na Toyotach się nie znam, ale skoro autko dość pewne... Pozdrawiam BAS
-
Uderzenie w bok
> problemem jest że ubezpieczyciel może chcieć widzieć naprawione auto przed przelewem ... Dlaczego nie? Kolega chce autko naprawiać bo jest doinwestowane i mu szkoda, więc podpowiadam jak to zrobić. Pozdrawiam BAS
-
Uderzenie w bok
> tylko że na fv to może się nie zmieścić w 100% wartości- przerabiałem niedawno Inaczej nie wyciągnie od ubezpieczyciela takiej kwoty. Pozdrawiam BAS
-
Uderzenie w bok
> nie wiem za bardzo na czym ma polegać wypłata odszkodowania za takie zniszczenia (calka) przy > wartości tego pojazdu szacowanej na 2500zł. Naprawa wyjdzie drożej. Pytanie więc na ile > wycenia wrak, bo jak na np. 1800zł to wiesz ile dostaniesz, prawda? 3cyfr. kwotę, a za tyle > nawet kowal nie naprawi na częściach z allegro. Dlatego takie autko naprawia się na fakturę do 100% wartości dla OC. Pozdrawiam BAS
-
Valeo czy LUK -Które sprzęglo wybrać?
Jeden pies. Pozdrawiam BAS
-
[Zakup] Lancia Lybra
> czy to nie w Lybrach są jakieś kosmiczne amortyzatory które kosztują wór złota? Chodzi Ci o Lancię Thesis, w której się odkochałem jak dowiedziałem się jakie są koszty zawieszenia i ogólnie serwisu. Pozdrawiam BAS
-
jak obliczyc obroty przy danej predkosci?
> ciekawe dlaczego wyniki wychodza bezsensowne - 12 biegowy ma ok 1150rpm w rzeczywistosci Nie wiem, nie przyglądałem się kalkulatorowi, podałem Ci tylko metodę poprawnego liczenia, średnicy opony/koła. Pozdrawiam BAS
-
jak obliczyc obroty przy danej predkosci?
> srednice to nie wiem ale rozmiar 295/80R22,5 2*295/10*0,80+22,5*2,5=103,45cm 103,45/100=1,0345m Pozdrawiam BAS
-
VeeDud - znow lud protestuje bo problemy .."Get it right VW"
> Tym razem Malaysia[...] > A wiec, tym razem 7s DSG i obsluga klienta. Co ciekawe - znow pewnie nie do przelkniecia dla ludu > tutaj - VeeDub przyznaje ze sa klopoty z Q i oblsuga[...] > Lud "Das Auto" w Malaysia chce 10 lat gwarancji[...] i mysle ze niedlugo dostanie[...] > -[problemy]: > -dalej padajace 7s DSG - te juz podobno naprawione > -1.4l TSI - totalny pad > - reszta to oblsuga klienta - a konkretnie jej brak -np tolerancja 1k miedzy service, czesci > tydzien, dwa czekania, [...] Nie rozumiem w czym problem? O co chodzi z Get it right? Chodzi o to, żeby naprawili im samochody czy o to, żeby produkowali dobre samochody? Jeśli chodzi o to drugie to rozwiązanie jest banalnie proste - nie kupować ich produktów. Jeśli chodzi o to pierwsze to pewnie trzeba będzie się trochę z nimi poszarpać. Ostatnio zaliczyłem trasę Łódź-Kraków-Łódź VW Passat 2.0TDI 140KM DSG, autko ~30kkm przebiegu - służbowe. Zarówno ja jak i kolega stwierdziliśmy, że to auto to porażka bo: - koszmarnie niewygodne siedzenia(jak wsiadłem później do Stilo to czułem ogromną ulgę, znajomy ma tak samo jak wsiada do prywatnej AR147), - przyśpieszenia powyżej 100km/h praktycznie brak*, - hałas powietrza powyżej 110km/h nieakceptowalny w tym segmencie*. * Porównywałem z Fiatem Croma 1.9MJTD 150KM automat i jest przepaść na korzyść Fiata. Pozdrawiam BAS
-
Kobita zleciła wymianę 1 amortyzatora
> jakbys byl na miejscu ubezpieczalni tez bys przyjmowal stawke 50 zl/rbg a moze nawet i mniej Ile Twoim zdaniem, kosztuje rbg u normalnego mechanika oraz ile powinna kosztować? Pozdrawiam BAS
