Zawartość dodana przez Lawnowerman
-
Dla niedowiarków - banka w szkopskiej Fabii pękła
Albo koleś jest jakimś kurierem albo to ściema. Liczac, że jeżdził dzień w dzień 13 lat to musiałby robić 200km dziennie. Odliczając, że pewnie nie jeździł w weekandy, miał urlop i były jakieś śiwieta państwowe w DE to muiałby coś koło 350km dziennie robić. I nigdy nie chorowac, nie robić przegladów itp. Taki przebieg jest realny jak 3 taxiarzy całą dobę jeździ a nie jak facet który musi spać, jeść itd. Zauważcie, że nie pokazali jak wygląda środek - mam w domu taką po 100 tys to widac jak wyslizgane są kiera, fotele itp. plastiki.
-
Passat b5 2.8
Jeżeli nie jest to instalka II gen. to bym brał
-
61km/h na 50km/h
Straz miejska czy policja?
-
prośba o teoretyczna wstepną diagnozę usterki
Jacek prawdopodnie dwumas docisk i wysprzeglik
-
Jak się przygotować do długiej jazdy w nocy
> Mnie rodzice włóczyli po KDL-ach (jak akurat można było, to o Jugosławię zahaczali) - bo tylko tyle > się dało, Pamiętam autostardę pod Berlinem 80-ty któryś rok i 126p z przyczepką i takie płyty betonowe na których kashlak robił dup,dup, dup i znowu dup, dup, dup [3 osie były] Matka się zhaftała a ja śpiewałem 4-pancernych
-
Jak się przygotować do długiej jazdy w nocy
> gratuluję podejścia do sprawy - widać z tobą tak robili > bo moje pamiętają wycieczki tak mniej więcej od 2 roku - przypomijają sobie różne fakty o których > my zapomnieliśmy , a od 3 roku to już pełna świadomość gdzie byli i co widzieli U mnie podobnie. Dzieci jeżdżą od urodzenia. Wszędzie robimy zdjęcia, filmy i potem puszczamy dzieciom, żeby sobie przypominały, oglądały jak były mniejsze. Z synem byliśmy w Turcji jak miał 1.5 roku. Do dziś pamięta zjeżdżalnie w tęczowe kolory i dystrybutory z sokiem obok.
-
Jak się przygotować do długiej jazdy w nocy
> Jasne... Mam w powazaniu czy mi wierzysz czy nie. To, że czegoś Ty nie potrafisz nie znaczy, że ktoś inny nie może umieć > Noca na pustej autostradzie i z wlaczonym tempomatem po kilkudziesieciu kilometrach nie ma > znaczenia z jaka prędkością jedziesz - wszystko staje sie tak samo monotonne. Poiwedz po prostu, że auto Ci nie wyciaga 180 > Jadac szybciej co najwyzej jest trudniej w pas trafic gdy juz sie zaczyna zasypianie. Nie mierz każdego swoją miarą
-
Odpowiedzialność warsztatu za szkody powstałe na samochodzie
> Tak samo musisz zapłacić jak ja muszę wydać zgadza sie ale nie mozesz mu zatrzyamc w zastaw auta jak nie zaplaci.
-
Jak się przygotować do długiej jazdy w nocy
> Jak dlugo jestes w stanie jechac 180km/h? Tak długo jak jest droga która na to pozwala. Próbowałem wolniej i jest gorzej. > Pomijam fakt, ze ciezko taka predkosc utrzymac jadac do Chorwacji... Pisałem ogólnie, nie jechałem nigdy do CH. Po prostu taka przypadłość - jak miałbym jechać 90 to bym umarł po 1h. NIe wiem mam chyba takie ADHD samochodowe.
-
Jak się przygotować do długiej jazdy w nocy
>Jeszcze trzy uwagi z mojej strony. >Wyłap moment przy którym jazda w twoim aucie "nie męczy". Bardzo >istotnym czynnikiem jest tu dla mnie prędkość (i oczywiście rodzaj drogi-bo to >jedno z drugim związane). Tzn ja wolę w którymś z moich konkretnych >samochodów poruszać się 130-140 po autostradzie niż 160 i więcej (niby >tylko 10-20 km/h różnicy), ale jazda na dłuższa metę wtedy tak nie męczy... >chodzi o szum, konieczność skupiania uwagi bo podmuchy, zmieny pasów, >omijanie, mniej czasu na reakcję itp... U mnie z kolei na odwrót. Im szybciej tym lepiej mi się jedzie. Przy 130 bym zasnął. Przy 180 jestem skupiony.
