Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lawnowerman

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lawnowerman

  1. > no i co z tego, że ma te 6mm jak już guma zaczyna twardnieć i sporo właściwości się traci. > Jak dodasz do tego płytszy bieżnik, mniejsza powierzchnię lamelek to wychodzi, że one i tak są > bardziej zdradliwe. > Jak ktoś nie wykręca ca 20kkm rocznie to takie 2kpl dobrych opon wystarczą na 6-7lat i wywalisz je > przez starą gumę, a nie przez zużycie No ale licząc tak to masz: Zakładamy 9 mm na start + 1 mm na sezon zjechania Zimówka/Całoroczna po 1 roku 8mm / 7 mm po 2 roku 7mm / 5 mm po 3 roku 6mm / 3mm [lato jeszcze dojade - zima śmietnik] po 4 roku 5mm / 8 mm [nowa opona] czyli generalnie w zimie mam cały czas oponę dedykowaną na zimę + więcej bieżnika
  2. > Amerykanie (którzy wbrew stereotypom, wcale nie są tacy głupi ) jakoś nie dali sobie tego wmówić - > w cywilnych samochodach prawie wszyscy używają opon całorocznych. W USA nie brakuje rejonów, > gdzie zimy są ostrzejsze niż u nas, a zimowe utrzymanie lokalnych dróg na prowincji - takie > sobie.... A dali sobie wmówić, że pizza to warzywo ..... Dziwny naród
  3. > no i co z tego, że ma te 6mm jak już guma zaczyna twardnieć i sporo właściwości się traci. Nie przesadzajmy po 3-4 latach? > Jak dodasz do tego płytszy bieżnik, mniejsza powierzchnię lamelek to wychodzi, że one i tak są > bardziej zdradliwe. No ale licząc tak to masz: Zakładamy 9 mm na start + 1 mm na sezon zjechania Zimówka/Całoroczna po 1 roku 8mm / 7 mm po 2 roku 7mm / 5 mm po 3 roku 6mm / 3mm [lato jeszcze dojade - zima śmietnik] po 4 roku 5mm / 8 mm [nowa opona] czyli generalnie w zimie mam cały czas oponę dedykowaną na zimę + więcej bieznika > Jak ktoś nie wykręca ca 20kkm rocznie to takie 2kpl dobrych opon wystarczą na 6-7lat i wywalisz je > przez starą gumę, a nie przez zużycie Prędzej po 5-6 wywalisz z nudów
  4. > właśnie nie, bo za 210zł nie kupisz zimowej GY, kupisz jakiegoś uniroyala czy firestone Kupowałem UG7+ [jeżeli dobrze kojarze] za ~ 800 zł w zeszłym roku koledze z pracy na gruperze > jeśli ktoś rozważa zakup całorocznych, to raczej jest to rozwiązanie budżetowe - nie kupuje opon z > górnej półki > i tutaj idealnie wpasowuje się navigator2, ma niezłe możliwości za niską cenę Nie neguję. Którąś zime pozyczłem od kumpla Hondę Civic na dębicy frigo - szła przez snieg jak ratrak. > ogólnie całoroczne są droższe od sezonowych, między innymi dlatego zrezygnowałem z zakupu > mam drugi kpl felg, mam gdzie trzymać, zmianę robię sam pod domem, a robiąc 20kkm/rok zdążę zjechać > 2kpl w 4-5lat No mniej więcej. Ja staram się po 4 latach wymienić na pewno zimowe [ale to raczej psychologia] a letnie po 5. Zimówka wyraźnie gorzej pracuje w śniegu po takim okresie. Trochę mi to pewnie niweluje 4x4 ale i tak czuć.
  5. > no nie przesadzaj, 2-3lata temu w grudniu temp były na poziomie +10* w dzień. > Pamiętam jak sam przekładki robiłem przed świętami i tylko po to żeby się nie babrać potem. > I tak samo nie raz początkiem marca wrzucałem lato bo już było za ciepło na zimówce się pływało No ale generalnie jest to wyjątek. Ja zmieniam 1 listopada i 1 marca przeważnie. Zimówce nic nie będzie jak będzie +10 Oczywiście jak przelecisz się authobanem 270 km/h na niej to pewnie tak. Ale do 100 km/h nic jej nie bedzie
  6. > hmm, ale czemu porównujesz najdroższą oponę z jakimś średniakiem ? Porównałem całoroczną GY z zimówką GY > zobacz na cenę navigatora2 i już Twoje obliczenia wyglądają inaczej > nawigator2 w tym rozmiarze kosztuje 190zł, czyli podobnie jak tania (nie najtańsza) zimówka ok. ale tylko w PL oponach. W jakiejkolwiek zachodniej różnica sięga średnio 30%.
