Skocz do zawartości

skrzynia 6b do 1.0 fire?


fenix8

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę ostatnio sporo tras... i bardzo często zdarza mi się odruchowo próbować wbić 6b, powiedzcie czy sporo komplikacji byłoby z przeszczepem takiej skrzyni lub samych jej mechanizmów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę ostatnio sporo tras... i bardzo często zdarza mi się odruchowo próbować wbić 6b, powiedzcie

> czy sporo komplikacji byłoby z przeszczepem takiej skrzyni lub samych jej mechanizmów?

Tak. Nie ma niczego P'n'P. I będzie sporo rzeźby...

Ale znam Cię osobiście i... jak się uprzesz dasz radę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę ostatnio sporo tras... i bardzo często zdarza mi się odruchowo próbować wbić 6b, powiedzcie

> czy sporo komplikacji byłoby z przeszczepem takiej skrzyni lub samych jej mechanizmów?

Mówię czysto teoretycznie, ale wg mnie jedyne z czym był by problem to wybierak biegów. Albo przeróbka przy skrzyni na taki jak w Uno albo robienie na linkach jak w dawcy z którego wyrwiesz skrzynię. Ewentualnie może trzebaby było łapę przerobić, ale to kwestia uspawania z dwóch jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co na cento czytałem, to z stilo pasuje 6b... ale dokładnie nie znalazłem info jak to wkładają... a skoro tam wejdzie to i tutaj... problem polegałby na tym że to z 1.2 a tam są nieco dłuższe biegi...

niemniej rozważania czysto teoretyczne... jak zawsze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co na cento czytałem, to z stilo pasuje 6b... ale dokładnie nie znalazłem info jak to

> wkładają... a skoro tam wejdzie to i tutaj... problem polegałby na tym że to z 1.2 a tam są

> nieco dłuższe biegi...

> niemniej rozważania czysto teoretyczne... jak zawsze

tylko zwróć uwagę że koła są większe w stilo...

może się okazać że na 6 biegu będziesz mieć większe obroty niż ze starą skrzynią na 5 ...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym jeszcze znał... wiem że cc na skrzyni 6 osiąga przy 6k 200 km/h.... ja na 5 przy 6k miałbym (teoretycznie obliczając) miałbym coś koło 180... koła cc i uno mają praktycznie takie same... wiem, wiem... różnica nie wielka... w sumie do uno przełożenia znajdę w książce... ale ze stilo ciężej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakbym jeszcze znał... wiem że cc na skrzyni 6 osiąga przy 6k 200 km/h.... ja na 5 przy 6k miałbym

> (teoretycznie obliczając) miałbym coś koło 180... koła cc i uno mają praktycznie takie same...

> wiem, wiem... różnica nie wielka... w sumie do uno przełożenia znajdę w książce... ale ze

> stilo ciężej

a ile masz obrotów u siebie przy 100km/h?

bo jak 3000 to to też przy 6 tys będziesz 200 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W uno tzw. mokre, w pozostałych kielichy zewnętrzne - czyli suche. Oczywiście jest to do ogarnięcia

wiem, wiem że do ogarnięcia... jak pisze, czysto teoretyczne rozważnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę ostatnio sporo tras... i bardzo często zdarza mi się odruchowo próbować wbić 6b, powiedzcie

> czy sporo komplikacji byłoby z przeszczepem takiej skrzyni lub samych jej mechanizmów?

Oj i mi by się przydało coś dłuższego bo jak zbliżam się do 6krmp to już nie mam takiego ciągu jak niżej frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę ostatnio sporo tras... i bardzo często zdarza mi się odruchowo próbować wbić 6b, powiedzcie

> czy sporo komplikacji byłoby z przeszczepem takiej skrzyni lub samych jej mechanizmów?

Zapodaj od razu silnik ze skrzynią z sześciobiegowego kropka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to weź załóż skrzynie S-ke od Seicento

Czekaj to zaraz skoczę założę grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Pytałem już na CM i szczerze mówiąc jestem skołowany ale chyba taniej by było wymienić samą 5-tkę tak jak Zibi zrobił.

Na razie zmienię kolektor i wydech i zobaczę. Jak osiągnę chociaż 210km/h to zostawię skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę ostatnio sporo tras... i bardzo często zdarza mi się odruchowo próbować wbić 6b, powiedzcie

> czy sporo komplikacji byłoby z przeszczepem takiej skrzyni lub samych jej mechanizmów?

6b nie jest wcale dłuższa

tak jak pisał hans wstaw S zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukaj Punto Mk1 z napisem z tyłu 6-speed Tam był montowany silnik 1.1 FIRE więc możliwe, że

> podejdzie p&p, albo przynajmniej mniejsza rzeźba będzie. Choć z drugiej strony to ciężko

> takiego znaleźć, a tym bardziej na części

Tylko, że skrzynia z PI 6-speed jest najkrótszą ze wszystkich skrzynek fire...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę ostatnio sporo tras... i bardzo często zdarza mi się odruchowo próbować wbić 6b, powiedzcie

> czy sporo komplikacji byłoby z przeszczepem takiej skrzyni lub samych jej mechanizmów?

Wiesz co? Poszukaj skrzyni z gaźnikowego i nie kombinuj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.