Zawartość dodana przez Piterus_123
-
Opiłki w oleju.
> I to jest jakiś trop no niestety nie, to nie z nierządu, tylko niestety z korbowodu, znam te silniki na wylot i niestety to jest najslabszy punkt. > I tak zrobię. Jak maszynka zdechnie, to się będę dopiero martwił. zalej to olejem SAE30 i nie przejmuj sie, pochodzi az zdechnie.
-
Kosiarka potrzebna
> wpaść niestety nie mogę, bo w Szczecinie będę dopiero w okresie wakacyjnym, więc muszę kupić > zdalnie. Jeśli możesz to podeślij z dwie propozycje, może coś wybiorę. combi 48e combi 48es mniejszej nie ma sensu
-
Huqvarna
> Jest gdzieś katalog on line części do kosiarek? nie ma, sa do tego odopwiednie programy serwisowe lub odpowiednio zabezpieczane haslem witryny internetowe.
-
Kosiarka potrzebna
na takie obszary to kazda plastikowa bedzie do kitu, poza tym przy malych plastikowych kosiarkach dosc wazna jest gwarancja stiga ma na 3 lata, no ale nie o tym jak chcesz dobra elektryczna kosiarke to polecam stige combi 48E lub ES pozadna kosiarka na metalowym korpusie z silnikiem indukcyjnym w wersji ES ma nawet naped, co do ceny to mozemy ponegocjowac ale najlepiej jak bys wpadl do mnie osobisie i pomacal i powybieral
-
małe autko niepodatne na korozje ...
> prośba o typy > szukam bazy do czegoś co będzie wciskało gałki oczne porsche cayman
-
[KzAK] Odkurzacz warsztatowy?
> Ja posiadam Karcher MV3 koszt 249 z wysyłką na nexterio kupiłem przeplaciles w casto jest po 238zl niestety u mnie duzo drozej niz w casto (ale oni kupuja tego na tiry) ale MV3 to bedzie najlepsze rozwiazanie, jak ma byc tanio i solidnie, w MV2 nie mamy filtra, jest tylko kiepska gabeczka, w MV3 jest filtr kasetowy. No i MV2 ma gorszy osprzet , np niewygodny waz ssacy bez kolanka. Od siebie polecmMV#, bo sam mam taki odkurzacz (wczesniej ten sam model nazywal sie WD3.200)
-
Haldex 4x4 - daje radę czy to słaba konstrukcja?
> Pytam pod kątem seata leona w tym napędzie, pójdzie to bokiem i się nie rozsypie czy raczej słabawo > w tej kwestii? > Totalnie nie znam konstrukcji, ale na yt nie wygląda to źle. > Jak ktoś ma albo wie coś to podzielcie się wrażeniami
-
wklejanie przedniej szyby
> szyba niewielka jak w corsie c ogladalem filmik i mniej więcej wiem o co kaman > szybę mam nowa bo ta która wyciolem oparłem sobie na fotelu na chwile i mi sie zesunęła powodując > dziurę i pękniecie szyby > udało mi sie kupić Nowke szybę nordgalss za 100zł > czyli spokojnie zastosować zestaw Boll na szybę i na karoserie primer po wcześniejszym > odtłuszczeniu i wklejać? nic innego nie stosować /.?? hehe i wyszlo najlepiej chociaz jestes 100do tylu, nic nie stosowac odtluscic przejechac primerem klej i gotowe
-
Jazda z nieważnym prawem jazdy
Ja jezdzilem 2,5roku z niewaznym prawkiem, jakos pisma z wk sobie nie przypominam, przy kontroli rutynowej wszyszlo. Pan policjant zabral kartonik i wystawil karteczke do wk. Zrobilem badania i w wk wyrobili nowy. Poinformowal mnie gliniaz ze musze to zrobic jak dobrze pamietam w ciagu 7dni. Bo spokojnie pozwolil dalej jechac
-
prosba o wycene
wejdz sobie na otomoto tam przy zakladaniu ogloszenia masz porownanie do innych i srednia cene za wyposarzenie i rocznik
-
Kosiara
> O, już nie robisz w branży medycznej? tam to tylko chwilowo bylem z powodow finansowych
-
Kosiara