  7. > Zgadza sie, tak od 4mm nadaja sie juz tylko na letnie. > Choc to raczej ich zaleta ,bo opony zimowe po zjechaniu do tych samych 4mm nadaja sie jedynie na > smietnik > Nie ma musu ,ale rozsadek nakazuje > Niewiele droższe > Trzy sezony bez przekladek ,to w przypadku moich alusow, jakies 600zł oszczednosci > Jakby nie patrzeć prawie dwie nowe opony za darmo > Cena goodyear Vector 5+ to około 330zł/szt > Podsumowując: komplet (dla mnie komplet to 4szt) kosztuje 1320zl. Po odjeciu 600 stów wytarganych z > kieszeni wulkanizatorow pozostaje do zapłaty 730zł. > Moim zdaniem good deal Najtańszy całoroczny goodyear 195/65/15 kosztuje 300 zł - odpowiadający mu rozmiarem zimownik 210 90 zł x4 = 360 zł Możesz sobie za to kupić komplet felg stalowych. Przez 5 lat spokojnie zimówkę eksploatujesz od 8 [?] - nie wiem czy nowa ma 8 czy 9 mm do powiedzmy 4 mm W tym czasie kupiłeś już 2 komplety całorocznych ~ 700 w plecy Ja na prawdę nie negują opon całorocznych - bo do auta jeżdżącego TYLKO po mieście sam bym kupił. Ale jeżdżąc w trasy + w góry autem z napędęm na jedną oś IMO bzdura. Ktos napisał: _____________________________________________________________________________ Opona całoroczna aby być taka jak zimówka musiała by być mieka do -30 st. twarda w +40 st, mieć cichy bieznik, dobrze odprowadzać wodę i mieć agresywny beiżnik na zimę. Czyli rzeczy wzajemnie się wykluczające.... Wg. mnie aby opona była na cały rok musi mieć: - agresywny bieżnik - być miękka zimą czyli generalnie oponie całorocznej bliżej do zimówki? _______________________________________________________________________________ nawet zakładając że mam teraz 4x4 to mam gdzie przechowywać koła, stać mnie na 2 komplety i uważam to za bezpieczniejsze.
  8. > Moze ma ,a moze nie ma. Wystarczy ,ze zrobi sie w srodku "zimy" przez tydzien czy dwa 10+ a > wypadnie akurat kilka dłuzszych tras i po oponach > Zjechałem tak całkiem dobra zimowki na odcinku 1200km przy temperaturze 10-15 stopni Nie znam takiej temperatury z m-cy listopad -luty. Może mieszkasz w innym kraju? > O ile dwa komplety felg były za darmo Jeden dostałeś z autem jakbyś nie zauważył > Zdefiniuj znaczenie słowa "lepsze" Przedstawiasz oponę całoroczną jako coś a'la perpetum mobile. Opona jak pisali poprzednicy o biezniku idącym w kieunku zimowym, raczej miękką - żeby zimą jakos to jeździło. Jednoczenie ma być cicha i odporna na wysokie temperatury. Kwadratura koła? > Snieg, woda, suchy asfalt, -15, +10 ........ > W ktorych warunkach bedą lepsze ??? Zimówki czy letnie?
  9. > Zgadza sie, tak od 4mm nadaja sie juz tylko na letnie. > Choc to raczej ich zaleta ,bo opony zimowe po zjechaniu do tych samych 4mm nadaja sie jedynie na > smietnik ok. ale pamietaj, ze po 3 sezonach zimówka ma powiedzmy ~6 mm czyli realnie masz jeszcze 1-2 lata jazdy A całoroczna jest do wywalenia. > Nie ma musu ,ale rozsadek nakazuje > Niewiele droższe > Trzy sezony bez przekladek ,to w przypadku moich alusow, jakies 600zł oszczednosci > Jakby nie patrzeć prawie dwie nowe opony za darmo > Cena goodyear Vector 5+ to około 330zł/szt > Podsumowując: komplet (dla mnie komplet to 4szt) kosztuje 1320zl. Po odjeciu 600 stów wytarganych z > kieszeni wulkanizatorow pozostaje do zapłaty 730zł. > Moim zdaniem good deal Jak masz drugi komplet felg deal bez sensu. Mam zimówke które są lepsze w zimie niż Twoje całoroczne i mam je dłużej przynajmniej 2-3 lata.
