Skocz do zawartości

I już po GP Bahrajnu


rob3rt

Rekomendowane odpowiedzi

> Miejmy nadzieję,że długo nie będziemy czekać

Problem jest cały czas w szybkości na prostych ... icon_rolleyes.gif a swoją droga ciekawe jak się Hamilton podniesie po dzisiejszym...w sumie za nim nie przepadam,ale mam wrazenie ze cisnienie jakie było na niego w zeszłym sezonie teraz robi swoje i pokazuje ze ma chwiejną psychikę icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tak by go ferrarki łyknęły na prostej i tak.... wcześniej czy

> później

ależ skąd, absolutnie nie

Quote:

- Start do wyścigu był nieudany. Już podczas okrążenia formującego miałem problem z tylnymi oponami, które się ślizgały. Szkoda, że nie dostałem informacji, że na torze są plamy oleju.
Gdybym o tym wiedział, Kimi Raikkonen by mnie nie wyprzedził.
Kiedy wjechałem w części karoserii leżące na torze, myślałem, że przebiłem oponę i stąd problem. Byłem już nawet bliski zjechania na zmianę opon.


pan maruda i w dodatku się powtarza, przydałoby się podesłać do niego Małysza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ależ skąd, absolutnie nie

> Quote:

> - Start do wyścigu był nieudany. Już podczas okrążenia formującego

> miałem problem z tylnymi oponami, które się ślizgały. Szkoda, że

> nie dostałem informacji, że na torze są plamy oleju. Gdybym o

> tym wiedział, Kimi Raikkonen by mnie nie wyprzedził. Kiedy

> wjechałem w części karoserii leżące na torze, myślałem, że

> przebiłem oponę i stąd problem. Byłem już nawet bliski zjechania

> na zmianę opon.

> pan maruda i w dodatku się powtarza, przydałoby się podesłać do niego

> Małysza

Kimi by go łyknął w najmniej spodziewanym momencie drive.gif

dziś na podium nawet się uśmiechnął claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po GP i Robert pięknie równo pojechał claps.gif Czasy pokazują, że w tym sezonie możemy spodziewać się kolejnych pudeł. Na technicznej czesci toru Kubica szczególnie imponował. Szkoda trochę słabego startu, no ale nie ważne - ważne że było PP i że jest kolejne pudło claps.gif Jeszcze w tym roku Kubica wygra GP smile.gif

Info dla typujących - wyniki będą za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ależ skąd, absolutnie nie

> Quote:

> - Start do wyścigu był nieudany. Już podczas okrążenia formującego

> miałem problem z tylnymi oponami, które się ślizgały. Szkoda, że

> nie dostałem informacji, że na torze są plamy oleju. Gdybym o

> tym wiedział, Kimi Raikkonen by mnie nie wyprzedził. Kiedy

> wjechałem w części karoserii leżące na torze, myślałem, że

> przebiłem oponę i stąd problem. Byłem już nawet bliski zjechania

> na zmianę opon.

> pan maruda i w dodatku się powtarza, przydałoby się podesłać do niego

> Małysza

Widze ze kolega marudzi równie sporo na temat marudzenia innych zlosnik.gif tyle ze pozycja wygodniejsza bo z kanapy przed tv zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widze ze kolega marudzi równie sporo na temat marudzenia innych tyle

> ze pozycja wygodniejsza bo z kanapy przed tv

bo to prawda, ciężko mi się żyje i pracuje, może opisać to i wysłać Kubicy , zapozna się, wyrazi współczucie może nawet zainteresuje moimi problemami swój zespół grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety póki co Ferrari jest lepsze(czyt. szybsze), ale BMW

> poczyniło spore postępy

Dokladnie, niezaleznie od startu (oba auta BMW zle sie tu spisaly, Dr.T twierdzi, ze to problem techniczny byl powodem) i tak Kubica bylby za Ferrari bo BMW poprostu ma wolniejsze auta co bylo widac podczas wyscigu na prostych. W tym wyscigu kazda dluga prosta byla by idalnym miejscem aby Ferrari wyprzedzilo BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tak by go ferrarki łyknęły na prostej i tak.... wcześniej czy

