Skocz do zawartości

Witojcie


halny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i ja !!

Na co dzień Volvo FM7 solo , czasami zestaw podczepiony pod Stralisa lub Actrosa.

Do zobaczenia CODZIENNIE na trasie Sochaczew - Poznań .

Fotki wkleję później.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

ja po przelacznikach po lewej stronie tych przy szybie w sensie odrazu poznalem ze to solar zeby.GIFpalacz.gif

kiedys duzo jezdzilem miejskimi autobusami jako pasazer i zawsze z przodu i sie przygladalem zeby.GIF

ja tez wszyskich witam narazie nie jako kierowca ciezarowego bo posiadam samo C szukam pracy jako kierowca ale raczej bedzie trza c+e trzasnac bo na samo c to nic ni ma zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przez ostatnie 3 lata 8128 to moje osobiste (i zmiennika ok.gifpub2.gif ) narzędzie pracy. Niestety tylko do końca czerwca, ale wkrótce może już...

Najbardzie lubiłem obsługiwać nim linie: E2, 116, 167, 189, 382, 517, 728, oraz zabite przez ztm 404 i 408. Z resztą wszystkie pozostałe też lubię.

Ale od czasu do czasu uwielbiam pojeździć starym ikarusem, oczywiście lewarem i oczywiście przegubowym.

284395127-8128a519.jpg

post-2094-14352510480797_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam i ja w wadze ciężkiej. Na razie jeszcze do tej kategorii nie należę ale niebawem mam zamiar do niej wejść. Prawo jazdy posiadam ale dopiero jestem w trakcie robienia kursów na przewóz rzeczy i takie tam inne.

Na razie chłonę wszystko co tutaj piszecie. Niebawem zapewne dołączę do dyskusji i pewnie pomęczę Was trochę swoimi laickimi pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Ja nie jeżdżę ale też pracuje przy dużych maszynkach miedzy innymi takich jak poniżej. Dbam

> o to aby były sprawne

a toto może być sprawne hmm.gif

toto z fabryki już niesprawne wyjeżdża biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam Wszystkich , powożę tym :

20100525032.jpg

Fiat Doblo Cargo Multijet 105KM 20.GIF nówka śtuka , dostałem gdy miał 3000km , teraz ma 33000km zlosnik.gif

Wyładowany materiałami lakierniczymi, w tym również mieszalnia lakierów zlosnik.gif (taki demo van) podróżuję głównie po Mazowszu lakierując samochody w warsztatach lakierniczych , na prezentacjach , szkoleniach , lub reklamacjach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się też po latach przywitam .

> Od 28 lat bawię się w powożenie takim sprzętem, jak poniżej:

> Dla Warszawiaków zgadywanka: na skrzyżowaniu których ulic popełniam ten lewoskręt?

Puławska w Rakowiecką?? zlosnik.gif

co wygrałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez ostatnie 3 lata 8128 to moje osobiste (i zmiennika ) narzędzie pracy. Niestety tylko do

> końca czerwca ...

A oto normalna fotka Szafirowozu, którym poganiałem już ładnych kilka razy. Zdjęcie popełnione przeze mnie na tej samej pętli w Powsinie - tyle, że fotograf lepszy skromny.gif. Wstawiam je, ponieważ wiem, że Szafir tu często zagląda oraz że go nie widział i jak go znam wytapetuje sobie tym zdjątkiem ścianę w pokoju - zatęskniony za swoją solarką daleeeko na obczyźnie zlosnik.gif ...

Nawet niezła fura była/jest tongue.gif

284741019-IMG_0001.jpg

post-1668-14352511752907_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A oto normalna fotka Szafirowozu, którym poganiałem już ładnych kilka razy. Zdjęcie popełnione

> przeze mnie na tej samej pętli w Powsinie - tyle, że fotograf lepszy . Wstawiam je, ponieważ

> wiem, że Szafir tu często zagląda oraz że go nie widział i jak go znam wytapetuje sobie tym

> zdjątkiem ścianę w pokoju - zatęskniony za swoją solarką daleeeko na obczyźnie ...

> Nawet niezła fura była/jest

O, pamiętam jak wprowadzili Solarki na Warszawskie ulice. Pamiętam jeszcze jak dosłownie pachniały nowością.

p.s.

