Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ryb

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Ryb

  1. Widzisz, ergonomia i intuicyjność polega właśnie na tym, żeby nie mówić potem że "głupi użytkownik nie zrozumiał co mieliśmy na myśli". Ja wiem, że są fani którzy będą bronić tego ewidentnie głupiego rozwiązania jak Częstochowy ale gdzieś muszą być granice logiki. Przecież tego czasem nawet w z miejsca kierowcy nie widać (tak jak poniżej, gdzie dodatkowo jest pod kątem). Tymczasem w lewej manetce są tylko kierunkowskazy i długie światła. Miejsca jest w bród.
  2. Bohatersko próbują radzić sobie z problemem, który sami wygenerowali. Zaoszczędzili też na podświetleniu ikonek, żeby było wiadomo co z tym pokrętłem zrobić.
  3. Obiektywna odległość jaką musi pokonać ręka do manetki i do kółka gdzieś na desce się mocno różni. Różni się też czas przez jaki wtedy nie dotyka kierownicy. Może dlatego wycieraczki obsługujemy manetkami, biegi w sportowych autach obsługujemy manetkami i może dlatego ergonomia jest mierzalnym parametrem zamiast tym "co komu wygodnie". Ikonki pod pokrętłem właśnie to sugerują.
  4. Jak ktoś miał głupie rozwiązania już wcześniej to może być przyzwyczajony. Ta... Byłbyś pierwszy, który zagląda za kierownicę zamiast po prostu wyczuć to palcami. Nie chodzi o wygodę (bo tu się ludzie mogą różnić) a o ergonomię. To zupełnie różne pojęcia.
  5. Masz podświetlone PO zapaleniu świateł. Manetką możesz manipulować do woli bez sięgania daleko od kierownicy i odrywania wzroku od drogi. To istotna różnica z punktu widzenia ergonomii.
  6. Nie ma tego w O3 nawet jako opcji. Gdyby było to bym miał.
  7. Właśnie o to chodzi. Szarpiesz do siebie raz - włączają się przednie. Szarpiesz dalej - włączają się też tylne. Idiotyczne rozwiązanie.
  8. 1. Wypożyczyłeś auto bez automatu. Wjeżdżasz do tunelu. Znajdź światła. 2. Jedziesz drogą, wjeżdżasz w mgłę lub dym. Zapal przeciwmgłowe. Szybko. Może ja się czepiam, ale czepiam się ewidentnie nieintuicyjnego rozwiązania.
  9. Światła bez automatu włączasz częściej niż wycieraczki. Poza tym inni potrafią włącznik świateł zmieścić w manetce nie rezygnując z wycieraczek.
  10. A przecwimgłowe umiesz włączyć? Bo ja za pierwszym razem nie umiałem. Ikonka niespecjalnie wskazuje że trzeba to pokrętło ciągnąć. Daliby jakiś napis "pull" zamiast strzałki donikąd.
  11. A ja pierwszy raz w VW nie miałem pojęcia co z tym zrobić. Jest niby symbol i strzałka w dół. Ale co w dół? Pchać to pokrętło w dół, wciskać czy co? Trzeba po pierwsze to znaleźć po drugie przyjrzeć się symbolom a po trzecie wymyślić jak to działa. Mając np. auto z wypożyczalni może się znienacka okazać że jest problem. Nie ma znaczenia jak często tego używasz, ma znaczenie że jest nieintuicyjne i wymaga oderwania rąk od kierownicy.
  12. Chodzi o to, że jak nie sprawdzisz to nie masz pojęcia jak to włączyć. Intuicyjność rozwiązania zerowa.
  13. Chevrolet Epica to miał. Więc nawet tani Chevy potrafi. Chevy Epica to miał. A nawet Lacetti. Co więcej, jak z miejsca kierowcy zablokujesz pasażerom możliwość operowania szybami to ich przyciski gasną. Miałem to w Outlanderze II. Razem z funkcją otwierania/zamykania szyb z kluczyka (mega wygodne jak wysiądziesz a ktoś nie domknął okna). Niestety Outlandera III z tego wykastrowano. Oszczędności... Aha, a włączanie świateł przeciwmgłowych dalej jest poprzez wyciąganie kółka, którego to sposobu nie można bez instrukcji rozkminić bo oznaczenia na tym kółku nic nie mówią? Pomijam sam sens sięgania do deski rozdzielczej żeby włączyć coś tak wpływającego na bezpieczeństwo jak światła. No ale skoro to ma być średnie na czas aktualizacji wskazania to musi tak być. To wynika przecież wprost z matematyki. Jak przejedziesz kilometr z gazem w desce a potem 100m bez gazu to co ma pokazywać? Znów w Outlanderze II kanapę można było złożyć elektrycznie, guzikami w bagażniku. A w OIII trzeba iść i ciągnąć za wajchę przy siedzeniu. Oszczędności...
  14. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Pracuję. Trzeba zarobić na Jeepa.
  15. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Kusi mnie SRT chociaż wiem, że to bez sensu. Z sensownych wersji to kusi mnie Trailhawk. Ale że pojeździłem ostatnio SUVem z V8 i podobną mocą to jednak SRT kusi... Więc raczej nic nie kupię, co najwyżej jak zwykle pomęczę AK przez parę kolejnych lat moimi dylematami zakupowymi.
  16. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Jakby wszyscy nagle postanowili auta pod domem ładować to mielibyśmy blackouty aż hej. Koncepcja ładowania pod domem przy większej skali jest równie idiotyczna jak koncepcja tankowania pod domem.
  17. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Bez należenia też można. Głupie było założenie, że trzeba do partii należeć. Poszedłeś w ślepą uliczkę.
  18. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Na to co ludzie robią nie mam wpływu. Mój ma DPF i spełnia Euro6. Raczej nie śmierdzi, tj. fiołkami nie pachnie tylko spalinami ale bąków nie puszcza.
  19. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Innym smrodzę! Tym z tyłu!
  20. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Właśnie oglądam sobie Jeepa Grand Cherokee. Wersja z dieslem od 236k, wersja z benzynowym V6 od 290k, z V8 od 324k. Oczywiście jest to wyższa wersja wyposażeniowa ale jednak. Więc chyba posmrodzę jeszcze tym dieslem.
  21. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Sądzę że raczej chodzi o zysk. Skoro i tak ludzie kupują a rządy jeszcze dopłacają to po co obniżać cenę?
  22. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Mam niejasne wrażenie, że technologia która jest droższa ma małe szanse stać się tańsza.
  23. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    System dopłat z założenia jest bezsensowny i kulawy. Dlaczego wszyscy mamy się zrzucać na rozwiązanie, które jest niekonkurencyjne rynkowo?
  24. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    No ale tego to się przecież nie da do Priusa porównać. To jest normalne auto klasy D, a Prius to przy tym jakaś wydumka.
  25. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Wpisz do googla "wycinanie DPFa" i będziesz miał odpowiedź dlaczego tak jest.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.