Skocz do zawartości

Auto dla tesciowej


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec mam zadanie. Znalesc tesiowej nowy wechikuł.

Wymogi:

2000rok w zwyz.

Pojemnosc max 1600

Kompakt lub mniejsze ale nie za male

3 lub 4 drzwi

Cena max 12 tysiecy

Narazie moimi typami sa:Punto II/lub IIFL, Clio II FazaII, Seat Ibiza FL, Corsa C.

Ma ktos jakies ciekawe kocepcje? Ogldalem Dacie logana ale wogle mi nie podchodzi jakoscia wykonczenia.

Najwazniejszy dylemat to kupic jej Diesla czy Benzyne hmm.gif Generalnie cale zycie smigala benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiec mam zadanie. Znalesc tesiowej nowy wechikuł.

> Wymogi:

> 2000rok w zwyz.

> Pojemnosc max 1600

> Kompakt lub mniejsze ale nie za male

> 3 lub 4 drzwi

> Cena max 12 tysiecy

> Narazie moimi typami sa:Punto II/lub IIFL, Clio II FazaII, Seat Ibiza FL, Corsa C.

> Ma ktos jakies ciekawe kocepcje? Ogldalem Dacie logana ale wogle mi nie podchodzi jakoscia

> wykonczenia.

> Najwazniejszy dylemat to kupic jej Diesla czy Benzyne Generalnie cale zycie smigala benzyna.

Clio w benzynie

najmniej kłopotliwe auto ok.gifok.gifok.gif

jak diesel to nie Clio rotfl.gifswiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwazniejszy dylemat to kupic jej Diesla czy Benzyne Generalnie cale zycie smigala benzyna.

kupic benzyne. Kupisz auto z turbina i 2masa to zabije je dosc szybko. Poza tym w takiej cenie bedziesz mial tylko mega zajechane klekoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompakt lub mniejsze ale nie za male

Zaproponuję Renault Megane 1.

Moja teściowa jeździła takim 11 lat (od 1997 do 2008), sprzedała przy przebiegu ~150kkm. Samochód naprawdę bezawaryjny, dla kobiety nie za duży a jednak już kompakt wink.gif

Samochód kupił nasz klient, systematycznie nim przyjeżdża i jeszcze samochód się nie posypał zlosnik.gif

NP TAKI (po FL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak diesel to nie Clio

a to dla czego? yikes.gif

Przejechałem 1,5dci 125kkm i poza wymienionym EGRem i czujnikiem klimy auto bezawaryjne! Odpalało na dotyk w największe tegoroczne mrozy!

Mity o słabym zawieszeniu, to też bajki!

Ale spalanie mmmm....... sama prawda! 3,8l/100km w trasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to dla czego?

> Przejechałem 1,5dci 125kkm i poza wymienionym EGRem i czujnikiem klimy auto bezawaryjne! Odpalało

> na dotyk w największe tegoroczne mrozy!

> Mity o słabym zawieszeniu, to też bajki!

> Ale spalanie mmmm....... sama prawda! 3,8l/100km w trasie!

dlatego że za 12 tyś. to takie clio 125 tyś. to bedzie miało dawno za sobą smirk.gif

zresztą ...

dlatego że jak tak uważam skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego że za 12 tyś. to takie clio 125 tyś. to bedzie miało dawno za sobą

moje jest warte jakieś 13-14kpln(sic!)

i za rok będzie pewnie warte 12kpln z przebiegiem 130-132kkm

> zresztą ...

> dlatego że jak tak uważam

wolno ci, ale mało to merytoryczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiec mam zadanie. Znalesc tesiowej nowy wechikuł.

> Wymogi:

> 2000rok w zwyz.