Czy dostawczy Master też się może przywitać? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, pamiętam jak wprowadzili Solarki na Warszawskie ulice. Pamiętam jeszcze jak dosłownie pachniały

> nowością.

Teraz też się takie zdarzają (i będą zdarzać). Tyle tylko, że te nowe od razu przychodzą popsute: zbyt dużo elektroniki generującej niepotrzebne komunikaty, komputer nie pozwalający przyspieszać na zakrętach, wkurzające gadanie okołoprzystankowe itp itd. Tylko Solarki SU18 z serii 81xx forever! waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Witaj w Klubie

> Napisz coś więcej. Ile macie wozów na zajezdni i jaki to sprzęt?

w oddziale w jaki pracuję jest ponad setka wozów. jest to mieszanka solówek i przegubów. stare i młodsze i nowe. z solówek najstarsze to jelcz120m, potem jelcz121I mastero(2006prod),man-y NL (1995),solarisy urbino 12/15 (2000-2010prod).

przeguby: ikarus280,many NG313,

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w oddziale w jaki pracuję jest ponad setka wozów. jest to mieszanka solówek i przegubów. stare i

> młodsze i nowe. z solówek najstarsze to jelcz120m, potem jelcz121I mastero(2006prod),man-y NL

> (1995),solarisy urbino 12/15 (2000-2010prod).

zapomniałem dodać mercedesy citaro 0530 solówki 10szt. docelowo ma przyjść jeszcze 15 szt palacz.gif

> przeguby: ikarus280,many NG313,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy później...

> To i ja sie dopisze. Najczesciej powoze Solarka U12, U18 i ostatnio U15. Do tego Volva B12M.

> Sporadycznie MAN. Bywaly tez Volvo B10M i Scanie...

ok.gif. Napisz coś więcej o swojej pracy i o przedsiębiorstwie komunikacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . Napisz coś więcej o swojej pracy i o przedsiębiorstwie komunikacyjnym.

Firma Busselskabet Aarhus Sporveje. Prawie 200 autobusów i prawie 600 kierowców.

Obsługuje wszystkie trasy miejskie w Aarhus, drugie co do wielkosci miasto w DK.

A ja jestem zwyklym operatorem kierownicy w autobusie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajowe te Twoje busiki tylko dlaczego taka jajecznica zlosnik.gif. I zazdroszczę Ci tej nie dzielonej przedniej szyby w solarium.

Twoja firma to jak jedna z pięciu naszych warszawskich zajezdni: w mojej zajezdni też jest prawie 300 autobusów i około 800 szoferów waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No fajowe te Twoje busiki tylko dlaczego taka jajecznica . I zazdroszczę Ci tej nie dzielonej

> przedniej szyby w solarium.

> Twoja firma to jak jedna z pięciu naszych warszawskich zajezdni: w mojej zajezdni też jest prawie

> 300 autobusów i około 800 szoferów .

Fajne żółte są... zlosnik.gif

Co do wielkości: u mnie miasto to 300.000 ludzi i coś koło 550.000 roboczogodzin rocznie.

W sumie są trzy garaże, ja jestem na najmniejszym i mamy cztery linie jedynie.

W porównaniu do PL kierowca nie jeździ na danej konkretnej linii i danej obsadzie, ale różnie (w obecnej chwili są to linie z danego garażu). Przez to nie ma nudy i rutyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W porównaniu do PL kierowca nie jeździ na danej konkretnej linii i danej obsadzie, ale różnie (w

> obecnej chwili są to linie z danego garażu). Przez to nie ma nudy i rutyny...

U nas w Warszawie szofer też nie jeździ na jednej linii. Z reguły codziennie na innej. Poza tym mamy BWL-ki (brygady wieloliniowe).

O nudzie nie ma więc co mówić waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz też się takie zdarzają (i będą zdarzać). Tyle tylko, że te nowe od razu przychodzą popsute:

> zbyt dużo elektroniki generującej niepotrzebne komunikaty, komputer nie pozwalający

> przyspieszać na zakrętach, wkurzające gadanie okołoprzystankowe itp itd. Tylko Solarki SU18 z

> serii 81xx forever!

Dokladnie. U nas co chwila czesto wywala bledy sterownika silnika, i na dodatek nie da sie U18 na zakretach driftowac... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.