Skocz do zawartości

Wahacze...


Rekomendowane odpowiedzi

> a ja polecami SWAG'i. kulam sie na nich ponad roczek i........cisza.

> a nasze mazurskie drogi są jeszcze "lepsze" , niż wpozostałej Polszy.

bylem w olsztynie jechalem z olasztyna na ilawe na rudziac o powiem wam ze wg mnie wy macie drogi rewelacyjne porownujac to z slaskiem i bydgoszcza naprawde rewela wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bylem w olsztynie jechalem z olasztyna na ilawe na rudziac o powiem

> wam ze wg mnie wy macie drogi rewelacyjne porownujac to z

> slaskiem i bydgoszcza naprawde rewela

pędź na suwałki i gołdap i w rejony kętrzyna. olsztyn to "wojewódzkie" i zawsze będą mieli lepiej. to nie jest miarodajne. w zeszłym roku "przeleciałem" Polszę wzdłuż i wszerz. uwierzcie mi , ze takich traktów konnych, jak od Ełku na wschód nie spotkałem nigdzie.

poza tym na 100% wszędzie w naszym ukochanym grajdole ( Polszy) są nic nie warte drogi i zgodzę się z jednym z kolegów, że zawiecha w marysiach i bbm'ach jest skonstruowana do "d". dlatego również mamy z nimi wieczny kłopot, poza dziurami w drogach oczywiście.

to tyle tytułem wstępu.

wracajmy do wątku głównego, czyli WAHACZE.

moje SWAG'i przekulały 20kkm i cisza, oby tak dalej. wczoraj wymieniłem za to drążek lewy + koncówka. ciekawe, że lewy się zużył a prawy nie. ja wiem dlaczego.

a koledzy zgadną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy i ostatni raz kupiłem Optimale i je zamontowałem...nie polecam nikomu...walczę ze zbierznością teraz jak mam ustawioną to kierownica krzywo stoi...różnią się wymiarami od oryginałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ludzie piszcie firme wahacza i przebieg jaki wam zrobil,albo jaki macie ,a nie teksty ja kupilem z allegro i nadal mi smiga,co to komu mowi.

Prosto firma cena przebieg i to jest najlepsza podpowiedz

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to kierownica krzywo stoi...różnią się wymiarami od oryginałów

Witam

No wlasnie na Alledrogo wiekszosc podaje ze wahacz jest do BBM natomiast eper podaje ze sa inne do BB i do M jak je rozpoznac

Moja maryska stoi symetrycznie okrakiem i podejzewam ze jest to spowodowane tym ze wcisneli mi w sklepie nie takie wahacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> natomiast eper podaje ze sa inne do BB i do M jak je rozpoznac

Nie wiem czy to właśnie o to chodzi ale pokusiłem się o samodzielną wymiane wahaczy i w zasadzie się udało lewy wskoczył bez problemu natomiast w prawym nie pasował rozstaw pod śruby przy mniejszym silentbloku, w starym wahaczu rozstaw w obydwu silentblokach pod sruby był identyczny natomiast w zakupionym marki Vema była różnica. Sprzedawca był zdziwiony bo nie miał dotąd reklamacji. Czy kogoś coś takiego spotkało? I mała prośba gdyby ktoś zakupił do wymiany o sprawdzenie czy w obu wahaczach rozstaw pod śruby jest identyczny czy sie rózni na którejś ze stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie by wszystko wskazywalo na to ze sa za dlugie bo kola stoja o

> tak /-\

byc moze przy poprzedniej wymianie zostaly zalozone krotsze i zostala zrobiona regulacja na drazkach kierowniczych do sprostowania kol a teraz po zalozeniu wlasciwych wachaczy trzeba sprobowa zrobic regulacje na drazkach kierowniczych to moze byc to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byc moze przy poprzedniej wymianie zostaly zalozone krotsze i zostala

> zrobiona regulacja na drazkach kierowniczych do sprostowania kol

> a teraz po zalozeniu wlasciwych wachaczy trzeba sprobowa zrobic

> regulacje na drazkach kierowniczych to moze byc to.

A co drażki mają do kątów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie piszcie firme wahacza i przebieg jaki wam zrobil,albo jaki

> macie ,a nie teksty ja kupilem z allegro i nadal mi smiga,co to

> komu mowi.