> później

Dokładnie tak,

co widac bylo po wynikach najwyzszych predkosci uzyskanych przez kierowcow-kubicy w zestawieniu nawet nie pokazali bo byl daleko....

co znaczy ze jego auto jeszcze pod wzgledem max speed jest slabe-czym nadrabia fenonomenalna jazda

dzieki ktorej byl w miejscach technicznych - NAJSZYBSZY ZE WSZYSTKICH!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie oglądam filmiki ze startu i widać wyraźnie że Kubica i masa wystartowali praktycznie idealnie tylko że masa wyraźnie ma szybszy bolid i szybko uzyskał przewagę - Kubica nic nie mógł zrobić . Mało tego Robert skierował się od razu na tor jazdy Masy jak gdyby przewidywał w taktyce startu, że zablokowanie Brazylijczyka to jego jedyna szansa. Natomiast co do Kimiego to faktycznie przekaz tv jest do bani bo nic nie widać, a to co widać to wygląda tak jakby Kubica sam oddał pozycję zjeżdżając z optymalnej toru confused.gif.

Ja tam do Hamiltona nic nie mam, ale widać wyraźnie że naciskany i w stresie pęka jak balon. Przyszło mi do głowy że skoro zasnął na starcie to pewno chciał jakoś uzasadnić swój słaby występ i żeby sponsorzy byli zadowoleni to pierdyknął w biednego Fernando.

Całe szczęście że sobie tylko krzywdę zrobił.

Jak mówił Hołowczyc: Jak już nie masz szans na dobry występ to zrób dzwona. Ale tak by to w tv pokazali smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie widziec Kubice na pudle ale dlaczego znowu powiesili mu flage nie w tą stronę czy nikt im nie powiedział że my mamy biało czerwoną a nie odwrotnie? Natomiast po ostatnim incydencie z szampanem wylanym na Rajkonena wyciagneli wnioski i dali taki którym kierowcy nie mogli się polać smile.gif Masa był szczególnie rozczarowany hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie widziec Kubice na pudle ale dlaczego znowu powiesili mu flage

> nie w tą stronę czy nikt im nie powiedział że my mamy biało

> czerwoną a nie odwrotnie? Natomiast po ostatnim incydencie z

> szampanem wylanym na Rajkonena wyciagneli wnioski i dali taki

> którym kierowcy nie mogli się polać Masa był szczególnie

> rozczarowany

W krajach islamu nigdy nie było szampana bo tam jest zakazany alkohol. Kierowcy dostają wodę różaną.

Ale widać było jak masa i kubica komentowali że w smaku jest to coś takie sobie. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W krajach islamu nigdy nie było szampana bo tam jest zakazany

> alkohol. Kierowcy dostają wodę różaną.

> Ale widać było jak masa i kubica komentowali że w smaku jest to coś

> takie sobie.

Na pewno to "Piccolo" z Macro grinser006.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pan maruda i w dodatku się powtarza, przydałoby się podesłać do niego

> Małysza

Widocznie zna się lepiej od ciebie i nawet pewnie nie wiedziałeś, że były w pewnym miejscu plamy oleju oraz graty z Hamiltona bolidu...

Specjalnie dla ciebie fotka obrazująca m.in. powyższy problem mod.gif

280633230-1207486259.jpg

post-48679-14352492505141_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam do Hamiltona nic nie mam, ale widać wyraźnie że naciskany i w

> stresie pęka jak balon.

czekałem i czekałem ale się nie doczekałem, myslałem, że w końcu fucka zacznie wszystkim wyprzedzanym na torze pokazywać biglaugh.gifbiglaugh.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widocznie zna się lepiej od ciebie i nawet pewnie nie wiedziałeś, że

> były w pewnym miejscu plamy oleju oraz graty z Hamiltona

> bolidu...

