Skocz do zawartości

Jakie używane auto ( 7-9 lat ) by mało paliło..


Flanel

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas kiedy bieda zagląda w oczy i miejskie spalanie 10l/100 to trochę dla mnie za wiele.

Czy możecie, bazując na swoim doświadczeniu, podpowiedzieć czego szukać, by paliło mniej ( do 6l/100 w mieście ) ?

Na jakie auta/silniki zwracać uwagę ?

Generalnie, dowolny typ nadwozia, ważne tylko by 4-5 drzwiowe. Głównie ja tym powożę do pracy, czasem rodzinka 4 osobowa.

Nie musi być to duża fura, nawet Clio czy Fabia się nada.

Proszę polecić coś ekonomicznego max do 17-18k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadszedł czas kiedy bieda zagląda w oczy i miejskie spalanie 10l/100 to trochę dla mnie za wiele.

> Czy możecie, bazując na swoim doświadczeniu, podpowiedzieć czego szukać, by paliło mniej ( do

> 6l/100 w mieście ) ?

> Na jakie auta/silniki zwracać uwagę ?

> Generalnie, dowolny typ nadwozia, ważne tylko by 4-5 drzwiowe. Głównie ja tym powożę do pracy,

> czasem rodzinka 4 osobowa.

> Nie musi być to duża fura, nawet Clio czy Fabia się nada.

> Proszę polecić coś ekonomicznego max do 17-18k

Zaloz sobie gaz do tego auta, ktorym jezdzisz teraz, o ile jest w dobrej kondycji.

Zaoszczedzisz sobie nerwow i klopotow z ogladaniem dziesiatek sztrucli...

A jak juz bardzo chcesz zmienic to moze poszukaj Clio dci, albo jakiegos Polo- Golfa z silnikiem SDI.

Mocy to nie ma za wiele, ale i tez nie ma sie co popsuc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadszedł czas kiedy bieda zagląda w oczy i miejskie spalanie 10l/100 to trochę dla mnie za wiele.

> Czy możecie, bazując na swoim doświadczeniu, podpowiedzieć czego szukać, by paliło mniej ( do

> 6l/100 w mieście ) ?

> Na jakie auta/silniki zwracać uwagę ?

> Generalnie, dowolny typ nadwozia, ważne tylko by 4-5 drzwiowe. Głównie ja tym powożę do pracy,

> czasem rodzinka 4 osobowa.

> Nie musi być to duża fura, nawet Clio czy Fabia się nada.

> Proszę polecić coś ekonomicznego max do 17-18k

cos w jtd albo tdi bym proponował.. ale zeby 6L po miescie to chyba jedynie lupo sdi.. wiadomo ze tu zaraz bedą głosy wlascicieli passatow ze im palą tyle ropy w miescie ale raczej odbieraj to jako zart..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaloz sobie gaz do tego auta, ktorym jezdzisz teraz, o ile jest w dobrej kondycji.

> Zaoszczedzisz sobie nerwow i klopotow z ogladaniem dziesiatek sztrucli...

Niby masz rację, ale moje auto ma już 13 lat, więc jednak chciałbym je trochę odmłodzić. Gaz mi się prędko nie z wróci - robię rocznie 7 - 9k km. Auto ma przebieg 169 000km

> A jak juz bardzo chcesz zmienic to moze poszukaj Clio dci, albo jakiegos Polo- Golfa z silnikiem

> SDI.

> Mocy to nie ma za wiele, ale i tez nie ma sie co popsuc

Dzięki za radę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos w jtd albo tdi bym proponował.. ale zeby 6L po miescie to chyba jedynie lupo sdi..

6L benzyna/ropa w mieście, to tak nie realny wynik ?

Moja Astra G 1,6 16V kombi spala teraz ok 10L benzyny. Zalewam ok 43-45L i robię na tym maks 550km. Głownie jazda z domu do pracy ( 1 strona to ok 9km ) i parę razy w miesiącu 30 km obwodnicą z Gdyni do Gdańska. Wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6L benzyna/ropa w mieście, to tak nie realny wynik ?

Małe autko typu Clio z silniczkiem 1,2 60KM paliło 6,5 średnio. Jazdy trochę w mieście trochę za miasto.

Tylko w mieście potrafiło i do 7 dojść.

Chcesz tanią benzynę, załóż gaz. Po 15kkm instalacja zwróci się.

Małe autko, aby mało spalało, to trza z dieslem pod maską.

Yaris 1,4 pali średnio 4,5 ON, choć w mieście potrafi ponad 5 łyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja Astra G 1,6 16V kombi spala teraz ok 10L benzyny. Zalewam ok 43-45L i robię na tym maks 550km.