> Pojemnosc max 1600

> Kompakt lub mniejsze ale nie za male

> 3 lub 4 drzwi

> Cena max 12 tysiecy

Powiem Ci tak - przez 2 miesiące szukałem Punto II dla żony. Wymagania były podobne. W końcu kupiłem renault megane (rok 2000, wersja po lifcie, 1.4 16V). Nie żałuję, bo w porównaniu do PII, to IMO przepaść, na korzyść dla megane oczywiście. Przede wszystkim materiały wnętrza są zdecydowanie lepsze niż w PII - welur, plastiki. Do tego wyposażenie - klima, 4xairbag, komputer, wspomaganie, elektryczne szyby, lusterka. Punto ciężko trafić w takiej wersji i na tle aut za podobne pieniądze megane wypada naprawdę dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaproponuję Renault Megane 1.

> Moja teściowa jeździła takim 11 lat (od 1997 do 2008), sprzedała przy przebiegu ~150kkm. Samochód

> naprawdę bezawaryjny, dla kobiety nie za duży a jednak już kompakt

> Samochód kupił nasz klient, systematycznie nim przyjeżdża i jeszcze samochód się nie posypał

> NP TAKI (po FL)

Poliftowe Megane jest naprawdę sympatycznym autem. Sam dopiero co takie zakupiłem dla żony i naprawdę jesteśmy zadowoleni. Jednak pokazany przez Ciebie egzemplarz ma jedną wadę - brak klimatyzacji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaproponuję Renault Megane 1.

> Moja teściowa jeździła takim 11 lat (od 1997 do 2008), sprzedała przy przebiegu ~150kkm. Samochód

> naprawdę bezawaryjny, dla kobiety nie za duży a jednak już kompakt

> Samochód kupił nasz klient, systematycznie nim przyjeżdża i jeszcze samochód się nie posypał

> NP TAKI (po FL)

Gdzie on ma akumulator ??? hmmmmmm

i nie ma klimy frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chwalisz i wychwalasz tak ciągle tę megane a jeździsz nią chyba maksymalnie od miesiąca...

> poczekaj aż Ci coś walnie albo wyjdą małe (ale denerwujące) pierdołoki...

Jak to w każdym starym aucie może się coś zdarzyć, nie wykluczam tego. Dzielę się po prostu opinią i wrażeniem - pierwsze wrażenie też jest ważne. Gdybyś posiadał umiejętność czytania ze zrozumieniem, zauważył byś, że słowem nie wspomniałem o bezawaryjności. Ale piszę o wyposażeniu, komforcie, wielkości - czyli o rzeczach, które możesz stwierdzić po jednym dniu użytkowania auta. A jeżeli coś się popsuje - to jestem przekonany, że da się to naprawić smirk.gif.

Mam porównanie z kilkoma podobnymi autami, między innymi z PII, które autor wątku bierze pod uwagę. Jako zdecydowanie lepszą alternatywę dla PII poleciłem megane. Nie zauważyłem natomiast, byś Ty wypowiedział się na temat wątku smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ....

> No wlasnie tu jest najwiekszy dylemat.

> Benzyna czy Deisel (wolnossacy) czy jakiegos Turbo Diesla.

> Boje sie ze TDI (przykladowo) zajezdzi i beda co chwile z nim problemy.

> Co radzicie?

clio 1,5dci to CR ale niema koła dwumasowego i filtra DPF, od roku jeździ nim moja żona i jakoś nie zajeździła. Wystarczyło kilka wskazówek na początku okraszonych ceną napraw, w razie zaniedbania i skutek taki, że dłużej chłodzi turbinę niż trzeba. ok.gif

Warunek, to kupić auto zadbane i serwisowane. Ja nie uznaję kompromisów przy serwisowaniu aut. Po prostu co trzeba, to trzeba zrobić, a auta odwdzięczają się bezstresową eksploatacją. ok.gifcool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego że za 12 tyś. to takie clio 125 tyś. to bedzie miało dawno za sobą

> zresztą ...

> dlatego że jak tak uważam

2-3 kpln starczy dołożyć i można przytulić thalię rocznik 06-07 1,5 dCi 70 KM

Mowa o przebiegach poniżej 100 kkm. PRZEBIEGACH, nie "wskazaniach licznika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2-3 kpln starczy dołożyć i można przytulić thalię rocznik 06-07 1,5 dCi 70 KM

> Mowa o przebiegach poniżej 100 kkm. PRZEBIEGACH, nie "wskazaniach licznika".

oczywiscie ... ale nawet nie śmiałem proponować Thalii wink.gif

osobiście uważam to za najlepsze auto dla kobiety ...

mamie takie sprawiłem ... od 7 lat jeździ ... już drugą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wyposażenie, plastiki, silniki, komfort itp

> A cena i eksploatacja na podobnym poziomie ......

