Zawartość dodana przez SzefSzefow
-
Luźne rozważanie - samochód, który nie straci na wartości?
auto będzie też służyć do przejażdzek raz na jakiś czas, więc o ile nie straci na wartości to już będzie ok, wcale nie musi zarabiać na siebie
-
Luźne rozważanie - samochód, który nie straci na wartości?
> Galant? Galant chyba będzie tracić bardziej 3000GT, albo nissan 300ZX, jednak na te autka 10k to zdecydowanie za mało
-
Luźne rozważanie - samochód, który nie straci na wartości?
Powiedzmy, że mam wolne 10k zł. Myślę o samochodzie, który będzie można wrzucić do garażu, a po wyjęciu za powiedzmy 5 lat, na samochodzie tym nie stracę. Co można polecić? Jakieś młode klasyki? Coś co nie zgnije?
-
Usunięcie rys z szyby czołowej
> Dziękuję. Jeżeli to takie łatwe do zrobienia "w domu" to dlaczego profesjonalny warsztat nie chce > się podjąć? Ponieważ zgodnie ze sztuką nie poleruje się przedniej szyby, po każdej polerce powstają zniekształcenia, które widać bardziej po zmroku czy podczas deszczu. Znajomy optyk kiedyś próbował wypolerować szybę u siebie w samochodzie (a na polerce szkła zna się jak nikt inny) to skończyło się na zakupie nowej szyby. Najlepszym rozwiązaniem będzie przyzwyczaić się lub kupić nową szybę
-
Samochód za 1500zł
a moj braciszek zaspuł w tym roku takiego 745-883 z 87 roku z przebiegiem 150tyś km autko miało klimę, podgrzewane fotele, webasto i wiele różnych rzeczy, które działały bez problemu. jednak potrzebna była wymiana ramion wycieraczek i w aso płacił za to coś koło 1000zł gereralnie fajny kanapowóz, ale w mieście pali do 18l w ziemie
- Lexus RC 350
-
Kubica znowu na trasie :)
> Zastanawiam się czy to prawda a jak tak to jaki był powód zmiany pilota. to prawda, a dlatego, że Baran bedzie pilotem Sołowowa na tym rajdzie
-
Lexus RC 350
grill to wiadomo ale kształt z boku jak w 911
-
Handlarze- lenie
> Niektórzy handlarze to już idą na całkowitą łatwiznę, że im się nie chce nawet zdjęć w Pl robić? > A może liczą na jakiegoś łosia co przytną na nim kilka koła > Mitsu > ten sam Mitsu > I przebieg spadł o połowę oni nawet nie widza tego samochodu, bazuja na ogloszeniu z mobile.de
-
Skręcana felga - jakie śruby?
> bardzo chętnie uzyłbym torxów czy imbusów z nierdzewki, ale podejrzewam że producent wykorzystał > "specjalne" śruby żeby ewentualne zamienniki kupować od nich > W przypadku tych felg śrubki to największy koszt odnowy (resztę jestem w stanie zrobić we własnym > zakresie). jak juz pisałem nie są to jakieś super-specjalne sruby: moze je odkrecic lub zakrecic oczkowym kluczem
-
Skręcana felga - jakie śruby?
> Znalazłem na allegro skręcane felgi do renowacji, ale za bardzo nie widać jakimi śrubami jest ona > skręcona, a to najistotniesza sprawa w przypadku odnawiania. Czy ktoś moze spotkał sie z > takimi i moze coś podpowiedzieć? > LINK DO ALLEGO wydają się być zwykłe, takie jak stosowało BBS czy RH - można je kupić ale cena poraża i pewnie taniej będzie odnowić (pochromować) stare
-
Po prostu zdębiałem
> Może być tak, że go naprawili, może być tak, że ukradli takie samo X5 i przeszczepili numery. eee moim zdaniem nieoplacalne przy tak "małych" uszkodzeniach. bardziej prawdopodobny jest przeszczep przodu z kradzionego samochodu - bezpieczniej dla sprzedawcy i taniej.
