Zawartość dodana przez Codename47
-
e39/e46 Koszty utrzymania
> Na m54b30 ciezko znalesc niestety
-
gdzie jest haczyk
> a może ta Cie zainteresuje ? Witam wszystkich forumowiczów, > jak w temacie, na sprzedaz M5 e39 1999r 400km 207tys km. > Mka miala posluzyc jako dawca na swap do e46 na 2013 sezon. Jednak ze w okazjonalnej cenie kupilem > e30 z m60 i M5 trafia na sprzedaz. > Samochod w 100% bezwypadkowy. Nie jest spawana z 2,3 czy 4 sztuk. Nie zostawia 4 sladow. jezdzi > prosto. Podloga rowna, prosta, podluznice prosciutkie. Silnik, skrzynia, naped, wszystko w > nienagannym stanie, bez wyciekow. Silnik trzyma moc, pracuje rowno i cicho. > Mankamentem jest źle pomalowana maska z ktorej schodzi bezbarwny. Nowy wlasciciel musialby sobie > pomalowac. > Ubezpieczenie i przeglad wazne do 11.2013r. > w aucie wszystko jest sprawne, nie ma bledow a sama bawarka chodzi jak zła. > Gwarantuje ze za taka kase lepszej sztuki nie znajdziecie. > CENA dla forumowiczow 26,000PLN, cena poza forum 30,000PLN. Jeśli dzwonisz mow ze dzwonisz z forum. > Wtedy rozmawiamy inaczej > Polecam badz na swap badz jako Daily Driva > telefon: 503-818-225 > LINK DO OGŁOSZENIA > http://moto.allegro.pl/bmw-e39-m5-400-km-1...2863520793.html jak cos to szukam od 2000r+ i wszystkie tylko nie czarne pzdr
-
gdzie jest haczyk
> ale pewnie sa tez plusy nie ma zadnego ! serio > ja tez w uk jezdzilem na polskich ale w koncu olalem sprawe i jezdze na UK rejestracjach , place > ubezpieczenia itp... w Uk inna sprawa bo kierownica po innej stronie wiec tez bym tak zrobil. tu nie ma plusow , tylko minusy , pozatym nie nawidze jak jezdzi wiekszosc holendrow wiec nie chce zeby mysleli ze tez jestem jednym z nich
-
E30/E36 poduszka amortytora tył poliuretan?
> Oj... nawet nie wiesz jak mocno się mylisz > jak szpera zepnie w uślizgu to zdarza się, że wewnętrzne koło podskakuje bo ta poduszka wyciąga się > o jakieś 2cm. Szkoda dyfra i półosi. Już jedną półoś ukręciłem przy starcie przez takie > podskakiwanie. > Jakby seria wystarczyła to bym nie pytał. Już wszystko w zawieszeniu wymieniłem na poliuretan. To > jest auto do sportu. Pytanie czy ten konkretny element ktoś już montował. dziwne , mi nic nie podskakuje jak masz dobre amorki to nie powinno nic podskakiwac. jak masz bude obspawaną i klatke to co innego. ja mam u siebie w zawieszeniu tez pouliretany ale na mocowania skrzyni, silnika, dyfra , wozka bym nie robil.
-
gdzie jest haczyk
> mieszkasz tam to i tam zostaw zarejestrowane... czemu tak nie zrobisz ?? hehe co ty. Taka opcja nie wchodzi w gre, za duzo minosow.
-
E30/E36 poduszka amortytora tył poliuretan?
