Zawartość dodana przez SzefSzefow
-
Lexus RC-F już oficjalnie
> RC pochodzi wg. Lexusa od "Radical Coupe" ujawnili osiagi RC-Fki?
-
Lexus RC-F już oficjalnie
> http://new.livestream.com/LexusInternational/Detroit-2014/videos/39622661 > 450 KM, napęd na tył, szpera z torque vectoring, spoiler wyłażący przy 50 MPH. Do tego silnik > pracujący w cyklu Atkinsa gdy zapotrzebowanie na moc jest niewielkie. > P.S. Pokazali też Toyotę FT-1 która jest oparta o RC-F i ma zastąpić Suprę: Atkinsona
-
Ocena spadku wartości auta
> Auto kupione nowe za ~100tzł, teraz trzyletnie za ~43tzł. Dużo, mało, w sam raz? > Dla jasności dodajcie, czy piszecie o spadku, czy o cenie teraz. > VAG. jak na vaga to dosc duzo stracił na wartosci - dlatego jestem zdania, ze lepiej kupić roczniaka - dwulatka, a w najgorszym wypadku testówkę zamiast nóweczki a z ciekawosci o jakim vagu piszesz? Golf?
-
Mazda 6 czy Octavia VRS
> mitsu raczej nic nie powie bo nie ma odpowiednika sigmy od dawna nie robią przecież galanta - to jest klasa D - wczesniej C sigma należała do klasy E, wiec następcą teoretycznie jest proudia / dignity
-
Mazda 6 czy Octavia VRS
> benzyna 2.0 jest troche slabowita. Te 160KM jest niestety "papierowe" > dopiero jest 2.5 optymalne do tego modelu braciszek wlasnie mysli o 2.5 benzynie, bo tylko to u niego jest dostepne w wyposazeniu optimum, ale cos za nim łazi 4x4, wiec bierze pod uwage tez nowa Toyote rav4 (ktora moim zdaniem jest ochydna)
-
Mazda 6 czy Octavia VRS
> Trójka jest trochę za krótko w sprzedaży, żeby móc coś więcej powiedzieć na temat jej eksploatacji > w przeciwieństwie do szóstki. napisz cos wiecej - moj braciszek sie zastanawia nad nowa 6, wiec wszelkie informacje są mile widziane
-
BMW 116d vs Honda Civic 1.6dtec vs DS3 1.6hdi
> To samo ma w ofercie Citroen. tyle że IMO opłaca sę to przy dużych przebiegach. tylko, ze w przypadku pakiety BMW Inclusive Plus na 5lat / 100tys km to koszt - 5100zł, a Citroen Freedrive Plus na 5 lat / 100tys km to koszt 13600zł
-
BMW 116d vs Honda Civic 1.6dtec vs DS3 1.6hdi
> Który z nich jako Nowy? Jakie plusy i minusy owych samochodów? > Trasa/Miasto, 50/50 przebieg roczny 30kkm, 98% tras pokonywanych tylko przez kierowce. > BMW 116KM z dodatkowymi opcjami okolice 113kzł > Honda 120KM z opcjami okolice 102kzł (nadwozie htb) > Citroen 110KM + opcje okolice 92kzł. najmniej straci na wartosci i da najwiecej frajdy z jazdy bmw dodatkowo w bmw mozna kupic darmowe przeglądy (wraz z czesciami)
-
Chiptuning...
> 250-260km na lajcie jak masz k04 turbo , jak IHI to nawet 270-80km na lajcie > ok 7s powinno byc > chipuj i sie nic ni bój ja mam 370 na serii gratach i lata az miło czyli tam były 2 rodzaje turbosprezarek? a jak poznac, które mam?
-
Chiptuning...
> Np tutaj > A wziąłeś pod uwagę, że w Audi ma sporo więcej mocy w średnim zakresie obrotów niż Twój samochód i > przyspieszając od 50kmh robiłeś to na drugim biegu? ztcp to na 2, zreszta tak samo jak człek w audi > W każdym razie cos słabo Ci ten Galand wypadł . Czyżby kierowca nie ogarniał? bo ja nie mam 2.5v6 163/170KM silnika, a 2.4GDI 150KM, którego nie ma w zestawieniu zrobiłem sobie takie porownanie, czy mozna w uproszczeniu założyć, że po podniesieniu mody do 250KM, 2.0TFSI bedzie miało podobne osiągi do 3.2FSI?
-
co po 911...
jak bedziesz sprzedawał swoje 911 to daj znać
-
Chiptuning...
> Rozumiem, ale nie prościej porównywać przyspieszenia w zakresie bardziej użytecznym? z pewnością, tylko gdzie ja takie porównania znajdę ma porównanie stockowego A6 2.0TFSI z moim misiem 2.4 GDI 150KM, 1350kg - audi odjezdzało mi za każdym razem bez żadnego problemu - czy to z rolki (samochod za samochodem od jakis 50km/h), czy z rolki pod gorkę, czy od zera do tych 90km/h. niespodziewałem się aż tak dużych różnic, sadziłem, ze 20KM mocy zniweluje 250kg różnicy w wadze
-
Chiptuning...
