Zawartość dodana przez SzefSzefow
-
Bizzarrini 5300 GT Strada
Co powstanie gdy połączymy silnik V8 Corvetty, mechanikę Ferrari i wybujałą włoską fantazję? Supersamochód z lat 60-tych: Bizzarrini 5300 GT! i te wnętrze... a gdybyście chcieli go kupić... to akurat zielonek jest w wersji Alloy do sprzedania na aukcji RM Auction. Szacowana cena: poniżej 1mln USD
-
Mercedes 300SL - hit czy kit...?
> Dla uściślenia - auta zbudowało nie AMG, lecz HWA AG, firma pana HW Aufrechta (to te samo A co w > AMG ). a skąd masz takie informacje?
-
BMW - koncept
> A grillem a 2 drzwiowe coupe itd. itp. aa czyli chodzilo Ci generalnie o 6, a nie konkretnie o Alpine myslałem, że koncept ma coś charakterystycznego dla marki Alpina
-
BMW - koncept
> to gdzies przeczytales czy to twoja opinia ? moja i twórcy łaczy elementy stylistyczne 2000CS oraz jego nastepcy E9
-
BMW - koncept
> Fajne nawiązanie do Alpiny a czym nawiązuje do Alpiny akurat?
-
BMW - koncept
ma nawiązywać do bmw 2000CS:
-
Mercedes 300SL - hit czy kit...?
> Ten "nowy" 300SL pewnie kosztuje tyle, że można starego oryginalnego w stanie idealnym kupić nie... oryginalne kosztują koło 1,5mln euro
-
Jakie Cudo BMW zrobiło
> BMW rusza z produkcją sportowej hybrydy > 2.1 litra na 100 v max 250 km/h - nawet jakby to zużycie było 2x wyższe to i tak całkiem całkiem > jak na bmw. z pół roku jest już na stronie BMW i nawet mozna sie pobawić w jego konfigurację, niedługo mają sie pojawić ceny
-
Mercedes 300SL - hit czy kit...?
> kierownica kompletnie nie pasuje do tego auta Z lusterkami też przesadzili
-
Mercedes 300SL - hit czy kit...?
> Jesteś. i pasuje Ci ta nowa kierownica w takim miejscu?
-
Mercedes 300SL - hit czy kit...?
Na RM Auctions pojawi się w maju jeden z 11 odbudowanych przez Merca 300SL, 6 zostało zbudowanych dla szejka Brunei, a 5 pozostałych poszło na sprzedaż. Powstało 8 coupe i 3 roadstery. Pod maską silnik V8 380KM, zawieszenie Bilstein, heble AMG i wiele innych zmian, włącznie z wnętrzem. Szacunkowa wartość to 1mln euro Z jednej strony to nie jest wydumka, bo odbudowała go firma, która stworzyła tego Merca, ale z drugiej powinni za cos takiego łapy ucinać. Niech sobie sułtan Brunei robi co chce - na nim można zarobić. Ale po co AMG tworzyło kolejnych 5 sztuk tego czegoś? Nie lepiej było odtworzyć 5 samochodów na bazie oryginalnych części, które przecież mogą sobie doprodukować??? Może to ja jestem jakiś dziwny...?
-
VW CC / Jaki rabat?
> Tak. Jednego. > Ale w firmie mamy już 3 CC. To wydaje mi się, że jest to bardzo dobra oferta
-
VW CC / Jaki rabat?
> Witam, > Wyceniałem ostatnio VW CC u kilku dilerów VW. > Najlepszy rabat dał mi diler z Tychów, rabat w wysokości 22% od ceny katalogowej. > Twierdzi, iż ja da więcej to na samochodzie już nie zarobi... > Czy rabat w wysokości 22% jest akceptowalny, czy też VW daje więcej? > PS. > Uprzedzając Wasze posty, wiem że Skoda czy inna Dacia daje na "dzień dobry" pewnie 20%, ale VW ? przy zakupie 1 samochodu?
-
Bitter CD
> Takie cos upolowalem na przejsciu granicznym, ktos sobie sprowadzal do Szwajcarii. Jeden z 395 sztuk, V8 230KM Śliczny Eeeee model SC można nawet poniżej 10000 euro kupić
-
Passat W8 co powiecie o nim ?
