Zawartość dodana przez Ryb
-
Mazda MX-30
Nie no spoko, tylko akcja jak w "Prostej historii" Lyncha.
-
Mazda MX-30
Ja doskonale rozumiem, że taką zabawkę można chcieć i kupić. Ale nie rozumiem dlaczego przemieszczanie jej z miejsca na miejsce nie odbywa się na lawecie. Równie dobrze można kupić w Warszawie rower i jechać na nim do domu do Wrocławia.
-
Rabaty na premiumy
IMO auta popularne mogą trzymać ceny bo popyt duży, a COVID spowodował że sporo ludzi spojrzy w stronę segmentów korzystnych cenowo. Za to na premiumy nadal okazji nie brakuje.
-
Rabaty na premiumy
Dostaję co jakiś czas oferty od pewnego brokera (subskrybuję bo a nuż coś ciekawego się trafi). O ile na początku 2020 był wyraźny wzrost cen (oczywiście nadal zdarzały się świetne okazje ale globalnie jednak poszło w górę) to teraz z łatwością wybrałbym przynajmniej kilka ofert, które uważam za atrakcyjne i które uznałbym za takie również w roku 2019-tym. Oczywiście jest haczyk, bo to są oferty z finansowaniem, którego koszty spadły z uwagi na obniżki stóp.
-
Alfa Romeo Stelvio
Eeee... Ja myślę, że to akurat najskuteczniej zrobi sam koncern FCA.
-
Alfa Romeo Stelvio
Tu nie o to chodzi. Im droższe auto tym bardziej masz prawo oczekiwać, że będzie robiło to, co w katalogu obiecali. Gdyby napisali że pali 11 to pewnie @bergerac nawet by nie mrugnął. Ale że obiecali 7 a pali 11 to można założyć, że albo zepsuty albo nakłamali. W obu przypadkach nieładnie.
-
Infrastruktura
Pięknie. Ale moja wypowiedź dotyczyła Ionity, nie tytułu wątku. Co nietrudno było w tej wypowiedzi zauważyć, bo: - odpowiadałem na post dot. Ionity - wkleiłem Twój obrazek dot. Ionity - porównałem dane z różnych okresów dot. Ionity ...i żadna z tych rzeczy nie pozwoliła Ci się zorientować, że piszę o Ionity właśnie. Z tego właśnie powodu najbardziej lubię czytać ten kącik.
-
Infrastruktura
I dlatego właśnie tu zaglądam. Bo Wy jesteście tak uroczo zabawni... Dwa lata regularnego śledzenia rozwoju Ionity a teraz nagle zgodnie będziecie twierdzić, że wątek jest o czym innym. Oczywiście teraz umknęło Wam, że ja tu się odnoszę wyłącznie do Ionity właśnie, nie do traktorów ani Orlenu. Ubaw po pachy.
-
Infrastruktura
Uwaga, podpowiedź: o czym jest ten konkretny wątek? O całej infrastrukturze czy o Ionity? Prowadzisz go od dwóch lat, to powinieneś wiedzieć o czym rozmawiamy. Tak samo zrobią 12 w Polsce jak zrobili 400 w roku 2020-tym.
-
Infrastruktura
Masz rację, to strata czasu. On i tak będzie udawał że nie widzi postów wyżej i się nie odniesie.
-
Infrastruktura
Zaskoczeniem byłoby gdybyś nie zignorował wklejonego przeze mnie wyżej zdjęcia pochodzącego z TWOJEGO WŁASNEGO posta sprzed roku, które pokazuje oczekiwane przez Ciebie LICZBY. Ale zdążyłem się już przyzwyczaić, że gdy rzeczowa wymiana argumentów nie jest dla Ciebie wygodna zachowujesz się właśnie tak jak teraz. Dla ułatwienia powtórzę (choć nadal na jakąkolwiek merytorykę nie liczę): wg Twoich własnych danych w ciągu roku powstało 130 ładowarek, w czym jedna w Polsce (jeszcze powstaje ale niech będzie). Stąd mój wniosek, że brakujące 120 do obiecanych 400 (na rok 2020!) będzie powstawało jeszcze rok. Na 280 ładowarek powstaje też jedna(!) w Polsce. I stąd wniosek, że wśród tych kolejnych 120 w najlepszym wypadku w Polsce będzie jeszcze jedna (choć bardziej prawdopodobne jest zero). To są liczby dotyczące tempa powstawania infrastruktury których żądałeś i które udaje Ci się ignorować.
-
Infrastruktura
Ale masz przecież wszystko wyżej. Coś jest niejasne?
-
Infrastruktura
Dlatego, żeby dostarczyć merytorycznego argumentu o tempie powstawania infrastruktury, w opozycji do myślenia życzeniowego, które się w zestawieniu z faktami niestety nie broni.
-
Infrastruktura
Mam lepszy pomysł: wróćmy do tematu sprzed roku. Oto stan z października 2019: Wygląda na to, że powstaje 130 ładowarek rocznie, z czego w Polsce jedna na 280. Obstawiam zatem, że planowane 400 zostanie osiągnięte właśnie mniej więcej za rok, a w Polsce będą co najwyżej dwie sztuki.
-
Infrastruktura
Wybrana tak, żeby dało się z Niemiec na Litwę przejechać. Więcej ładowarek nie będzie już potrzebne.
-
Alfa Romeo Stelvio
Używam S&S więc sprawdzimy. Nie wiem tylko czy będę miarodajny bo ja jednak niezbyt dużo jeżdżę po mieście, gdzie S&S mógłby działać częściej.
-
Alfa Romeo Stelvio
Doprecyzujmy: odda to z nawiązką kolejny właściciel auta.
-
Alfa Romeo Stelvio
Ej, nie ma co narzekać. Mogła się jeszcze zepsuć.
-
Alfa Romeo Stelvio
U mnie w SUVie o dość zbliżonych gabarytach i mocy średnia z 20kkm to 6,7. Ale... W e-Pace żony (benzyna), też o zbliżonych gabarytach i identycznej mocy średnia to 9.5. A ona sporo jeździ po mieście. Więc Alfa pije trochę za dużo.
-
Alfa Romeo Stelvio
Gwoli sprawiedliwości napiszmy, że VW Passat to też złom, bo od nowości ma przekrzywioną kierownicę a ASO próbuje zrobić z użytkownika idiotę.
-
Alfa Romeo Stelvio
A jak pisałem, że w aucie pokazowym Jeepa palił się check engine to na mnie tu psioczyli, że się czepiam bo każdemu może się zdarzyć. Owszem, ale innym się nie zdarza.
-
Witam się
Teraz powinieneś zatrudnić się w UPC i wygrasz życie. Inaczej od żarcia z KFC dostaniesz miażdżycy.
-
Gdzie kupujecie opony?
W Internecie. Do dostawy podaję adres gumiarzy.
-
Ach ci mechanicy :/ czyli w skrócie mój nie fart do nich...
W wątku obok jest kolega, który powie Ci co w tych samochodach zostało zrobione źle.
-
Alfa Romeo Stelvio
Właśnie. Tylko nie pamiętałem jak ona się tam dokładnie nazywa. Cenowo oczywiście jest przepaść ale mi chodziło o charakter samochodu. Zgadzam się, że stały się trochę bardziej komfortowe być może celując w klientów Mercedesa.