Zawartość dodana przez Ryb
-
fotoradar Niemcy - pismo informacyjne, prośba o wskazanie kieującego
A na kogo mają wystawić mandat skoro nie wiedzą kto prowadził?
-
Wynajem długoterminowy w Leaseplan czy warto?
A czy serwis poza ASO nie obniża czasem wartości rezydualnej? A czy ta wartość nie jest czasem podstawą do ustalenia ile klient dopłaca na końcu?
-
EV AK Pionierzy!
Tu fajnie wyjaśnione: https://www.google.pl/amp/s/amp.livescience.com/62179-tesla-fire-cleanup-danger.html
-
EV AK Pionierzy!
Dla mnie wnioskiem z tej historii jest żeby nie kupować skomplikowanego auta sprowadzonego z zachodu niewiadomą historią.
-
fotoradar Niemcy - pismo informacyjne, prośba o wskazanie kieującego
Mi za źle zaparkowane auto w USA dali mandat, który pokryła wypożyczalnia a mi ściągnęła z karty razem z kosztami tej operacji.
-
Spalanie z trasy 4 tys km
Oczywiście nie. Sęk w tym że w innych pojazdach to nie jest kwestia spalania, bo tam po prostu się tak nie da.
-
Spalanie z trasy 4 tys km
E tam, oprócz siedmiu osób na pokładzie to on jeszcze przyjmie na dach wielki box i poholuje dwutonową przyczepę.
-
Spalanie z trasy 4 tys km
Na lato mam Michelin Latitude Cross. One mają większy opór niż zimówki.
-
Spalanie z trasy 4 tys km
U mnie paradoksalnie latem wychodzi tyle samo co zimą. Zimówki mają mniejsze opory, za to na dachu siedzi box. Latem z kolei większy opór z opon i włączona klima. Jeśli SUV ma diesla. Jechałem na wakacje z kolegą co ma pod maską benzynę i tankowaliśmy na tych samych stacjach. Ja 50l, on 80.
-
Spalanie z trasy 4 tys km
To bardzo ładnie pali. Często pada argument przeciw SUVom, że nie nadają się na trasy, bo (między innymi) dużo palą. No więc jeśli wielki SUV, do którego możesz zapakować 7 osób i górę bagażu pali podczas szybkiej jazdy autostradami z boxem na dachu mniej niż 9l/100km to ten argument jest stanowczo nie na miejscu. BTW, mój podczas wycieczki do Włoch w podobnych warunkach (3 osoby, bagażnik zapakowany po dach, na dachu box z nartami, prędkość na tempomacie non stop 130km/h) spalił 8.4 w jedną stronę i 8.2 w drugą.
-
Spalanie z trasy 4 tys km
To zależy co jest na końcu tych tras. Jeździłem w trasy dużym sedanem i było super. Niestety tylko tak długo, jak długo jechałem po autostradzie. Bo potem na miejscu jednak okazywało się, że ten duży sedan to poza autostradą ma same wady.
-
Spalanie z trasy 4 tys km
2.0? Ten 150 czy 184KM? Automat czy manual? Mój z boxem pali bliżej 9, bez boxa bliżej 8. Pod maską mam 2.2 150KM połączone z automatem. Fabrycznie miał typowo szosowe opony Toyo, na których potrafił spalić jakieś 0.5l mniej niż teraz.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Całkiem możliwe.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Też pewnie dlatego, że i tak się nie zepsuje. Nie dawaliby gwarancji gdyby nie byli pewni swego produktu.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Trzeba było kupić Mitsubishi. Z jednego z poniższych dwóch powodów: - dostałbyś 300kkm gwarancji - skrzynia i tak nie padnie
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Nie wiem kto to produkuje, nie umiem znaleźć. Jednak skoro nie bali się dać gwarancji na 300kkm to będzie ich problem.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Lancer miał CVT, u mnie siedzi klasyczny hydraulik. Nie wiem czy to wiele zmienia ale robię zgodnie z zaleceniami serwisu, więc po 100kkm będzie pierwsza wymiana.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
U mnie co 100kkm. Koszty bliżej tej drugiej kwoty.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
IMO koncepcja automatycznej skrzyni biegów opiera się na tym, żeby zapomnieć o jej działaniu i nawet nie wiedzieć jaki ona tam ma bieg i co kombinuje, zamiast to rozkminiać i polemizować.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
To jest jakieś rozwiązanie. Bo z lektury forum wynika, że myślisz o wiele za dużo i w związku z tym trafiasz na problemy obce reszcie gatunku.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
To nie to. Mój automat przy 50km/h jedzie na 4 biegu. Przy 80 na 6. Byłoby kompletnym zaprzeczeniem idei automatu (ba, idei konstruowania skrzyń biegów w ogóle, nawet manualnych) gdyby przy tych 80 chcieć dalej ten 4 bieg zamiast 6.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Wrzuci.inaczej byłoby idiotycznie, bo przecież od tego jest automat. Ja nawet z manualną skrzynią nie jeździłem 50 i 80 na tym samym biegu. Sęk w tym że Ty chcesz żeby było idiotycznie. Automat nie jest więc dla Ciebie, bo on tak nie potrafi.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
U mnie różnica jest tylko taka, że na zimnym silniku jedzie początkowo na niższym biegu niż normalnie i trzyma wyższe obroty. Np. zamiast na 5 i z obrotami 1200 jedzie na 4 i z obrotami 1700. Ale trwa to stosunkowo krótko (kilkaset metrów, może kilometr). Jednak nie uważam że to jest inne działanie skrzyni, lecz celowe działanie komputera, żeby szybciej doprowadzić samochód do temperatury roboczej.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Kto podczas jazdy zmienia co chwilę prędkość od 50 do 80 km/h? Nawet nie ma takich warunków nigdzie, bo jest albo 50 albo 90 i jak jedzie się z tą pierwszą prędkością to nie jedzie się z tą drugą i na odwrót. Wymyśliłeś sobie dziwne kryteria i dopasowujesz do nich świat. Przede wszystkim bym nie zmieniał prędkości o 30km/h po to, żeby za sekundę ją zmieniać z powrotem. Jak wygląda taka jazda?
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Dokładnie tak samo jak u mnie. Ciekawostką jest, że jak ruszysz łopatki gdy auto stoi to przełącza się w manual. Aha, i jeśli chcesz to możesz ruszyć z dwójki. Moim zdaniem to oprogramowanie jest zrobione bardzo dobrze.