-
NSX
> są dwie ładne na allegro nawet nie mialem pojecia ze sie to tak ceni ale pojezdzilbym sobie fajnymi coupe lat 90-tych: mitsu 3000GT, bmw 850CSI, toyota supra, nissan 300zx, mazda rx7 no i wspomniana nsx
-
Lexus NX
az sie zaczałem zastanawiac, co by bylo gdyby grill poszerzyli az na nadkola i drzwi przednie - caly przedni zderzak byłby grillem a serio to grill straszany, reszta stylistyki zajezdza mi lambo
-
ogłoszenie do oceny
> zdjeciowi specjalisci jest auto do oceny > oklapnięty? nie siedzi zbyt nisko? > jakiś tekst moim zdaniem siedzi za nisko... napewno zawias (sprezarki) trzeba by bylo sprawdzic. osobiscie szukałbym poliftowego
-
Kolizja z rowerem - czyja wina
> pojazd stojący nie może być sprawcą wypadku nie? to wyobraz sobie sytuacje - jedziesz głowną drogą i widzisz z pewnej odleglosci, ze z podporzadkowanej zbliża sie samochod, samochod wjezdza na skrzyzowanie, a Ty wiesz, ze zdazy od przejechac przez nie nie wymuszajac nad Toba pierszenstwa. Nagle, ów samochod zarzymuje sie nieoczekiwanie na srodku skrzyzowania, naciskasz hamulec ale nie zdolales wyhamowac. Uderzasz w stojacy samochod. Jest on sprawca zdarzenia czy jednak Ty? Podobna sytuacja była z Kornaszewskim, ktory otworzyl drzwi w Maseratti tak, ze przejezdzajacy obok autobus zahaczyl o nie. Na poczatku TVN podala informacje podobne do Twoich i to, ze kierowca autobusu otrymal mandat, ale policj szybciutko sie z tego wycofala
-
Kolizja z rowerem - czyja wina
moim zdaniem oczywista wina kierujacego samochodem
-
Jaki samochód 6-7 miejscowy?
Pooglądaj sobie Mercedesy R, w wersji long są 6-osobowe. Znajomy ostatnio takim do mnie przyjechał i powiem, ze autko ciekawe, bardzo wygodne i nawet 3 rząd foteli jest komfortowy
-
Ocena ze zdjęć
> Czy ja wiem. Przeglądnąłem mobile.de i tam większość ma podobne przebiegi. Wiec może akurat tyle > mieć. a patrzyłeś przy okazji na ceny? bo dla tego rocznikai przebiegu ceny zaczynają się od ok 4tyś euro... sądzisz, że komuś sie oplacalo kupic samochod za 16,8 tys zł zapłacić akcyze, oplate ekologiczna, tablice, paliwo do PL co w sumie moze wyniesc jakies 19tys zł - sprzedawać go za 15,8 tys zł i jeszcze na tym zarobic?
-
Finlandia
> No ciekawe w sumie. > Chyba jedyne co można "wykombinować" techniką jazdy to "gaszenie" hamulcem przed lub na hopie. > Ale na drugim filmiku nie widać, by hamulec był używany. pamiętam jak w jakims wywiadzie Hołek mówił, że lot samochodem po hopie jakos mozna kontrolowac gazem (nie chodzilo tu o gaszenie), ale moja pamiec jest ulotna i moze nie o to chodzilo...
-
Finlandia
> Ląduje tym gdzie ma większą masę, a że silnik ma z przodu to tak wyszło a to samochody nie maja masy rozłozonej rownomiernie? dla porównania Ogier: a tu Ketomaa vs Kubica - ewidentnie na hopach Kubica laduje na przedniej osi: a pytam, bo ciekawy jestem czy to kwestia samochodu, czy techniki jazdy
-
Finlandia
> Przód w sensie?? w sensie przod, zauwaz ze laduje zawsze na przedniej osi
-
Finlandia
> Ładnie to on po...dróżuje a dlaczego mu tak przod mocno przy skokach opada?
-
Mini test: Nissan Pulsar/Sylphy/Sentra[...]
> Czy ja dobrze widzę, że klimatyzacja manualna? manualna klima to jeszcze nie jest ewenement, ale suwak?!
-
Mercedes W211 - diesel, automat - jakie opinie?
> No wlasnie czytalem jakies tragiczne opinie na temat tego samochodu, podobno potrafi odstawiac > niesamowite numery :/ przedliftowy miał ogromne kłopoty z elektroniką i posiadal takie kwiatki jak pompa hamulcowa, którą trzeba było wymieniac (czy resetowac w ASO) wg. wskazan komputera... bardzo wiele zmienili po lifcie, nie pamietam juz ile % samochodu, ale chwalili sie, że dużo