Zawartość dodana przez SzefSzefow
-
opony - nadają się jeszcze ?
> Auto jesienią będzie miało 6 lat, letnie Michelin Energy, przebieg niespełna 160 kkm ale część zimą > więc tak realnie pewnie 100 kkm mają. Bieżnik jeszcze spokojnie 4-5 mm ale tak oglądając opony > zobczyłem takie drobne spękania, pewnie objaw starzejącej się gumy. Żadnych wybrzuszeń, > mechanicznych uszkodzeń nie ma no ale się zastanawiam bo czeka mnie wakacyjny przebieg - około > 4 kkm Nie wiem czy histeryzuję czy na dłuższą trasę te opony się juz nie nadają ? Przed długim wyjazdem jaki planujesz to lepiej wymienic, po co masz sie stresowac na autostradzie i mysleć o tym czy coś pęknie
-
E24...?
Nikt nie miał styczności z tym modelem?
-
E24...?
Braciszek chce sobie jakiegoś klasyka kupić i mocno się zastanawia nad starą serią 6 Dlatego zaczynam od pytań: - której serii szukać? coś znacznego wnosiły poszczególne liftingi? - jaki silnik będzie dobrym wyborem? (samocho bedzie generalnie uzytkowany w lecie i też raczej rzadko) - bac sie automatycznej skrzyni biegow? - na co zwracac szczegolną uwagę? - gdzie szukać zadbanego egzemplarza? DE, NL, CH?
-
Z cyklu co jezdzi po PL - 2014/2015
> AMG Performance Poznań > i już oficjalnie więcej fotek To się zdecyduj... to jest G63 czy G65 edit: wyszukałem, ze to G65 jednak i nie ma 800KM tylko 789KM ale 4,2s do 100km/h przy takim klocku robi wrazenie
-
Mercedes i rdza
> No skoro już temat poruszony. Bo ja sam zawsze chciałem taki zarzucić tu. > Czy Mercedes się kiedyś tłumaczył dlaczego oni blachy nie cynkują? > To ma jakiś logiczny powód? tak, mieli "problem" z fabryka w Turcji, która klepała blachy do E, ML i chyba S. nie pamietam juz czy był to faktycznie problem czy po prostu chęć przyoszczedzenia kasy...
-
Mitsu
> Jak wam sie to widzi? w ogóle
-
pug 407 coupe 2.2 - co powiecie
> ktos cos jeszcze doda? > ja obejrzalem sztuke do ktorej mam rzut beretem. Tragedii nie ma ale miedzy moim a wlasciciela > pojeciam "dbam o auta" widze spora roznice. Np. parownik od LPG wyglada jak obrzygany (chyba > wyciek z krocca) - kolo nic nie wie, chlodnica tez chyba domaga sie wymiany - jw. Check engine > pali sie na stale "panie, to musi tak byc jak jest gaz, chyba pojade do fachowca zeby mi to > napisal bo ludzie sie pytaja" . Na plus moge stwierdzic ze osiagow spodziewalem sie gorszych. tą sztukę bym sobie odpuscił
-
Kosiarka z silnikiem B&S - regulacja?
> Nawet jeżeli by Ci się jakimś cudem go tak udało naostrzyć, to po pierwszym koszeniu przestanie > taki być. > Wystarczy jeżeli będzie naostrzony "trochę mniej", za to nie będzie miał zbić od kamieni. I ostrząc > szlifierką nie jedź po nim mocno, co przegrzewa i rozhartowuje stal, a ostrz lekkimi ruchami, > za to powtarzając to wielokrotnie, aż uzyskasz efekt końcowy. Ważne żeby podczas ostrzenia > brzeg noża Ci nie "czerniał", co jest sygnałem przegrzewania. tak zrobiłem ale zaczałem się zastanawiac czy nie za mało naostrzyłem
-
Multiszlifierka "Dremel"
> Chce sobie kupić takie urządzenia. Mam kilka pytań. > Jakiej firmy kupić Dremela czy jakieś inne firmy. Jak to jest z końcówkami czy są uniwersalne czy > każda firma robi swoje wersje? Mam Dremela już z 10 lat, służy dzielnie a lekko nie ma Nie musisz kupować końcówek oryginalnych Dremela, mozesz zakupić inny marek - mocowanie jest tam na zasadzie jak w wiertarce
-
Kosiarka z silnikiem B&S - regulacja?