-
Odpowiedzialność warsztatu za szkody powstałe na samochodzie
> Dokładnie tak. Generalnie tak, ale auto musisz wydać , nawet jak nie zapłaci
-
Jak się przygotować do długiej jazdy w nocy
IMO bezsens i niepotrzebne ryzyko. Jeżeli pytasz to znaczy, że nie jeździsz w nocy. Jazda w takich warunkach jest męcząca, ludzie mają złe światła, możesz słabo akomodować. Trasa jest lepsza ale musisz być nocnym markiem, zeby wytrzymac tyle h. Jeżeli szkoda Ci urlopu to ja bym pojechał w piatek po południu, przespał sie w PL i ruszył koło 4-6 rano. Komfort Twojego dziecka nie jest wart ryzyka was wszystkich.
-
Q VeeDub a raczej jej brak... Innowacja ;-)
> szach mat Czytaj całość a nie troluj, bo ktoś napisal pupa.
-
Q VeeDub a raczej jej brak... Innowacja ;-)
> ale gdzei iskra? w dieslu...? Dobra - uprościłem. Założyłem, że auto napędzane bezyną po odłączeniu akku padnie bo alternator się zjara [diody] ew. komp odetnie. Stary diesel a'la W123 po odpaleniu będzie chodził aż się nie skończy paliwo.
-
smierdzi jak sie daje w palnik
Uszczelniacze? Dziura w kolektorze? Odpowietrzenie skrzyni korbowej?
-
Q VeeDub a raczej jej brak... Innowacja ;-)
> Nigdzie nie wysyła bo to nie jest radiostacja A z czego się iskra robi ?
-
Q VeeDub a raczej jej brak... Innowacja ;-)
> Takim cudem że przy pracującym silniku napięcie w instalacji pochodzi z alternatora a akumulator > jest tylko odbiornikiem No ale prąd chyba też wysyła nie? Nie pisz takich głupot bo ktoś to vzyta i pomysli, że akku jest potrzebny tylko na rozruch >tak samo jak np. radio. Jak wyłączysz radio podczas jazdy to silnik > zgaśnie? Nie, ale jak odłącze akku to tak. > Poza tym odłączenie aku podczas pracy silnika w każdym samochodzie grozi poważnym uszkodzeniem > elektroniki z powodu mogących się pojawić wahań napięcia z powodu zbyt małego obciążenia > alternatora. ALe ty masz zatrzymać auto w sytuacji awaryjnej a nie martwić się czy się altek spali.
-
Q VeeDub a raczej jej brak... Innowacja ;-)
> , nie widzialem, i nawet nie wiem czy ktos sprawdzal. Facet jest jednym z kilkunastu na forum > veedub z takimi problemami. Wszyscy, z tego co czytam, pojechali do dealera. Nie znaleźli akku ?
-
To i ja zapytam - taxi
touran 1.9 ?
-
Q VeeDub a raczej jej brak... Innowacja ;-)
> Ach, nie dziala (nie wiem nie widzialem, wg wlascicieli)-, slowo klucz alternator, silnik dalej > chodzi. Jak odłączysz akku ??? Jakim cudem? To nie diesel sprzed 40 lat
-
Mercedes Benz E200 W210
No i jeszcze koszt instalacji
-
Q VeeDub a raczej jej brak... Innowacja ;-)
> Pozostaje pytanie, jak wlaczyc silnik? Hamujesz. Stajesz. Skrzynia na P. Odłączasz akku / dzownisz po lawete
- Co byście wybrali...
-
Wartość OC a zaznaczone opcje w formularzu.... ?
> No to popatrz jak miałeś na starych polisach. Obstawiam, ze jak miałeś starą do 5 to nową zaczynasz > od 6. Tak od 6 do 5 > Poprzednie OC wypowiedziałeś oczywiście? Tak - dziś poszło mailem i pocztą
-
Wartość OC a zaznaczone opcje w formularzu.... ?
> A zmieniasz firmę? Tak