Nie wiem, jak kupię Megane, to będę mógł porównać,

czy na "podobnym" poziomie eksploatacja grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, jak kupię Megane, to będę mógł porównać,

> czy na "podobnym" poziomie eksploatacja

Eksploatacja może być chyba droższa w meganie. Ja w naszej jak na razie wymieniłem dziś tylko rozrząd. Koszt samych części rozrząd+pompa to 460zł, wymiana 180zł, do tego przy okazji doszła wymiana rolek prowadzących pasek wielorowkowy i 2 rolki. Całość zamknęła się kwotą 960zł, więc mało nie jest. Ale z drugiej strony rozrządu nie robi się co miesiąc zlosnik.gif

W PII było by pewnie trochę mniej kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eksploatacja może być chyba droższa w meganie. Ja w naszej jak na razie wymieniłem dziś tylko

> rozrząd. Koszt samych części rozrząd+pompa to 460zł, wymiana 180zł, do tego przy okazji doszła

> wymiana rolek prowadzących pasek wielorowkowy i 2 rolki. Całość zamknęła się kwotą 960zł, więc

> mało nie jest. Ale z drugiej strony rozrządu nie robi się co miesiąc

> W PII było by pewnie trochę mniej kosztów

Wszystko zależy jakie częsci, gdzie kupowane, kto kupował.....

za rozrząd do mojego Espace chcieli w sklepach 500 , 600 (zamieniki) .... ja podzwoniłem i pokombinowałem i miałem za połowe tej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależy jakie częsci, gdzie kupowane, kto kupował.....

> za rozrząd do mojego Espace chcieli w sklepach 500 , 600 (zamieniki) .... ja podzwoniłem i

> pokombinowałem i miałem za połowe tej ceny

części rozrządu i pompa oryginały, kupione w sklepie naszego kącikowicza, pasek wielorowkowy i rolki zamontowane przez warsztat, czyli pewnie trochę przepłacone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Megane lepsze od Punto.

A to zdjęcie meganki teściów i wszystkie "złe" mity o renault ten samochód obalił zlosnik.gif

Poza tym mój szwagier na clio 2 1,2 16V od 2004 roku, użytkuje go po Warszawie i jak do tej pory miał jedną awarię. Rok temu pękła mu sprężyna zawieszeniu.

Renault uważam za dobre samochody ok.gif

283667176-100_8495.jpg

post-57955-14352507626131_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie. Pasek + rolka napinająca to ~ 80 zł + ileś tam robocizna.

no ok, ale ja wymieniałem jeszcze pompę wody, pasek wielorowkowy osprzętu i 2 rolki tego paska, więc stąd koszty. Sam pasek rozrządu i rolki to 300+ wymiana, ale to 16V, więc z PII 1.2 16V trzeba brać do porównania. W 8V będzie zapewne taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ok, ale ja wymieniałem jeszcze pompę wody, pasek wielorowkowy osprzętu i 2 rolki tego paska,

> więc stąd koszty. Sam pasek rozrządu i rolki to 300+ wymiana, ale to 16V, więc z PII 1.2 16V

> trzeba brać do porównania. W 8V będzie zapewne taniej

P2 1,2 16V kompletny rozrząd z wymianą, to 440zł, kompletny, wszystkie paski, napinacz, pompa i robocizna, części dobrej jakości, bo SKF i paski contitech'a waytogo.gif

W 8v o 100zł taniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabia 2001-2002r.

> Specyfika tego samochodu jest taka, że kupowały je kobiety i dziadkowie... Spokojnie znajdziesz z

> przebiegiem ponizej 100kkm.

> Ja kupiłem 2001r. z przebiegiem 74kkm.

Ciekawa propozycje. Nie bralem nawet pod uwage ale chyba wezme wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.