> Zakładał ktoś kiedyś taki zamiennik? > Chodzi o górne mocowanie amortyzatora. > Wychodzi 2x drożej niż Lemforder. Pytanie czy wytrzyma 2x dłużej przy katowaniu? dla mnie raczej dziwne rozwiazanie. przeciez ta guma prawie wcale nie pracuje. ma ona tylko tlumic drgania a tak bedzie je tylko przenosic na karoserie ,pojawią sie pekniecia itd... dobrej jakosci serie i wystarczy
-
gdzie jest haczyk
> czyli do > Cena Kup Teraz > 32 900 zł > musi doliczyc te 18,6% ale od ceny kupna czy od ceny jaka oni posiadaja (urzedowej ) ?? no same oplaty tu kupa kasy, zalozmy ze kupie tu w nl albo de tka m5 za 10 000 euro to 18,6 % to 1860euro samej akcyzy + reszta. wiec chyba trzeba bedzie z polskimi tablicami szukac albo pokombinowac jakos na mienie przesiedlencze
-
Przywiezione :D
> może przynajmniej będzie się trzymał od patałachów z daleka dokladnie dobrze zrobiles niestety w pl takich "mechanikow" od siedmiu bolesci na pęczki
-
gdzie jest haczyk
> po fotelu ciężko wyczuć przebieg bo niewiadomą jest waga kierowcy i częstotliwość wsiadania > wysiadania. Inaczej się zniszczy fotel gościa co jeździ w dżinsach a inaczej kogoś kto w ogóle > nie zakłada spodni > Ps. po 367 tyś mój wygląda tak ... > a kanciastej dupci nie mam akurat bmw robi bdb jakosci wnetrza wiec nie raz jest tak ze auto ma 300-400tys. a wyglada bardzo dobrze. jak ktos dbal o skore i nie pracowal przy przerzucaniu kostek betonowych to po wnetrzu ciezko bedzie okreslic przebieg. doskonalym przykladem są moja 328 i 728
-
Opłaty przy sprowadzaniu auta z Niemiec
> 18.3% i ta akcyza jest naliczana od wartosci auta czy od wartosci na umowie ?
-
Opłaty przy sprowadzaniu auta z Niemiec
> Do pojemności 2,0 jest mniejsza akcyza, chyba 3,1% a powyzej?
-
gdzie jest haczyk
> Jesli mialbym uzytkować taką m5 na codzien, a nawet od swieta, to po pierwsze nie wykorzystałbym > jej potencjału, po drugie nie zarobiłbym na dolewki oleju (te V8 CHLEJĄ) o innych > "drobiazgach" w cenie drugiej takiej nie wspomne. > A z drugiej strony, zeby stała w garażu to też szkoda... > Znajdz m62b44 z manualem, dodac wydech przelot, jakiś dobry zawias i masz auto na codzien z nutką > sportu. Podobnie twierdzil wlasciciel M5 ktora smigalismy. A i osobiście dzwiek przelotowej > m62 jakoś bardziej mi odpowiadał. Osiagi w jednym i drugim przypadku "wystarczajace". > Jednyne czego brak w wersji cywilnej to szpan auta do jazdy na codzien mam. a co do 540i (od2000r) w manualu to ceny sa takie same albo nawet wyzsze niz m5 wiec sam nie wiem po co mialbym to robic? M5 mialo by byc autem na weekendy i glownie na autobane i predkosci 200+
-
gdzie jest haczyk
> Vin przy tak "starym" aucie może niewiele pomóc. Dowiesz się co prawda z jakim wyposażeniem opuścił > Monachium ale serwis pewnie skończy się przy 120kkm cztery albo dawniej lata temu, a reszta > pieczątek z przysłowiowego kartofla z dominującym logo BMW. wiem wiem , no ale od czegos trzeba zaczac, moj kolega ma kuzyna mechanika wlasnie w gubinie wiec moge do niego zagadac zeby zobaczyc co w trawie piszczy
-
gdzie jest haczyk
> Dokladnie tak, z kierownicami jest szalenstwo > Co do M5, mialem okazje troche podrozować taką jako pasazer i nawet raz prowadzic. IMO nie warta > ceny i zachodu - wybral bym 540 czemu tak sadzisz ?