> Specjalnie dla ciebie fotka obrazująca m.in. powyższy problem

ja na olej nie zwróciłem uwagi ale widziałem jak mu plastiki spod kół leciały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekałem i czekałem ale się nie doczekałem, myslałem, że w końcu

> fucka zacznie wszystkim wyprzedzanym na torze pokazywać

bo on jest Pan_debiutant_co_to_prawie_tytuł_mistrza_wywalczył_i_w_dodatku_z_maclarena biglaugh.gif i dlatego ma mieć zawsze wolną drogę biglaugh.gif bo musi przejechać naprzód biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pan maruda i w dodatku się powtarza, przydałoby się podesłać do niego

> Małysza

No właśnie... Trochę mnie wkurza podejście Kubicy do problemów/błędów. To nigdy nie jego wina, jemu zawsze wiatr w oczy bo on błędów nie popełnia. Szanuję gościa, ale jak słucham jego tłumaczeń to nawet Małysz przy nim wysiada, bo Adam czasem się przyznał, że w formie nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie... Trochę mnie wkurza podejście Kubicy do

> problemów/błędów. To nigdy nie jego wina, jemu zawsze wiatr w

> oczy bo on błędów nie popełnia. Szanuję gościa, ale jak słucham

> jego tłumaczeń to nawet Małysz przy nim wysiada, bo Adam czasem

> się przyznał, że w formie nie jest...

typowo polskie podjeście prezentujecie...krytyka, krytyka...chłopak mówi po prostu między wierszami , że stać go na więcej niż pokazał to raz... zlosnik.gif

Po za tym czy ktoś jest w stanie docenić fakt , że to m.in. dzięki niemu BMW wywalczyło pierwsze w historii pole position (nieważne czy fartem czy nie... ) , że pierwszy raz jest na czele klasyfikacji konstruktorów...Uważam , że robi bardzo dobrą robotę. A narzeka dlatego , że musi się przebijać w niemieckim zespole, w którym wszystko ustawia się pod Niemca... icon_rolleyes.gif

To tak jak komentatorzy i dziennikarzyny od siedmiu boleści...wywalczył pierwsze pole startowe to go prawie bohaterem krajowym zrobili, przyjechał na trzecim miejscu bo ferrari jest szybsze i miał słabszy start, to tragedia i poniżej oczekiwań (nie mówie tutaj o wszystkich oczywiście zlosnik.gif )

Generalnie klase pokazał chłopak szczególnie w środkowej, najbardziej technicznej cześci toru gdzie systematycznie kręcił najlepsze czasy .. to świadczy o jego technice i umiejętnościach...a że narzeka...ma prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> typowo polskie podjeście prezentujecie...krytyka, krytyka...

Jak napisałem wyżej, ja go na prawdę szanuję i uważam, że jest bardzo dobrym kierowcą. Podoba mi się też jego fajny, kąśliwy styl wypowiedzi, którym obnaża "inteligencję" niektórych dziennikarskich pytań (patrz: Frankowski, Małysz). Ja po prostu uważam, że przyznać się do błędu to żaden wstyd i trudno mi uwierzyć w niektóre jego tłumaczenia (nie chodzi mi tylko o GP Bahrajnu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brawo dla Kubicy

> Szkoda tylko zepsutego startu

imho jak nie na starcie to Ferrari by go łykeło najdalej na 20 okrązeniu, są bezkonkurencyjni narazie, jesli tylko nie beda mieli awarii i glupich bledów do reszta moze tylko pomarzyc o zwyciestwie

widac teraz jak olbrzymia glupote zrobil mclaren zatrudniajac dwoch mlodych kierowcow, ide o zaklad ze Mclaren jest lepszy od BMW tylko dwa mlokosy nie potrafia wspolpracowac z inzynierami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie... Trochę mnie wkurza podejście Kubicy do

> problemów/błędów. To nigdy nie jego wina, jemu zawsze wiatr w

> oczy bo on błędów nie popełnia. Szanuję gościa, ale jak słucham

> jego tłumaczeń to nawet Małysz przy nim wysiada, bo Adam czasem

> się przyznał, że w formie nie jest...