> Głownie jazda z domu do pracy ( 1 strona to ok 9km ) i parę razy w miesiącu 30 km obwodnicą z

> Gdyni do Gdańska. Wsio.

Dawno trzeba było zagazować drania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6L benzyna/ropa w mieście, to tak nie realny wynik ?

> Moja Astra G 1,6 16V kombi spala teraz ok 10L benzyny. Zalewam ok 43-45L i robię na tym maks 550km.

> Głownie jazda z domu do pracy ( 1 strona to ok 9km ) i parę razy w miesiącu 30 km obwodnicą z

> Gdyni do Gdańska. Wsio.

no pewnie ze nie realny bo diesel sie ciezko nagrzewa niedogrzany sporo pali

ta obecna astra bedzie lepszą opcją na takie dystanse niz diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Małe autko typu Clio z silniczkiem 1,2 60KM paliło 6,5 średnio. Jazdy trochę w mieście trochę za

> miasto.

> Tylko w mieście potrafiło i do 7 dojść.

> Chcesz tanią benzynę, załóż gaz. Po 15kkm instalacja zwróci się.

> Małe autko, aby mało spalało, to trza z dieslem pod maską.

> Yaris 1,4 pali średnio 4,5 ON, choć w mieście potrafi ponad 5 łyknąć.

ależ diesel jak najbardziej, czemu nie. Gazu nie chcę. Za dużo brandzlowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrzę na Clio Łysego, on za tą samą kasę robi prawie 2 x taki dystans jak ja...

clio dci to bardzo fajny samochód, oszczędny i jeśli nie potrzebujesz dużego wnętrza, to bardzo przyjemnie się nim jeździ.

problem w tym, że jak kupisz coś zakatowanego, to będziesz miał dużo wydatków crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulku...coś kręcisz zlosnik.gif

Quote:

ale moje auto ma już 13 lat


Quote:

Moja Astra G 1,6 16V


w 1997 roku nie było astry G zlosnik.gif

Quote:

pala teraz ok 10L benzyny. Zalewam ok 43-45L i robię na tym maks 550km


a liczyć to Ty umiesz? zlosnik.gif - bo mnie wychodzi 7,8-8,2 L/100km zlosnik.gif co przy jeździe miejskiej na krótkich odcinkach jest i tak dobrym wynikiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> clio dci to bardzo fajny samochód, oszczędny i jeśli nie potrzebujesz dużego wnętrza, to bardzo

> przyjemnie się nim jeździ.

Niby i potrzebuję, bo rodzinę planuję na 4 osoby, ale jednak 80% czasu jeżdżę tym autem tylko ja - familia raz w tygodniu.

> problem w tym, że jak kupisz coś zakatowanego, to będziesz miał dużo wydatków

Ale to zawsze i wszędzie jak kupujesz 10 letnie auto - nie mam niestety możliwości by kupować młodsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> clio dci to bardzo fajny samochód, oszczędny i jeśli nie potrzebujesz dużego wnętrza, to bardzo

> przyjemnie się nim jeździ.

> problem w tym, że jak kupisz coś zakatowanego, to będziesz miał dużo wydatków

może poszukać Fabii SDI ale o stan wzorowy będzie ciężko ok.gif o przyjemność z jazdy też zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba dawno uzywki nie kupowales...

Nie rozumiesz. Nie chce mi się bawić w częstsze tankowanie, jakieś przeglądy i szukanie stacji która ma gaz. Tak się akurat składa że jak przykładny centuś, tankuje na Neste, gdzie jest najtaniej, mam ją pod blokiem, i nie muszę stać w żadnej kolejce.

Przy mojej jeździe dłuuugo ten gaz się będzie zwracał.

A tak, to przynajmniej odmłodzę auto przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszulku...coś kręcisz

> ale moje auto ma już 13 lat

> Moja Astra G 1,6 16V

> w 1997 roku nie było astry G

no prawie, zaraz 2011 więc i 13 latek stuknie

> Quote:

> pala teraz ok 10L benzyny. Zalewam ok 43-45L i robię na tym maks 550km

> a liczyć to Ty umiesz? - bo mnie wychodzi 7,8-8,2 L/100km co przy jeździe miejskiej na krótkich

> odcinkach jest i tak dobrym wynikiem

Powiedziałem ok 10 L zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiesz. Nie chce mi się bawić w częstsze tankowanie, jakieś przeglądy i szukanie stacji

> która ma gaz.

Oleju i filtrow nie wymieniasz , przegladu technicznego nie robisz?

