Zawartość dodana przez Piterus_123
-
Myjka cisnieniowa
> Tam jest też napisane, że myjka ma wlot max 50stC, a kolega Piterus pisze wcześniej iż "(95*C) przy > 200barach i wydatku 1500l/min". myjki tego typu jak napisalem wczesniej maja wlasny podgrzew wody i daja 95* a nawet mozna przelaczyc je na mycie para120*
-
Myjka cisnieniowa
> Kolego. Cały czas staram Ci się pokazać, że podany przez Ciebie wydatek wody pod takim ciśnieniem > zamieniłby auto w kupkę żelastwa. > Wydatek wody myjki Nilfisk Poseidon 8 faktycznie jest 2000 litrów, ale nie na minutę, na GODZINĘ. > KLIK > ps. moja przy 180 atm. i wydatku 1300 l/h odrywa tynk ze ściany, dlatego używam jej bardzo > ostrożnie na znacznie mniejszym ciśnieniu. tak masz racje oczywiscie chodzilo mi o litry na godz.
-
Myjka cisnieniowa
> Z tym wydatkiem wody to pojechałeś. Czy nie mylisz z czymś takim? KLIK 5 minut mycia i 7500 litrów > wody poszło w p...zdu. W takiej ilości to utopisz każde auto osobowe. > Po drugie 1 m3 wody kosztuje około dychy, więc ekonomiczniej jechać na myjnię, kupić kawkę i za 75 > zeta umyją ci z czyszczeniem wnętrza.. Np nilfisk neptun 8 ma 180bar i 2000 litrow na min. A cisnienie mozna jak sie wie jak zwiekszyc nawed do 220 barow i to jest pozadna myjka. Mialem okazje pare razy myc tym samochod , przy takich parametrach i goracej wodzie nie ma potrzeby uzywac detergentow
-
Myjka cisnieniowa
> Jeszcze mi nie odbiło, żeby taką myjkę do domu kupować mi tez nie, ale jak wygram kiedys w totka ze 40baniek to czemu nie
-
Myjka cisnieniowa
ale ten sam efekt bedzie z dobrego pistoletu a problemow mniej
-
Myjka cisnieniowa
> Nie oczekuję cudów - na błysk tym samochodu nie domyję, zresztą jeszcze żadną nie domyłem, nawet > takimi po kilka tysiaków Bez gąbki/szczotki się nie obędzie. bo nie myles pozadna, umyj goracowodna (95*C) przy 200barach i wydatku 1500l/min to porozmawiamy, taka myjka to moje mazenie ceny zaczynaja sie od 15kpln
-
Myjka cisnieniowa
> napisze ponownie to samo Nilfisk badziew podobnie jak karcher nilfisk ma strasznie slabe lance i pistolety, nowe potrafia cieknac
-
Myjka cisnieniowa
mosiazna jest najlepsza, jak juz bym mial potrzebe kupic to kupowal bym myjke za 2kpln i byla by skuteczna do mycia samochodu, jesli miala to by byc myjka do 500zl to nie kupilbym wcale, bo duzo lepszego efektu nie uzysk sie niz myjac dobrym zraszaczem/pistoletem. i tak trzeba myc szczotka i tak. pozadna myjka powinna dawac min. 180barow i 1000litrow. zeby byl jakis efekt. aha i przy wyborze nie sugeruj sie marka karcher, tansze modele sa badziewniejsze niz chinczyki w tej samej cenie i maja gorsze parametry.
-
Myjka cisnieniowa
wydatek wody i cisnienie to czy pompa plastikowa czy alu to i tak nie ma znaczenia bo wszystko sie psuje tak samo, wiem bo pracowalem w serwisie nilfisk/karcher i naprawialem ten badziew. wiekszosc to jednorazowki bo i tak nie oplaca sie tego naprawiac
-
Myjka cisnieniowa
dobry pistaolet na waz i nic wiecej, cokolwiek kupisz bedzie badziewiem, cisnienie max 100-120 bar ledwo tym piasek opluczesz o wiekszym blocie przy malym przelocie wody zapomnij, no i trwalosc max dwa lata
-
Co kupic do 12 kpln
wtrace swoje slowa: mam colta i w podobnej cenie kupsz, bardzo dobrze wypasionego, w serii byla montowana polautomatyczna klima i elektryka szyb, silniki japonskie na lancuchu czyli bardzo trwale, mam samochod 6rok i nie zepsulo sie nic w zeszlym roku wymienilem tylko gumy stabilizatora (55kkm przebiegu) auto nie rdzewieje i jest dosc nowe, niestety ceny niektorych czesci beda wysze niz w fiacie lub oplu
-
Gdzie kupię kołpaki na koła 22,5?
opoltrans
-
LEDy w lazience
> Miałem ledy i wróciłem do halogenów. Zakładałem różne wynalazki, ciepłe/zimne ale to nie to samo co > normalny halogen 12v/50W to prawda jest mimo wszystko inna barwa oswietlenia na poczatku tez nie moglem sie przyzwyczaic > Zresztą w łazience siedzi się krótko więc lepiej żeby było dobre światło. 2 mlode kobiety w domu, powoduja zajmowanie lazienki przez min 3-4godzin dziennie x 30dni x 300W = daje to oszczednosc w skali miesiaca okolo 20zl a to uwazam ze duzo > Jak ktoś chce niech zakłada i sie męczy. Napewno nie dam do łazienki ledów!