  10. Lawnowerman odpowiedział mysiorek na temat - Motokącik
    > Tak samo można dowiedzieć się telefonicznie, wręcz wskazane jest by po zakupie zadzwonić i zapytać > o polisę. Niekoniecznie muszą Ci powiedzieć. Mi nie chcieli powiedzieć czy polisa jest zapłacona w całości czy na raty. Finalnie dostałem tylko kwotę rekalkuacji
  11. Jeżeli masz 4WD jak najbarziej ok Jak masz FWD/RWD jeździsz w mieście i nie jeździsz w zimie w góry ok. Jeżeli żadne z powyższych daj sobie spokój. Były już wyliczenia robione. W okolicy 3 sezonu nadają się już na letnie tylko. Więc musisz kupić drugie. Są droższe od zimówek więc argumentem jest tylko nieprzekładanie felg/opon i brak miejsca do przechowywania.
  12. Nie chce mi się odpisywać na każde Twoje słówko, bo jak widzę lubisz łapać za każde. Byle byś postawił na swoim. Napisze krótko, bo może w zacietrzewieniu nie doczytałeś. Kupując Octe z przebiegiem 300kkm bo w te 3 jedyne na mobilede nie wierzę jakoś masz w takim aucie 3 rzeczy które się wyesploatowują. Turbo, wytryski, dwumas. tych 3 rzeczy nie ma [oprócz wtrysków ale tu działają jako ekspert motoryzacyjny przede wszystkim mniejsze ciśnienia jak i mniejszy przebieg] focus 1.6. I ma 200 tys mniej przebiegu. Jak dla mnie EOD z Tobą.
  13. Jeżdżąc każdym z tych autek powiedziałbym, że Focus ma najfajniejsze fotele + ogrzewana szyba przednia + prowadzenie. Octa ma wujowe fotele, gorsze materiały. Volvo jest ładne, najwięcej chyba miejsca z tyłu. Najładniejsza deska rozdzielcza. Jeżeli masz mieć to auto do pracy to wybrałbym Octe. Masz najwięcej tanich części i najmniejsze spalanie. Dużo zamienników, używek. W kombi chyba tez największy bagażnik
  14. > I co Ci tam wychodziło? Bo ja zawsze robię odwrotnie...dzielę litry przez kilometry mnożąc x 100 > wychodzi mi spalanie na setkę, a u Ciebie? Mi wychodzi, że jesteś agresywny broniąc auta marki, którą "kochasz" > Więc teraz odnieś się do foki i zobaczysz, że różnice są takie jak pisałem powyżej. Odnosiłem się, że mieście Octa spali 7 a Focus 1.6 spali 8. Czyli 1 litr różnicy. Zakładając 30.000 km to 300 setek po 1 litrze czyli 300x6 daje 1800 zł ? Oczywiście cały czas zakładając, że w Ocie nic sie nie zepsuje. > Myślę, że nie śnię. Skąd wziąłeś ilość właścicieli? Z karty pojazdu? >To raz, dwa-że przecież auto sprawdzasz przed > zakupem, wydając 200zł masz takiego tedeika przeoranego wzdłuż i wszerz, łącznie z ciśnieniami > wtrysków, ciśnieniem turbiny, zawiechy,komputerem itd. ok. a jak się zepsuje po ? To co? Dlaje pytam nie naprawiasz? Cały swój wywód opierasz na bezproblemowej Ocie w momencie zakupu. A ja na eksploatacji. > Co znaczy byle jaki olej w odniesieniu do 90 lub 110KM TDI?Trzeba być niepełnosprytnym by > spierniczyć ten silnik przy pomocy oleju... To był przykład. Każdy silnik można zajechać. Może jechał kiedyś bez płynu chłodzącego, może remont na sztukę zrobił Wiesz to? > Teraz podaj mi co ile tyś zmienia się dwumas w tych silnikach, bo ja nie znam nikogo co zmieniał, a > miał auto z pewnym przebiegiem. Gdzie tak jak napisałem w autach nowożytnych powiedzmy gdzie > silniki weszły po 2004-5r to standardem jest do 180 tyś. To teraz ja zapytam. A ty wiesz kiedy się zmienia? I co będzie jak się wykicha? Nie zmienisz? Zmienisz. Więc musisz brać pod uwagę, ze będziesz może musiał wydać kasę. To nie rozrząd, żeby wiedzieć kiedy był i będzie. > Jedne pieniądze a po co zmieniać fabrykę jak to starcza na te 180 tyś czy więcej...dla przeciętnego > zjadacza chleba to tyle km że nie zrobi tym autem tyle. Ale ty jesteś już 2/3/4 właścicielem - nie wiesz co było w aucie. > ALH Miał zmienną > No skoro może go to