Czestsze tankowanie - na forach stoi napisane ,ze do Astry II w kolo wchodza butle do 46l czyli wchodzi 42l czyli ile razy czesciej bedzie tankowal ?

Co do stacji z lpg to chyba tylko na neste nie ma lpg zlosnik.gif

> Przy mojej jeździe dłuuugo ten gaz się będzie zwracał.

To jeszcze dluzej bedzie sie zwracal zakup diesla ,ktorego bedzie trzeba doinwestowac ok.gif

> A tak, to przynajmniej odmłodzę auto przy okazji.

Przyznaj sie ,ze chcesz podmienic auto a nie krecisz ,ze Ci duzo pali zlosnik.gifspineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiesz. Nie chce mi się bawić w częstsze tankowanie, jakieś przeglądy i szukanie stacji

> która ma gaz. Tak się akurat składa że jak przykładny centuś, tankuje na Neste, gdzie jest

> najtaniej, mam ją pod blokiem, i nie muszę stać w żadnej kolejce.

> Przy mojej jeździe dłuuugo ten gaz się będzie zwracał.

> A tak, to przynajmniej odmłodzę auto przy okazji.

Tak, ale znalezienie za te pieniadz diesla w bardzo dobrym stanie bedzie naprawde duuuuuuzo bardziej klopotliwe niz zalozenie gazu do Astry.

Argument z tankowaniem przy Twoich przebiegach jest smieszny zlosnik.gif

No ale jak sobie chcesz, w koncu to Twoja kasa, ale mam wrazenie, ze dawno nie ogladales zadnych uzywanych aut w PL zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To podaruj sobie ten zakup tymbardziej 10letniego diesla...

> Tak na serio zagazuj astre , porob co trzeba i ciesz sie pewnym autem

Ale jest jeszcze jedna kwestia. Teraz jeszcze go sprzedam jako PRAWIE 13 letnie sprawne auto.

Jak go zagazuję i pojeżdżę następne 3-4 lata, to już będzie kiepsko.

A tak sprzedam, i kupię coś co ma 7-8 lat. Tak sobie kalkuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oleju i filtrow nie wymieniasz , przegladu technicznego nie robisz?

> Czestsze tankowanie - na forach stoi napisane ,ze do Astry II w kolo wchodza butle do 46l czyli

> wchodzi 42l czyli ile razy czesciej bedzie tankowal ?

> Co do stacji z lpg to chyba tylko na neste nie ma lpg

> To jeszcze dluzej bedzie sie zwracal zakup diesla ,ktorego bedzie trzeba doinwestowac

> Przyznaj sie ,ze chcesz podmienic auto a nie krecisz ,ze Ci duzo pali

Nie przyznam. Astra jest gites, dobrze mi się nią powozi ok.gif I jak na zakup dokonany 3 lata temu - bardzo udany - żadnych wpadek. Wymieniłem tylko to co nie oparło się zębowi czasu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby i potrzebuję, bo rodzinę planuję na 4 osoby, ale jednak 80% czasu jeżdżę tym autem tylko ja -

> familia raz w tygodniu.

jeśli tak stawiasz sprawę, to zdecydowanie odradzam clio... no chyba że trafisz wersję kombi (ale nie wiem czy była w takich rocznikach jakimi się interesujesz)

może poszukaj fabii kombi tdi/sdi - oszczędna, dość tania w eksploatacji, raczej bezawaryjna i spora w środku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie szukasz diesla i to raczej "bezproblemowego", to chyba najlepiej szukać SDI, tak jak np. fantoma wyżej proponował - Fabię SDI, czy jakieś Polo... Z drugiej strony, ja mając obecnie 4 samochód z LPG (odpukać wszystkie bezproblemowe) nie kupowałbym diesla do jazdy po mieście... Poza tym średnie przebiegi roczne robię na poziomie ok. 22-25 tys km i jakoś nie przeszkadza mi częstsze tankowanie gazu... ok. co 300 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale znalezienie za te pieniadz diesla w bardzo dobrym stanie bedzie naprawde duuuuuuzo

> bardziej klopotliwe niz zalozenie gazu do Astry.

> Argument z tankowaniem przy Twoich przebiegach jest smieszny

> No ale jak sobie chcesz, w koncu to Twoja kasa, ale mam wrazenie, ze dawno nie ogladales zadnych

> uzywanych aut w PL

Nie interesuję się samochodami. Używane auta oglądałem raz , jak kupowałem swój ( to moje pierwsze auto ).

