Skocz do zawartości

FAQ, spalanie ....


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

> No nie... Toz te R6 pali mniej niz moja byla Epica w klekocie

> Sprawdz na stacji benzynowej. Toz to nawet mniej pali niz Yariska mojej

Napisałem przecież, że jazda była w trybie eko (drogi 2 klasy, brak ruchu i prędkości 70-90 raz, że szybciej się nie dało bo kręto i dziurawo, a 2 że blisko gmin Kęsowo i Biały Bór, więc za każdym zakrętem fotoradar straży wiejskiej wink.gif)

Z całej trasy spodziewam się wyniku 7-8, bo po drodze było ponad 150 km autostrady a tam spalanie koło 9.

Ps. nie wiem z ilu ostatnich km komp Epiki zlicza średnią spalania, ale nic w nim nie resetowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Budapeszt - Bedzin, srednia predkośc 87,5 km/h, srednia z tankowania 5,47l/100km, srednia z komputera ponizej.

285963926-zdjecie.jpg

Potem go poprawilem na trasie Bedzin - Krakow, ale w drodze powrotnej załczyło się wypalanie i z sukcesu 5,3l/100km zrobiło się znowu 5,9l/100km

post-115536-14352516367615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa spostrzeżenia.

1. Też chciałbym mieć takie wyniki spalania beksa.gif Zwykle mam w granicach 6,8-7,2 ( z klimą prawie cały czas), ale ja mam NoPb zlosnik.gif

2. Zaye......e dużo paliwa wozisz..... tak samo jak ja waytogo.gif

Przynajmniej pompa paliwa ma dobrze u mnie skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niedlugo wyzeruje licznik spalania i sprawdze ile pali w trasie Warszawa -> Hamburg ~850km

trasa 2200km , spalanie 5,5-5,6 l/100km przy predkosciach autostradowych 130-170km/h - autostrady niemieckie cool.gif

i mala ciekawostka - producent podaje Vmax=174km/h

mi udalo sie rozpedzic auto bez najmniejszego problemu do 190km/h

a do 200km/h juz bylo ciezko ale mozliwe ok.gif

predkosci porownane z GPS i roznica byla 4-5km/h przy 200km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Raczej pokaz możliwości, niż powtarzalny wynik - chociaż... Jeżeli na trasie ktoś jeździ przepisowe 90-95 km/h to będzie powtarzalne... Jazda na tempomacie, dwie osoby i mały bagaż. Klima włączona przez 70% trasy.

Spalanie na dystansie 565 km ( w tym jedna przeprowadzona procedura dopalania DPF'u ) zmierzone poprzez tankowanie do pełna ( nie komputer ) - UWAGA !!!!! 5,61 !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Pierwszy raport

Drugi raport grinser006.gif

Trasa W-wa - Polańczyk => 411km

Warunki - masakra 270751858-jezyk.gif 34 stopnie, 3 osoby na pokładzie, bagażnik CAŁY załadowany, rower na haku robi za spadochron. Jazda równa ale powyżej dopuszczalnej V-max. Ostatnie 60km III i IV bieg, mijanie traktorów itp

Wynik z kompa 9,9L/100km, realne jakieś 9,5L/100km. Średnia prędkość 58km/h

ps. fota po powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Raczej pokaz możliwości, niż powtarzalny wynik - chociaż... Jeżeli na trasie ktoś jeździ przepisowe

> 90-95 km/h to będzie powtarzalne... Jazda na tempomacie, dwie osoby i mały bagaż. Klima

> włączona przez 70% trasy.

> Spalanie na dystansie 565 km ( w tym jedna przeprowadzona procedura dopalania DPF'u ) zmierzone

> poprzez tankowanie do pełna ( nie komputer ) - UWAGA !!!!! 5,61 !!!!

To i ja się pochwalę - ta sama trasa, ale przejechana dynamicznie -kilkakrotnie ponad 200 ( spoko - mundurowi dali list intencyjny zlosnik.gif ), średnia grubo ponad 140 dała wynik 7,2.

Konkluzja - dla niecałych dwóch litrów nie warto katować auta i siebie - najlepiej wypośrodkować i wyszłoby niewiele ponad 6.

PS - blue - naprawdę niezły wynik ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

> Cześć,

> Dane auta:

> Chevi Captiva LT+, r.prod:2012r., 2,4L AT Benzyna

> Miasto -65% Trasa-35%

> Średnie spalanie L/ 100km

> Miasto: 12,8 L/ 100km

> Trasa: 11,0 L/ 100KM

> Mieszany: 11,6 L /100KM

W końcu nie tylko ja mam 2.4 ok.gif

Pomimo innych skrzyń spalanie po mieście mamy zbliżone ale na trasie manual już mniej wciąga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra

> Jazda tempomatem 100 KM/H + wyprzedzanie wolniejszych aut na trasie ok 130 km - 10,3 L / 100KM wg.

> komputera. Zejście poniżej 10L, może jak będzie cieplej, albo przy 90 KM/H

No to lipa bo taka jazda u mnie daje wynik poniżej 9 z komputera przy czym zawyża on około 0,5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

> Daj spokój, komputer z Epici to można sobie....

No jak nie jak tak zlosnik.gif

Jakbym w to wierzył to żyłbym w przeświadczeniu, że auto mi pali po mieście niecałe 7 litrów grinser006.gif

Aczkolwiek przy JEDNOSTAJNEJ długiej jeździe wiarygodność rośnie. Przykład ostatni - jazda po autostradzie, szybko. Różnica pomiędzy faktycznym, a komputerowym nie przekroczyła 0,3 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak nie jak tak

> Jakbym w to wierzył to żyłbym w przeświadczeniu, że auto mi pali po mieście niecałe 7 litrów

> Aczkolwiek przy JEDNOSTAJNEJ długiej jeździe wiarygodność rośnie. Przykład ostatni - jazda po

> autostradzie, szybko. Różnica pomiędzy faktycznym, a komputerowym nie przekroczyła 0,3 litra.