Mam jeszcze pytanie - jak mocno powienien być naostrzony nóż? Jak kuchenny? Tak, że można sobie nim palca rozciąć przykładając, czy trochę mniej?
-
100 lat.
> i wszystkiego najlepszego dla MANX-a 112 lat i dzięki za super robotę!
-
Kosiarka z silnikiem B&S - regulacja?
> to zalezy orginaly sa razem sprzedawane, co do tych silnikow to najlepiej pompka wyciagac chociaz > ona maja jeszcze spust i korek w misce olejowej (przy wale) ale jest na kwadrat niewiem chyba > 3/8cala ja uzywam pompki w kazdym razie Dziękuję Tobie i reszcie Kolegów za pomoc!
-
Kosiarka z silnikiem B&S - regulacja?
> naprawa jest dosc prosta odkrecasz caly gdznik ze zbiornikiem paliwa (dwie srubki 10 i 13) > odkrecasz gaznik od zbiornika (chyba 5 srubek krzyzakowych) i wymieniasz membrane gaznika, > montujeszz i cieszysz sie dobra praca silnika. > tego gaznika nie trzeba czyscic, > koszt membrany u mnie wraz z nowa uszczelka to cale 15zl > ODRADZAM ZAMIENNIKI LUBA SZYBKO PADAC! O dziekuję za pomoc Membrany są sprzedawane już z uszczelkami? Czy kupuje się je osobno? Pytanie jeszcze za 10 punktów, jak już się będę bawić to może warto wymienić w niej olej? Jeśli tak, to jak to zrobić?
-
Kosiarka z silnikiem B&S - regulacja?
> Na początek zobacz jak wygląda filtr powietrza - najszybsza usterka. Jak wymiana/czyszczenie filtra > nie pomoże, to wyczyść gaźnik. > Nóż mi się ostrzy bardzo wygodnie na szlifierce tarczowej. Do wyważenia noża kosiarki można użyć > dwóch sposobów - pierwszy raczej trochę bardziej dokładny, tzn w imadło wkręcasz ostry nóż > kuchenny, o płaskim ostrzu, a następnie kładziesz na nim w poprzek nóż kosiarki - wiadomo > która strona jest cięższa i wyrównujesz, aż lepiej się nie da, albo losowo przechyla się na > prawo i lewo. > Prostsza i mniej dokładna metoda to gwóźdź - zawieszasz poziomo nóż na gwoździu i patrzysz w którą > stronę się przechyli - tu pojawia się problem, gdy otwór centralny jest dość duży i nie jest > okrągły. ha! a gdzie znajdzę gaźnik? jak bardzo wyważony musi być nóż? rozumiem, że im dokładniej tym lepiej, ale jest jakaś granica - tolerancja?
-
Kosiarka z silnikiem B&S - regulacja?
> a jaki masz silnik z pompka od przodu czy od boku? Mam bardzo podobny silnik do tego:
-
Kosiarka z silnikiem B&S - regulacja?
> Przywiez mi ta kosiarke w poniedzialek to bedziesz mial zrobione. Gaznik masz zapchany lub membrane > do wymiany. W zaleznosci od modelu. Co do ostrzenia to flex w reke i tyle tylko ze hedziesz > mial problem zehy noz wywazyc dziękuję za chęc pomocy, ale mam do Ciebie jakieś 500km w tym momencie mogę cos sam zrobić z tym gaźnikiem?
-
126 BIS - project 1.2 MPI central - moge sie pochwalic?
> Takie tam kanapeczki oooo kiedy robione? masz foteksy tego prosiaczka?
-
Kosiarka z silnikiem B&S - regulacja?