Kubica tez czesto mowi ze popelnil gdzies bledy i moglo byc lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> typowo polskie podjeście prezentujecie...

to nie my to on

> krytyka, krytyka...

krytykuje nie jego osiągnięcia ale jego styl

> chłopak mówi po prostu między wierszami , że stać go na więcej

> niż pokazał to raz...

ok niech mówi ale, nigdy nie wygrał a jego wypowiedzi sugerują ze wina leży poza nim, IMO zraża ludzi i własny zespół. Przypominam że dwa ostatnie wyścigi to pech największych gwiazd, wyżej notowanych w lepszych autach a on i tak narzekał

> Po za tym czy ktoś jest w stanie docenić fakt , że to m.in. dzięki

> niemu BMW wywalczyło pierwsze w historii pole position

oczywiście

>Uważam , że robi bardzo dobrą

> robotę.

nikt nie zaprzecza

> A narzeka dlatego , że musi się przebijać w niemieckim

> zespole, w którym wszystko ustawia się pod Niemca...

A niby na kogo mieli ustawiać, gdyby Heidfeld odszedł a przyszedł inny młody Niemiec to zapewniam Cię, ze ustawione było by wszystko pod Kubice i chyba nie chciałbyś, aby dwa pechy z rzędu ( a to jest mozliwe) przesunęły Roberta na numer 2 w zespole. Obecnie Robert pokazał stałą formę i widać ze sytuacja jego się zmienia ok.gif

> a że narzeka...ma prawo

oczywiście, ale powtarzanie tego jak mantrę w sytuacji, gdy jego nazwisko staje się rozpoznawalne na świecie a zarobki to miliony, jest nie na miejscu. Nawet jesli w jego narzekaniu jest 200 % racji.

I to by było na tyle w tym temacie

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że nie ma co się sprzeczać.

Ci co nie znają realiów F1 nie zrozumieją jak wygląda rywalizacja w tym sporcie.

Wystarczy spojrzeć na karierę Adriana Sutila, Buttona. Oni byli przegrani już przed startem mimo iż są świetni.

Z drugiej strony Nakajima, Massa, Piquet jr. mają niezłe samochody i ich widać mimo iż są miernymi kierowcami.

Narzekania i okrzyki chwały dla zespołów mówione przez kierowców są w 100% przemyślane i nie pozostawione przypadkowi lub butności danej osoby. Każde ze zdań ma wprowadzić w błąd lub nie przeciwnika, pokazać klasę sponsora, teamu, zawodnika.

Wystarczy sporzeć na to co mówiło BMW przed sezonem o swoich bolidach a co okazało się na torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie klase pokazał chłopak szczególnie w środkowej, najbardziej

> technicznej cześci toru gdzie systematycznie kręcił najlepsze

> czasy .. to świadczy o jego technice i umiejętnościach...a że

> narzeka...ma prawo

Nie sztuką jest jechać po prostej, trzeba się wykazać w każdych warunkach i tu Robert pokazał ,że technicznie robi wszystkich na spoko claps.gifdrive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klik

> fachoffcy

hahaha.gif

Chyba na żółwiu jechał hehe.gif

Mistrzowie grinser006.gif

Khurde to zobaczcie jak on zasuwał w wyścigu - cały wyścig przejechał w takim samym czasie jak to jedno okrążenie w kwalifikacjach wink.gif

Mnie w TV i radiu jeszcze jedno kłuje w uszy - niektórzy dziennikarze nie mogą się nadal nauczyć i mówią o "rajdzie Formuły 1" - uszy mi więdną wink.gif . To brzmi tak samo jakby powiedzieć że mecz piłki nożenaj składa się z dwóch tercji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie klase pokazał chłopak szczególnie w środkowej, najbardziej

> technicznej cześci toru gdzie systematycznie kręcił najlepsze

> czasy .. to świadczy o jego technice i umiejętnościach...a że

> narzeka...ma prawo

Wszyscy są pod wrażeniem szybkości Ferrari na prostej i techniki jazdy Kubicy po krętej części toru, ale prawda jest taka, że w dużej mierze to czy bolid ma duży maks speed czy dobrą przyczepność na zakrętach wolnych i przejeżdżanych ze średnimi prędkościami, uzależnione jest od ustawień. Zespoły analizują jakie ustawienia bardziej im pasują. Założę się, że Ferrari potrafiłoby zejść kosztem maks speedu na rzecz szybszych czasów w krętej części toru tylko z ich analizy wyszło im, że wtedy byliby na całym okrązeniu (wyścigu) wolniejsi. Akcentowanie więc szybkości Kubicy w "technicznej" części toru jest moim zdaniem bezzasadne, bo w dużej mierze uzależnione od ustawień bolidu.

