Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Piterus_123

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Piterus_123

  1. Piterus_123 odpowiedział Kazu na temat - Zrób to sam
    > Tam jest też napisane, że myjka ma wlot max 50stC, a kolega Piterus pisze wcześniej iż "(95*C) przy > 200barach i wydatku 1500l/min". myjki tego typu jak napisalem wczesniej maja wlasny podgrzew wody i daja 95* a nawet mozna przelaczyc je na mycie para120*
  2. Piterus_123 odpowiedział Kazu na temat - Zrób to sam
    > Kolego. Cały czas staram Ci się pokazać, że podany przez Ciebie wydatek wody pod takim ciśnieniem > zamieniłby auto w kupkę żelastwa. > Wydatek wody myjki Nilfisk Poseidon 8 faktycznie jest 2000 litrów, ale nie na minutę, na GODZINĘ. > KLIK > ps. moja przy 180 atm. i wydatku 1300 l/h odrywa tynk ze ściany, dlatego używam jej bardzo > ostrożnie na znacznie mniejszym ciśnieniu. tak masz racje oczywiscie chodzilo mi o litry na godz.
  3. Piterus_123 odpowiedział Kazu na temat - Zrób to sam
    > Z tym wydatkiem wody to pojechałeś. Czy nie mylisz z czymś takim? KLIK 5 minut mycia i 7500 litrów > wody poszło w p...zdu. W takiej ilości to utopisz każde auto osobowe. > Po drugie 1 m3 wody kosztuje około dychy, więc ekonomiczniej jechać na myjnię, kupić kawkę i za 75 > zeta umyją ci z czyszczeniem wnętrza.. Np nilfisk neptun 8 ma 180bar i 2000 litrow na min. A cisnienie mozna jak sie wie jak zwiekszyc nawed do 220 barow i to jest pozadna myjka. Mialem okazje pare razy myc tym samochod , przy takich parametrach i goracej wodzie nie ma potrzeby uzywac detergentow
  4. Piterus_123 odpowiedział Kazu na temat - Zrób to sam
    > Jeszcze mi nie odbiło, żeby taką myjkę do domu kupować mi tez nie, ale jak wygram kiedys w totka ze 40baniek to czemu nie
  5. Piterus_123 odpowiedział Kazu na temat - Zrób to sam
    ale ten sam efekt bedzie z dobrego pistoletu a problemow mniej
  6. Piterus_123 odpowiedział Kazu na temat - Zrób to sam
    > Nie oczekuję cudów - na błysk tym samochodu nie domyję, zresztą jeszcze żadną nie domyłem, nawet > takimi po kilka tysiaków Bez gąbki/szczotki się nie obędzie. bo nie myles pozadna, umyj goracowodna (95*C) przy 200barach i wydatku 1500l/min to porozmawiamy, taka myjka to moje mazenie ceny zaczynaja sie od 15kpln
  7. Piterus_123 odpowiedział Kazu na temat - Zrób to sam
    > napisze ponownie to samo Nilfisk badziew podobnie jak karcher nilfisk ma strasznie slabe lance i pistolety, nowe potrafia cieknac
  8. Piterus_123 odpowiedział Kazu na temat - Zrób to sam
    mosiazna jest najlepsza, jak juz bym mial potrzebe kupic to kupowal bym myjke za 2kpln i byla by skuteczna do mycia samochodu, jesli miala to by byc myjka do 500zl to nie kupilbym wcale, bo duzo lepszego efektu nie uzysk sie niz myjac dobrym zraszaczem/pistoletem. i tak trzeba myc szczotka i tak. pozadna myjka powinna dawac min. 180barow i 1000litrow. zeby byl jakis efekt. aha i przy wyborze nie sugeruj sie marka karcher, tansze modele sa badziewniejsze niz chinczyki w tej samej cenie i maja gorsze parametry.
  9. Piterus_123 odpowiedział Kazu na temat - Zrób to sam
    wydatek wody i cisnienie to czy pompa plastikowa czy alu to i tak nie ma znaczenia bo wszystko sie psuje tak samo, wiem bo pracowalem w serwisie nilfisk/karcher i naprawialem ten badziew. wiekszosc to jednorazowki bo i tak nie oplaca sie tego naprawiac
  10. Piterus_123 odpowiedział Kazu na temat - Zrób to sam
    dobry pistaolet na waz i nic wiecej, cokolwiek kupisz bedzie badziewiem, cisnienie max 100-120 bar ledwo tym piasek opluczesz o wiekszym blocie przy malym przelocie wody zapomnij, no i trwalosc max dwa lata
