Skocz do zawartości

Ciekawy objaw padającego termostatu ...


joe_00

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze takie padanie termostatu mi się nie zdarzyło zlosnik.gif...

objaw jest taki , że do momentu prawidłowego nagrzania (wskazówka w połowie skali) wszystko przebiega prawidłowo , w momencie osiągnięcia połowy skali , nagle termostat otwiera się tak bardzo , że podczas jazdy w ciągu 2-3 s , temperatura spada aż o dwie kreski ! ... potem znowu wzrasta do połowy i nagle ciach szybki opad o dwie kreski , podczas jazdy taka ciągła niestabilna praca siniusoidalna zlosnik.gif... mieliście kiedyś taki przypadek ???

PS. Ile teraz kosztuje termostat Ricambi O. czyli podobno oryginalny w ASO ??? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 250% przebitki?!?! czy ich już do reszty.....

a jak było z mieszkami były po 16 pln

a po naszej akcji nagle 150 kosztowały

PS a tak dokładnei to

60653946 - TERMOSTAT - Cena z VAT-em 231,54 PLN

55224021 - TERMOSTAT - Cena z VAT-em 281,70 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> objaw jest taki , że do momentu prawidłowego nagrzania (wskazówka w połowie skali) wszystko

> przebiega prawidłowo , w momencie osiągnięcia połowy skali , nagle termostat otwiera się tak

> bardzo , że podczas jazdy w ciągu 2-3 s , temperatura spada aż o dwie kreski ! ... potem znowu

> wzrasta do połowy i nagle ciach szybki opad o dwie kreski , podczas jazdy taka ciągła

> niestabilna praca siniusoidalna ... mieliście kiedyś taki przypadek ???

Mój też tak nerwowo reagował, po wymianie spokój. Wskaźnik stoi tyci powyżej połowy skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze takie padanie termostatu mi się nie zdarzyło ...

> objaw jest taki , że do momentu prawidłowego nagrzania (wskazówka w połowie skali) wszystko

> przebiega prawidłowo , w momencie osiągnięcia połowy skali , nagle termostat otwiera się tak

> bardzo , że podczas jazdy w ciągu 2-3 s , temperatura spada aż o dwie kreski ! ... potem znowu

> wzrasta do połowy i nagle ciach szybki opad o dwie kreski , podczas jazdy taka ciągła

> niestabilna praca siniusoidalna ... mieliście kiedyś taki przypadek ???

> PS. Ile teraz kosztuje termostat Ricambi O. czyli podobno oryginalny w ASO ???

Witam

U mnie bylo podobne zachowanie. Do 1.2 16v oryginal w ASO firmy BEHR kosztował mnie okolo 70zł do tego uszczelka z 8 zł. Robilem niedawno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze takie padanie termostatu mi się nie zdarzyło ...

> objaw jest taki , że do momentu prawidłowego nagrzania (wskazówka w połowie skali) wszystko

> przebiega prawidłowo , w momencie osiągnięcia połowy skali , nagle termostat otwiera się tak

> bardzo , że podczas jazdy w ciągu 2-3 s , temperatura spada aż o dwie kreski ! ... potem znowu

> wzrasta do połowy i nagle ciach szybki opad o dwie kreski , podczas jazdy taka ciągła

> niestabilna praca siniusoidalna ... mieliście kiedyś taki przypadek ???

> PS. Ile teraz kosztuje termostat Ricambi O. czyli podobno oryginalny w ASO ???

Witam

Podepne sie, bo u mnie wyglada to w miare podobnie, tyle ze wskaznik zatrzymuje sie 2 kreski przed temperatura robocza

pytanie zatem, czy jest dostepny sam czujnik temperatury aby go wymienic czy trzeba caly termostat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie zatem, czy jest dostepny sam czujnik temperatury aby go wymienic czy trzeba caly

> termostat??

Do benzynowych jest dostępny sam "wkład" i spreżyna np. Tutaj >>> , co do jakości "wkładu" nie wiem nigdy tego nie używałem , zawsze kupowałem kompletny termostat ok.gif ... do JTD nie wiem , czy są dostępne same "wkłady" no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ricambi Originali Fiat-7589135 okazał się w rzeczywistości BEHR A116 temp. otwarcia 87 st. C cena

> w ASO 94,90 PLN do tego uszczelka 10 PLN ... w środę wymiana

właśnie cenę tego podawałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak było z mieszkami były po 16 pln

> a po naszej akcji nagle 150 kosztowały

> PS a tak dokładnei to

> 60653946 - TERMOSTAT - Cena z VAT-em 231,54 PLN

zastosowanie - M15 zlosnik.gif - 1.8 16V CF4

> 55224021 - TERMOSTAT - Cena z VAT-em 281,70 PLN

zastosowanie M20 zlosnik.gif - 1250 MJTD 70CV/51KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale przecież to firma prywatna , może narzucić marżę jaką chce , widocznie istnieją u

