Zawartość dodana przez kjk
-
naprawa stacyjki
> Plus jest taki że wystarczy kupić nową wkładkę, oddzielić wewnętrzną część (tę z zapadkami i > kluczem) od zewn części, oryginalną wewn część z kluczem włożyć do nowej obudowy, i mamy nową > wkładkę ze starymi flakami a więc i starym kluczem. To ja mam dodatkowe pytania. Do mojej Astry (Gliwice edition) klucz ma prostopadłościenny grot z wydrążonym rowkiem - chyba podobny (identyczny?) jest w Astrze H. Czy wkładka w starszej wersji (z klasycznym kluczem) będzie nadawać się do tej operacji? I drugie pytanie: na popularnym portalu aukcyjnym jest sporo nowych "zamienników identycznych z oryginałem". Jak z ich jakością? Pozdrawiam, k.
-
jak przewieźć 6 rowerów i box 500L
> Porozkrecac troche rowery, to sie wiecej upchnie do srodka To jest sensowna ocja. Po zdjęciu kół, pedałów i błotników jezeli są rower zajmuje niewiele miejsca i da się upchnąć w środku. k.
-
Astra G - świeci kontrolka oleju po odpaleniu
> silnik 1.4 twinport, olej aktualnie mobil 5W50. Pozwolę sobie zauważyć, że do tego silnika GM zaleca oleje 0W30, 5W30, 0W40, 5W40. O Mobilu też ludzie różnie piszą i sporo podrób krąży... k.
-
Homologacja świateł w samochodzie z USA
> najciekawiej jest to rozwiązane w Mustangu Fajny bajer. Widziałem parę dni temu takiego w PL (z polską rejestracją). Ciekawe co na to nasza policja i diagności na przeglądach?
-
Homologacja świateł w samochodzie z USA
> BTW - czy w USA robi się też światła w sensie kierunkowskazy klasyczne, "europejskie"? > Czy wszystko ma te migające stopy? Z moich obserwacji w USA wynikało, że większość pojazdów (nawet dużych ciężarówek) ma zwykłe żółte kierunkowskazy. k.
-
peknieta na pol szyba - dojade do Polski ???
> W wielu krajach nikt się nie przejmuje pęknięciami szyb przednich, o ile nie ograniczają > widoczności kierowcy (czyli nie są spękane przed jego oczami) i ludzie jeżdżą. Masz na myśli kraje typu Somalia albo Afganistan?
-
Co o tym sadzicie ?
> Oddajac krew mozesz zmniejszyc liczbe punktów na swoim koncie To się nie sprawdzi. Jest mnóstwo ludzi którzy nie mogą/nie powinni oddawać krwi, nawet jakby bardzo chcieli. Wystarczy przeczytać wymagania dot. dawcy... k.
-
czym zmyć żywicę
> benzyna ekstrakcyjna > denaturat Zwyczajny denaturat powinien dać radę i nie ma co kombinować. k.
-
Sens mocnego auta w panstwie policyjnym
> brzmi jakby mu zabrakło momentu obrotowego w dolnej partii obrotów a nie KM A może zwyczajnie zabrakło techniki u kierowcy. W górach w Chorwacji i Rumunii widziałem tubylców śmigających starymi Zastawami i Daciami. Pod maską pewnie max 40KM... A górki miejscami dość ekstremalne. k.
-
Sens mocnego auta w panstwie policyjnym
> Wiesz, ja mam mocne auto w państwie bardziej policyjnym i nie narzekam Byłeś kiedyś w Szwajcarii? To, spośród znanych mi, najbardziej nieprzyjazny dla samochodziarzy kraj. Zdecydowanie bardziej niż USA. Kosmiczne mandaty (nawet za limit+5km/h), dziwaczne przepisy dot. parkowania i jeszcze parę innych rzeczy., k.
-
Montaż nadkoli astra f tył sedan
> Robiłem u siebie ze 2 lata temu na tyle: mocowanie na blachowkręty, brzegi bezbarwny > silikon(najpierw dobrze wyczyszczone/odtłuszczone) i na razie się trzyma. Panowie, silikon ma kwaśny odczyn i przyspiesza korozję. Chyba że użyje się silikonu neutralnego. k.
-
Wyjazd w długą trase nowym autem
> Mój znajomy na dniach odbiera nówkę z salonu (Astra J ) i zastanawia się czy jechać nim tydzień > później na wakacje za granicę (Chorwacja), czy jeszcze pojechać starym autem... Ech... Ludzie to mają problemy k.
-
Nie podobają mi się zabytkowe blachy...