> Nie wyobrazam sobie koszenia bez napędu. Zreszta naped napędowi nie równy - poprzednia miała na > przód i było jak mówisz - poślizg i czasem trzeba było ja i tak pchać bo koła nie ciągnęły. > Honda ma na tył i idzie jak burza nawet po mokrej trawie - kosze jedna ręka, a w drugiej > trzymam butelkę z piwem. tez nie wyobrazam sobie bez napedu zwlaszcza na tyl jest najlepiej bo im wiecej trawy w koszu tym wieksza przyczepnosc, chociaz zastanawiam ise nad zmiana kosiarki na stge multiclip (bo od dwoch sezonow tylko mulczuje) ciekawe jak to bedzie jezdzic bo tam FWD jest z testow w serwisie wychodzi mi ze slabo ale nie mialem jeszcze do czynienia z na w warunkach polowych > U nas jest gwarancja do końca życia - nawet jak sie za 20 lat połamie to dostanę nowy za darmo. frajnie u nas sie wypina gwarant na wszystko prawie > No właśnie to był mój problem - Toro nie było jakoś znacząco tańsze od Hondy a miało mniej bajerow, > jechało gorzej i wydawało sie mniej porządnie zrobione. Różnica w cenie była dosłownie $50 > To prawda, mój rzucał sie ostro, szarpał, ale nie palił nawet kropelki oleju po 7 latach. Teraz > służy u kogo innego i z tego co wiem nadal działa (11 lat!). A kosiarka była jakaś tania, > firmy Murray. i bedzie dzialac jeszcze co najmniej 5lat te stare silniki to nie to co kiedys. mialem okazje rozbierac dwa identyczne wydawalo by sie silniki BS 650 dolnozaworowa, jeden z przed 10 lat a drugi roczny, w nowym tlok byl polowe mniejszy (tz srednica byla ta sama ale "miesa" bylo mniej), w nowym zebatki do napedu walka rozrzadu byly plastikowe a w starej metalowe, ogolnie ten nowszy silnik nie wytrzyma juz 10l jak stary
-
Kosiara
> No właśnie to jest fakt - NAC ma "swoje" silniki firmy cinkcionk - ale ZTCW jest to kopia jakiegoś > silnika Hondy i faktycznie skopiowane są nieźle, bo też ten chińszczak spalanie ma naprawdę > malutkie. te silniki nawet pół hondy nie widzialy szmelc taki ze np potrafia sie rozkrecac korby w silniku
-
Kosiara
> Kosiarka Hondy to nie tylko silnik. To także niesamowity napęd z płynną regulacją prędkości, > podwójny nóż oraz superlekka obudowa z ich podobno niezniszczalnego plastiku. Dzięki temu > całość jest lekka i wygodna w obsłudze. Brałem pod uwagę kupienie Toro z silnikiem Hondy, ale > cena była niewiele mniejsza, obudowa była ze stali, nóż jeden a napęd szarpał. > Aha, silnik B&S jest świetny - miałem kosiarkę z tym silnikiem i 7 lat chodziła bez żadnych > problemów, zapalała od 1 szarpnięcia. Jedyny problem jaki zauważyłem to spore zużycie paliwa - > Honda pali mniej-więcej 3 razy mniej. naped ok fajny ale na trawie i tak masz zawsze uslizg kol wiec moim zdaniem nie warto przeplacac, jesli chodzi o ten ich niby niezniszczalny plastik to potrafi sie polamac i nie ma tego jak naprawic a metal co najwyzej sie wygnie. toro to naprawde dobre kosiarki ale pod warunkiem ze pochodza z serii pro wtedy sa nie do zniszczenia no i na alu korpusie, w polaczeniu z silnikiem kawasaki i sprzeglem noza, najlepsze sprzety jakie istnieja, niestety wada jest spora cena bo kolo 6kpln (mimo wszystko pare sztuk juz sprzedalem) siloniki BS sa trwale ale maja niska kulture pracy no i fakt klienci skarza sie ze wiecej pala niz hondy
-
wklejanie przedniej szyby
raczej nie, wyraznie pyta o klej na szybie Quote: Ale czy tym gruntem primerem smaruje sie tez stary klej na szybie czy wystarczy odtluscic acetonem z karoserii zawsze zdrapywalem do konca i po tym primerem > Koledze pewnie chodzi o klej na rancie karoserii. > Ja wklejałem nie usuwając do zera starego kleju i tym samym primer dawałem tylko na szybę.