-
LEDy w lazience
> A Twoim zdaniem co siedzi w LEDach na 230V, skoro same LEDy mają napięcie pracy na poziomie 2-3V? > Oczywiście że przetwornica i to dużo podlejsza od tej w zewnętrznym zasilaczu bo ma mniej > miejsca i gorsze warunki jeśli chodzi o chłodzenie. Ona najczęsciej też powoduje że LEDowa > żarówka przestaje świecić... > Dobry zasilacz impulsowy ma sprawność na poziomie 85-95%, więc nie będzie źle wszystko sie zgadza tylko przy zasilanu ledow z 12V masz dwie przetwornice jedna przed zarowkami i druga w samych zarowkach czyli 2x wiecej do zepsucia poza tym chromole grzebac gdzies w suficie i meczyc sie z ewentualna wymiana przetwornicy gdzie mozna wymienic w pare sekund sama zarowke ktora nie oszukujmy sie mozesz kupic za pare groszy, ja mam np. za okolo 10zl z castoramy jakies z 2 letnia gwarancja i dzialaja juz rok czasu bez problemu
-
LEDy w lazience
ja mam nie tyle co oczka ale dwa zestawy listew halogenowych (jedno jako glowne oswietlenie na srodku na suficie drugie na scianie nad lustrem). orginalnie byly halogeny na 230V - 50W (lacznie 6 sztuk - 300W) wymienilem w tej chwili na ledy 11W w odcieniu "cieplym" i polecam takie rozwiazanie odradzajac przetwornice na 12V poniewaz bedzie to nastepny element do zepsucia a swoja droga taka przetwornica pare W extra pobiera.
-
wspomnien czar... czyli zal.pl
Pomyslec ze jeszcze niecaly rok temu mialem go... niestety dalem sie namowic aby po ojcu kupic male japonskie toczydelko bez duszy. Zaluje z calego serca. Mimo ze byl nieekonomiczny czasem potrafil sprawic psikusa (osprzet dachu - mechanicznie nigdy mnie nie zawiodl). Ehh... tesknie. Obiecalem sobie ze kupie sobie kiedys znow takiego, niestety narazie finanse mi na to nie pozwolaja.
-
Allegro - ciekawe aukcje
nie powinien miec brazowych szyb?
-
Jak wygląda typoszereg modeli MB Atego ?
> Zestaw z przyczepą ma mieć 12 więc ok ale oznaczenie nijak nie ma sie do rocznika bo o tym bylo pytanie
-
Jak wygląda typoszereg modeli MB Atego ?
ale oznaczenie 818 jest to oznaczenie dmc i i mocy, czyli odpowiednio 8t dmc i 180KM. wiec nie tedy droga.
-
VOLVO - hamowanie awaryjne
> Poryłem i znalazłem nawet filmik
-
[KzAK] Radio samochodowe
fabryczne, najlepsze bedzie
-
micra k11 bardzo duży problem. zablokowane drzwi
domknij je troche na sile i powinno zadzialac
-
Rajdówka KJS do 3000zł
> tak i nie 1.3 8v w swifcie byl tylko w wersji 68km w justy takze zadko spotykany byl > 93km nie jestem pewien czy nie na glowicy 16v z 1.6 ohc > oczywiscie > sprzeglo wiskotyczne - spina prawie natychmiast pomieszales troszku swift byl na silniku 1.3 8v 68km i 1.3 103km GTi i one sa ze soba zamienne, a justy wychodzilo z silnikiem 1.3 8v. wiec w latwy tani i szybki sposob masz 35km wiecej byly jeszcze silniki 1.6 75km ale wystepowaly tylko w sedanie i nie byl to silnik zamienny z 1.3
-
Rajdówka KJS do 3000zł
> jeden o zupie drugi ... > Co ma wspólnego swift gti z justy/swiftem 4x4? a chociaz by to ze autor chce wsadzic do justy silnik z gti
-
Rajdówka KJS do 3000zł
> Bzdura! > cc/sc to jedno z droższyc w utrzymaniu aut do zabawy. Po prostu się bezczelnie psuje. A już > zwłaszcza seria. Jak chcesz żeby się nie psuło to kosztuje wór złota. bez przesady. nie liczac problemow z tylnimi hamulcami nie psulo mi sie wcale raz cyba odmowila przepustnica za pare groszy mialem druga