Kolejne pomysły na skok na naszą kasę, i to wymyślone nie przez rząd a komercyjne firmy z renomą . A swoją drogą, ciekawe, kiedy będę mógł moją Astrę G zarejestrować jako zabytek k.
-
rowery na hak
> jak dla mnie 3 podstawowe minusy: > - trzeba zakładać dodatkowe oświetlenie, bo fabryczne jest przysłonięte Platforma ma swoje światła, na stałe. > - w razie złapania kapcia, musisz na drodze zdejmować rowery, i odpinać bagażnik, zeby wydobyć koło > zapasowe To się zdarza raz na 100000km, więc bez znaczenia. > - niech ktoś przywali od tyłu, to nie dość że auto mocno zniszczone, to jeszcze rowery, za które > nikt Ci nie zwróci kasy (no chyba, że wozisz takie za 200 zł) Jak ktoś mi w jedzie w tyłek, to nie ma takiej opcji, żeby nie zapłacił, ale to już zmartwienie mojego prawnika. Poza tym, widząc rowery na haku ludzie raczej zachowują większy niż normalnie odstęp. k.
-
rowery na hak
> wogóle mnie to nie dziwi Mimo wszystko, jak dla mnie, plusy bagażnka na hak przeważają. Nie wrócę już do rowerów na dachu. k.
-
rowery na hak
> przecież napisał, ze takie jak bez bagażnika..... > akurat w to niebardzo wierzę, ale to nie moje paliwo, więc nie bede sie tu wychylał Mi z rowerami na haku pali co najmniej pół litra na setkę więcej. k.
-
tarcze z Vectra C w Astra G
Jak dla mnie, używane tarcze to jednak za duże druciarstwo. Nie da się znaleźć czegoś nowego w rozsądnej cenie? k.
-
rowery na hak
> a to nie jest tak, że jeśli chcesz się dostać do bagażnika, to nie demontujesz tylko odchylasz na > haku ? Tak, ale np. w moim Thule trzeba odkręcić dwa motylki co jest trochę upierdliwe. Więc zazwyczaj wolę dostawać się przez tylną kanapę. k.
-
Folia ochronna na lakier
> kanape w chacie tez masz w folii? W domu to przede wszystkim pilota od tv
-
Koniec dowodu rej.
> Dodać do tego jeszcze myśleć i wystarczy. Z Amerykanów nadal się półgłówki śmieją, że to kraj > idiotów. To błędny stereotyp. Gdyby ze statystyk amerykańskiego szkolnictwa wyłączyć różnych kolorowych imigrantów (którzy od paru pokoleń żyją z zasiłków i w dużej części lądują w końcu za kratami) to okaże się, że kształcą tam nie gorzej niż europejska czołówka. k.
-
Koniec dowodu rej.
> Materiał jest zbyt duży > i należy pójść w specjalizację zapewniającą czas wolny uczniom W tym kierunku zmierza reforma oświaty - nauczyć czytać, dodawać i języka obcego. I powstaje źródło taniej siły roboczej... > się nie da). Jak ja > byłem uczniem nie było fizycznej możliwości ogarnąć tego wszystkiego bez trików. To, że Ty nie ogarniałeś nie znaczy że się nie dało k.
-
Koniec dowodu rej.
> ciekawe jak sobie radzą w innych krajach Też jestem ciekaw. Np. w USA jak wypożyczałem samochód, to za dowód rejestracyjny służył jakiś skserowany (!) świstek papieru. k.
-
Załapałem się na gradobicie
> Wyciąga się jedno czy dwa wgniecenia. Sito po gradobiciu to zawsze będzie szpachla i nowy lakier na > masce i dachu. Ale co w tym złego? Nieprawda. Widziałem samochód który miał ponad 20 wgniotek, na masce i dachu. Wszystkie zostały wyciągnięte idealnie, absolutnie bez śladu. k.
-
Koniec dowodu rej.
> 50zł na sześć lat, czyli jakieś 8.50 rocznie. To jest złupienie? Rzecz w tym, że nasze pazerne państwo stopniowo wprowadza tysiące tego typu pozornie niewielkich danin, w sumie wyciągając nam z kieszeni całkiem spore pieniądze za różne bezsensowne kwitki i pieczątki. Dolicz do tego jeszcze stracony czas. k.
-
regulacja podświetlenia zegarow - mozna dodac? diody smd ?
> diody nie maja regulacji, swiecic musza cały czas tak samo A to dlaczego? Charakterystyka prąd-jasność jestk inna niż dla żarówek, ale jednak regulować można. k.