Skocz do zawartości

silnik gotowy po swapie ale...


tomekziomek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wszystko już miało być super silnik siedzi wszystko inne też ale nie chce odpalić kręce i kręcę ale nic.

Jak po kręcę dłużej to z kabla masowego miedzy silnikiem a ramą kopci się

Czujnik położenia wału, koło pasowe, komp, immo jest prawie napewno dobrze a jednak nie pali

Gdy do kabla od świecy daje inną świece i przykładam do masy to nie ma iskry, czym to może być spowodowane

Pompka paliwa chodzi dobrze.

Proszę o rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie, teraz nie wiem co robić, co może być nie tak, dziwne jest to że kopci się z masy

Nie wolno długo kręcić, tam straszne prądy wtedy są i coś możesz spalić.

Rozrusznik najprędzej ale jak widać, masz słabe masowanie to z masy się kopci ale to nie ma wpływu na brak iskry.

Krócej kręć.

Ma zapalić od razu albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pompka chodzi bo jest na krótko, a przekaźnik tzn kiedy ma cykać? bo coś tam słyszę

po przekreceniu kluczyka cyka przekaznik który daje prad na cewki kompa wtryski. sprawdz czy na wtyczce od cewek i wtrysków jest napiecie zlosnik.gif

jak nie ma jest babol we wiazce.

aha lampka wtrysku podłaczona zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich.

> Wszystko już miało być super silnik siedzi wszystko inne też ale nie chce odpalić kręce i kręcę ale

> nic.

> Jak po kręcę dłużej to z kabla masowego miedzy silnikiem a ramą kopci się

> Czujnik położenia wału, koło pasowe, komp, immo jest prawie napewno dobrze a jednak nie pali

> Gdy do kabla od świecy daje inną świece i przykładam do masy to nie ma iskry, czym to może być

> spowodowane

> Pompka paliwa chodzi dobrze.

> Proszę o rady

> Pozdrawiam

Jak z 700 kładłeś wszystko sam to ciężko Ci będzie pomóc na odległość frown.gif Usiądź na spokojnie z książką i sprawdź wszystko jeszcze raz.

A jeszcze lepiej jakby ktoś do Ciebie podjechał szesnastką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę od nowa sprawdzić wiązkę bo na początku było słychać i przekaźnik i komputer jak się załącza a teraz jest cisza, może coś spaliłem..;/

A jeszcze lepiej jakby ktoś do Ciebie podjechał szesnastką.

Zapraszam do mnie Bielsko-Biała woj. Śląskie, jest ktoś na forum co jest Bielska lub okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampki wtrysku nie podłączałem bo wczoraj dłubałem na szybko.

Zrobię to w przyszłym tygodniu ale chciałbym zebrać jak najwięcej informacji co może być nie halo żeby każdą rzecz pokolei wykluczać.

Kurde boje się że kompa zjarałem bo miałem jedno drobne zwarcie(cholerka ale tam jest bezpiecznik nienaruszony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lampki wtrysku nie podłączałem bo wczoraj dłubałem na szybko.

> Zrobię to w przyszłym tygodniu ale chciałbym zebrać jak najwięcej informacji co może być nie halo

> żeby każdą rzecz pokolei wykluczać.

> Kurde boje się że kompa zjarałem bo miałem jedno drobne zwarcie(cholerka ale tam jest bezpiecznik

> nienaruszony)

o ile dobrze pamietam to lampka powinna byc podłaczona, inaczej nie odpalisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile dobrze pamietam to lampka powinna byc podłaczona, inaczej nie odpalisz

Dzięki dobrze wiedzieć bo myślałem że to tylko kontrolki.

W takim wypadku albo to wiązka(muszę całą od nowa rozebrać i podłączyć) albo to komputer szlak go trafił bo go nie słyszę wogóle, albo to przekaźnik można go w jakiś sposób przepalić albo co innego? bo po południu wczoraj go słyszałem a w nocy było cicho i to mnie zmartwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki dobrze wiedzieć bo myślałem że to tylko kontrolki.

> W takim wypadku albo to wiązka(muszę całą od nowa rozebrać i podłączyć) albo to komputer szlak go

> trafił bo go nie słyszę wogóle, albo to przekaźnik można go w jakiś sposób przepalić albo co

> innego? bo po południu wczoraj go słyszałem a w nocy było cicho i to mnie zmartwiło.

a na 100% masz kompa rozkodowanego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety mam zakodowanego ale mam centralkę i kluczyk do tego ale tak jeżeli chciałbym palić bez

> kluczyka to immo blokuje wtryski a nie iskre

guzik tam jak masz zakodowany nie wlacza połowy podwojnego przekażnika i pompa ani wtryski ani cewki nie bedą działać. info 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak ludzi dużo się przewija w BB tylko czy to są SWAP Magicy.

> Poszukam najwyżej będę pisać xD i męczyć

W BB jest chyba najwięcej magików od swapów, jest nawet taki jeden prawdziwy magik z głową zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się w BB nie spotkałem jeszcze z Centomanakiem tzn ze Swap Magikiem.

Widać mało AK czytasz.

> Jeżeli znasz się na tym to zapraszam do mnie mieszkam tuż przy amfiteatrze w Lipniku.

> Jeśli chcesz mi pomóc napisz gg 8891531.

Ja się nie znam zlosnik.gif

Pytaj Gutka może Ci pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli muszę od nowa sprawdzić wiązkę bo na początku było słychać i przekaźnik i komputer jak się

> załącza a teraz jest cisza, może coś spaliłem..;/

> A jeszcze lepiej jakby ktoś do Ciebie podjechał szesnastką.

> Zapraszam do mnie Bielsko-Biała woj. Śląskie, jest ktoś na forum co jest Bielska lub okolic?

Juz Ci miesiac temu mowilem zeby ktos Ci podjechal rzucic okiem co tam u Ciebie nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a w liczniku ccsa jest kontrolka immobilaizera? jeżeli nie ma to jak mam lampkę pod jeden kabelek

> podłączyć (jeden kabelek od wiązki kompa a drugi od centralki?)

sa nawet dwie jak sie dobrze przyjrzysz jesli dobrze pamietam. Jedna druga od prawej, a druga obok ssania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a w liczniku ccsa jest kontrolka immobilaizera? jeżeli nie ma to jak mam lampkę pod jeden kabelek

> podłączyć (jeden kabelek od wiązki kompa a drugi od centralki?)

człowieku tak czytam to wszystko i zrobiłeś po prostu partyzantkę zamiast z głową robić wszystko wedle schematów to poszedłeś po bandzie by tylko odpalił frown.gifno.gif a teraz problemy

co do immo to ja w CC 903 (na gaźniku pierwotnie) miałem komplet z p1 komp wiązka IMMO kluczyki i po prawidłowym podłączeniu silnik zapalił za pierwszym razem no za drugim bo za 1 strzelił w dolot (zamienione kabelki od cewek) i mi sie osobiście wydaje że bez kontrolki immo nie działa

i podepnij sobie wszystkie potrzebne kontroliki i pompa niech bedzie przez przekaźnik to tylko 1.5m wiecej przewodu a masz prawie jak orginał

co do magika który by nie był napewno troche nerwów straci frown.gif zanim dojdzie co i jak dlatego proponuje zrób jeszcze raz to wszystko ale z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.