-
gdzie jest haczyk
> Ależ to auto w świetle polskiego prawa może być absolutnie bezwypadkowe, nawet jak było > szpachlowane z każdej strony i po dachowaniu (derka na dachu). > Nawet jeśli do opłat to 33kPLN to jest jakieś 8kEuro za 2000 rok z przebiegiem 150kkm, na mobile.de > nie ma takich, a gdzie marża sprowadzającego? no wlasnie bo na bierzaco szukam w de i nl i nic sensownego ponizej 10k nie da sie kupic + oplaty zawsze moge poprosic o vin i sie rozkoduje go
-
gdzie jest haczyk
> CIekawe jest ze daja bieglego sadowego o bezwypadkosciowi... > wiec moze poprawki malowania itp sa i dodatkowo pisze ze auto do oplat.... moze dlatego taka niska > cena wlasnie to mnie zastanawia. no niby do oplat ale inne sa tez do oplat i sa kilka tysi drozsze dlatego sie zastanawiam z ilu bylo te auto pospawane
-
gdzie jest haczyk
> Na dachu jakaś derka, szyberdachu brak, jak na 150kkm uszczelka szyby przedniej mocno "zmęczona", > kierownica świeci się jak psu jajaca, tapicerka fotela zmęczona, wydłubana zaślepka i > wstawiony lekko nie pasujący wyłącznik ASC, reflektory poliftowe, duża navi nie jest duża. > To tak na szybko... oo wlasnie o takie detale mi chodzilo
-
Regeneracja wałków rozrzadu czy lepiej nowe 2.5 tdi V6
> ale doradziłeś....no bardzo rzeczowa odpowiedź > wytarte wałki rozrządu to nie wina silnika tylko użytkownika...oszczędzają na oleju i leją goooowno > to potem tak jest.... > kolega powyżej- jedź na szrot i poszukaj używek, jak nie będzie to pozostaje regenaracja ale w > fachowym zakładzie, nowe nie wiem czy się opłaca.... > i poleć użytkownikowi zalewanie oleju o zgodnej normie jaki podaje producent auta a problem z > wałkami rozrządu zniknie w tym wypadku nie masz racji. wada fabryczna tego silnika i olej nie ma nic do tego. jak mnie pamiec nie myli to po czasie poprawili te walki ale to bys dokladniej jakiegos speca vw/audi spytac kiedy jak i gdzie
-
2014 Mercedes Benz E63 AMG.
> moim zdaniem paskudne auto, jeden z brzydszych MB tak samo mam. poza dzwiekiem nic specjalnego w nich nie widze
-
gdzie jest haczyk
> Może trzeba wymienić tarczę i klocki > Koszt niebotyczny zdaje sobie sprawe z cen
-
gdzie jest haczyk
> Może zacznę od zdjęć. Robione przez studio fotograficzne i mocno korygowane, także na żywo może się > okazać niezły "ogryz". Opis w zasadzie żaden. Lista wyposażenia jest oczywista, natomiast nic > nie piszą o stanie auta. Jak to w przypadku "M" liczyłbym na spory wkład po zakupie. Obstawiam > na dzień dobry 15 kzł i stan będzie jako taki. pisze ze niby 150 000 przebiegu i stan idealny i ze niby wszystkie auta maja bezwypadkowe itp.... na zdjeciach nie widze nic specjanego zeby na ogryza zalatywala ( na tylnim zderzaku jakies wgniecenie ) kumpel ma kuzyna mechanika w gubinie wiec juz go pytalem co to za firma i jak cos to podesle na ogledziny...
-
gdzie jest haczyk
http://moto.allegro.pl/bmw-m5-5-0i-v8-400km-2000r-full-opcja-stan-idealny-i2932042586.html opis fajny ,na zdjeciach tez ladnie ? ale cos podejrzanie tanio czego nie zauwazylem ?
-
Eaton w M42 :)
> mam 2 silniki - najpierw dmuchnę ten co widać, seryjny ok 0.5-0.7 bara. Powinno to dać ok 200KM i > to jest max co może zrobić ten - mały dość - Eaton M45 (w Mercedesie który ma 197KM w serii > chodzi on praktycznie na max swoich możliwości). Jest to ponoć w miarę bezpieczne dla M42. W > miedzyczasie mam zamiar zająć się remontem drugiego silnika wraz z odprężeniem. tamten > chciałbym dmuchnąć większym Eatonem M62 na okolice 280KM co ponoć jest cąłkiem wykonalne. > Pożyjemy - zobaczymy co hamownia pokaże spoko ja bardzo dobrze wspominam kompresor w aucie o wiele bardziej mi sie podobalo niz auto na turbinie daj znac jak juz bedzie gotowe
-
Eaton w M42 :)
> to nie że nie wystarcza, ja po prostu chcę zbudować auto które będzie mnie ciągle zaskakiwać, i > które nauczy mnie pokory ciekawą droge obrales zycze wytrwalosci. jakie doladowanie bedzie ? silnik ruszasz czy zostawiasz serie ? i tylko "lekko" dmuchniesz ?
-
Eaton w M42 :)
> troszkę mi zeszło z różnych względów żeby się do tego zabrać, ale udało się - łapa gotowa > jak widać kompresor wchodzi na absolutny styk > teraz muszę ją pomalować ładnie, przyknuć gdzieś napinacz paska, zamienię wtryski (Volvo T5 > niebieskie) i uruchomię na szybko bez IC na Ecumasterze, potem IC muszę jakoś upchać i jazda > na hamownie Fajny projekt bedzie latająca Łada