Przyznam, że nie znam się na gazie, i nie wiem jak to się teraz wszystko odbywa. Co się montuje, jak się używa, i tak dalej. Ale i nie mam nikogo kto by mi to wszystko wyłożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no pewnie ze nie realny bo diesel sie ciezko nagrzewa niedogrzany sporo pali

> ta obecna astra bedzie lepszą opcją na takie dystanse niz diesel

chyba Cię bóg opuścił zlosnik.gif mój nagrzewa się bdb nawet jak było po -30stopni ok.gif

i tak naprawdę zawsze robię podobnie na 46L około 1000-1100km ok.gif zimą było bardzo podobnie ok.gif jest to Clio 1.5DCI ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jest jeszcze jedna kwestia. Teraz jeszcze go sprzedam jako PRAWIE 13 letnie sprawne auto.

> Jak go zagazuję i pojeżdżę następne 3-4 lata, to już będzie kiepsko.

> A tak sprzedam, i kupię coś co ma 7-8 lat. Tak sobie kalkuluję.

To policz sobie ile czasu i kasy pochlonie szukanie nastepnego auta (ladnych kilkaset km i pare dni napewno czyli tez z 500pln) , ile bedziesz musial do niego dolozyc (srednio liczac 2 tysie +/-) , i ile realnie dostaniesz za swoja astre VS konkretna instalka do astry 3tysie i smigasz swoim pewnym autem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To policz sobie ile czasu i kasy pochlonie szukanie nastepnego auta

Wzorując się na ostatnich zakupach - miesiąc - do trzech

> (ladnych kilkaset km i pare dni

> napewno czyli tez z 500pln)

Co to to nie, nie ruszę się z trójmiasta zlosnik.gif

> ile bedziesz musial do niego dolozyc (srednio liczac 2 tysie

> +/-)

prawda ok.gif

> i ile realnie dostaniesz za swoja astre

8 - 10k

> VS konkretna instalka do astry 3tysie i

> smigasz swoim pewnym autem

wiedziałem że gładko nie pójdzie...

czyli tak

za zmianą auta:

- teoretycznie mniejsze spalanie o jakieś 30-40%

- młodsze o 5 lat auto

za gazem

- sprawdzony samochód

- koszt założeniu gazu prawie taki sam jak inwestycja w szukanie auta

- zakup nowego auta pochłonie extra 10.000 ( za astrę biorę ok 8k i dokładam 10k do ekonomicznego diesla )

hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra, tyle głosów za tym gazem, to skierujcie mnie gdzie laik może o tym poczytać, co gdzie i

> jak..

Podpytaj kaczorka79 - może on Tobie coś niedrogiego i dobrego w zakresie lpg doradzi wink.gif Wiem, że do Marei instalkę sam sobie chyba montował i jest z niej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za gazem

> - sprawdzony samochód

jeśli ta Twoja astra jest w dobrym stanie, nie psuje się i wszystko wskazuje na to, że jeszcze sobie pojeździ, to nie zastanawiaj się, tylko zakładaj gaz ok.gif

tylko nie oszczędzaj na instalce i jedź do najlepszego zakładu w okolicy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz oszczędności to zakup używanego 8 letniego auta z dieslem raczej ci ich nie przyniesie.

Gazowanie tego co masz pewnie zwróci ci się po 1,5-2 lat. Moim zdaniem bardzo średni interes.

Jeździj tym co masz, albo zrezygnuj z auta całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając przebieg 8 tys. rocznie i cenę benzyny 4,50 - 5,00 rocznie oszczędzisz 350-400 zł rocznie na zmniejszeniu średniego zużycia paliwa o 1 litr.

Jak to się ma do nakładów na wymianę samochodu na nowszy, biorąc pod uwagę że "bida w oczy zagląda"... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mi wyszło tu: http://www.gazeo.pl/kalkulator.php że zwróci się po ~roku

Ja to bardziej liczę, nie że się zwróci, tylko że będę płacił za jazdę połowę mniej.

Koszt założenia gazu to max 3500 klocka.

Przy kupnie młodszego auta - poleci spokojnie 12k - za różnicę w cenie to mogę Astrę tak odpicować, że będzie wyglądała jak nówka sztuka..

Czyli muszę pomyśleć o gazie jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to bardziej liczę, nie że się zwróci, tylko że będę płacił za jazdę połowę mniej.

> Koszt założenia gazu to max 3500 klocka.

> Przy kupnie młodszego auta - poleci spokojnie 12k - za różnicę w cenie to mogę Astrę tak odpicować,

> że będzie wyglądała jak nówka sztuka..

> Czyli muszę pomyśleć o gazie jednak.

Obecnie gaz to wydatek rzędu 2000zł z przyzwoitymi wtryskiwaczami.

Kolega ostatnio zakładał do 1.6 w Stilo i jest bardzo zadowolony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.