Mam kosiarkę z silnikiem Briggs & Stratton, ma kilka lat i w tym sezonie zauwazyłem pewną rzecz. Otóż chodzi ona dość ciężko, jakby na niskich obrotach i głośno stuka. Gdy paliwo sięga zera obroty rosną i dzwięk kosiarki staje się ładny (taki jak ma być). Wywnioskowałem, że może dzieję się tak dlatego, że normalnie silnik dostaje za dużo paliwa i zbyt mało powietrza. Dobrze rozumuję? Można to jakoś wyregulować? Może dolot mam jakoś zapchany? To w ogole ma jakiś dolot? Przy okazji można jakimś domowym sposobem naostrzyć noże?
-
Jakie auto pomieści 3 foteliki w jednym rzędzie?
sprawdz mercedesa R w wersji 7
-
Konik Pan do Ciebie...szto eta?
> zał jak zobaczysz czerwonego to daj znać to bylo pierwszy samochod znajomego i teraz szuka na starosc sobie takiego
-
Polerowanie rantów felg
> kupiłem se felgi do autka o takie: > stan jak widać średni, ale chcę je zrobić w takim stylu, żeby rant był wypolerowany a środek w > kolorze nadwozia, coś jak tu: > pytanie brzmi czy wypiaskować felgi w całości najpierw czy po piaskowaniu będzie się gorzej > polerować??? A może piaskować tylko środek? Trzeba było BBSki jakies skręcane wziąć moim zdaniem piaskowanie uprzyjemni polerkę, nie trzeba bedzie spolerowywać większych zadziorów czy innych odprysków i rys
-
Kot wchodzący pod maskę - jak odstraszyć?
> Mam problem z kotem który lubi wygrzewać się na silniku. Wiem, że na kuny działają kostki z WC, ale > kotów one nie ruszają. Jakie są skuteczne środki na koty? > Czy jedyne co można zrobić to regularni pryskać środkiem na koty/psy czy są jakieś rozwiązania > "bezobsługowe" jak kostka z WC na kuny? > edit - nie chodzi o wyrzucanie go po wejściu pod maskę, tylko o zniechęcenia do ładowania się > akurat do mojego auta (stoi ich wiele w okolicy). Dodam, że miejsce parkowania nie jest stałe. w sklepach zoologicznych są spraye odstraszające koty - zazwyczaj są oparte na zapachu cytrusowym, wiec dodatkowo uprzyjemnisz sobie pozniejszą jazdę
-
Skręt w prawo - bezwględnie pierwszeństwo?
> Chciałbym się upewnić, że na pewno dobrze pamiętam przepisy. > Wyobraźmy sobie sytuację: > Jedziemy drogą główną i chcemy skręcić w prawo w drogę podporządkowaną, która ma 2 pasy ruchu w > jednym kierunku. > (ogólnie droga podporządkowana jest dwukierunkowa oddzielona pasem zieleni). > Czy dobrze pamiętam, że ja skręcając w prawo mam bezwzględne pierwszeństwo przed tymi, którzy z > naprzeciwka mnie skręcają w lewo i również tymi, którzy zawracają na tej podporządkowanej i > mogę zająć dowolny pas (lewy bądź prawy)? > Nie ma żadnego przepisu, że ja tych skręcających z naprzeciwka albo zawracających powinienem > wpuścić na lewy pas? > Pytam, chociaż ja jestem przekonany, że tak właśnie jest, to nieraz zostałem obtrąbiony w takiej > sytuacji przez zawracających i skręcających w lewo. masz pierwszeństwo przed pojazdami, ale pamiętaj, że nie masz pierwszeństwa przed osobami przechodzacymi przez jezdnie na drodze w którą skęcasz - bez względu na to czy są pasy czy też ich nie ma
-
Vodafone Rally de Portugal
> Miejmy nadzieję, że Kubek odżyje na asfaltach, bo luźne nawierzchnie mu na razie nie leżą wlasnie na FB powiedział, ze po raz pierwszy dobrze sie czuł na szutrze pech, co zrobić...
-
Mercedes 300SL - hit czy kit...?
> Hmm... dawno wyczytane gdzieś. Chociaż często ta informacja się pojawia w opisie tego > samochodu/serii w necie. wszedzie gdzie szukałem tam opisują go AMG, a i na stronie HWA nic nie ma o 300SL, co nie zmienia faktu, ze mozesz mieć całkowią rację