U mnie różnica była 2-3 litry grinser006.gif Natomiast komp w Capti zawyża około 0,5 litra/100km ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...

> Do pobrania:

> http://rwicik.republika.pl/GM_L.xls

> http://rwicik.republika.pl/GM_C.xls

Sprawdziłem spalanie Cruze 1,8 wg komputera i faktyczne na dystansie ~4000km.

Komputer pokazał 8,3, a wg moich obliczeń śr. spalanie na 100km to 8,35.

Czyli komputer w miarę realnie wskazuje. ok.gif

Można wysnuć wniosek, że za różnice w spalaniu, jakie wychodzą na jednym baku odpowiada różna ilość tankowanego paliwa "do pełna" - raz wejdzie więcej, innym razem mniej, a pistolet odbije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Sprawdziłem spalanie Cruze 1,8 wg komputera i faktyczne na dystansie ~4000km.

> Komputer pokazał 8,3, a wg moich obliczeń śr. spalanie na 100km to 8,35.

> Czyli komputer w miarę realnie wskazuje.

> Można wysnuć wniosek, że za różnice w spalaniu, jakie wychodzą na jednym baku odpowiada różna ilość

> tankowanego paliwa "do pełna" - raz wejdzie więcej, innym razem mniej, a pistolet odbije.

Kontynuując wątek - ciągle jeżdżę nie resetując spalania - obecnie komputer pokazuje śr. 8,2 - a moje wyliczenia 8,17, czyli też 8,2. Co potwierdza powyższe tezy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę wynikiem z ubiegłego roku, z wyjazdu na wakacje.

Tankowałem w Barwinku i dopiero w Sarajewie mi zaświeciła kontrolka rezerwy. Przejechałem 912 km do rezerwy a zasięg dalej mi pokazywało 108 km. Czyli ponad TYSIĄC km na baku ok.gif

I to jazda po autostradach - Węgry, Chorwacja, trochę w BiH, trochę wspinania się po górach na pograniczu Polska-Słowacja, cały czas z klimą dodatkowo navi, CB.

Jazda w 90% na tempomacie.

Chyba nieźle jak na benzynę 140 KM

2013-07-06%2014.46.12.jpg

2013-07-06%2014.46.20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się pochwalę wynikiem z ubiegłego roku, z wyjazdu na wakacje.

> Tankowałem w Barwinku i dopiero w Sarajewie mi zaświeciła kontrolka rezerwy. Przejechałem 912 km do

> rezerwy a zasięg dalej mi pokazywało 108 km. Czyli ponad TYSIĄC km na baku

> I to jazda po autostradach - Węgry, Chorwacja, trochę w BiH, trochę wspinania się po górach na

> pograniczu Polska-Słowacja, cały czas z klimą dodatkowo navi, CB.

> Jazda w 90% na tempomacie.

> Chyba nieźle jak na benzynę 140 KM

Super, czyli ile pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Od jakiegoś czasu czułem bicie na kierownicy które przede wszystkim czuć było przy hamowaniu. Zgłosiłem problem do ASO i (ku mojemu zdziwieniu) tarcze z przodu zostały wymienione na gwarancji. Biła prawa tarcza. Auto zostawione w poniedziałek, dziś odebrane.

Przebieg 23kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedziemy dalej

> Spalanie w mieście ok. 12L/100km z zastrzeżeniem, że to W-wa szykowana na Euro

> Trasa W-wa - Poznań i nazad 8,7 z uwzględnieniem autostrady

Zacytuję mój post z 03/05/2012 08:37 grinser006.gif

Dużo nie jeżdżę ale spalanie "podwarszawskie" obserwowane z 1/2 zbiornika to 12,1L/100km hmm.gif

Owszem, jeżdżę dynamicznie ale kiedyś to auto paliło mniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trasa 300km W-wa=> Zwierzyniec

Trasa bardzo niewdzięczna: popierdywanie za ciężarówkami a później wyprzedzanie z pełnym but.gif Trochę odcinków dwupasmowych i prędkość ponad to co można. Jazda w 30 stopniach więc klima non-stop

Spalanie z kompa 9,8L/100km, średnia prędkość równo 60km/h spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dziś trasa 300km W-wa=

> Trasa bardzo niewdzięczna: popierdywanie za ciężarówkami a później wyprzedzanie z pełnym Trochę

> odcinków dwupasmowych i prędkość ponad to co można. Jazda w 30 stopniach więc klima non-stop

> Spalanie z kompa 9,8L/100km, średnia prędkość równo 60km/h

I powrót. Trasa ta sama ale dla atrakcji mega ulewa w Lublinie - woda na 20cm - jechały tylko TIRy i SUVy ok.gif Ogólnie gaz trochę bardziej ciśnięty.

Średnia prędkość z trasy 65km/h oslabiony.gif i spalanie 10,2L/100km hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I powrót. Trasa ta sama ale dla atrakcji mega ulewa w Lublinie - woda na 20cm - jechały tylko TIRy

> i SUVy Ogólnie gaz trochę bardziej ciśnięty.

> Średnia prędkość z trasy 65km/h i spalanie 10,2L/100km

Jestes pewien, ze pod maska masz diesla? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.