czekać w dieslu to w benie też, niby bena mniejszy przebieg o połowę, za to > diesel przystosowany jest do wyższych przebiegów Nie jesteś w stanie stwierdzić ile km wytrzyma dany silnik. Nie neguję, że zrobisz pewnie 500 tys bez niczego po autostradach w DE gdzie auto jedzie stałą prekościa. IMO nie zrobisz tego samego w polskim mieście. I nie mów, że po 500 tys wytryski turbo i tp. bedą jak nowe. -poddałem tu tylko pod wątpliwość racjonalność > Twojej wypowiedzi. Sprawdzając auto przed zakupem można wiele wyeliminować i nie martwić się, > że jutro wstanę i będzie zepsuty wtrysk Nie możesz być pewien. Możesz być pewien, że w momencie zakupu mechanik [ktoś wynajęty przez Ciebie] sprawdził dany element na tyle ile umiał i miał narzędzia. Co będzie w 20 sek / 1 dzień / 1 km/ dobę itd. później wie tylko Pan Bóg. >(mowa o tdi cały czas, bo tdci może tak być lub inny > CR). Dlatego proponowałem benzynę > Druciarstwo można wyczuć z daleka, Jaki drut ma zapach? >jeszcze raz piszę-kupując auto się je ogląda a nie kupuje drogą > wysyłkową. patrz wyżej > Nie zdziwiłbym się, wystarczy wiedzieć jaka jest budowa 2masu i na czym polega jego uszkodzenie by > wiedzieć, że nie jest to popsucie w danej chwili tylko pewien proces zużywania, który > postępuje. Pomijamy tu usterkę spowodowaną poluzowaniem się czegoś lub wadliwej części. Ale wiedza jak działa ani samo działanie dwumasu w trakcie sprawdzania nie gwarantuje, że w przyszłości [bliżeszj lub dalszej] skefi się on. > > Znajdziesz 10 letnią Octe < 200kkm przebiegu za Z tych ogłoszeń realne są 3. Reszta jest po wypadkach, zepsuta itp.
  15. > Ja się pytam gdzie są krajowe auta skoro 90% ogłoszeń to sprowadzaki. Rozchodzą się wśród znajomych, rodziny. Dopóki nie przejechałem przez niemcy i holandię nie zdawałem sobie sprawy jak duży przebieg można zrobić dziennie. Zrobienie 300-700 km nie jest żadnym problemem. dojazd do pracy 100km w jedną stronę to luzik. To licząc, że 200 zrobisz dziennie z palcem w wydechu to zrobienie w 3 lata 250 tys to jest standard. Więc w 10 latku to ja się nawet nie pytam. 700 tys ? Oglądałem raz takie audi co kumpel przywiózł i maił chyba 4 lata i 600 coś tys km. To zaczyna być realne
  16. > Miałeś że tak mówisz?Miałem 4 TDI oct 90KM, A4-115KM,Passat B6-105KM, Passat 110KM, po znajomych > jeździ kilka-7 litrów to w Wawie w korkachna krótkich odcinkach z klimą, Jeżdziłem i tankowałem pod korek. Umiem podzielić km przez litry. Golf 4 ALH wychodził 6 [bez klimy - miasto długie odcinki] Octa 1 ASV + program 7-8 litrów z klimą po mieście w trasie okolice > 5litrów na klimie przy jeździe do 130. W trasie w/w Octa 3.7 litra w nocy 90 km/h W warunkach w których octavia będzie spalała 7 focusowi > trzeba liczyć ponad 10litrów i to tak realnie. Więc te moje spostrzeżenia nie są takie z > palucha wyssane. Nie negowałem. > Po 1 to nie jest żaden zysk, a oszczędność jedynie... Porównałeś koszty 2 aut. To co zaoszczędzisz na tym drugim to zysk Po drugie, w żadnym z tdików, które miałem nie > robiłem turbo, ani wtrysków-one wytrzymują po 500tyś bez większego zmęczenia, Myśle, że śnisz. Po 4 wł. z których każdy dbał i gasił jak wystygło ? chyba, że ktoś > im się przysłużył, Wystarczy, że nie dbał, lał byle jaki olej, przeciągał przeglady. itd. dwumas zmieniany był tylko w B6 przy przebiegu ok 180 tyś, więc standardowo > dla nowszego typu aut. Dwumasy w tych dieslach są , ale tak jak by ich nie było, nie znam > nikogo co zmieniał w takim aucie, a znam jak pisałem z przebiegami ponad 400 tyś... Ale jak zmieniasz to 2 tys idą papa Albo konwersja na jednomas. >Turbo jest > albo proste bez zmiennej geo