  11. wtrace swoje slowa: mam colta i w podobnej cenie kupsz, bardzo dobrze wypasionego, w serii byla montowana polautomatyczna klima i elektryka szyb, silniki japonskie na lancuchu czyli bardzo trwale, mam samochod 6rok i nie zepsulo sie nic w zeszlym roku wymienilem tylko gumy stabilizatora (55kkm przebiegu) auto nie rdzewieje i jest dosc nowe, niestety ceny niektorych czesci beda wysze niz w fiacie lub oplu
  12. > Miałem ledy i wróciłem do halogenów. Zakładałem różne wynalazki, ciepłe/zimne ale to nie to samo co > normalny halogen 12v/50W to prawda jest mimo wszystko inna barwa oswietlenia na poczatku tez nie moglem sie przyzwyczaic > Zresztą w łazience siedzi się krótko więc lepiej żeby było dobre światło. 2 mlode kobiety w domu, powoduja zajmowanie lazienki przez min 3-4godzin dziennie x 30dni x 300W = daje to oszczednosc w skali miesiaca okolo 20zl a to uwazam ze duzo > Jak ktoś chce niech zakłada i sie męczy. Napewno nie dam do łazienki ledów!
  13. > A Twoim zdaniem co siedzi w LEDach na 230V, skoro same LEDy mają napięcie pracy na poziomie 2-3V? > Oczywiście że przetwornica i to dużo podlejsza od tej w zewnętrznym zasilaczu bo ma mniej > miejsca i gorsze warunki jeśli chodzi o chłodzenie. Ona najczęsciej też powoduje że LEDowa > żarówka przestaje świecić... > Dobry zasilacz impulsowy ma sprawność na poziomie 85-95%, więc nie będzie źle wszystko sie zgadza tylko przy zasilanu ledow z 12V masz dwie przetwornice jedna przed zarowkami i druga w samych zarowkach czyli 2x wiecej do zepsucia poza tym chromole grzebac gdzies w suficie i meczyc sie z ewentualna wymiana przetwornicy gdzie mozna wymienic w pare sekund sama zarowke ktora nie oszukujmy sie mozesz kupic za pare groszy, ja mam np. za okolo 10zl z castoramy jakies z 2 letnia gwarancja i dzialaja juz rok czasu bez problemu
  14. ja mam nie tyle co oczka ale dwa zestawy listew halogenowych (jedno jako glowne oswietlenie na srodku na suficie drugie na scianie nad lustrem). orginalnie byly halogeny na 230V - 50W (lacznie 6 sztuk - 300W) wymienilem w tej chwili na ledy 11W w odcieniu "cieplym" i polecam takie rozwiazanie odradzajac przetwornice na 12V poniewaz bedzie to nastepny element do zepsucia a swoja droga taka przetwornica pare W extra pobiera.
  15. Pomyslec ze jeszcze niecaly rok temu mialem go... niestety dalem sie namowic aby po ojcu kupic male japonskie toczydelko bez duszy. Zaluje z calego serca. Mimo ze byl nieekonomiczny czasem potrafil sprawic psikusa (osprzet dachu - mechanicznie nigdy mnie nie zawiodl). Ehh... tesknie. Obiecalem sobie ze kupie sobie kiedys znow takiego, niestety narazie finanse mi na to nie pozwolaja.
  16. nie powinien miec brazowych szyb?
  17. > Zestaw z przyczepą ma mieć 12 więc ok ale oznaczenie nijak nie ma sie do rocznika bo o tym bylo pytanie
  18. ale oznaczenie 818 jest to oznaczenie dmc i i mocy, czyli odpowiednio 8t dmc i 180KM. wiec nie tedy droga.
  19. > Poryłem i znalazłem nawet filmik
  20. fabryczne, najlepsze bedzie
  21. domknij je troche na sile i powinno zadzialac
  22. > tak i nie 1.3 8v w swifcie byl tylko w wersji 68km w justy takze zadko spotykany byl > 93km nie jestem pewien czy nie na glowicy 16v z 1.6 ohc > oczywiscie > sprzeglo wiskotyczne - spina prawie natychmiast pomieszales troszku swift byl na silniku 1.3 8v 68km i 1.3 103km GTi i one sa ze soba zamienne, a justy wychodzilo z silnikiem 1.3 8v. wiec w latwy tani i szybki sposob masz 35km wiecej byly jeszcze silniki 1.6 75km ale wystepowaly tylko w sedanie i nie byl to silnik zamienny z 1.3
  23. > jeden o zupie drugi ... > Co ma wspólnego swift gti z justy/swiftem 4x4? a chociaz by to ze autor chce wsadzic do justy silnik z gti
  24. > Bzdura! > cc/sc to jedno z droższyc w utrzymaniu aut do zabawy. Po prostu się bezczelnie psuje. A już > zwłaszcza seria. Jak chcesz żeby się nie psuło to kosztuje wór złota. bez przesady. nie liczac problemow z tylnimi hamulcami nie psulo mi sie wcale raz cyba odmowila przepustnica za pare groszy mialem druga

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.