> Prosto firma cena przebieg i to jest najlepsza podpowiedz

> dzieki

Ja na oryginałach przekulałem 134000, potem wymieniłem na FabiBilstein które właśnie teraz musiałem po 42000 wymienić (2 lata) zmienili mi na Optimale (cena 120/szt) chyba bo takie zakłada mechanik gdzie wymieniam - kłopotów ze zbieznością czy ustawieniem kierownicy nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co drażki mają do kątów ???

A drązki? maja to że wykręcając lub wkręcając go do końcówki drążka mozemy zmianić zbieżność. o ile się troche orientuje to przy tym rodzaju zawieszenia nie ustawia się konta kól przednich- ale mogę się mylić. jednak ja stawiałbym na wahacze które nie pasują do Twojego auta. jak mi do Marei sprzedali wahacze BB ( były krótsze) to koła stały tak \-/ zeby je sprostować i dojechać do owego "specjalistycznego " sklepu wykręciłem drązki na koncówkach.

Coś do pomocy:

http://www.4shared.com/file/47351370/abd80024/07_-_z

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzebuje bardzo stary wątek, bo ludzie co chwile pytają o wahacze a taki wątek już istnieje.

Dowiedziałem się właśnie, że moje Delphi też padły, po 30 kkm - żenada. Już nie wiem jakiej firmy mam założyć wahacze. Próbowałem TRW, 4max (czy coś takiego) i Delphi - wszystkie padają w podobnym czasie a staram się na prawdę dbać o zawieszenie.

Korci by mnie kupić tanie wahacze fast z allegro - komplet za 230 zł (2 wahacze, 2 łączniki i jeszcze 2 końcówki drążków dorzucają)

Przecież za jakiś lepszy wahacz to z 200 zł

+ robocizna od strony gdzieś za 50 zł

+ geometria z 70 zł

w sumie: 570 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzebuje bardzo stary wątek, bo ludzie co chwile pytają o wahacze a taki wątek już istnieje.

> Dowiedziałem się właśnie, że moje Delphi też padły, po 30 kkm - żenada. Już nie wiem jakiej firmy

> mam założyć wahacze. Próbowałem TRW, 4max (czy coś takiego) i Delphi - wszystkie padają w

> podobnym czasie a staram się na prawdę dbać o zawieszenie.

> Korci by mnie kupić tanie wahacze fast z allegro - komplet za 230 zł (2 wahacze, 2 łączniki i

> jeszcze 2 końcówki drążków dorzucają)

> Przecież za jakiś lepszy wahacz to z 200 zł

> + robocizna od strony gdzieś za 50 zł

> + geometria z 70 zł

> w sumie: 570 zł...

moje Delphi rozleciały się dokładnie po 11 tysiącach i to oba naraz ,prawy to rozkład totalny bo i guma się rozhermetyzowała i sworzeń kulisty wybił,a wahacz trzeszczał jak stare wyro .Teraz też założyłem chwasta(Fasta)po 89 zeta ,zobaczymy jak sie spiszą !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzebuje bardzo stary wątek, bo ludzie co chwile pytają o wahacze a taki wątek już istnieje.

> Dowiedziałem się właśnie, że moje Delphi też padły, po 30 kkm - żenada. Już nie wiem jakiej firmy

> mam założyć wahacze. Próbowałem TRW, 4max (czy coś takiego) i Delphi - wszystkie padają w

> podobnym czasie a staram się na prawdę dbać o zawieszenie.

> Korci by mnie kupić tanie wahacze fast z allegro - komplet za 230 zł (2 wahacze, 2 łączniki i

> jeszcze 2 końcówki drążków dorzucają)

> Przecież za jakiś lepszy wahacz to z 200 zł

> + robocizna od strony gdzieś za 50 zł

> + geometria z 70 zł

> w sumie: 570 zł...

Dla tego ja kupuje takie po 100 zeta i wymieniam co 1.5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzebuje bardzo stary wątek, bo ludzie co chwile pytają o wahacze a taki wątek już istnieje.

> Dowiedziałem się właśnie, że moje Delphi też padły, po 30 kkm - żenada. Już nie wiem jakiej firmy

> mam założyć wahacze. Próbowałem TRW,

Kiedyś kupiłem oryginały w aso z logiem trw i do tej pory zrobiłem na nich 80 tysięcy. Aftermarkety nie mogą być aż tak lichej jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję oryginały. Dłużej wytrzymują. "Zamienniki" dokładnie rok. Ale moja sztuka to terenowe auto jest i musi zimą zwłaszcza wjechać tam, gdzie inni by się mocno zastanowili zlosnik.gif Końcówki drążków kupuję zamienniki - wytrzymują tak ok 1.5-2 lat co ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupuję oryginały. Dłużej wytrzymują. "Zamienniki" dokładnie rok. Ale moja sztuka to terenowe

> auto jest i musi zimą zwłaszcza wjechać tam, gdzie inni by się mocno zastanowili Końcówki

> drążków kupuję zamienniki - wytrzymują tak ok 1.5-2 lat co ciekawe.