Realnie tylko AGR >, albo ze zmienną geo, Wszystkie inne >ale nie ma bolączek żadnych, więc założenie > że trzeba będzie to wymienić w najbliższych 100 tysiach jest błędne, jeśli prawdziwe, to > trzeba też założyć, że w benzyniaku zmienimy cały układ paliwowy, z wszystkimi lambdami etc, Nigdy nie słyszałem, zeby ktoś wymieniał. Po za tym zapominasz, że w/w benzyniak bedzie maił ~1/2 przebiegu vs. w/w Octa To po co ma wymieniać? > bo przecież nikt prezentu nie zrobi i nie powymienia...Nie rozumiem o jakich prezentach > mówimy, na logikę-coś jest w aucie do wymiany-zamierzam jeździć-robię, sprzedaję-daję cenę > niższą i niech kolejny sobie zrobi, ty chyba w PL dawno nie byłeś? >przecież dwumas nie psuje się z dnia na dzień, Byś się zdziwił >40 tyś > zrobiłem od momentu gdy zaczęło być go słychać, wtryski czy turbo jak są trefne to widać przy > oględzinach, A jak po ? To co nie zrobisz? > Znajdę taką z przebiegiem poniżej 200 tyś (oryginalnym) wyłóż tylko normalne pieniądze za takie > auto, czyli cenowo będzie z tych wyższych z danego rocznika, sugerując się polskimi Znajdziesz 10 letnią Octe < 200kkm przebiegu za <15 tys ?
  17. > Tylko chyba ciężko będzie się poruszać autem wyrejestrowanym i nieubezpieczonym! Na miejscu tego nie zrobi? IMO przede wszystkim prawnik, żeby zobaczyć, czy to przetrzymanie było legalne. Jeżeli nie sądzić się o kasę. Jak pisał, że na części i to po co mu przegląd ? laweta i do warsztatu.
  18. > Focus prowadzi się najfajniej ale benzyna nie jest wg mnie dobrym rozwiązaniem, 30 tyś/rok spalanie > diesla w tdi 6l/100km (i to bez oszczędzania) przy tym samym obciążeniu i prędkościach taki > focus spali 8-9l/100km. > różnica 3300-4950zł rocznie na samym paliwie-wg mnie daje do myślenia. no z klima i dynamicznie to bardziej 7 takie tdi. jezeli bys nic nie robil przy takim tdi to masz racje. ale biorac pod uwage przebieg i tego ze popdzedni wlasciciel raczej nie zrobi ci prezentu to jak dodasz np. wtryski, sprezarke i dwumas to w tych 4 zysku ledwo sie zmiescisz. Po za tym znalzeienie focusa abh mial z 150-200 tys jest imo realne. kilka m-cy temu kipowalem z kumplem i mial 130 tys. A Octe znajdziesz < 300 tys km?
  19. Szukaj konkretnego egzemplarza a nie modelu. IMO szukalbym Focusa bo prowadzi sie najfajniej z nich wszystkich. Moze poszukaj benzyny jakiejs malej. 1.6 w fordzie daje rade
  20. 200 zł za 4 opony???? No to bież te co mają więcej mięsa. Natomiast jeżeli chcesz się bujać więcej jak 2 lata to kup nowe. http://www.ceneo.pl/Opony_letnie;0112-0;szukaj-165+70+14;n130.htm Za 400 zł masz komplet nowych
  21. Jeżeli nie cieknie do środka to IMO jak najbardziej. Kwestia ceny.
  22. IMO wydaj trochę kasy na prawnika i niech on się tym zajmie. To w końcu oni nie dochowali staranności nie ty. Mieli adres mogli wysłać list.
  23. Jeżeli kupujesz na 10 lat tak. Jeżeli na mniej to nie - bo to najgorzej sprzedawalny kolor, widac każdy syfek
  24. Jeżeli Ci nie obciera to IMO konskewencje prawie żadne. Może Ci szybciej zużyć sie zawieszenie, może większy promień skrętu. Przeguby dostaną w pupę bardziej, sprzęgło może? Ale generalnie jest to niemierzalne - może 10% albo 7% a może 30%
  25. Jeżeli masz garaż, umiejętności [robiłeś już to], czas, narzędzie i w razie niemca drugie auto, żeby pojechać po częsci/pomoc/jutro do pracy . Wymieniałem ostatnio z kumplem w jego aucie i na jednej stronie z przodu utknęliśmy na tłoczku który się nie chciał cofnąć. Po 2h i dużej ilości specjalistycznej chemii, pukania, pompowania itp. bzdur tuszyło. Ale jakby rozgrzebał sam pod blokiem to pupa.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.