> autoryzowanych jakieś umowy co do cen oryginalnych części

no ale widocznie chcąc być autoryzowanym dealerem musisz sprzedawać w cenach narzuconych przez koncern, a to jak sobie wynegocjujesz ceny z nimi to już Twoje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do benzynowych jest dostępny sam "wkład" i spreżyna np. Tutaj >>> , co do jakości "wkładu" nie

> wiem nigdy tego nie używałem , zawsze kupowałem kompletny termostat ... do JTD nie wiem , czy

> są dostępne same "wkłady"

Ja kiedys w swoim PII 1.2 uzylem samego wkladu za jakies 15zl i bylo ok ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm czy ich coś ten tego - czemu to takie drogie? Czemu nie polecacie verneta? wahler może lepszy? Mi pada i w punto (bardzo wolno się zagrzewa - ale jednak, choć ogrzewanie nie działa za dobrze, czyli pewnie ciągle niedogrzany jest albo nagrzewnica zapowietrzona - jeszcze nie miałem czasu sprawdzić) i w palio (tu się wogóle zagrzać nie chce - gdzieś na 3/4 nominału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiedziałem , że ceny Ricambi mają odgórnie regulowane

eper podaje cene max - wiele ASO stosuje zniżki - patrz sklep Fiat-Lancia-Alfa czyli ASO Partner z Katowic - u nich ricambi można kupić od 10-nawet 30% taniej niż wg epera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ten termostat ( stary był też BEHR A116 87 st. C ), przy okazji wymieniłem też oring cewek bo bez zdjęcia obudowy cewek , trudno jest dobrze wymienić termostat sick.gif , oring był cały już sztywny jak plastik i zwalcowany jak nowa nawierzchnia ulicy Andersa w Wałbrzychu , lada chwila wyciek by nastąpił ok.gif , stara uszczelka termostatu była cała sparciała i właściwie się rozsypała , wszystko to po czasie 6 lat zlosnik.gifok.gif , dobrze , ze mi nie padł termostat w Chorwacji hehe.gif

PS. No teraz , to wskazówka stoi jak ... drut oink.gif w połowie skali ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na oring cewek takze jest myk oryginal ma wymiar 36x3,5mm a stosujac 36x4,0mm mamy spokoj na

> dluzszy czas - lecz o wiele trudniej zamontowac.

Ja nie kupowałem oryginału, po prostu kupiłem pasujący oring z motoryzacyjnego - 1,20,- i jeżdżę już ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu nie polecacie verneta?

> Z Vernetem , podobno jest ten problem , że ma trochę inną temperaturę otwarcia i działa bardziej

> "twardo" mniej płynnie niż BEHR , przynajmniej tak w necie piszą

Dobrze to ktoś określił Vernet działa - "twardo".Jest jakby mniej płynny w działaniu,co widać po wskazówce w czasie jazdy , potem postoju i kolejnym odpaleniu po np. 10 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do benzynowych jest dostępny sam "wkład" i spreżyna np. Tutaj >>> , co do jakości "wkładu" nie

> wiem nigdy tego nie używałem , zawsze kupowałem kompletny termostat ... do JTD nie wiem , czy

> są dostępne same "wkłady"

pytam bo cena zaporowa dla JTD frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I moje pytanie brzmi: jak długo można tak jeździć ? Pozdrawiam Adam

Aż się nie zepsuje, generalnie im krócej tym lepiej wink.gif

Jak się otwiera to najwyżej się nie dogrzeje silnik (niedobrze) frown.gif

Gorzej jak się zablokuje w pozycji zamkniętej bo się silniczek przegrzeje i UPG wydmucha (bardzo niedobrze) sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam,

Wczoraj zawziąłem się zlosnik.gif i wymieniłem termostat w Kropku (cały czas był otwarty).

Polecam manual: http://fiatpunto.com.pl/topic6421.html

Wszystko zrobiłem dokładnie tak jak w manualu (nie dałem tylko silikonu) - poszło szybko łatwo i przyjemnie (no może poza smakiem płynu zlosnik.gif). Nie było żadnych niespodzianek z odpowietrzaniem, itd.

Termostat zakupiłem firmy Wahler, bardzo ładnie i płynnie pracuje. Wskazówka dochodzi do połowy, następuje płynne otwarcie bez żadnych "nerwowych" ruchów wskazówki.

Na koniec dodam, że w 10 letnim Kropku siedział jeszcze oryginalny termostat yikes.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.