> Z ciekawości, a czemu własnie przyśpieszenie do 100 kmh jest dla Ciebie tak ważnym aspektem? nie jest ono oczywiscie najważniejsze, ale daje mi jakies odniesienie do samochodów, które znam
-
Chiptuning...
> A w rzeczywistosci 9s do 100km/h i ponad 1700kg wagi. > 3.2 FSI 7,6s do 100 i ponad 1800kg. > Zyskasz pewnie z 1-1,5s do 100. zapewne zależy wiele od wyposażenia, a że w A6 możliwości było wiele, to różnice w wadze poszczególnych egzemplarzy też będą duże, myślę ze właśnie w zakresie nawet 150kg myślicie, że szansa na zejscie poniżej 7s by była? Maroha - może jeszcze zbanować mam za Ciebie?
-
Chiptuning...
> nie wyliczysz- każdy chip tuning to sprawa indywidualna - zależy jaki będziesz miał wykres na > hamowni - jak będzie rozwijana moc i moment. tak wygląda przykładowy wykres: z tego co czytałem ta 170KM jest to zdławiona 211KM, więc możliwości są duże OT: widzę, że moderacja na motokąciku się rozluźniła
-
Chiptuning...
Mam pytamnie dotyczace chiptuningu. Jest sobie Audi A6 2.0 TFSI, moc seryjna 170KM, można ją podniesc w miarę spokojnie do nawet 250KM. Przy założeniu, że sie to uda jak wzrośnie przyspieszenie 0-100km/h? 2.0 TFSI 170KM ma katalogowo 8,5s do 100km/h i waży 1590kg 3,2 FSI 255KM ma katalogowo 7,1s do 100km/h ale wazy 1700kg jak wyliczyć jakie przyspieszenie w zchipowanym TFSI?
-
Zagadka na dziś
> Nawet nie wiedziałem że już wystawił autko , swoją drogą spora cena , wóz tylko dla kolekcjonera > lub wyjątkowego konesera . ciekawe czy cena ma jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistosci
-
Zagadka na dziś
> Odpowiedź prawie dobra , owszem mazda , ale nie rx3 rx3, wystepowala tez pod nazwą savanna
-
2015 Kei-cabrio od Daihatsu dla Kobiet i Azjatów - Kopen
> u nas na ulicy żółte parkuje. Rzuca się w oczy. Cos takiego jak na fotce. > Nawet zacząłem namawiać żonkę ale też jej się nie podoba Baby som jakieś inne czyli masz bardziej meska babeczkę niż Ty mi sie zawsze podobało Eclipse cabrio:
-
Wygodne ciekawe kombi szukam
Galanta mogę polecić z czystym sumieniem Nie mam co prawda kombii, ale generalnie to to samo. Jeśli chodzi o samochód to nie mam pojęcia o czymś takim jak niezaplanowany serwis. Jednak made in Japan, mówi za siebie. Przebieg w Galach poznaję zawsze po jednym z przycisków automatycznej klimy. U mnie przy przebiegu oryginalnym (autko od nowości w rodzinie) 185tyś km jest delikatnie wytarte. Dlatego na pierwszej pokazanej przez Ciebie aukcji samochód ma o wiele więcej niż 200tyś km. Na drugiej wygląda to lepiej, ale nigdy nie można wykluczyć wymiany przez kogoś takowego przycisku Autko bardzo dobrze się prowadzi, przy wyższych prędkościach ludzie narzekają na szum wiatru w środku, podobno kłopot jest z uszczelkami drzwiowymi. U siebie nie zaobserwowałem. Zwróć uwagę na tylne dadkola, które lubiały rdzewieć.
-
Luźne rozważanie - samochód, który nie straci na wartości?
> za tą dychę weź lepiej akcje KGHM-u kup yyyy i pojeżdzę tymi akcjami w weekend?
-
Luźne rozważanie - samochód, który nie straci na wartości?
> Avantima a przestań! pisałem przecież, że raz na jakiś czas chcę tym samochodem pojeździć
-
2014 Subaru Liberty/Legacy concept - "'Ello u sexy thing u."
prototypy i rendery śliczne, a produkt końcowy będzie jak zawsze...
-
Luźne rozważanie - samochód, który nie straci na wartości?
tak właśnie myślałem... stare BMW 6 ale pewnie padło... i o dziwo z mojej wiochy 8 będzie raczej też zdechła CE W124? 300ZX Volvo 780 Bertone? 780 drozszy i w lepszym stanie a może faktycznie coś "polskiego" jakas wołgę, warszawę czy małego fiata?
-
Luźne rozważanie - samochód, który nie straci na wartości?
> a chcesz tym jeździć czy ma tylko stać ? chciałbym raz na jakiś czas się przejechać gdzieś