> Tylko poproszę konkrety a nie tak jak na HP własne fantazje i przypuszczenia wiesz, ze to ze względu na mase nie ma rewelacyjnych osiągów? z automatem ma 7,8s do 100km/h i pali średnio ponad 13l/100km, a w miescie 20l/100km
-
Mitsubishi Galant automat. Rocznik okoo 2001. Opinie
> czyli malo zalet, duzo wad, a spalanie mniejsze moze wynikac tez z tego ze masz 4 cyl a nie 6 nie miałem Galanta z silnikiem 2.5v6 więc trudno mi wypowiedzieć się na temat jego wad zdecydowaną zaletą 2.4 jest niskie spalanie i zerowa awaryjność w moim przypadku
-
Mitsubishi Galant automat. Rocznik okoo 2001. Opinie
> a masz automat czy manual ? > Słyszałem, że w automacie lubi się ukręcić wieloklin w konwerterze mam manuala, wiec o automacie za wiele z doswiadczenia nie powiem
-
Mitsubishi Galant automat. Rocznik okoo 2001. Opinie
> Celowo nie na skośnookich, bo skrzynia zdaje się być z jakiego innego (europejskiego?) auta. > Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem Galanta Kombi ostatniej generacji. Auto będzie > stare, bo rocznik pewnie 2001-2002. Chciałbym wersję z silnikiem benzynowym i KONIECZNIE z > automatem. > Co to za skrzynia tam siedzie? Bo raz piszą, ze Multitronic innym razem że Tiptronic > Który silnik wybrać? 2.0 czy 2.5 litra ? A może 2.4 ? > W grę wchodzi tylko wersja kombi > Jakie są typowe bolączki tego samochodu? Na co uważać? Jak z rdzą ? > Tutaj przykładowa aukcja ALLEGRO > Ale nie musi być taki tani mam 2.4GDI i sobie chwalę ludzie sie boja tego silnika, ale gdy jest zadbany to warto z takim silnikiem kupić galanta... wady tego silnika: - brudzaca sie przepustnica (raz na jakis czas trzeba ja wyczyscic) - stukajace szklanki (u mnie przy przebiegu rzeczywistymm 180tyś km - autko od nowosci w rodzinie, stukaja wylacznie na zimno) - jest czułu na jakość paliwa i oleju (staram sie tankować na sprawdzonej stacji, a olej wymieniam co 10tyś, a nie co 15tyś jak w książce) zalety tego silnika: - niskie spalanie (minimalnie udało mi się zejsc na trasie do 5,3l, a znajomy który ma 2,5v6 nigdy nie zszedł poniżej 6,7l, ale w miescie potrafią spalić tak samo po 12-13l) - niezła elastyczność wady Galanta: - rdzewiejace nadkola i kielichy zawieszenia przedniego - w zużytych modelach podobno powyżej 130km/h staje sie głośny przez uszczelki drzwi - u mnie jest ok zalety Galanta: - niezawodność (naprawdę widać i czuć, że samochód jest made in japan) - wielowahaczowe zawieszenie - komfortowe i jak na dziadkowóz samochód dobrze trzyma sie drogi - bardzo dobre wyposażenie większości modeli (skóra, tempomat, podgrzewane fotele, spryskiwacze swiateł, klimatronik itp, 4 poduchy itp) - jeden z bezpiecznejszych samochodów lat 97-02 Powiem szczerze, ze już od jakiegoś roku noszę się z zamiarem sprzedaży misia, ale nie daje mi on żadnego powodu. Jakiś czas temu wymieniłem kilka rzeczy i będę mieć pewnie na dłuuuugi czas spokój. Jakbys miał konkretne pytania to wal śmiało
-
Mitsubishi Galant automat. Rocznik okoo 2001. Opinie
> moze najpiew sie kolega nauczy czytac ze zrozumieniem zamiast zacznie sie produkowac.... tak, tak - nie doczytałem
-
Mitsubishi Galant automat. Rocznik okoo 2001. Opinie
> w galant siedzial tylko 4biegowy automat z i bez funkcji triptonic (+/-) potwierdzam podobno jeden z lepszych automatów w tamtych czasach
-
Piaskowane, szkiełkowane - jak to jest wykończone???
> Wygląda jakby to było wygięte z jednego kawałka, może zrób lepsze zdjęcia. tak, to jest wygięte z jednego kawałka, ale same elementy (nie wykończone w taki sposób a satynowane mam) > co do faktury, nie wykonują z jednej formy, pewnie robią po kilka, kilkadziesiąt za jednym razem. > Nie mam takiego doświadczenia, ale faktura wygląda na zrobioną elektroerozyjnie, ale bardziej > stawiałbym na trawienie chemiczne (oczywiscie obróbka formy a nie pojedynczego elementu). fakt, przeciez nikt by sie nie bawił w jedną formę jeśli w gre wchodzi forma to nie mam szans już cokolwiek z tym zrobić kolejne zdjęcie w tym jeden element z błędem o którym wspominałem, ale równie dobrze maszyna zaginająca elementy po odlaniu mogła źle ten zagiąć
-
Piaskowane, szkiełkowane - jak to jest wykończone???
> Tłoczone prasą i polerowane, lub odlewane i polerowane. hmmm... czyli nie mam szans aby dorobic cokolwiek podobnego
-
Piaskowane, szkiełkowane - jak to jest wykończone???
> Wygląda jakby to był odlew. > Faktura jest nadana poprzez kształt formy. o tym nie pomyślałem... jednak każdy z tych dziwnie wykończonych liknów składa się z 2 części górna jest wykończona w ten przedziwny wzorek, dolna wypolerowana - gdyby był to odlew graniczne odcięcie byłoby w tym samym miejscu a nie jest, dodatkowo, każdy musiałby mieć ten sam wzór
-
Piaskowane, szkiełkowane - jak to jest wykończone???
Mam pewien problem, potrzebuję wykończyć brakujące elementy bransolety tak jak tu (środkowa część): Na początku postawiłem na to, że zostało to wypiaskowane, podesłałem do piaskowania, gdzie użyto różnego rodzaju piasku i później polerki, jednak element stał się ciemniejszy, a struktura zupełnie nieprzypominająca oryginalnej (po lewej wypiaskowane i wypolerowane, po prawej oryginał): Podobno nie jest to też wyszkiełkowane, padło na frezowanie, ale ja ja z góry odrzucam Już kończą mi się pomysły Spotkaliście się z czymś takim???
-
2,0 TFSI 200KM - szukam info
> kolega chciał dobrze, przeczytał 2.0, przeczytał VAG - aha no to pompy oleju, a że to było w 2.0TDI > a nie 2.0TFSI, to cóż.... poczytaj sobie o zatarciach silników 2.0TFSI (sic!) i jakie były tego powody o dziwo silniki 2.0 TDI i TFSI z początku produkcji posiadały podobne problemy wieku dzieciecego