-
Kosiara
tyle ze nie trzeba kupowac kosiarki hondy bo sa w chorych pieniadzach lepiej kupic cos innego markowego na silniku hondy bo potwierdzam silniki znakomite i cichsze niz inne ale niestety bardzo wrazliwe na zanieczyszczenia w paliwie
-
wklejanie przedniej szyby
niewiem jak kleilem szyby to zawsze nowe zakladalem
-
wklejanie przedniej szyby
Mi sie zdarzylo pare razy wklejac, zero filozofii. Zdejmujesz tapicere, wycinasz struna szybe dokladnie czscisz rame okna odtluszczasz szybe i rame, smarujesz specjalnym primerem walisz klej na szybe wstawiasz ukladasz lekko pukajac reka, wkladasz gumki wokolo szyby jesli takowe sa podklejasz od gory tasma zeby nie splynela i tyle
-
Kosiara
> Nie zdarzyła się taka awaria, by nie dało się kosić. > Mama starego Chińczyka z silnikiem B&S, kupioną za 500zł. > Z usterek - zmieniłem 2 kółka na nowe, bo rozsypały się łożyska. Kółka dostępne na Allegro. > Regulacja wysokości popsuła się, więc drutem zablokowałem w jednej ustalonej pozycji, a następnie > pospawałem elementy i dalej działa. > Silnik chodzi bez zarzutu hehe czyli mowisz ze czesci eksploatacyjne
-
Kosiara
> Jak ta Stiga reaguje na kamienie, powiedzmy frakcja 16-32 lub szkło? roznie ogolnie kilka sztuk mam na komunalce i lekko nie maja, ale sie trzymaja calkiem niezle, bylo by lepiej gdyby nie debilny czynnik ludzki
-
Kosiara
> Pojechałem do dilera Stiga, pomacałem, popatrzyłem i kupiłem "Chińczyka" > GTM 530 JIANGSU WORLD PLANT-PROTECTING MACHINERY CO. LTD. > w Polsce dystrybuowana przez P.P.H.U. "GRASS" Marta Łozińska sp. j. > Solidna obudowa, kosz z metalowym stelażem, opcjonalny wyrzut boczny i mulczowanie. > Bez napędu - za dużo jednak u mnie nasadzeń i klombów, więc zrezygnowałem z tej opcji. > Klasyczny silnik dolnozaworowy B&S 190 ccm serii 675 z opcją ready start. > Cena z olejem niewiele ponad 1400 zł > Czemu taki wybór - bo nowy model podobny jest do mojego starego "Chińczyka" - to się nazywa > przyzwyczajenie. > Teraz można do mnie strzelać teraz poczekamy az cos sie wysypie i w sezonie bedziesz czekal miesiac na naprawe albo lepiej
-
W czym moczyć stare brudne graty silnikowe?
> W oleju silnikowym czy jakimś rozpuszczalniku? > Chodzi o doczyszczenie i rozruszanie. wesco do mycia silnikow
-
Kosiara
bez napedu z napedem z godzine temu sprzedalem wlasnie taka z napedem
-
korzeń + podłoga
Rozmowa z rundapem w reku moze przyniesc zakladany skutek
-
Kosiara
> Jaki model eleltrycnzej (z napędem, min. 48 cm) byś polecał? Stiga ma fajna kosiarke na metalowym decu takim jak od spalinowki i silnik bezszczotkowy. Zestaw praktycznie nie do zajechania > Jeśli brnąć w spalinówkę (min. 54 cm), to co? Wszystko zależy od kasy mozna i exela na hondzie ze sprzeglem noza za prawie 4kpln