W jakiej cenie teraz chodzą oryginały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakiej cenie teraz chodzą oryginały?

Nie pamiętam. W zeszłym roku zmieniałem. Cena mocno promocyjna bo ze starych zapasów. Ale skoczyła w stosunku do tego co kiedyś było kiedy oryginalne były tańsze od zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wątek ten zrobił się ogromny. Pozwolołem sobie na stworzenie prostej ankiety:

http://www.ankietka.pl/ankieta/45632/jakie-wahacze-do-bbm.html

Wyniki ankiety:

http://www.ankietka.pl/wyniki-badania/45632/jakie-wahacze-do-bbm.html

PS. Jeśli ktoś ma jakieś propozycję co do zmian w ankiecie - proszę pisać.

PS 2. Jeśli istnieje możliwość proszę wrzucić tego linka do 1 posta w tym wątku, będzie łatwiej to znaleźć.

_______

Patre, poprawiłem - sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Murwa kać!

> Mechanik poinformował mnie wczoraj, że wymieniony w sierpniu wahacz TRW ma zerwaną przednią tuleję

> i nadaje się do reklamacji.

> Ręce mi opadły.

> A jak go zapytałem co robić, bo mam już 4 walnięte wahacze na półce w garażu, to powiedział -

> "Jeżdzić, nie wymieniać, przecież to i tak padnie za chwilę. Na polskie drogi nie ma siły.

> Radio sobie pan głośniej puść."

> No i co robić?

Może tuleje zostały zerwane podczas montażu wahacza???

TRW wytrzymał u mnie około 70 kkm i zbytnio nie szanowałem zawiechy.Teraz mam FEBI i nakręcone 40 kkm i nadal jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może tuleje zostały zerwane podczas montażu wahacza???

Aleś wykopał strucla... nie podczas montażu, bo dla pewności robione były w ASO. Poza tym - padły oba w tym samym momencie.

Ogromne rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, że były montowane w ASO o niczym nie świadczy. Pracowałem kiedyś w ASO i wiem jak się "robi". Mechanik w ASO ma prowizję od przerobu, co sprzyja "uproszczeniu" technologii naprawy.

Przy montażu wahaczy w BBM jest pewna trudność we wpasowaniu go we właściwe miejsce i wkręcenie śrub. Długi łomik jako dźwignia ułatwia pracę, ale tuleje dostają w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dosłownie 2 tyg temu wymieniałem w ASO.

> Zapakowali mi delphi. Mam rok gwarancji lub 20 kkm.

> Za wahacze + robocizna dałem 470 zł.

To ja za wymianę dwóch wahaczy, dwóch końcówek kierowniczych oraz dwóch końcówek stabilizatora - części + robocizna + geometria - dałem 500zł.

Nie w ASO.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja za wymianę dwóch wahaczy, dwóch końcówek kierowniczych oraz dwóch końcówek stabilizatora -

> części + robocizna + geometria - dałem 500zł.

> Nie w ASO.

> Pzdr

Ja jeśli nie robię czegoś sam, to robię w ASO z dwóch względów:

1. Nie mam zaufanego mechanika który wykona robotę, a ASO takie znalazłem.

2. Mechanik mi mówi zostaw Pan samochód na tydzien, dwa.. albo Paanie.. takie terminy że za dwa, trzy tygodnie dopiero bysmy się tym zajeli.. Natomiast w ASO, dzwonie we wtorek że przyjadę w piątek na wymianę wahaczy, niecałe 2h roboty i samochód oddany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech te wahacze.

Jak ktoś potrzebuje do Bravo Brava (poza HGT), to mam dwa (lewe) wahacze TRW - kupione w serwisie kilka lat temu. Leżą i zajmują mi miejsce. Naklejki fiatowskie na tulejach + bite znaczki, na sworzniu TRW. Sworzeń 17mm.

Jak ktoś stąd jest zainteresowany to oddam po 100zł za sztukę + przesyłka. Jak coś to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.