Fakt, BMW ma sporo różnego rodzaju skrzydełek, lotek, itp i one mogą powodować utratę prędkości na prostych, ale dają zysk na krętej części toru. Najszybszy jest ten, kto dobierze setup tak, by być szybkim na prostej (ew. wyprzedzanie) i wolnej częsci toru (blokowanie szybszych). W tym przypadku Ferrari lepiej dobrało ustawienia od BMW. Oczywiście Ferrari ma małą przewagę nad BMW, ale nie aż znowu tak wielką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Njaszybszy jest ten kto przejedzie najszybciej okrążenie mlot.gif

Strategicznie podchodząc do wyścigu BMW mogło zmienić ustawienia tak, aby uzyskiwać większe prędkości na prostych i tym samym nie dać się wyprzedzić. Jednak suma sumarum bolid byłby ogólnie wolniejszy na okrążeniu bo traciłby na krętych odcinkach.

Po prostu BMW ma ponoć najlepszą przyczepność mechaniczną a Vmax jest pewnie m.in. tego konsekwencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Njaszybszy jest ten kto przejedzie najszybciej okrążenie

Przecież to napisałem zlosnik.gif

> Strategicznie podchodząc do wyścigu BMW mogło zmienić ustawienia tak,

> aby uzyskiwać większe prędkości na prostych i tym samym nie dać

> się wyprzedzić. Jednak suma sumarum bolid byłby ogólnie

> wolniejszy na okrążeniu bo traciłby na krętych odcinkach.

I dlatego znając swoje możliwości postawili na krętą część toru w nadziei, że nie będą duo tracli na prostych - czytaj: niewielu będzie zdolnych ich wyprzedzić. Bo wyprzedzanie w F1 to w dużej mierze mieszanka szczęścia, konfiguracji toru, możliwości bolidu i zaciętości kierowcy hehe.gif

> Po prostu BMW ma ponoć najlepszą przyczepność mechaniczną a Vmax jest

> pewnie m.in. tego konsekwencją.

Tak, te skrzydełka, owiewki, itp. na pewno pomagają uzyskać większą przyczepność aerodynamiczną, ale na prostych odcinkach powodują zwiększenie oporu.

BTW czy wiecie wokół jakiej liczby oscyluje współczynnik oporu Cx dla bolidu F1? zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, te skrzydełka, owiewki, itp. na pewno pomagają uzyskać większą

> przyczepność aerodynamiczną, ale na prostych odcinkach powodują

> zwiększenie oporu.

Nie myl przyczepności mechanicznej z aerodynamiczną nono.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie myl przyczepności mechanicznej z aerodynamiczną

Nie, nie mylę. Pisząc o przyczepności aerodynamicznej miałem na myśli siłę powodującą docisk nadwozia bolidu do nawierzchni, generowaną właśnie przez szeroko pojętą aerodynamikę. To jednocześnie opór jaki stawia nadwozie. Im jest on większy tym prędkości max. mogą być mniejsze a zakręty mogą być pokonywane szybciej. Choć nie zawsze. Bo aerodynamika o charakterystyce "drzwi do stodoły" generująca duży docisk nie musi sprawdzać się w zakrętach zlosnik.gif Przyczepność mechaniczna jest generowana przez opony. We współczesnych bolidach przyczepność aerodynamiczna to około 80% a mechaniczna ok. 20%.

Stąd m.in. tak mało w obecnej F1 manewrów wyprzedzania. Bolid jadący w bezpośredniej odległości za innym poprzedzającym go, traci docisk aerodynamiczny i... jedzie w kartofle hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.